Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

У Броварах заборонили утеплювати, розширювати, склити балкони і лоджії та встановлювати кондиціонери

Зважаючи на численні скарги самих мешканців будинків, а також на прохання управляючої компанії ЖК «Скандія», виконком прийняв рішення про заборону встановлення систем кондиціювання на фасадах будинків, утеплення, скління, розширення балконів та лоджій. Також під забороною облаштування нових і розширення існуючих віконних та балконних прорізів. Під заборону потрапила навіть зміна форми та кольору віконних рам і дверей. «Нічого нового, – запевняють чиновники. – Ці норми існують давно, проте лише зараз вони застосовуються саме для Броварів».

У поданні до проєкту рішення, який розроблений управлінням містобудування та архітектури, наголошується, що проєкт створений з метою підвищення відповідальності власників (управителів) багатоквартирних житлових будинків щодо забезпечення належного утримання, капітального ремонту, перепланування будинків та споруд, запобігання порушень замовниками будівництва об’єктів у м. Бровари. При цьому чиновники посилаються на ДБН В.3.2.-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція і капітальний ремонт» та ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки».

Головуючий на засіданні виконкому міський голова Ігор Сапожко пояснив присутнім, що проєкт рішення підготовлений у відповідь на звернення управляючої компанії, яка обслуговує ЖК «Скандія». Позаяк фасад цих будинків оздоблений дорогою клінкерною плиткою, то встановлення кондиціонерів та інші «покращення» фактично є втручанням у конструктивні елементи будинку та погіршують його експлуатацію. Але виконком не може прийняти рішення по окремому житловому комплексу, тому приймається та застосовується для усього міста.


ЖК «Скандія». Фото Максима Дяченка

Радник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що погодження встановлення кондиціонерів, зміни форми балконів, лоджій – є функцією управляючої компанії, ОСББ або іншого балансоутримувача. Складність полягає в тому, що всі будинки колишньої комунальної форми власності (в місті таких понад 300) наразі не мають балансоутримувуча, не обрали управляючу компанію та не створили ОСББ. У таких випадках встановлення кондиціонерів та інші зміни конструктивних елементів будинків власник квартири/приміщення має погоджувати з усіма іншими співвласниками будинку, що, звісно, занадто ускладнює процедуру. Але, якщо цього не зробити, такі дії будуть вважатися порушенням.

Доповідачка із питання – головна архітектора міста Світлана Батинчук – зазначила, що у будинках старої конструкції не передбачено системи колективного кондиціювання, тому у власників квартир та приміщень немає іншого виходу. При цьому важко зрозуміти тих власників, які мають квартири або приміщення у нових будинках, де є спеціальні внутрішні приміщення для кондиціювання, але які часто використовуються не за призначенням. «У будь-якому випадку, кожен випадок порушення розглядатимемо окремо», –  запевнила чиновниця.

Багато скарг надходить саме на те, що з кондиціонерів капає вода і це заважає сусідам. Григорій Голубовський зауважив, що є забудовники та управляючі компанії, як, наприклад, «Лісовий квартал», де питання відводу води з кондиціонерів вирішено централізовано: вода не виводиться назовні, а  відведена у внутрішньобудинкову каналізацію.
   
в зв'язку з зміною клімату, стає жаркіше (хай навіть не постійно)
тому кондиціонери мають стати нормою, як і опалення.
а що поробиш.
   
Нагадаємо, що порушення норм втручання в конструктивні елементи будинків є адміністративним правопорушенням. Право на складання протоколу мають управляючі компанії або ЖЕКи (ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У будь-якому випадку, зараз йде реформування ринку житлово-комунальних послуг, тому доволі відчутно змінюються права та обов’язки як співвласників будинків, так і управляючих компаній. Тож слід розуміти, що наразі будинки та їх конструктивні елементи – як то зовнішні стіни та місця загального користування – є спільною сумісною власністю усіх співвласників, які, в свою чергу, багато повноважень делегують управляючій компанії. Таким чином питання, в якому містяни досягли значних успіхів, як то розширення балконів, вигадування їх форм, розмірів та моделей,  віднині потребує узгодження за процедурою.

Усі, хто бував за кордоном, зокрема, у Європі, ймовірно, звернули увагу, що склити балкони в новобудовах не прийнято, так як і навішувати кондиціонери на фасад будівель. А якщо взяти будинки у центрі міста або історичні будівлі, то зміна вікон може відбуватися лише одночасно для усього будинку – для збереження гармонійного вигляду споруди. Нам, звісно, до цього ще треба йти, хоча би стосовно фасадів на центральних вулицях міста.

Наводимо зразки, як містяни на власний розсуд «модернізують» фасади житлових будинків – від старих до новобудов.


Такий вигляд має типовий фасад колишнього комунального будинку – балкони та лоджії усіх форм та ступені зносу, а також кондиціонери. Вул. Короленка, 56


Бульв. Незалежності, 7


У новобудовах ситуація з балконами та лоджіями краща, але кондиціонери у довільному порядку «прикрашають» фасад. ОСББ на вул. М. Лагунової, 18-Б


У новому ЖК «Палладіум» також чимало кондиціонерів на фасаді, але балкони таки однотипні


У ЖК «Едем та «Шоколад» лоджії, в основному, однотипні, але кондиціонери – різні


ЖК «Шоколад»

[ Invalid Facebook URL ]
На фасаді новобудов  «Савани» також  уже є кондиціонери

[ Invalid Facebook URL ]
На будинку ЖК «Діамант», де ОСББ «Київська, 261», балкони однотипні, але кондиціонерів вистачає


Фасад будинків ЖК «Лісовий квартал» поки що не гармонійний – не усі власники квартир ще засклили свої балкони, але різних кондиціонерів вистачає




Останнє редагування: 31 серпня 2019 11:10:43 від Potato
   
У кого немає іншого вибору ... знач хай ставлять на балконі
   
Доречі Скандія - це Вавриш, та і будують скандію на болоті, раніше там було велике озеро
   
в зв'язку з зміною клімату, стає жаркіше (хай навіть не постійно)
тому кондиціонери мають стати нормою, як і опалення.
а що поробиш.

важко зрозуміти тих власників, які мають квартири або приміщення у нових будинках, де є спеціальні внутрішні приміщення для кондиціювання, але які часто використовуються не за призначенням
   


это корзины для кондишена, которые должны быть по проекту в Скандии



это застройщик на них сэкономил и сдал дом
   
в зв'язку з зміною клімату, стає жаркіше (хай навіть не постійно)
тому кондиціонери мають стати нормою, як і опалення.
а що поробиш.

ставити на дах, виводити у внутрішні двори, а не паскудити фасад, як це загалом в нас прийнято...
   
Як ви живете в тих мурашниках? Це ж жах.
Бідні діти...
   
ставити на дах, виводити у внутрішні двори,
тнхнічно такої можливості часто просто немає.

і якщо кондиціонер звичайний (а не канальний на цілу квартиру)
то зовнішній модуль має стояти назовні чим ближче біля кондиціонованого приміщення
   
Як ви живете в тих мурашниках? Це ж жах.
Бідні діти...

Там 8 поверзів на фото
Мурашник від 25
   
тнхнічно такої можливості часто просто немає.

і якщо кондиціонер звичайний (а не канальний на цілу квартиру)
то зовнішній модуль має стояти назовні чим ближче біля кондиціонованого приміщення

воно всьо наче правильно, але це із тої серії, що зробіть спочатку парковки, тоді я не буду паркувати на тротуарі.
є купа технічних можливостей, питання в ціні, бо модуль кондера на стіні під вікном, то дешевше, а те, що такий спотворений загальний вигляд будинку, стилю шанхай, збиває ціни на самі квартири в цілому будинку, власник квартири про це не думає. це також стосується і хаотично засклених балконів.
тому заборона, то є правильно, ще би тих хто її порушує грати в хвіст і гриву, може тоді люди привчаться до порядку, і хоч до якоїсь естетики...
   
Поддерживаю. А то паскудят фасады, превращая нормальный дом в какую-то хрень. Где-то должна проходить грань - "а мне удобно ночной горшок выливать в окно", почему и не по "не трожь фасад со стороны улицы"
   
Там 8 поверзів на фото
Мурашник від 25
Все относительно. Владелец таунхауса мечтает об отдельном доме, живущий в доме - о доме без соседей, а тот, в свою очередь - о домике лесника. Лесник мечтает чтобы не было грибников и охотников, ему завидовать некому. Эх, я такой домик лесника в 2км от Киева видел, мечта...
   
Кондьори то ще фігня, а от індивідуальне утеплення квартир то, сука, треш лютий.
Як бачу таке то відразу виникає бажання єбанути з танка по такому уродству
   
Утепляти можна, тільки по проекту... Але якщо дом уже збудований... Взагалі це має стосуватись або нових проектів або дуже старих що є історчиною цінністю ... Чисто наша специфіка...
   
Кондьори то ще фігня, а от індивідуальне утеплення квартир то, сука, треш лютий.
Як бачу таке то відразу виникає бажання єбанути з танка по такому уродству

ЧОГО? Звик до колгоспу???

Централізовані системи в малих містах не вигідні. Якби були вигідні то вониб прижелись ))) А так їх тільки палкою заганяють в них... От даже мікра відрізалась ))))
   
ЧОГО? Звик до колгоспу???

Централізовані системи в малих містах не вигідні. Якби були вигідні то вониб прижелись ))) А так їх тільки палкою заганяють в них... От даже мікра відрізалась ))))

шизоїд, вивчи вже мову хоч трохи, або користуйся перекладачем, щоб не плутати опалення та утеплення
   
От тільки будинок є спільною власністю власників житла в ньому і лише вони можуть управляти спільним майном чи встановлювати якісь обмеження щодо нього, а не міськради.

У Києві теж, замість того, щоб прибирати в будинках — планують протиправно заварити сміттєпроводи, які належать власникам: https://spilka.pro/kyyivrada-gotuye-protypravne-rishennya-pro-prypynennya-funktsionuvannya-smittyeprovodiv/

   
Ну якщо взяти Львів, то питання для кого у нас у Львові будинки. Для жильців чи для туристів. Якщо йдеться за центр, то звичайно для туристів. І там має бути контроль за фасадами, балконами і кондюками. А от на сихові туристів нема. Думаю так само нема і в Броварах. Тому люди , які купили житло , мають право засклити балкон чи повішати кондюк
   
Ну якщо взяти Львів, то питання для кого у нас у Львові будинки. Для жильців чи для туристів. Якщо йдеться за центр, то звичайно для туристів. І там має бути контроль за фасадами, балконами і кондюками. А от на сихові туристів нема. Думаю так само нема і в Броварах. Тому люди , які купили житло , мають право засклити балкон чи повішати кондюк

тобто для себе красота непотрібна
тільки для туристів
   
тобто для себе красота непотрібна
тільки для туристів

яка красота??? ти ж читай уважно, мають право склити і мають право всіх мати в сраці  :laugh:
   
Ну якщо взяти Львів, то питання для кого у нас у Львові будинки. Для жильців чи для туристів. Якщо йдеться за центр, то звичайно для туристів. І там має бути контроль за фасадами, балконами і кондюками. А от на сихові туристів нема. Думаю так само нема і в Броварах. Тому люди , які купили житло , мають право засклити балкон чи повішати кондюк
Хай вам под окно подвесят кондёр лохматых лет тарахтящий днём и ночью, а также сверху хай капае на пидвыконня
   
Колись , у 2007-у році , почув від одного картонщика , що на роботу до міста , з села приїздив - "тра би , каже , що-би паркани усіх будинків були у в один колір розфарбовані" .., почув та Богу , подякував , що воно лише гіпсокартонщик , а не начальник .
   
зтирив з сусідньої гілки, будинок на передньому плані, красота, Знак, нє?  (tu)

   
Позаяк фасад цих будинків оздоблений дорогою клінкерною плиткою, то встановлення кондиціонерів та інші «покращення» фактично є втручанням у конструктивні елементи будинку та погіршують його експлуатацію.
Це якась фігня, як оздоблення може бути конструктивним елементом? Крім того, в країні дефіцит енергоносіїв, чому хтось повинен забороняти власнику утеплити стару панельну стіну? Зрозуміло, що половина жильців тих будинків сидить на субсидіях, і у вус не дують, щоб щось зекономити на опаленні. А вламникам 2-3 квартир утеплювати всі 9 поверхів фасаду - це накладно. Інше питання по новобудовах, у чких стіни і вікна уже встаноалені по сучасних енергозберагаючих проектах, там можна забороняти
   
хто власник житла?..
якщо виконком - то так.
якщо ні - то ні.
   
Хитро , дуже хитро текст зроблений , бо оздоблення , тАк , конструктивний елемент , але не силовий , тобто через якісь місцеві зміни у вигляді оздоблення будинок не завалицця , але - може образити чийсь випадковий шляхетний погляд на будинок . ))

З точки зору заощадження енерговитрат - розумових та часу , заборони мають своє логічне пояснення , бо загальна заборона заощаджує енерговитрати "начальника" , у порівнянні із заборонами у кожному окремому випадку , після з'ясування "усіх обставин" , обдумування обставин , прийняття та оголошення рішення/вироку .

Такшо - нічого дивного не відбулось .
   
Зважаючи на численні скарги самих мешканців будинків, а також на прохання управляючої компанії ЖК «Скандія», виконком прийняв рішення про заборону встановлення систем кондиціювання на фасадах будинків, утеплення, скління, розширення балконів та лоджій. Також під забороною облаштування нових і розширення існуючих віконних та балконних прорізів. Під заборону потрапила навіть зміна форми та кольору віконних рам і дверей. «Нічого нового, – запевняють чиновники. – Ці норми існують давно, проте лише зараз вони застосовуються саме для Броварів».

У поданні до проєкту рішення, який розроблений управлінням містобудування та архітектури, наголошується, що проєкт створений з метою підвищення відповідальності власників (управителів) багатоквартирних житлових будинків щодо забезпечення належного утримання, капітального ремонту, перепланування будинків та споруд, запобігання порушень замовниками будівництва об’єктів у м. Бровари. При цьому чиновники посилаються на ДБН В.3.2.-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція і капітальний ремонт» та ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки».

Головуючий на засіданні виконкому міський голова Ігор Сапожко пояснив присутнім, що проєкт рішення підготовлений у відповідь на звернення управляючої компанії, яка обслуговує ЖК «Скандія». Позаяк фасад цих будинків оздоблений дорогою клінкерною плиткою, то встановлення кондиціонерів та інші «покращення» фактично є втручанням у конструктивні елементи будинку та погіршують його експлуатацію. Але виконком не може прийняти рішення по окремому житловому комплексу, тому приймається та застосовується для усього міста.

Показати зображення...
ЖК «Скандія». Фото Максима Дяченка

Радник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що погодження встановлення кондиціонерів, зміни форми балконів, лоджій – є функцією управляючої компанії, ОСББ або іншого балансоутримувача. Складність полягає в тому, що всі будинки колишньої комунальної форми власності (в місті таких понад 300) наразі не мають балансоутримувуча, не обрали управляючу компанію та не створили ОСББ. У таких випадках встановлення кондиціонерів та інші зміни конструктивних елементів будинків власник квартири/приміщення має погоджувати з усіма іншими співвласниками будинку, що, звісно, занадто ускладнює процедуру. Але, якщо цього не зробити, такі дії будуть вважатися порушенням.

Доповідачка із питання – головна архітектора міста Світлана Батинчук – зазначила, що у будинках старої конструкції не передбачено системи колективного кондиціювання, тому у власників квартир та приміщень немає іншого виходу. При цьому важко зрозуміти тих власників, які мають квартири або приміщення у нових будинках, де є спеціальні внутрішні приміщення для кондиціювання, але які часто використовуються не за призначенням. «У будь-якому випадку, кожен випадок порушення розглядатимемо окремо», –  запевнила чиновниця.

Багато скарг надходить саме на те, що з кондиціонерів капає вода і це заважає сусідам. Григорій Голубовський зауважив, що є забудовники та управляючі компанії, як, наприклад, «Лісовий квартал», де питання відводу води з кондиціонерів вирішено централізовано: вода не виводиться назовні, а  відведена у внутрішньобудинкову каналізацію.


вот кто такое строит? кругом поля леса, а скворшники окна в окна , это шоб не скушно было?
   
Кондиционер - необходимость.
Поэтому идут они в жопу со своими запретами
   
то мають пропонувати конструктивне типове рішення для кондиціонерів, а не тупо забороняти і все.

як оті кошики чи ніши
   
Кондиционер - необходимость.
Поэтому идут они в жопу со своими запретами
утепление - необходимость.в жопу идут все
   
утепление - необходимость.в жопу идут все
(tu)
Я би ще законодавчо дозволив всім ставити автономку, зоб платити тільки тоді, коли треба, та щоб перестали нарешті колупати ті залишки асфальту круглий рік. Та і сніг би довше тримався, дітям приємно, і машини не такі брудні
   
(tu)
Я би ще законодавчо дозволив всім ставити автономку, зоб платити тільки тоді, коли треба, та щоб перестали нарешті колупати ті залишки асфальту круглий рік. Та і сніг би довше тримався, дітям приємно, і машини не такі брудні

а на жилой комплекс своей котельной не достаточно? зачем каждому котёл?
   
а на жилой комплекс своей котельной не достаточно? зачем каждому котёл?
Как зачем ? Хочет владелец. Еще хочет парковку нахаляву во дворе, зачем эти глупые газоны и детские песочницы. А еще мусор в коридоре оставлять, утром вынесу, зачем в квартире вонь. А еще замки на каждом этаже на лестнице, и на балконы в подъезде, и на крышу, и на счетчики, и на слаботочку - обязательно. А еще владелец хочет кондишн в каждой комнате, а конденсат пусть капает на подоконники внизуживущих, ну или на отмостку, ниче, первые этажи потерпят непрекращающиеся "бам-бам" по ночам. А еще владелец  желают снести стены/окна/балконы, иногда достроить балкончик, чуток, на метр-два. Иногда владелец хочет выбрасывать презервативы в окно, ну а че ? Моя хата -шо хочу то и делаю.
   
утепление - необходимость.в жопу идут все
Мусор в окно - необходимость, в жопу идут все. Моя тачка запаркованая прямо перед дверью - необходимость, в жопу идут все. Моя коляска, перегородившая тамбур - необходимость, в жопу идут все. Мой велик, там же - необходимость. У всех разные необходимости.
   
а на жилой комплекс своей котельной не достаточно? зачем каждому котёл?
Тому що завжди знайдуться наглюки, які принципово платити не будуть, бо прикриваються нашим законодавством про захист дітей від виселення, корочками пільговиків і так далі. Кожен повинен платити сам за себе, а не за себе і сусіда.
   
Еще хочет парковку нахаляву во дворе, зачем эти глупые газоны и детские песочницы. А еще мусор в коридоре оставлять, утром вынесу, зачем в квартире вонь.
Не прирівнюй бидло до економного газди. А капання з кондюків легко вирішується або спецкорзинами, або заведенням в звичайну лівньовку.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія