Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Томос наш

Re: Томос наш

Після об'єднавчого собору все повинно стати на свої місця, але такий собор повинен проводити Константинопіль, бо філарети з макаріями самі не здатні щось зробити.
100%
   
Re: Томос наш

Этого Макария поставили после того, как предыдущий глава загадочно умер в 50 лет от сердечной недостаточности, будучи перед этим здоровым человеком. Точно ФСБшник!
   
Re: Томос наш

Кирилл Говорун у себя на ФБ говорит почти слово в слов то, о чем мы тут вчера говорили:

Cyril Hovorun
4 ч. ·
Щойно дав короткий коментар П'ятому каналу. Переповім його суть: якщо українські церкви найближчим часом не дійдуть спільного знаменника щодо об'єднаної помісної церкви, Константинополь радо залишить все як є, себто Київську митрополію у власному підпорядкуванні, яка наразі є єдиною канонічною структурою в Україні. Константинополю немає сенсу поспішати)))
   
Re: Томос наш

   
Re: Томос наш

Після об'єднавчого собору все повинно стати на свої місця, але такий собор повинен проводити Константинопіль, бо філарети з макаріями самі не здатні щось зробити.

Ну раз все повинен робити Константинопіль , то може їм  ( українським православним попам і решті ) і автокефалії хочеться як турецьким поліцаям бігати ?
   
Re: Томос наш

Автокефалія потрібна нам, Константинополю навіть краще залишити все як є.
Нашим попам добре думати. Зараз є шанс отримати автокефалію швидко і "малою кров'ю".
Інакше сидіти тут буде не наш а константинопольськи й дядька. Грецьку мову вчити доведеться.
   
Re: Томос наш

 :suicide2:                                                                                                                                                                                                                         
     
   
Re: Томос наш

Автокефалія потрібна нам, Константинополю навіть краще залишити все як є.
Нашим попам добре думати. Зараз є шанс отримати автокефалію швидко і "малою кров'ю".
Інакше сидіти тут буде не наш а константинопольськи й дядька. Грецьку мову вчити доведеться.
Чи так. чи так - краще вчити. і грецьку, і латину.
   
Re: Томос наш

А власне,  чим погано належати до константинопольсько го патріархату? Ми там автоматично стаємо найвпливовішою країною,  нє? А з іншого боку - вони добре вплинуть на наших попів,  взяти хоча б тих же екзархів, наскільки вони гідні люди.
   
Re: Томос наш

Кураєв наводить ось це

Показати зображення...
Впринципі, логічно. Оскільки Фанар ніде не визнавав КП, то і легалізувати Філарета в сані патріарха церкви, якою, з їхньої т.з. офіційно поки не існує, було б дивно
Ну це, скажемо так, не 100% твердження.
   
Re: Томос наш

А власне,  чим погано належати до константинопольсько го патріархату? Ми там автоматично стаємо найвпливовішою країною,  нє? А з іншого боку - вони добре вплинуть на наших попів,  взяти хоча б тих же екзархів, наскільки вони гідні люди.

Та і справді  :-)o .
 :laugh:
От житуха , то давай томоса , потім давай патріархат з автокефалією , потім мать її за ногу ту  автокефалію хай буде фанарь , але томос святий , то хай теж буде .
А може вам ставропігію треба ? зараз он тематіка " ставропігії " пішла в нарід .
Як почнуть писати з заглавної літери " Ставропігія " вважай справа зрблена . Тут отєцій Павло точно злякається .

ПС . Забув додати , а ти чого слово Екзархи з прописної написав ? Саботуєш ?
   
Re: Томос наш

Та і справді  :-)o .
 :laugh:
От житуха , то давай томоса , потім давай патріархат з автокефалією , потім мать її за ногу ту  автокефалію хай буде фанарь , але томос святий , то хай теж буде .
А може вам ставропігію треба ? зараз он тематіка " ставропігії " пішла в нарід .
Як почнуть писати з заглавної літери " Ставропігія " вважай справа зрблена . Тут отєцій Павло точно злякається .

ПС . Забув додати , а ти чого слово Екзархи з прописної написав ? Саботуєш ?
Нічо не догнав, шо за пальот мислі? Я кажу - варіант хороший, і вигідний для всіх, в принципі.
   
Re: Томос наш

Нічо не догнав, шо за пальот мислі? Я кажу - варіант хороший, і вигідний для всіх, в принципі.

Знову " польот мислі " і " потік свідомості "  :(
Які ви одразу робитесь непойнятливі .  :laugh: 
Варіант до цього хороший був " Томос і Патріарх " , тепер вже й Фонарь сойдьот , " в принципі " .
Якби я був Верховним Архиєпископом УГКЦ , я б переніс приймальний кабінет на самий високий поверх в Київі .
Бо коли настане варіант " та і Унія  сойдьот " , спускати вас ,многовєкторних , зі сходів .
   
Re: Томос наш

в любом мероприятии надо устанавливать критерии успеха и провала.

в донном
томос и патриарх - полный успех
фонарь - значительный успех.
   
Re: Томос наш

Раніше українці сиділи на березі просто в очікуванні коли повз пропливе труп кацапа,
а тепер сидіння набирає більш високих смислів - сидять такі, очікують, а їх країна поступово стає найвпливовішою(С)
стараннями Константинопольсько го патріархату
   
Re: Томос наш

в любом мероприятии надо устанавливать критерии успеха и провала.

в донном
томос и патриарх - полный успех
фонарь - значительный успех.

А я думаю " фонарь " -це " полний успєх " Фонаря.
Нарід он вже за " ставропігію " топить  :laugh: ... прієдіт Всєлєнський , як зайдьот в Андріївську церкву  :lol:  :weep:
   
Re: Томос наш

А я думаю " фонарь " -це " полний успєх " Фонаря.
Нарід он вже за " ставропігію " топить  :laugh: ... прієдіт Всєлєнський , як зайдьот в Андріївську церкву  :lol:  :weep:

и правильно делает.
ставропигия это успех
   
Re: Томос наш

и правильно делает.
ставропигия это успех

 :-)o
Я не примхливий . З самого початку я казав , що від 5-10 % парафій МП , які перейдуть до Помісної трижди Автокефальноії Єдиної , буде грандіозним успіхом . Мені тут казали : "ти упоротий ,  відбераємо всі Лаври за допомогою Святого Томоса , Онуфрія з валізами -за поребрик ".
Але то таке , форумні пристрасті .Тепер вже передача однієї з київських церков Фонарю - успєх . Як вам мало потрібно для щасття  :(
А тепер слідкуємо за руками .
РПЦ це потужній ігрок в православному казіно . І рішення їхнього Синоду , щодо припинення євхаристійного  спілкування з Константинополем , це не бажання москалів стати " сектантами " , як тут вважали форумні ентузіасти . В такий спосіб вони заблокували будь який рух парохій МП навіть в сторону юрисдикції , яка серед православних вважається авторитетною . Я вже промовчу про " єдину помісну об'єднану фантомну "
   
Re: Томос наш

:-)o
Я не примхливий . З самого початку я казав , що від 5-10 % парафій МП , які перейдуть до Помісної трижди Автокефальноії Єдиної , буде грандіозним успіхом . Мені тут казали : "ти упоротий ,  відбераємо всі Лаври за допомогою Святого Томоса , Онуфрія з валізами -за поребрик ".
Але то таке , форумні пристрасті .Тепер вже передача однієї з київських церков Фонарю - успєх . Як вам мало потрібно для щасття  :(
А тепер слідкуємо за руками .
РПЦ це потужній ігрок в православному казіно . І рішення їхнього Синоду , щодо припинення євхаристійного  спілкування з Константинополем , це не бажання москалів стати " сектантами " , як тут вважали форумні ентузіасти . В такий спосіб вони заблокували будь який рух парохій МП навіть в сторону юрисдикції , яка серед православних вважається авторитетною . Я вже промовчу про " єдину помісну об'єднану фантомну "

это правильно ты лучше промолчи.
что было вчера?
украинские православные были не каноническими а сегодня стали каноническими.
сегодня 10% если передут это уже хрошо.

теперь в украины есть каноническая церьковь и начинается переток приходов с мп до кп.
10% это уже успех

   
Re: Томос наш

:-)o
Я не примхливий . З самого початку я казав , що від 5-10 % парафій МП , які перейдуть до Помісної трижди Автокефальноії Єдиної , буде грандіозним успіхом . Мені тут казали : "ти упоротий ,  відбераємо всі Лаври за допомогою Святого Томоса , Онуфрія з валізами -за поребрик ".
Але то таке , форумні пристрасті .Тепер вже передача однієї з київських церков Фонарю - успєх . Як вам мало потрібно для щасття  :(
А тепер слідкуємо за руками .
РПЦ це потужній ігрок в православному казіно . І рішення їхнього Синоду , щодо припинення євхаристійного  спілкування з Константинополем , це не бажання москалів стати " сектантами " , як тут вважали форумні ентузіасти . В такий спосіб вони заблокували будь який рух парохій МП навіть в сторону юрисдикції , яка серед православних вважається авторитетною . Я вже промовчу про " єдину помісну об'єднану фантомну "

переток с католической в англиканскую церьковь длился пару столетий
   
Re: Томос наш

:-)o
Я не примхливий . З самого початку я казав , що від 5-10 % парафій МП , які перейдуть до Помісної трижди Автокефальноії Єдиної , буде грандіозним успіхом . Мені тут казали : "ти упоротий ,  відбераємо всі Лаври за допомогою Святого Томоса , Онуфрія з валізами -за поребрик ".
Але то таке , форумні пристрасті .Тепер вже передача однієї з київських церков Фонарю - успєх . Як вам мало потрібно для щасття  :(
А тепер слідкуємо за руками .
РПЦ це потужній ігрок в православному казіно . І рішення їхнього Синоду , щодо припинення євхаристійного  спілкування з Константинополем , це не бажання москалів стати " сектантами " , як тут вважали форумні ентузіасти . В такий спосіб вони заблокували будь який рух парохій МП навіть в сторону юрисдикції , яка серед православних вважається авторитетною . Я вже промовчу про " єдину помісну об'єднану фантомну "

даже маленький успех как ты пишешь это уже хорошо. хотя лично я с тобой не согласен. в данном вопросе успех колосален
   
Re: Томос наш

даже маленький успех как ты пишешь это уже хорошо. хотя лично я с тобой не согласен. в данном вопросе успех колосален

А , ну раз колосальний , то хай буде .
Було оголошено , що митрополит Філарет тепер -мітрополит Філарет . Нарід просто в шоці від такої несподівнки .  (tu)
ПС . Щодо " успіху " англіканської церкви , то ознайомся з останньою статистикою . Вона навіть формально у Великій Британії меньша за Католицьку у ВБ . Я вже мовчу про відсоток тих , хто туди заходить раз в рік .

Останнє редагування: 19 жовтня 2018 10:10:53 від cheshuntt
   
Re: Томос наш

А , ну раз колосальний , то хай буде .
Було оголошено , що митрополит Філарет тепер -мітрополит Філарет . Нарід просто в шоці від такої несподівнки .  (tu)

не народ а лично ты.
не путай себя с народом
   
Re: Томос наш

не народ а лично ты.
не путай себя с народом

Особисто я що ?
Я завжди заперечував принцип " " лішенія сана " і якісь там ігрища в " канонічність "
   
Re: Томос наш

В такий спосіб вони заблокували будь який рух парохій МП навіть в сторону юрисдикції , яка серед православних вважається авторитетною . Я вже промовчу про " єдину помісну об'єднану фантомну "
Поясни, яким чином те рішення РПЦшного Синоду заважатиме Драбинкові, Софронію чи Вісаріону прийти на об'єднавчий собор і стати архієреями нової помісної?
І так само яким чином те ж рішення завадить умовному попу МП десь у Вінниці отцю Васілію перейти разом зі своїм приходом і храмом у нову помісну, якщо в нього буде таке бажання?
   
Re: Томос наш

Вона навіть формально у Великій Британії меньша за Католицьку у ВБ .
Та Католицька (з заглавної! :super: ) скрізь найбільша, навіть, мабуть, в Індії, Непалі і Антарктиді.  (tu)
   
Re: Томос наш

Більше половини приходу МП агресивно проти Томосу, без заборони цієї терористичної секти масових переходів не буде.
   
Re: Томос наш

Було оголошено , що митрополит Філарет тепер -мітрополит Філарет
Нічого такого не було оголошено.
Іов Геча висловив цю думку у ФБ - в приватному порядку у коментах в діалозі з Кураєвим.
Ну і думка логічна, бо йдеться про "поновлення у сані".
Проте в жодній офіційній заяві К-поля це не звучало.
Бо, власне, усі сторони розуміють, що якщо Філарет і Макарій не посруться і не зірвуть установчий собор, то патріархом стане Філя - і в момент вручення йому томоса (зауваж - з малої) його патріаршество буде офіційно визнано екуменічним.
   
Re: Томос наш

Іще раз для тих, хто "косять під дурочку" - стимулом для переходу кліру з МП до ЄППЦ буде навіть не томос, як такий (хоча й він важливий для "покриття" аргументу про "безблагодатність" ), а закон, який змусить "УПЦ МП" змінити назву на "РПЦвУ".
У центральних, північних і західний регіонах багатьом попам буде не особо комфортно з табличкою "РПЦвУ" на своїх храмах.

І да, якщо ВР і през зассуть такий закон прийняти (чи, напр., розміняють його на якусь поступку у переговорах з Москвою), то перехід буде млявий і кількісно не вражаючий.

Останнє редагування: 19 жовтня 2018 11:02:54 від Джедай
   
Re: Томос наш

Більше половини приходу МП агресивно проти Томосу, без заборони цієї терористичної секти масових переходів не буде.

Можна сказати "грунт" готують))) мабуть рпц в нас вже підгоряє.

Храми, де священослужителі і віряни моляться за патріарха Російської православної церкви Кирила, не можуть називатися українськими. Адже глава РПЦ молиться за російську владу і військо, які вбивають українців на Донбасі.

Про це глава держави заявив на молебені за Україну та автокефальну церкву, що проходить на Софійській площі у Києві.


"Все дуже просто. Патріарх Російської православної церкви на кожній службі молиться за російську владу, – владу, що почала агресію проти нашої держави! Патріарх Кирило молиться за російську армію, яка вбиває українських військових, вбиває цивільне населення, вбиває українців. А у нас в Україні, на жаль, є храми, які все ще згадують патріарха Кирила, який здійснює ці молитви. Хіба вони можуть називатися українськими?"
– наголосив Порошенко.
https://24тв/ukrayina_tag1119
   
Re: Томос наш

Поясни, яким чином те рішення РПЦшного Синоду заважатиме Драбинкові, Софронію чи Вісаріону прийти на об'єднавчий собор і стати архієреями нової помісної?
І так само яким чином те ж рішення завадить умовному попу МП десь у Вінниці отцю Васілію перейти разом зі своїм приходом і храмом у нову помісну, якщо в нього буде таке бажання?

Драбинок " позбавлять сану " , на законних і канонічних з їх точки зору підставах . до цього Драбинці з Константинопольськи м Патріархатом можна було " вась-вась " .
умовний " отець Василій " вилетить з парафії в ту секунду , коли тільки подумає прокинути єпарха ( який , як ми знаємо повністтю підтримує рішення Онуфрія )

Ніякого " поновлення в сані " бути не може , це абсурд . Вам вішають локшину на вуха . Зайди в будь яку правослану бурсу і спитай професора сакраментології , чи таїнства можуть мати зворотню дію . наприклад , чи можна рішенням синоду позбавити людину хрещення , а потім " поновити " ?

Я сказав що католиків  у Великій Британії більше ніж англікан , навіть формально . Ось і весь успіх .
   
Re: Томос наш

Драбинок " позбавлять сану " , на законних і канонічних з їх точки зору підставах . до цього Драбинці з Константинопольськи м Патріархатом можна було " вась-вась " .
умовний " отець Василій " вилетить з парафії в ту секунду , коли тільки подумає прокинути єпарха ( який , як ми знаємо повністтю підтримує рішення Онуфрія )

Ніякого " поновлення в сані " бути не може , це абсурд . Вам вішають локшину на вуха . Зайди в будь яку правослану бурсу і спитай професора сакраментології , чи таїнства можуть мати зворотню дію . наприклад , чи можна рішенням синоду позбавити людину хрещення , а потім " поновити " ?

Я сказав що католиків  у Великій Британії більше ніж англікан , навіть формально . Ось і весь успіх .
Та я ж згоден. Навіть серед пінгвінів Антарктиди і монахів буддійського храму у Лхасі більше католиків, все хорошо.
   
Re: Томос наш



Варфоломій тепер має привітати Кіріла ось цим
   
Re: Томос наш

Ніякого " поновлення в сані " бути не може , це абсурд . Вам вішають локшину на вуха .
Ніякі таїнства не поновлюються, не треба на почві фантомних католицьких болів генерувати сюди цю маячню.
Хрещення, рукоположення (усі вплоть до архієрейського) ніхто не поновлює і не дублює.
Задовольняється апеляція ( "еккліто" ) - тобто якраз синодальні РПЦшні рішення про відлучення і усякі прєщєнія визнаються нікчемними. Ніяких повторних чи наново визнаних таїнств - таїнства, власне, ніким і не ставились під сумнів, навіть РПЦ (маю на увазі таїнства по Філарету).
І да, це право у К-поля є - і це опосередковано визнавала навіть РПЦ, коли приймала участь у спільній з КПЦ комісії з питання Філарета.
9, 17 і 28 правила Халкідонського собору.
Ти можеш усратися від жовчі - синхронно і солідарно з гундяєвцями - але фактів то не міняє.
   
Re: Томос наш

Ніякі таїнства не поновлюються, не треба на почві фантомних католицьких болів генерувати сюди цю маячню.
Хрещення, рукоположення (усі вплоть до архієрейського) ніхто не поновлює і не дублює.
Задовольняється апеляція ( "еккліто" ) - тобто якраз синодальні РПЦшні рішення про відлучення і усякі прєщєнія визнаються нікчемними. Ніяких повторних чи наново визнаних таїнств - таїнства, власне, ніким і не ставились під сумнів, навіть РПЦ (маю на увазі таїнства по Філарету).
І да, це право у К-поля є - і це опосередковано визнавала навіть РПЦ, коли приймала участь у спільній з КПЦ комісії з питання Філарета.
9, 17 і 28 правила Халкідонського собору.
Ти можеш усратися від жовчі - синхронно і солідарно з гундяєвцями - але фактів то не міняє.

"Ніякі таїнства не поновлюються, не треба на почві фантомних католицьких болів генерувати сюди цю маячню."(с) Джедай

"Іов Геча висловив цю думку у ФБ - в приватному порядку у коментах в діалозі з Кураєвим.
Ну і думка логічна, бо йдеться про "поновлення у сані".(с) Джедай .

Хрін з моїми " фантомними болями " , але як у вас томосоголових оце одночасно вкладається в голові ? Як воно може бути одночасно , що і " не поновлюються " і " поновлюються " ? Мать вашу ставропігійну за ногу , так перше чи друге ?  :-)o
ПС . Про закон який зобов'яже москалят називатись РПЦ в Україні , це взагалі вищий щабель неадекватності . І чого " РПЦ в У " якщо можна зобов'язати їх називатись " Москальська сєкта хуєпльотов " -МСХ .
   
Re: Томос наш

Архиепископ объяснил, зачем Порошенко передал Андреевскую церковь Вселенскому патриархату
21 октября 2018, 13:58

Ставропигия должна осуществлять не только дипломатические, но и религиозные функции


Передача Андреевской церкви Вселенскому патриархату обусловлено восстановлением в Украине ставропигии - церковной структуры, которая станет посредником между единой поместной Украинской православной церковью и Константинополем.

Об этом во время чата на "Главреде" рассказал архиепископ Черниговский и Нежинский, спикер Украинской православной церкви Киевского патриархата (УПЦ КП) Евстратий (Зоря).

"В Украине восстановлена ставропигия, то есть автономная церковная структура, которая напрямую подчиняется Вселенскому патриарху. Фактически эта структура должна быть своеобразным посольством Вселенского патриарха, назначение которого - способствовать более эффективному взаимодействию Украинской церкви со Вселенским патриархатом", - сказал архиепископ.

По его словам, ставропигия должна осуществлять не только дипломатические, но и религиозные функции, то есть проводить богослужения.

"А для этого нужен храм. Если государство как собственник и Вселенский патриархат как тот, кто образует ставропигию, достигли соглашения, что таким храмом может быть Андреевская церковь, то со стороны нашей церкви возражений нет", - заключил он.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ
В Софии Киевской категорично высказались о передаче Андреевской церкви КонстантинополюНака нуне представитель Порошенко в парламенте Ирина Луценко сообщила, что президент намерен предложить Верховной Раде передать Андреевскую церковь в Киеве в постоянное пользование Вселенского патриархата.

"На днях будет зарегистрирован законопроект, которым президент Порошенко предлагает передать Андреевскую церковь в постоянное пользование Вселенскому патриарху как символический жест, что святой Андрей в свое время крестил Украину. Это будет символический жест единения с Матерью-Церковью", - сказала она.

Сам Порошенко заявил, что решение о передаче Андреевской церкви Вселенскому патриарху согласовано с церковными иерархами и ускорит получение томоса об автокефалии УПЦ.

"Для того, чтобы у Церкви-Матери, Вселенского патриарха была церковь, где он сможет молиться, где будут проходить богослужения Вселенского патриархата, по согласованию с церковными иерархами было принято это решение, и я собираюсь инициировать этот вопрос в парламенте", - сказал Порошенко.

В четверг, 18 октября, Верховная Рада одобрила президентский законопроект (№9208) "Об особенностях пользования Андреевской церковью Национального заповедника "София Киевская".
   
Re: Томос наш

Петро руку на пульсі тримає

Сьогодні, 21 жовтня, розпочалася зустріч президента України Петра Порошенка, Патріарха Філарета та архієреїв Української православної церкви Київського патріархату.
   
Re: Томос наш

Поместная церковь в Украине: сколько церквей войдет и кто ее возглавит

Евстратий (Зоря)
Архиепископ Черниговский и Нежинский, спикер Украинской православной церкви Киевского патриархата

22 октября 2018, 08:27
Сорвать процесс объединения уже невозможно.

Объединение украинских церков уже ничто не остановит
Главным фактором риска для объединительного процесса в Украине является попытка внешнего вмешательства и влияния на отдельных его участников для того, чтобы этот процесс сорвать или затормозить. Однако мне кажется логичным и верным такой подход к продолжению объединительного процесса, который исключит его зависимость от категорических деструктивных действий.

Церковное единение является добровольным, а не принудительным процессом. И если кто-то, особенно под надуманным или спровоцированным внешними силами поводом отказывается от участия в нем или пытается его заблокировать, то, по моему мнению,  объединительный процесс должен двигаться дальше, а такое лицо или лица не должны становиться непреодолимым препятствием. Усилия и шаги, которые уже сделаны и украинскими церквями, и украинским государством, и Вселенским патриархатом на пути к единству, настолько значительны и ценны, что никто из ответственных лиц не допустит попыток сделать этот процесс чьим заложником.

Сорвать процесс объединения уже невозможно. Ведь для него создана прочная каноническая база, и к довершению есть сильная воля как в Украине, так и со стороны Вселенского патриархата. Однако попытки помешать этому процессу будут, и конечными инициаторами таких попыток является московские силы как за рубежом, так и здесь, в Украине. Поэтому наша общая задача - и церквей, и государства, и общества в целом - не допустить того, чтобы они имели хотя бы малейший успех.

Сейчас известно о примерно десяти епископах Московского патриархата, которые поддерживают объединительный процесс. Сколько примет участие в объединительном соборе, будет понятно в процессе его непосредственной подготовки. Но можно прогнозировать, что со временем, уже после получения Томоса, большинство тех, кто сейчас в Московском патриархате, войдут в объединение с Украинской церковью. По моим прогнозам, это будет продолжаться несколько лет и в итоге не менее двух третей тех, кто есть в МП, войдут в Украинскую церквь.

Кто возглавит поместную церковь? Предстоятеля Единой церкви изберет объединительный Собор. До сих пор ни одной кандидатуры, кроме кандидатуры патриарха Филарета, которого мы как епископы Киевского патриархата будем выдвигать и поддерживать как патриарха Единой церкви, никто не озвучивал. Поэтому гипотетически можно сказать, что Собор может выбрать любого достойного иерарха из числа украинских архиереев, которые примут в нем участие.

Если говорить о возможности избрания митрополита Онуфрия, то надо отметить, что до сих пор он никак не проявлял желания быть участником объединительного процесса. Поэтому вопрос, может ли он возглавить Единую поместную церковь - чисто риторический.

А идея поставить уже автокефальную церковь в фарватер Московской патриархии как способ предотвратить российские провокации, то, по сути, ничем не лучше, чем предложения российского министра Лаврова по федерализации Украины или автономного статуса оккупированного Донбасса.

Наша задача - делать все для того, чтобы Единая поместная УПЦ в будущем никоим образом не находились под влиянием Москвы. Нашим естественным союзником и тем Всеправославным центром, на который мы ориентировались и будем ориентироваться, есть и будет Вселенский патриархат. А с Московским патриархатом мы хотели бы иметь такие же отношения, как и со всеми другими поместными церквями, которые исключают возможность подчинения Москве или следования ее политическим интересам.
   
Re: Томос наш

Шо, серйозно, архієпископ дав інтерв'ю кацапським язиком?
   
Re: Томос наш

Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ підтримав Вселенський патріархат у його протистоянні з РПЦ щодо автокефалії Української церкви, пише видання Оrthodoxia.info.

Зокрема, Феофіл ІІІ звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Святого миро, що на думку видання свідчить про підтримку Фанара та всеправославної єдності під егідою Константинополя.

Відповідне звернення з проханням про миро для єрусалимської церкви Варфоломію передав єрусалимський екзарх Антонін Нектаріос.

"Пройшли ті часи, коли патріархи Сходу змушені були через труднощі, подорожувати по всіх кінцях світу для того щоб просити допомогу для свойх церков і таким чином були змушені бути поступливими", - сказав екзарх.

Єрусалимський екзарх назвав Святе миро вищою сполучною ланкою між православними церквами та акцентував увагу на непорушності зв'язків між Єрусалимом та Константинополем.

Додамо, що з точки зору Константинопольсько го патріархату право здійснювати мироваріння належить виключно Фанару в співслужінні з представниками Помісних православних церков. З точки зору Російської православної церкви, виключною прерогативою автокефальної церкви є право самостійно здійснювати мироваріння.

Раніше в РПЦ заявили, що у разі підтримки Єрусалимським патріархатом автокефалії Української церкви, Московський патріархат розірве всі відносини і з Єрусалимом і припинить всі служіння в Храмі Гробу Господнього.
https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/jerusalimskij-patriarkh-pidtrimav-konstantinopol-v-superechtsi-z-moskvoju-zmi-2502300.html
___________________ ___________________ __
Так що  МП без єрусалимського вогню
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія