Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

хто так чекав комету?

Re: хто так чекав комету?

GizmoGremlin, то який у вас телескоп?
І чи обов'язково для планетарних фото виїзддати за межі міста?
   
Re: хто так чекав комету?

GizmoGremlin, то який у вас телескоп?
І чи обов'язково для планетарних фото виїзддати за межі міста?
він жирний бабай, то не любітельськи зьйомки. Пасеться наш пан Гізмо десь біля конкретного телескопу.
   
Re: хто так чекав комету?

він жирний бабай, то не любітельськи зьйомки. Пасеться наш пан Гізмо десь біля конкретного телескопу.
Ну вони не любітельські, але цілком реальні, купив телескоп (500-1500$),камеру(200-500$), автоматичний штатив (1000-2000$), фільтр (100$) - ціни середні
І пішов на зорі дивитись.
   
Re: хто так чекав комету?

Ну вони не любітельські, але цілком реальні, купив телескоп (500-1500$),камеру(200-500$), автоматичний штатив (1000-2000$), фільтр (100$) - ціни середні
І пішов на зорі дивитись.
трохі все не так. Такоі якості зьемки робляться інакше. Там одна прога, що всі хвилини до купи збирає та чістить, коштує як пів телескопу.
   
Re: хто так чекав комету?

В будьякому випадку, я фанат Гізмо, сам хлопчік в души, а тут мегахлопчік, що здійснив свою мрію! Арьол!
   
Re: хто так чекав комету?

трохі все не так. Такоі якості зьемки робляться інакше. Там одна прога, що всі хвилини до купи збирає та чістить, коштує як пів телескопу.
Можливо Гізмо й користується платними, але в основному більшість проги які то роблять безкоштовні.

Як на мене найбільше вкладення то час і тисячі спроб щоб добитись хорошого результату
   
Re: хто так чекав комету?

В будьякому випадку, я фанат Гізмо, сам хлопчік в души, а тут мегахлопчік, що здійснив свою мрію! Арьол!
Я також залюбки переглядаю теми про космос з чудовими світлинами від Гізмо
   
Re: хто так чекав комету?

Я також залюбки переглядаю теми про космос з чудовими світлинами від Гізмо
тож, побажаемо йому творчоі наснагі!
   
Re: хто так чекав комету?

З 6 жовтня

   
Re: хто так чекав комету?

Ну вони не любітельські, але цілком реальні, купив телескоп (500-1500$),камеру(200-500$), автоматичний штатив (1000-2000$), фільтр (100$) - ціни середні
І пішов на зорі дивитись.

Телескоп, що в мене - 8-дюймовий Шмідт-Касегрен Meade, f/10 - придатний для планетарних фотографій, хоча й не найкращий. Для ПЛАНЕТАРНИХ знимок чим більша апертура - тим краще. Тому останні планетарні фотки я робив 18-дюймовим телескопом, що належить Королівському Астрономічному Товариству Канади. Для цього я використовував монохромну планетарну камеру з маленьким сенсором IMX290 і набір RGB+IR світлофільтрів на колесі. Кадри знімалися, як відео - для кожного з цих світлофільтрів, а потім стекувалися найкращі, і складалися у відповідні кольорові канали. IR я останнім часом підмішував до червоного. В ПРИНЦИПІ, я міг би те ж саме робити і зі своїм телескопом, і результат був би деколи співставимий по якості, бо ключовим показником для планет є все-таки якість повітря - зокрема, степінь мерехтіння (seeing condition) - якщо воно стабільне, то добрі фотки вийдуть навіть телескопом з меншою апертурою, а якщо мерехтить - то можуть не вийти навіть телескопом з великою.
Зйомка об'єктів глибокого космосу - дещо інша історія.

Останнє редагування: 15 жовтня 2021 10:09:34 від GizmoGremlin
   
Re: хто так чекав комету?

В будьякому випадку, я фанат Гізмо, сам хлопчік в души, а тут мегахлопчік, що здійснив свою мрію! Арьол!

 :drinks:
   
Re: хто так чекав комету?

З 6 жовтня

Показати зображення...
Круто мати таке захоплення. І настільки глибоко ним перейматися.
   
Re: хто так чекав комету?

А ці дві ("Подвійне" зоряне скупчення і галактика Андромеда) зняті взагалі без телескопа, а тією ж планетарною камерою через телеоб'єктив



   
Re: хто так чекав комету?

А ці дві ("Подвійне" зоряне скупчення і галактика Андромеда) зняті взагалі без телескопа, а тією ж планетарною камерою через телеоб'єктив

Андромеда тоже без телескопа :S
   
Re: хто так чекав комету?

Андромеда тоже без телескопа :S

А що дивного? Вона досить велика. Просто тьмяна і тому в очі не кидається.
   
Re: хто так чекав комету?

Андромеда тоже без телескопа :S
Якщо б андромеда була яскравішою, вона за розмірами на небі була б більшою від повної луни.
   
Re: хто так чекав комету?

Телескоп, що в мене - 8-дюймовий Шмідт-Касегрен Meade, f/10 - придатний для планетарних фотографій, хоча й не найкращий. Для ПЛАНЕТАРНИХ знимок чим більша апертура - тим краще. Тому останні планетарні фотки я робив 18-дюймовим телескопом, що належить Королівському Астрономічному Товариству Канади. Для цього я використовував монохромну планетарну камеру з маленьким сенсором IMX290 і набір RGB+IR світлофільтрів на колесі. Кадри знімалися, як відео - для кожного з цих світлофільтрів, а потім стекувалися найкращі, і складалися у відповідні кольорові канали. IR я останнім часом підмішував до червоного. В ПРИНЦИПІ, я міг би те ж саме робити і зі своїм телескопом, і результат був би деколи співставимий по якості, бо ключовим показником для планет є все-таки якість повітря - зокрема, степінь мерехтіння (seeing condition) - якщо воно стабільне, то добрі фотки вийдуть навіть телескопом з меншою апертурою, а якщо мерехтить - то можуть не вийти навіть телескопом з великою.
Зйомка об'єктів глибокого космосу - дещо інша історія.
(tu)
Треба замовити календар в вашого товариства на наступний рік.
   
Re: хто так чекав комету?

Якщо б андромеда була яскравішою, вона за розмірами на небі була б більшою від повної луни.

Якщо точніше - то майже в 3 рази більша! В типовий телескоп вона не поміщається.
   
Re: хто так чекав комету?

Якщо точніше - то майже в 3 рази більша! В типовий телескоп вона не поміщається.
офигеть, не знал. Нагуглил инструкцию как найти на небе Андромеду, попробую найти
   
Re: хто так чекав комету?

офигеть, не знал. Нагуглил инструкцию как найти на небе Андромеду, попробую найти
не побачиш
   
Re: хто так чекав комету?

в темну безмісячну спокійну ніч десь далеко-далеко від населених пунктів в глушині можна боковим зором майже побачити натяк на якусь ледь відчутну туманну якби цяточку в тому місці, коли воно буде близько зеніту, і це все
   
Re: хто так чекав комету?

не побачиш

З міста - ні, але якщо від'їхати від Києва чи великого міста кілометрів на 60, то її видно неозброєним оком, правда, вона буде дуже бліденька без телескопа.
   
Re: хто так чекав комету?

Андромеда тоже без телескопа :S

Так, але телеоб'єктив був змонтований на екваторіальному монтуванні (такому, що обертається) - щоб синхронізувати обертання неба з обертанням камери.
Типу такого

   
Re: хто так чекав комету?

Нова комета на підльоті
Цитувати
Комету C / 2021 A1 (Leonard) виявив 3 січня 2021 року астроном Грег Леонард в обсерваторії Маунт-Леммон в Арізоні. Вона досягне свого перигелію (найближчої відстані від Сонця) 3 січня 2022 року.

Як зазначається, найближче до Землі комета пролетить 12 грудня 2021 року. Вона не становитиме небезпеки для нашої планети.

Комету Leonard буде видно на небі поруч з яскравою зіркою Арктур в сузір'ї Волопаса.

Вчені прогнозують, що 18 грудня комета пролетить всього в 4,3 мільйона кілометрів від Венери. А менш ніж через два дні вона «зачепить» Венеру своїм пиловим хвостом.

Це буде перший з відомих науці випадків, коли довгоперіодична комета знаходитиметься так близько до планети, за винятком зустрічі комети C / 2013 A1 Siding Spring і Марса в 2014 році. Тоді в результаті цього на Червоній планеті утворився метеоритний дощ.

На думку астрономів, близький проліт комети біля Венери являє незначний ризик для космічних апаратів, які знаходяться на її орбіті, особливо для японського апарату Akatsuki.
   
Re: хто так чекав комету?

Так, але телеоб'єктив був змонтований на екваторіальному монтуванні (такому, що обертається) - щоб синхронізувати обертання неба з обертанням камери.

А яка витримка? Це плівка чи цифра?

До речі, у цифри є ефект Шварцшільда?
   
Re: хто так чекав комету?

А яка витримка? Це плівка чи цифра?

До речі, у цифри є ефект Шварцшільда?

Ці дві фотки (Андромеда і Подвійний кластер) - винятки з того, чим я зазвичай користуюсь. Вони зроблені подібною камерою, якою я знімав планети, на основі сенсора IMX290, типу QHY5-III290C (https://www.aliexpress.com/item/32879653971.html), приєднаної за допомогою адаптера до 135mm f/2 телеоб'єктиву Rokinon.
Знімалося власне відео, кожен кадр тривалістю 5 секунд, сумарною тривалістю біля 40хв. Я знімав декілька відео з різним підсиленням (gain), щоб ядро не було пере-експоноване.
Потім відео кадри були складені в стек програмкою Registax, а отримані фотографії поєднані і оброблені у Фотошопі через маски, щоб виділити деталі в тінях і не пересвітити ядро.
   
Re: хто так чекав комету?

До речі, у цифри є ефект Шварцшільда?

Добре питання. Ми вроді не зустрічалися з ним в цифровій фотографії. Гугл каже, що в цифрових DSLR камерах він майже не помітний.
ПРОТЕ є проблеми іншого плану: при зростанні ISO зростає і шум, тому коротші витримки про високих ISO вимагають більшої кількості кадриків, щоб після стекування не було шуму. Але результат тоді все одно не дуже втішний, бо зорі виходять переекспоновані і жирні. Тому ISO зменшують до 1600-3200 максимум, зате час витримки збільшують і/або охолоджують сенсори на 20 градусів нижче навколишньої температури. Але при довгих витримках (4-5хв) починає даватися в знаки похибка центрування полярної осі обертання - зорі починають сповзати. Тому додатково встановлюємо гайд-скопи для комп'ютерного гайдингу по якійсь зорі, що в полі зору гайд-скопа. Тоді витримка в межах 4-8 хвилин є норма. Ну, і це, очевидно, вимагає, щоб монтування телескопа можна було керувати комп'ютером ззовні. Тоді вся така система стає відносно складною і дорогою.

Мій варіант (як для цих 2х останніх фоток) з телеоб'єктивом і планетарною (замість DSLR) камерою на дешевшому монтуванні типу StarAdventurer як на фотці вище виявився компромісом, бо фактична витримка тоді - 5 секунд, тому гайдинга не треба; швидкий f/2 об'єктив і чутливий сенсор роблять свою справу. Але обробка тоді стає трішки складнішою, бо треба стекувати відео-кадрики спочатку.

Останнє редагування: 15 жовтня 2021 20:56:50 від GizmoGremlin
   
Re: хто так чекав комету?

Якщо точніше - то майже в 3 рази більша! В типовий телескоп вона не поміщається.

Знято звичайною DSLR камерою зі звичайним 18-55мм об'єктивом. Правда, на екваторіальному монтуванні, як на картинці вище. Експозиція біля 10 хв.

Не витвір мистецтва, але фактично ніяких затрат.

   
Re: хто так чекав комету?

Знято звичайною DSLR камерою зі звичайним 18-55мм об'єктивом. Правда, на екваторіальному монтуванні, як на картинці вище. Експозиція біля 10 хв.

Не витвір мистецтва, але фактично ніяких затрат.

Показати зображення...

А якщо звичайний об'єктив замінити телеоб'єктивом, то вийде вже таке

   
Re: хто так чекав комету?

А якщо звичайний об'єктив замінити телеоб'єктивом, то вийде вже таке

Показати зображення...
Краса
   
Re: хто так чекав комету?

офигеть, не знал. Нагуглил инструкцию как найти на небе Андромеду, попробую найти



1 спосіб, приблизний але простий: (восени) знайдіть на сході сузір'я Касіопеї - велику "W" (червоні лінії на ілюстрації). Пройдіть в напрямку, який показує гостріша "стрілка" "W" відстань, рівну 4 товщинам стрілки (зеленим). Там вона і буде.

2 спосіб: (теж восени) слідуйте дугу з 4-5 яскравих зірок на сході (жовтим, зверху вниз і вліво на малюнку), поки не дійдете до зірки, яка приблизно навпроти центу Касіопеї (або третя з тих, які розміщені рівновіддалено на дузі), а потім - перпендикулярно і в бік Касіопеї до найближчої досить яскравої зірки, а потім - ще одну таку ж відстань в тому ж напрямку.

Найкраще подивитися в тому напрямку в бінокль спочатку. Але це варто робити в безмісячну ніч і з місця, віддаленого від міста кілометрів хоча б на 60.

Останнє редагування: 16 жовтня 2021 05:57:17 від GizmoGremlin
   
Re: хто так чекав комету?

GizmoGremlin, а у вас є якісь фото поверхні місяця?
Перепрошую, якщо пропустив.
   
Re: хто так чекав комету?

GizmoGremlin, а у вас є якісь фото поверхні місяця?
Перепрошую, якщо пропустив.

Так, там на попередніх сторінках гілки (стор. 11 і 14).

Останнє редагування: 16 жовтня 2021 06:03:56 від GizmoGremlin
   
Re: хто так чекав комету?

Так, там на попередніх сторінках гілки (стор. 11 і 14).
Супер.
Потрібен для місяця фільтр якийсь?
   
Re: хто так чекав комету?

офигеть, не знал. Нагуглил инструкцию как найти на небе Андромеду, попробую найти
зачекайте трохі, з кожними 100,000 років буди видно краще.
   
Re: хто так чекав комету?

Супер.
Потрібен для місяця фільтр якийсь?

Коли seeing поганий (високе мерехтіння повітря), то допомагає інфрачервоний фільтр, бо хвилі більшої довжини менше піддаються впливу повітря. Його особливо добре застосовувати для Місяця, бо він в інфрачервоному діапазоні виглядає майже так само, як і у зримому.
Інфрачервоний фільтр частково корисний і при планетарних з'йомках, але виникає питання що робити з такою картинкою, бо зримо вона не подібна ні на один з RGB кольорів, з яких складається видима оку картинка. Я підмішую IR до червоного як Luminocity, 50/50,  для Юпітера, а для Сатурна - 50/50 змішую з Lightness каналом, попередньо перевівши зображення в кольоросистему Lab.
   
Re: хто так чекав комету?

в темну безмісячну спокійну ніч десь далеко-далеко від населених пунктів в глушині можна боковим зором майже побачити натяк на якусь ледь відчутну туманну якби цяточку в тому місці, коли воно буде близько зеніту, і це все

Нормально її видно якщо знати куди дивитися. За яксравістю як клаптик Молочного шляху. Я бачу навіть далеко від зеніту без всякого бокового зору при чистому небі і відсутності Місяця або далеко від нього. Але це мабуть індивідуально. От М33 (Трикутника) неозброєним оком не бачу.
   
Re: хто так чекав комету?

Коли seeing поганий (високе мерехтіння повітря), то допомагає інфрачервоний фільтр, бо хвилі більшої довжини менше піддаються впливу повітря. Його особливо добре застосовувати для Місяця, бо він в інфрачервоному діапазоні виглядає майже так само, як і у зримому.
Інфрачервоний фільтр частково корисний і при планетарних з'йомках, але виникає питання що робити з такою картинкою, бо зримо вона не подібна ні на один з RGB кольорів, з яких складається видима оку картинка. Я підмішую IR до червоного як Luminocity, 50/50,  для Юпітера, а для Сатурна - 50/50 змішую з Lightness каналом, попередньо перевівши зображення в кольоросистему Lab.
Дякую.
Я здається ваш колаж місячного затемнення цього року бачив серед rasc фоток.
   
Re: хто так чекав комету?

Просто собі після заходу Сонця

   
Re: хто так чекав комету?

Парад планет: Юпітер (зверху зліва), Сатурн (посередині) і Венера (знизу справа).

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія