Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Знайти місце для шляхти в українській історії

Як так 13 мов? Тобто пан війт писав гетьману польською, а йому відповіли татарською, а він у відповідь пише німецькою, а йому французьською? Чи як? Чи документація і переписка велась на 13 мовах? Незрозуміла ваша відповідь. Я хочу прочитати тодішню переписку і діловедення  на українській мові. Як писав пан Came Tak. Звідки взялись ще 12?

де я писав про українську мову? історики це називають руською мовою, чи староукраїнською, очевидно що це була окрема мова від польської, чи литовської. якщо цікавить тема, інтернет великий, не варто обмежувати себе в пошуках якщо є жага і бажання знайти відповідь 
   
ну шляхта то цікаво...
але коли ви почнете розумітися в темі, то вам не сподобається
(сказано до упоротих)
   
Найти место для того чего не было  :good:
А ви великий знавець цього питання? Чи тільки, щоб камінь кинути?
   
ну шляхта то цікаво...
але коли ви почнете розумітися в темі, то вам не сподобається
(сказано до упоротих)
Ніхто нічого не ідеалізує, але треба знати свою історію.
Попри усі спольщення, зросійщення....бага то представників шляхетних родів усвідомлювали себе українцями.
Так граф Володимир Дідушицький називав себе Дідухом і багато зробив для руського населення Галичини.
Граф Шептицький, вихований у франкомовній родині, усвідомив себе українцем і висвятився на греко-католицького священика. Рід Шептицький як і Дідушицьких тягнувся з княжих часів ГВК.
Представник роду Жевуських Вацлав Емір казав про себе - Я - Ревуха і частину свого життя, забувши про шляхетське походження, жив серед простих українців.
Князь Лев Сапіга разом з Дідушицьким хотіли перейти з латинського обряду на грецький, але почули від клерикалів: у нас не було шляхти і ми її не потребуємо.
Щось схоже можемо прочитати у цій гілці.
Але шляхта була, дврянство було і багато робило для народу і для нації. Шкода, що не всім вдалося інформаційно пройти через совкову м'ясорубку.
Проте імена Лесі Українки, Косачів-Драгоманових, Старицьких, Лисенків, Острозьких, Даниловичів, Ходаківських, Гулевичів (Гальшка), Глинських,
Маркевичів, Чубинських...(перше, що прийшло до пам'яті) все-таки відомі широким масам.
І якщо нам доносять свіжі імена, то це дуже добре.
   
Ніхто нічого не ідеалізує, але треба знати свою історію.
Попри усі спольщення, зросійщення....бага то представників шляхетних родів усвідомлювали себе українцями.
Так граф Володимир Дідушицький називав себе Дідухом і багато зробив для руського населення Галичини.
Граф Шептицький, вихований у франкомовній родині, усвідомив себе українцем і висвятився на греко-католицького священика. Рід Шептицький як і Дідушицьких тягнувся з княжих часів ГВК.
Представник роду Жевуських Вацлав Емір казав про себе - Я - Ревуха і частину свого життя, забувши про шляхетське походження, жив серед простих українців.
Князь Лев Сапіга разом з Дідушицьким хотіли перейти з латинського обряду на грецький, але почули від клерикалів: у нас не було шляхти і ми її не потребуємо.
Щось схоже можемо прочитати у цій гілці.
Але шляхта була, дврянство було і багато робило для народу і для нації. Шкода, що не всім вдалося інформаційно пройти через совкову м'ясорубку.
Проте імена Лесі Українки, Косачів-Драгоманових, Старицьких, Лисенків, Острозьких, Даниловичів, Ходаківських, Гулевичів (Гальшка), Глинських,
Маркевичів, Чубинських...(перше, що прийшло до пам'яті) все-таки відомі широким масам.
І якщо нам доносять свіжі імена, то це дуже добре.



я трохи не про той часовий період говорив; а часовий період від 13 до 18го століття слід розглядати по середньовічні парадигмі, а не по новочасній..то стандартні помилки укропопуляризаторів історії...ну чи пропагандистів..тог о я і грушевського не люблю..  ну і ще деяких діячів
   
часовий період від 13 до 18го століття
І там є цікава історія, яку не дуже знаємо. Н-д, як збагачувалися українські роди на солі у теперішній Східній польщі. Власне той період взагалі був за сімома печатями, особливо терени Галичини аж до Кракова.
   
Магнати то цікавий варіант але магнати в доіндустріальну епоху ручноі праці абсолютно незрозуміла дурня.
Якраз тоді все було зрозуміло. Чим більший ти землевласник, тим більший ти магнат. Вишневеччина з центром у Лубнах в першій пол. 17 ст. займала більшу половину сучасної Полтавської області Причому магнати на своїх землях часто поводилися як суверенні правителі. Недарма їх ще називали королев'ятами, тобто маленькими королями.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lewi%C4%99ta
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_magnackie
   
А ви великий знавець цього питання? Чи тільки, щоб камінь кинути?

Ну почему камень. Украинцы это был народ состоящий из попов и селян. Ничего особо постыдного в этом нет. Смешно когда себе гербы чуть ли не от короля Артура рисовать начали. Вы бы ещё легендарного Богдана Гатылу вспомнили который чуть Рим не взял но потом взял деньгами.
   
де я писав про українську мову? історики це називають руською мовою, чи староукраїнською, очевидно що це була окрема мова від польської, чи литовської. якщо цікавить тема, інтернет великий, не варто обмежувати себе в пошуках якщо є жага і бажання знайти відповідь 

А про що ви тоді писали? Зрозуміло що поляки вели діловедення і писали листи та книги польською.
Те що зараз історики називають яке має відношення до тогочасної дійсності? Більше важливо ким себе вважали і на якій мові вели кореспонденцію тогочасні, як ми вважаємо, українці. Ви ж згадали про розвинене суспільство, чи хто? Чи так, аби ляпнуть?

Вам не цікаво, чого більшість військових термінів (шляхта, полк, гетьман) в корінні мають старонімецьку мову?
   
интерсное видео в тему
Дійсно, із задоволенням прослухала. Тішить, що існують вже інші тенденції у вивченні минулого.

Усім "знавцям" української ідентичності теж раджу його прослухати і посміятися самим над своїми примітивними дописами.

Останнє редагування: 12 червня 2021 21:55:11 від ЛАРТА
   
Ну почему камень. Украинцы это был народ состоящий из попов и селян. Ничего особо постыдного в этом нет. Смешно когда себе гербы чуть ли не от короля Артура рисовать начали. Вы бы ещё легендарного Богдана Гатылу вспомнили который чуть Рим не взял но потом взял деньгами.
Повірте, що ваші знання дуже обмежені.
Не пожалійте 40 хвилин, щоб передивитися відео у цій гілці і зрозумієте, про що я.
   
Зрозуміло що поляки вели діловедення і писали листи та книги польською.
Поляки вели діловодство латиною. До того і після того домінувала німецька.
   
Повірте, що ваші знання дуже обмежені.
Не пожалійте 40 хвилин, щоб передивитися відео у цій гілці і зрозумієте, про що я.

А может лучше таки просто не позорится с этим культом карго? Ну да - было пару Киселей с разнообразными Острожскими. Всех наверное с десяток человек даже если натянуть сову на глобус. А так - то что не было полонизовано очень и очень организовано перешло в русское дворянство. Ещё и жуткая давка была - успеть.
   
А может лучше таки просто не позорится с этим культом карго? Ну да - было пару Киселей с разнообразными Острожскими. Всех наверное с десяток человек даже если натянуть сову на глобус. А так - то что не было полонизовано очень и очень организовано перешло в русское дворянство. Ещё и жуткая давка была - успеть.
Ще раз вам пишу - ви не в темі.
Ще раз скопіювала свій пост - і це лише часточка

Попри усі спольщення, зросійщення....бага то представників шляхетних родів усвідомлювали себе українцями.
Так граф Володимир Дідушицький називав себе Дідухом і багато зробив для руського населення Галичини.
Граф Шептицький, вихований у франкомовній родині, усвідомив себе українцем і висвятився на греко-католицького священика. Рід Шептицький як і Дідушицьких тягнувся з княжих часів ГВК.
Представник роду Жевуських Вацлав Емір казав про себе - Я - Ревуха і частину свого життя, забувши про шляхетське походження, жив серед простих українців.
Князь Лев Сапіга разом з Дідушицьким хотіли перейти з латинського обряду на грецький, але почули від клерикалів: у нас не було шляхти і ми її не потребуємо.
Щось схоже можемо прочитати у цій гілці.
Але шляхта була, дврянство було і багато робило для народу і для нації. Шкода, що не всім вдалося інформаційно пройти через совкову м'ясорубку.
Проте імена Лесі Українки, Косачів-Драгоманових, Старицьких, Лисенків, Острозьких, Даниловичів, Ходаківських, Гулевичів (Гальшка), Глинських,
Маркевичів, Чубинських...(перше, що прийшло до пам'яті) все-таки відомі широким масам.


Ще додаю: Хоткевичі, крім цього добре відомі Замойські, Любомирські, Чарторийські, Вишневецькі....
то були седяни чи священики?
Хто володів землями від Кракова до Сум?  :shuffle:
Чому Наталена Королева стала українською письменницею?

Це зовсім не означає, що треба носитися зі шляхтою як з писаною торбою. Ясна річ, що маємо ким пишатися і без шляхти.
В тому ролику згадується Євген Чикаленко. Най..най...най...бі льший українець. До глибини кишені. І не знаю. чи мав шляхетське походження. Зате мав шляхетську душу.

Останнє редагування: 12 червня 2021 22:11:22 від ЛАРТА
   
Мне лень повторять очевидное - голубой мечтой  украинской "шляхты" было русское дворянство. Можете цеплятся за десяток исключений конечно. Я с истинно верующими не спорю.
   
А про що ви тоді писали? Зрозуміло що поляки вели діловедення і писали листи та книги польською.
Те що зараз історики називають яке має відношення до тогочасної дійсності? Більше важливо ким себе вважали і на якій мові вели кореспонденцію тогочасні, як ми вважаємо, українці. Ви ж згадали про розвинене суспільство, чи хто? Чи так, аби ляпнуть?

Вам не цікаво, чого більшість військових термінів (шляхта, полк, гетьман) в корінні мають старонімецьку мову?

для того і є посилання в першому дописі, для тих кому цікаво дізнатись про період 16-17століть, на роботи історика який роками працює над матеріалами та документами, над записами тогочасних судових справ які ще збереглись, і які дуже добре відображають відносини в тогочасному суспільстві, щоб сучасники почитали і потім не задавали дилетантських питань.
що ще я маю відповісти чи пояснити?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія