Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

«Крановщиця»…

«Крановщиця»…

Опендатабот” перевірив за допомогою пошукача “Бабуся”, наскільки глибоко проникли фемінітиви в документообіг. У пошук за судовим реєстром були задані слова як з юридичної сфери ("прокурорка"), так і більш загального порядку ("директорка").

Аналіз документів за останні роки показує, що кількість фемінітивів у них впевнено зростає.

Найпопулярнішими в 2020-му році виявилися "позивачка" (171124 згадок) й "відповідачка" (84712 згадок).

За ними слідують "секретарка" (4019), "працівниця" (716), "прокурорка" (661) та "адвокатка" (659).

Половина з цих слів — "секретарка", "прокурорка" та "адвокатка" — вперше стали згадуватися в реєстрі у 2019-му роцi, коли з'явився закон про нові правила українського правопису.

Фемінітивам не обов'язково закінчуватися на "ка", проте саме це закінчення виявилося найбільш затребуваним. Інші варіанти приживаються гірше: наприклад, "адвокатеса" зустрічається в 4 рази рідше "адвокатки", а "адвокатиня" зовсім відсутня.
   
Re: «Крановщиця»…

за допомогою пошукача “Бабуся”
Не "Бабуся", а "Бабуль"
Baboole
   
Re: «Крановщиця»…

Пля, мене вже задолбали ці толерастичні вибрики. Вони вже протирячать одне-одному. Це як бійки між феміністками та прайдесами. Ті за права жінок,ті проти,щоб їх назівали жінками.

 Ось фемінітиви Адвокатка, прокурорка... Зараз у світі, тієї ж Чехії, в Ізраїлі знімають з призвищ  закінчення -ва. Була пані Кучерова,стала Кучеров. У кацапів фемінізовані призвища, українські, по більшості-ні. Коваленко та Коваленко. Чоловік -адвокат, чи лікар, жінка адвокат, чи лікар, - адвокат,чи лікар, істота третьої статі- адвокат,чи лікар, істота яка вважає себе невизначившийся: теж саме. Істота яка вважає себе то чоловіком,то жінкою,в залежності від обставин- теж саме.

 Самі толерасти заплуталися. Он в англіцької мові,за дуже рідким винятком усі професії мають одну назву. Ян на мене -це норм.

Останнє редагування: 30 липня 2021 09:30:47 від Wolter
   
Re: «Крановщиця»…

Фемінітивам
Феминитивы - дикая дискриминация по половому признаку
Какая разница какого пола специалист?
   
Re: «Крановщиця»…
abg

Опендатабот” перевірив за допомогою пошукача
...
Фемінітивам не обов'язково закінчуватися на "ка", проте саме це закінчення виявилося найбільш затребуваним. Інші варіанти приживаються гірше: наприклад, "адвокатеса" зустрічається в 4 рази рідше "адвокатки", а "адвокатиня" зовсім відсутня.


Це ж коню пойнятно, що в странє савєтав, де різні „учіл-кі“ і „крановщи-ці“ „затребувані“, всі „требухи“ з них витрясуть і сігарєткою приж-жуть і це тим „крановщи-цям“ понравицця, інакше бути не може,

куди ті овпендата-боти дєньгі налогоплатєльщи-ків тратя-ть?!   :X
   
Re: «Крановщиця»…
abg

Феминитивы - дикая дискриминация по половому признаку
Какая разница какого пола специалист?


Вопше, для початку, треба б було самих тих крановщиць спросить, чуйствують вони дискрімінайцію ілі как?    :S
   
Re: «Крановщиця»…
abg

У кацапів фемінізовані призвища, українські, по більшості-ні.


По більшості - ні, але не по меншості.

Я - за права меншостей - учіло-к, медсестеро-к і масажисто-к.   А також - Скорички і Мудрички.  (tu)
   
Re: «Крановщиця»…

"секретарка" - з 2019 року?
Може, з 1919?


пс
українські прізвища на -ко мають свій своєрідний фемінивізм:
якщо це чоловік, то при відмінюванні у родовому відмінку прізвище має закінчення -ка.
якщо це жінка, то призвище не відмінюється.
   
Re: «Крановщиця»…

Пля, мене вже задолбали ці толерастичні вибрики. Вони вже протирячать одне-одному. Це як бійки між феміністками та прайдесами. Ті за права жінок,ті проти,щоб їх назівали жінками.

 Ось фемінітиви Адвокатка, прокурорка... Зараз у світі, тієї ж Чехії, в Ізраїлі знімають з призвищ  закінчення -ва. Була пані Кучерова,стала Кучеров. У кацапів фемінізовані призвища, українські, по більшості-ні. Коваленко та Коваленко. Чоловік -адвокат, чи лікар, жінка адвокат, чи лікар, - адвокат,чи лікар, істота третьої статі- адвокат,чи лікар, істота яка вважає себе невизначившийся: теж саме. Істота яка вважає себе то чоловіком,то жінкою,в залежності від обставин- теж саме.

 Самі толерасти заплуталися. Он в англіцької мові,за дуже рідким винятком усі професії мають одну назву. Ян на мене -це норм.

в чехії додається закінчення -ова. кучер - кучерова, вольт - вольтова
   
Re: «Крановщиця»…

СЕКРЕТА́РКА, и, жін.

1. Жіночий рід до секретар1 1. Клацання машинки стихло, я почув діловиті кроки секретарки, (Ярослав Галан, Перед лицем.., 1949, 44).

2. розм. Жіночий рід до секретар1 3. Роман зайшов до Палацу [культури] сам. У коридорі зустрів секретарку комсомольської організації Ольгу Півторак (Василь Минко, Ясні зорі, 1951, 70).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 113.
   
Re: «Крановщиця»…

Феминитивы - дикая дискриминация по половому признаку
Какая разница какого пола специалист?
(tu)
   
Re: «Крановщиця»…

Рагулині тіпа ніцой пишуть нам правила..

Які накуй фемінітиви в 21му сторіччі
   
Re: «Крановщиця»…

Рагулині тіпа ніцой пишуть нам правила..

Які накуй фемінітиви в 21му сторіччі
Саме так!
Тільки unisex!
   
Re: «Крановщиця»…

фемінітиви - інший бік качнувшогося маятника

жінок настільки знівелювали, що почали називати людинами що менструюють, - то  цілком логично прилетіла отвєтка.

ми - ЖІнки і маємо право себе підкреслювати. у тому числі б фемінітивами.
хоча, питання спірне і має дискутуватися, як на мене.

а Вольтер має рацію - в Чехії жінки виступили за відміну фемінитивних призвіщ і -ова  вони відмінили для бажаючих. (замість Олена Кучерова тепер Олена Кучеров)

п.с. оно гімнастки німеччині відмовилися на олімпіаді від спортивних тріко і надягли комбінезони, аби їх не сексуалізували ))
але в комбінезонах вони ще апетитніші стали  :facepalm1:

Останнє редагування: 30 липня 2021 10:24:46 від эЛКа
   
Re: «Крановщиця»…

СЕКРЕТА́РКА, и, жін.

1. Жіночий рід до секретар1 1. Клацання машинки стихло, я почув діловиті кроки секретарки, (Ярослав Галан, Перед лицем.., 1949, 44).

2. розм. Жіночий рід до секретар1 3. Роман зайшов до Палацу [культури] сам. У коридорі зустрів секретарку комсомольської організації Ольгу Півторак (Василь Минко, Ясні зорі, 1951, 70).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 113.
=========================
Тре казати секретаРИНЯ!  :D  Скажімо так: можне деякі слова і залишити з фемінітивами,ну та ж секретарка,бо склалося. Але взагалі то фемінітиви це дурня. СЕКСІЗМ!!!! ;o  :X
   
Re: «Крановщиця»…

А як правильно - послиця, послиха чи посолка ?
   
Re: «Крановщиця»…

Рагулині тіпа ніцой пишуть нам правила..

Які накуй фемінітиви в 21му сторіччі





ти вкотре продемонстував свою тупість (і генетичну зкацапленість).
   
Re: «Крановщиця»…

А як правильно - послиця, послиха чи посолка ?
==========================

А й справді! Точно! Усі 3 варіанти це шедевр!!! :D  :facepalm:  Мабуть від країни залежить. Ні? :shuffle:

Останнє редагування: 30 липня 2021 10:25:34 від Wolter
   
Re: «Крановщиця»…

А як правильно - послиця, послиха чи посолка ?
Пані посолиня  :laugh:
або краще - посолкиня

Останнє редагування: 30 липня 2021 10:28:59 від эЛКа
   
Re: «Крановщиця»…

так само, мабуть, гигикали негри, які вперше в житті брали в руки книжку))
   
Re: «Крановщиця»…

Пані посолиня  :laugh:
або краще - посолкиня
послиця
   
Re: «Крановщиця»…

так само, мабуть, гигикали негри, які вперше в житті брали в руки книжку))
а потім таки зрозуміли, що вони не негри, а афроамериканці :)
   
Re: «Крановщиця»…

Не знаю як зараз але раніше наприклад у французькій мові деякі фемінітиви вважалися зневажливими. На зразок "адвокатеса" замість "мадам адвокат"

Останнє редагування: 30 липня 2021 10:44:52 від H.Kropp
   
Re: «Крановщиця»…

медсестру медбратом треба називати? бо якось медпрацівник середньої ланки незручно кожен раз вимоляти.
поштарка, вчителька, танцівниця, балерина, гімнастка, actor :S
   
Re: «Крановщиця»…

в Чехії жінки виступили за відміну фемінитивних призвіщ і -ова  вони відмінили для бажаючих. (замість Олена Кучерова тепер Олена Кучеров)
в Іспанії хось з владної верхівки запропонував слово Батьківщина на Матьківщину замінити.
   
Re: «Крановщиця»…

фемінітиви - інший бік качнувшогося маятника

жінок настільки знівелювали, що почали називати людинами що менструюють, - то  цілком логично прилетіла отвєтка.

ми - ЖІнки і маємо право себе підкреслювати. у тому числі б фемінітивами.
хоча, питання спірне і має дискутуватися, як на мене.

а Вольтер має рацію - в Чехії жінки виступили за відміну фемінитивних призвіщ і -ова  вони відмінили для бажаючих. (замість Олена Кучерова тепер Олена Кучеров)

п.с. оно гімнастки німеччині відмовилися на олімпіаді від спортивних тріко і надягли комбінезони, аби їх не сексуалізували ))
але в комбінезонах вони ще апетитніші стали  :facepalm1:


 :lol:  :weep:
   
Re: «Крановщиця»…

фемінітиви - інший бік качнувшогося маятника

жінок настільки знівелювали, що почали називати людинами що менструюють, - то  цілком логично прилетіла отвєтка.

ми - ЖІнки і маємо право себе підкреслювати. у тому числі б фемінітивами.
хоча, питання спірне і має дискутуватися, як на мене.

а Вольтер має рацію - в Чехії жінки виступили за відміну фемінитивних призвіщ і -ова  вони відмінили для бажаючих. (замість Олена Кучерова тепер Олена Кучеров)

п.с. оно гімнастки німеччині відмовилися на олімпіаді від спортивних тріко і надягли комбінезони, аби їх не сексуалізували ))
але в комбінезонах вони ще апетитніші стали  :f

Дуро, тепер Олена не Кучеров, а Кучер
   
Re: «Крановщиця»…

А коли чоловіка називають "суддя" чи "голова" - тобто словами жіночого роду - то це є сексизм чи ні?
   
Re: «Крановщиця»…

в Іспанії хось з владної верхівки запропонував слово Батьківщина на Матьківщину замінити.
Як у нас?
   
Re: «Крановщиця»…

А коли чоловіка називають "суддя" чи "голова" - тобто словами жіночого роду - то це є сексизм чи ні?

Звісно.
Треба суддюк, головуй, тамадюк/тамадуй
   
Re: «Крановщиця»…

медсестру медбратом треба називати? бо якось медпрацівник середньої ланки незручно кожен раз вимоляти.
поштарка, вчителька, танцівниця, балерина, гімнастка, actor :S

так з 2019-го року, пані Супрун запровадили шоб чоловіків перестали називати акушеркою, санітаркою та медсестрою
   
Re: «Крановщиця»…

а взагалі я також думаю шо це дурня і згоден з французським варіантом
пані лікар краще ніж лікарка, як і пані адвокат за адвокатку чи адвокатесу
   
Re: «Крановщиця»…

послиця

амбасадорчиня! о!
   
Re: «Крановщиця»…

амбасадорчиня! о!
Яко казати про ту, яка в США, то там послиця.
Іншим словом не назвеш.
   
Re: «Крановщиця»…

І не «рагулиня» , а рагулиха
   
Re: «Крановщиця»…

І не голова , а головкиня
   
Re: «Крановщиця»…

І не голова , а головкиня
Головка!
   
Re: «Крановщиця»…
abg

медсестру медбратом треба називати? бо якось медпрацівник середньої ланки незручно кожен раз вимоляти.


медбратуха, єслішо,

на мене недавно одна медбратуха-малолєтка кинулася, коли я її перепитав про якраз професію/посаду...

я:
- Ви хто?

відповідає гордо:
- я - медик,

я - по старінкє:
- медсестра?

вона впала в істерику і почала щось незрозуміле про „конституцію“ верещати, зірвалася з місця і побігла до старшої медбратухи жалітися, що я її „образив“.

Це все так несподівано для мене було, що я й зараз до кінця не розумію що було приводом, невже таки та „медсестра“?

Наступного разу спробую називати їх медбратухами, може допоможе?     :S
   
Re: «Крановщиця»…
abg

так само, мабуть, гигикали негри, які вперше в житті брали в руки книжку))


Ну, а що ж ти хотів?

Неграм, щоб стати афроамериканцями, треба було спочатку впійматися/завербуватися до работоргашів в Африці, потім - попасти на плантацію, ще потім 200 років з Мартінами Лютерами до школи ходити і нарешті поліцаїв в тюрягу на 26 років посадити.

А цим хвупівчянчикам чим в цьому нелегкому житті пощастило? Та майже нічим, бідолахам.

Тону не будь таким злим, дай їм погигикати хоча б, вони ж тільки з пальми злізли, далі їх чекає років 200 рабства...    :facepalm:
   
Re: «Крановщиця»…

 спортс-мєнка

ілі просто мєнка

тіпер єсть мєн і мєнка

гг..
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія