Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

парашутизм, планеризм, аеродинамічна труба - все, що пов'язане з польотами :crazy_pil:

Вирішили, що раз так мало, то ніхто нікого не наздожене, ймовірність дуже мала
а на ці вихідні взагалі дощ збирається...
   
Пригадую одну кумедну історію, яка трапилася в часи, коли GPS та мобільний зв'язок були, щось на кшалт казок ро Бабу-Ягу і Кощея Безсмертного. Тобто всі про них чули, але ні хто не бачив. :)

Був на так далеко від нашого аероклубу (ну десь кілометрів з 80, але, як ми знаємо, 100 км. для скаженного пса - не крюк) інший аероклуб, з парашутистами якого ми товаришували. Інколи вони до нас приїздили на стрибки, інколи ми до них.
І ось одного разу поїхали ми до них вчотирьох. Троє з нас вже стрибали в цьому клубі і місцевість знали, а один був там вперше. Потрібно додати, що площадка там була невелика. Якщо не знаєш, то серед полів можна і не відразу помітити.
І ось ми запланували стрибнути з 2500 з затримкою на 30 сек. В той день була хмарнісь. Нижній край 800 метрів, а верхній 1200. Розриви між хмарами є, але невеликі. Ну набрали ми 2500, пілот "впіймав" в розрив орієнтир і дав сигнал до стрибка.
Ми стрибнули, навіть "зліпили" в повітрі якусь формацію.  На 1200, як раз над хмарами, почали розбігатись. Розкриватись повинні були на 1000 метрів, тобто як раз в хмарах. Ну в мене і виникла думка: "А якого, власне ? Краще пропадаю ще 4 секунди, випаду з хмар, на 800 метрів і розкриюсь. Висоти цілком достаньо". Ну так і зробив. Розкрився. Площадка прямо внизу. Приземлився без пригод.
Дивимось, а з нашої компанії на землі тільки троє. Четвертого, того, що перший раз тут стрибає, не має. Ми почали хвилюватись, питати тих, хто був на землі, чи не бачили його ? Кажуть, що бачили, що з хмар вилетів парашутист уже під куполом і полетів "кудись в той бік". Ну відрядили ми автомобіль на пошуки. Сидимо, чекаємо. Проходе десь з годину, автомобіль не повертається. Ми вже починаємо хвилюватися, чи не трапилось чого. Нарешті з'являється автомобіль. З нього вилазить наш товариш в мокрому, чомусь, комбінезоні. І водій автомобіля зі словами: "Забирайте вашого засранця !".
Далі зі слів товариша:
Розкрився в хмарах. Доки знижувався під куполом мене віднесло. Вилетів з хмар. Не можу знайти аеродром. Дивлюсь: прямо переді мною внизу поле, потім якась річка, потім ще поле, а ще далі дорога. Ну, думаю, перелечу річку, приземлюсь на полі, а потім вийду на дорогу. Там вже зорієнтуюсь. Знижуюсь. І помічаю, що на полі рівними рядками копиці сіна стоять. Ну, думаю, зараз зарулю на копицю, як раз м'якенько буде призлятись. Зарулив... І вліз в копицю майже по пояс. Виявилось що то на поле навоз вивезли. Він на сонці трохи підсох, і зверху виглядав як копиця сіна. А всередені все рідке. :)
Ну вибрався я з навозу, відстебнув парашут і пішов до річки прати комбінезон та взуття. А в річці, як виявилось, "по кісточки" води, а по коліна мулу. Так що відіпратись ще тією проблемою було. Тут чую, що автомобіль сигналить. Вийшов я до ньго, а мене водій брати в кабіну не хоче, доки не відіпрусь.
Зі слів водія: виїхав на поле. Парашут побачив здалеку. Під'їхав ближче. Парашут на землі, поряд з навозною купою. Парашутиста немає. Ну значить живий, це головне. Почав сигналити. Ну тут він і виліз від річки. Мокрий, в навозі і муляці. Ну куди його в кабіну брати ? Доволось чекати поки відмиється.


Ось така "парашутно-навозно-хмарна" історія. :)






Останнє редагування: 4 жовтня 2017 19:31:17 від Влад
   
 (tu)
прикольно, є що згадати!) в тебе таких історій можна назбирати мабуть на маленьку книжечку вже)
я за цей сезон нічого цікавого й не згадаю.. ну, правда з моїми відвідуваннями дропзони й не дивно, 7 разів за сезон звичайно малувато)) хоча він ще триває, сподіваюсь ще з місяць)
о, зараз знайду цікаве відео про перші 100 у одного товариша!))
   

ось воно, з шампанським і кропивою, все як треба!))
   
Ну про книжку не знаю, а за "рюмкою чаю" є що розповісти. :)
Як кажуть: згадати є що, а дітям розповісти нічого. :)
   




стрибки на Прогресі тривають!) сьгодні чудова для них погода, якраз як я люблю (десь +15 на сонці, в тіні десь +7) тож стрибав у літній одежі і цим дещо здивував всіх, які почали обзивати моржем) я їм говорю "мене всі називають моржем, от нарешті і ви почали")) хоча я без фанатизму морж, зимою у футболці не бігаю) але взуття на міху не можу носити - жарко, і штани зимові теж... звичайно, якщо -20, то таки холодно, але з нашими зимами це буває рідко. Ну і якби стояв десь нерухомо, то мабуть теж би змерз...
   
А я от вчора виявив в себе алергію на грецькі горіхи. З'їв підсмажених горіхів (ну десь грам з 200) і мене десь через годину "посипало". Свербіж, навіть прищики повскакували. Благо що в жінки були протиалергійні ліки. Тоді попустило.
Дивно. Ніколи раніше на грецькі горіхи в мене алергії не було. А тут на тобі.
   
тю, жаль! ну, алергії з'являються з віком, в мене теж якісь з'явились, забув правда на що... а може то так співпало, ще може сорт якийсь у горіхів інший?
жаль, відео Рома не знімав, а то б я похвалився своїм красивим відділенням!)
ну, він навіть не хотів з нами летіти, камер не брав, але тандем-майстер навідріз відмовився бути випускаючим, і Рому попросили безкоштовно полетіти! от везе людям!)) там просто були по 1-2 майже на всі висоти, починаючи з 800 м..
ну, думаю, вдруге вже може сальто яке зроблю... і тут підходить Михайлович і каже "тобі не повезло!" отблін! у них мало бензину залишилось, вистачає тільки на першоразників - і все! )))
зате гроші зекономив і встиг увечері з дружиною в басейн!))
   
тю, жаль! ну, алергії з'являються з віком, в мене теж якісь з'явились, забув правда на що... а може то так співпало, ще може сорт якийсь у горіхів інший?
жаль, відео Рома не знімав, а то б я похвалився своїм красивим відділенням!)
ну, він навіть не хотів з нами летіти, камер не брав, але тандем-майстер навідріз відмовився бути випускаючим, і Рому попросили безкоштовно полетіти! от везе людям!)) там просто були по 1-2 майже на всі висоти, починаючи з 800 м..
ну, думаю, вдруге вже може сальто яке зроблю... і тут підходить Михайлович і каже "тобі не повезло!" отблін! у них мало бензину залишилось, вистачає тільки на першоразників - і все! )))
зате гроші зекономив і встиг увечері з дружиною в басейн!))
Ну добре, що хоч сказав, що мало бензину, а не так як у нас було: "Щось бовтається... На один підйом мабуть вистачить." Ключове слово, як виявилося, тут було "мабуть". :)
   
так так, пам'ятаю твою епічну розповідь)))
у нас минулої неділі просто не очікували такої кількості першоразників! спочатку їх було на один підйом, а потім под'їхав цілий автобус!  :D
   
так так, пам'ятаю твою епічну розповідь)))
у нас минулої неділі просто не очікували такої кількості першоразників! спочатку їх було на один підйом, а потім под'їхав цілий автобус!  :D
Так ви б світло на аеродромі вимкнули . Вони на світло лізуть !  :gigi:

Останнє редагування: 30 жовтня 2017 14:31:38 від Влад
   
тоді це не помогло би, був сонячний день) а от в суботу ще й увімкнули б для приманки)  я лише одного бачив, і той змився через 5 хвилин.
тоді пішов у ліс по гриби, думав - може хтось прийде ще, або й тандем якийсь приїде? ні, на жаль і гриби переважно червиві, і не приїхав ніхто
зате такий настрій на вихідні залишився, що кудись треба їхати і щось робити, та й поїхали наступного дня у Корець, Рівне, Клевань...
   
Акція від дрозони: двері з неба в подарунок !

Так хотілось стрибнути, що аж люк рампи ногами винесли.  :D
   
))) ніяк не найду про наш випадок з дверима. Треба буде запитати на аеродромі
   
Почав дивитись америкаський серіал "З Землі на Місяць". 12 серій. Подивись його обов'язково. Я думаю, що тобі буде цікаво.
Це приклад того, як потрібно знімати кіно про космос.
   
Почав дивитись америкаський серіал "З Землі на Місяць". 12 серій. Подивись його обов'язково. Я думаю, що тобі буде цікаво.
Це приклад того, як потрібно знімати кіно про космос.
Подивлюсь обов'язково ,ось буде більше вільного часу... а то тут перед НР традиційна у всіх запарка
   
Парашут розкрився у вертольоті!) безпосередній учасник каже, що ППКУ чогось спрацював на 1600 м і розкрив, його винесло миттю!)
   

Влад, це тобі -як нелюбителю парапланів)) хоча ти мабуть це відео вже бачив
   
Подивлюсь обов'язково ,ось буде більше вільного часу... а то тут перед НР традиційна у всіх запарка
Та хіба це у вас запарка перед НР ?  От у акушерів, десь так приблизно місяці в вересні, запарка буде ! Їм же потрібно буде розгібати наслідки святкування НР.  :D
   
Парашут розкрився у вертольоті!) безпосередній учасник каже, що ППКУ чогось спрацював на 1600 м і розкрив, його винесло миттю!)
https://youtu.be/bPkVJf8RLFc
Це буває. В мене й запаска одно разу в літаку розкрилась, коли шпильку з ППК-У висмикнув. Та й про випадок передчасного спрацювання ППК-У у мого товариша я тобі теж рорповідав.
   
https://youtu.be/cjARcNT2JcA
Влад, це тобі -як нелюбителю парапланів)) хоча ти мабуть це відео вже бачив
Я завжди казав, що параплан - це шайтан-тряпка. :)
   

Ось справжній фрі флай!)))
   
https://youtu.be/eqRlE6XBH3U
Ось справжній фрі флай!)))
Мені здалося, що якби внього ноги були як лопасті в вертольота, то пішов би на авторотації. :)
Але йому великий плюс, що в кінці зміг стабілізуватись.
   
Может то він спеціально?)) Я от хочу, як навчуся всьому, іноді так дуркувати в небі)
   
Может то він спеціально?)) Я от хочу, як навчуся всьому, іноді так дуркувати в небі)
Та хто його знає ? Якщо дуркував, то досить правдоподібно. Хоча в кінці видно було, що він падіння контролювати вміє.
   
якісь веселуни так стрибають!))
   
На крила надійся, а сам не плошай. Ще одну запаску з собою взяв. Напузну. :-)
   
Недавно з моїм малим дивились по телевізору передачу про парашутистів. Він мене запитав:
- А звідки беруться інструктури ?
- Ну їх вчать з парашутистів інші інструктори.
- А самих перших інструкторів хто тоді вчив ?
- Самі вчились.
- А ... Зрозумів. І хто вижив став інструктором ?

Вустами дитини глаголить істина !  :gigi:
   
Вижили найсильніші!))

А в мене облом - завжди стрибки починались після Пасхи, я думав, що цього року буквально післязавтра й підемо відкривати сезон! А там ще все розмокло, навіть сніг не зійшов, на полі цілі озера стоять!
Так що мінімум через 2 тижні...
   
Вижили найсильніші!))

А в мене облом - завжди стрибки починались після Пасхи, я думав, що цього року буквально післязавтра й підемо відкривати сезон! А там ще все розмокло, навіть сніг не зійшов, на полі цілі озера стоять!
Так що мінімум через 2 тижні...
Ну ... Так ще шанс відпрацювати стрибки з приводненням !
   
Та, то ладно, а літак загрузає, не може злетіти)
   
Та, то ладно, а літак загрузає, не може злетіти)
Ось це вам допоможе ! Як раз для ваших калюж варіант.
   
Ух ти! Я й не знав про такі модифікації Ан 2!
   
Ух ти! Я й не знав про такі модифікації Ан 2!
Тю на тебе ! Такі модифікації АН-2 досить широко використовувались на півночі то в Сибірі, де є багато річок та озер.На нього ще гвинт ставили з реверсом. Лопасті повертались в протележний бік, що дозволяло ефективно зменшувати пробіг при посадці.
До речі, "питання на засипку": Для чого пілоти таких модифікацій Ан-2 брали з собою в політ віники з тонких гілочок дерев (щось на зразок березових віників для бані) ?

Останнє редагування: 8 квітня 2018 20:43:17 від Влад
   
)) я думав, щоб кудись їх кидати, не обмітати ж літака! Потім, каюсь, пошукав гуглом і знайшов засідання клубу Что где когда, де вони обговорювали це, смішно, що хтось вирішив, що пілоти підкладали їх собі на сидіння, для чого - хз). А тоді навіть інструкції знайшов, що кидати на воду для визначення відстані до неї.. але це тоді треба ще один круг робити, так?
   
А я правда ніколи не чув про Ан 2 -гідроплан, якось не думав в цей бік. Може тому що фактично все життя бачив їх у небі над полями, де місць для посадки більше ніж достатньо..
   
)) я думав, щоб кудись їх кидати, не обмітати ж літака! Потім, каюсь, пошукав гуглом і знайшов засідання клубу Что где когда, де вони обговорювали це, смішно, що хтось вирішив, що пілоти підкладали їх собі на сидіння, для чого - хз). А тоді навіть інструкції знайшов, що кидати на воду для визначення відстані до неї.. але це тоді треба ще один круг робити, так?
Цілком вірно. Але краще зробити зайве коло, ніж ударитись об воду при посадці. Вода буває дуже жорсткою. :-)

   
А я правда ніколи не чув про Ан 2 -гідроплан, якось не думав в цей бік. Може тому що фактично все життя бачив їх у небі над полями, де місць для посадки більше ніж достатньо..
А чому б і ні ? Де є достатньо водойм, то дуже навіть підходить. Не потрібно площадку для нього будувати.
Зимовий варіант Ан-2:

А ось тобі "бойовий кукурузник":
   
Така двокілева схема для підвищення маневреності? (Сказав навмання)) здається, у авіафлоті Кім чен ина бойові кукурузники були традиційними, чи то я погано дивився...

Все, вже встановлено дату відкриття сезону - крайні вихідні цього місяця! Вже списались про тренування у трубі, семінари з безпеки, пілотування "крила"... Вже сказав інструктор, щоб готувався)) аж не віриться, що я колись на нього перейду, так уже звик до "дуба"..))
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 4 гостей
 
Повна версія