Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
cьогодні в 00:08
Аякже: та звідкіля візьметься природність та рутинність та спонтанність мовомовлення? Москво-касна-музика - свавільно собі й безтурботно грає в українських нерозбірливих та немузичних вушенятах:

"Це катастрофа": більшу частину серіалів на українських каналах крутять російською – мовний омбудсмен
Катерина Хорощак
журналістка УП.Життя

https://life.pravda.com.ua/society/2021/06/15/245188/
2
16 червня 2021 23:24:00
Він не знав російської мови. Зовсім!

Славу отую - треба відродити: нинішні россорабинята поспішають вивчити лиш російську - і зовсім не знають української:

Далі цікавеньке звідтіля:

Шлях до народної слави почався з радіо

Саме на українському радіо в 50—х роках з’явився Дід Панас, який читав дітям казки на ніч. Ім’я цього першого актора, на жаль, з’ясувати не вдалося. Але відомо, що той чоловік уже був у віці, отож йому стали шукати підміну. Й знайшли її в особі Петра Юхимовича. Він продовжив заколисувати малечу під уже відомим псевдонімом Дід Панас, спочатку — на підміні, а з 1962 року й цілковито замінив свого попередника. Наприкінці шістдесятих, коли в оселях українців з’являються перші телевізори, Діда Панаса вирішили перенести на екран. Кажуть, у кастингу на роль казкаря брало участь 200 осіб, проте перевершити Весклярова не зміг ніхто...

Незмінна сорочка—вишиванка та україномовні казки (їх тексти Вескляров часто писав сам) нерідко потрапляли “під роздачу” в часи боротьби з націоналізмом. У сімдесяті роки навіть було кілька спроб закрити програму або замінити Діда Панаса кимось іншим. Проте обурені глядачі завалювали редакцію листами і вимагали повернути улюбленого казкаря на екран.

3
16 червня 2021 22:57:17
Нині Путьїнєнка з Байденком знову послалися на "юридичність та чинність" Мінських "домовленностей" - "даґаварьоннастєй"!

Прощадили чи то Януко-телятенка чи пак прахо-Парпшєнка - шкода навіки!
4
15 червня 2021 23:23:26
замість беззмістовного гайди-до-байдишного проносу,який ти тут видаєш за мудрі сентенції

Ото вже знову озвався інший КОПРО-потворний суржикокаліка та россокомісар - гадає, що розуміє українську!

Там-сям - напише якесь коротеньке шизо-реченнячко. Додає мені фону! Віддавна чекаю!
5
15 червня 2021 23:06:17
Ось - що треба запам'ятати та правильно оцінити про дідуся Панаса:

Я російську не можу вивчити

Правда, був ще один момент, який завадив акторській кар’єрі Петра Юхимовича. Він не знав російської мови. Зовсім! “Свого часу я розмовляв iз тими тальнівчанами, котрі були знайомі з Петром Юхимовичем. Люди пригадували, що він любив носити вишиванку, завжди розмовляв тільки українською мовою, нерідко жартував: “Я російську не можу вивчити”, — зазначає його земляк Валентин Гордєєв. “Те, що Дід Панас не знав російської, завадило йому стати знаменитим поза межами України, — додає видавець і шанувальник актора Дмитро Капранов. — Хоча для цього він мав усі необхідні дані — був дуже фактурний: височезний, міцний. Він був ідеальним підпільником для радянських фільмів, а тоді такі типажі були дуже затребувані. Але “по—руському” не говорив, тож у фільмах його переозвучував інший актор”.

Колискова від Діда Панаса
Україна молода, № 99 - 100, 10 червня 2011.
6
15 червня 2021 22:21:20
Ти заперечуєш її приналежність до слов’янських мов.

Оцей кассапокуций москвоум - навіть два українські слова (вже й не кажу концепти) немічний розрізнити: я називаю російську АНТИ-слов'нською, якраз тому  - що вона (в своїй кассапокаліцькій та виродженій саме слов'янськості) підступно деслов'янізує якраз дурних українців!

А що знеглузджує - й погтів: досить глянути на тебе:

"Їдїнаґласнає саґласїє АААА-ґласньіх і ВАВАВА-саґласньіх москво-звукаф ф Украінє": знемовлені гласи-невігласи - пишуть і мовлять антислов'нським кассапаґласньім вово-ааааа-вава-ЇзЬІком!
7
15 червня 2021 21:57:28
Горе, наше горе: вже іронічно майнули повз 599 999 - аж до 600 000!

Працює вірусосмерть аж отак швидко?
Коли китайці-й-американці - лабораторно й гидко -
Породили смерть для всіх - без збитків?
Як позбутися дурнів-недобитків - спритно?

8
15 червня 2021 21:22:16
Врода, ви дивне створіння, та не жеріться с Гервасіем, гарна людина.

Та він "корисна" людина-іба-чілавєк: лиш гляньмо скільки він кумедного віршування надихнув - і також дає нам фон саме псевдоосвіти та россокомісарства в Україні!

Шкода - що він касна-копро-порно-дурень навіть і отут в оцій поважній темі (почитайте'го уважно - немічний обійтися без москфо-фекалій)! Майбутні українські покоління - вжахнуться од аж отакого самоспотворення та москвовиродження.

Довідка про нього: копрофіл!
9
15 червня 2021 20:57:10
російська знеумлює та та знемовлює

Російська - геть шизо-комісарізує,
Россокаліки москвоверзуть не вірусо-всує:
Вони нищать слов'янськість і мову:
В україноум - сіють кассапо-полову!


Шизокомунікація (російською на українську чи россоукраїнським штучним та виродженим гібридорозчином) та суржикофренія - відома справа деслов'янізації дурнів-українців!

Російською - неможливо думати: отам дастьбі навіть слова "думка": тож чим їм думати - коли нема чим?

А спорудити раціональне та людське суспільство (бач - не "касна-чілавєческає"), чи породити слов'янську філософію та лінгвістику - з кассапоприроди, бач, годі!

Вони не розуміють навіть природу російської ("раднова вава-русскава ЇЇЇЇЇ-ЇзЬІка-МФА:ед.ч.[ɪ̯ɪˈzɨkа]") - тож як їм зрозуміти українську?

Але антислов'янятам ґлазоносцям - оте не "ґлазавїдна"!
10
14 червня 2021 22:12:22
пан Гервасій - лінгвіст

Ото брехня чи простодушна наївність! Де Ви бачили хоч один лігнвістичний аргумент од отого касна-порно-россо-дурня?
11
14 червня 2021 22:08:43
МнЄ рЇальнА інтЇрЄснА-МФА:[ɪnʲtʲɪˈrʲesnə] - кто-то тратЇт усЇлЇя чтобы разАбратьсА в пЇксЄлях Вроды?

Касна-страусьі - засунули і головоньку і свій ЇзЬІк глибоко у кассапо-пісок: щоб не уздріти і не почути свою власну москвопотворність та москвомузику (та навчіться заглядати в словники за москвовимою, яку чує саме справжній українець: за "нїсносньім нашенїєм і пра-із-нашенїєм-МФА:ед.ч.[prə-ɪz-nɐˈʂɛnʲɪɪ̯ə] їво-іба русскава антїславянскава вава-ЇзЬІка")!

Будь-хто, хто пише російською - не є і не може бути українцем, каже дід Панас!
12
14 червня 2021 21:42:33
Заповіт од дідуся Панаса:

Лиш дурний кассапо-пень,
Та невіглас-телепень:
Як уночі так і вдень -
Москвоверзе "касна-хрєнь"!


Їдїнаґласнає саґласїє ґласньіх і саґласньіх москво-звукаф ф Украінє: знемовлені гласи-невігласи - пишуть і мовлять антислов'нським кассапаґласньім вово-ааааа-вава-ЇзЬІком!
13
14 червня 2021 21:06:42
А тЇпЄрь пЇшЄшь, что я нЇспАсобЄн вово-ЇВО-ІБА-украінскАВА ааа-вава-выучіть.
= російська знеумлює та та знемовлює та саботує розуміння мови - отому ж ти пишеш "бїзабразїєм аа-аднааабразнава іба вава-бїзабразнава вово-ЇВО рссо-ваабраженїя і рабо-абразаванія!

Одне реченнячко потрапив написати мовою - мабуть через ґуґлотранслейт! Та ти, москвонедоумку та касна-копро-порно-россе не зрозуміло всі написані мною отам речення та судження - бо не розумієш української мови.

Лиш пропаще россорабенятко як ото ти - пише потворною та антислов'янською кассапською!

Приклад для молодих та розумних українських поколінь - як каснаїзьічньіє-МФА:[kəsnə(ɪ̯)ɪˈzɨt͡ɕɪɪ̯ə] кассап'ята плодили маламаскалят в Україні!

Історичний літопис потворних виродків - й надалі успішно триває!
14
13 червня 2021 21:59:23
Бо чайнаплейґтрампопош есть - один єдиний суцільний вірус, продукт найгіршої безвідповідальности та злочину!

Браво - ось переклали досі найважніше дослідження щодо чайнавірусу:

Походження COVID: люди чи природа відкрили скриньку Пандори?
Ніколас Вейд

https://zbruc.eu/node/105731
15
13 червня 2021 21:42:13
ДАрАгушенька, нЇужелЇ дЇлдак так дорАҐА стоЇт
=
ААААА-ВАВАВАА-ВОВОВОО-ЇВО-ІБА-РУССКАВА-ЇЗЬІКА-МФА:ед.ч.[ɪ̯ɪˈzɨkа]!

Оцього божевільного україножера - та касна-порно-копро-росса (=отож - ганьба запроданим россокомісарству неестетичним та неетичним модераторам анти-Українсьої Порно-Кривди) та путьїно-пулїмьйотчіка (емблема нинішньої виродженої та спотвореної російською України) - варто увиразнити як найгіршу порно-патологію на цьому форумі (лиш перегляньте його дописи - а модераторам байдуже, хоча й аж віддавна документую та волаю до них!).

Цікаво - коли модератори схаменяться: усе зафлуджено та забруджено оцим россофлударенком! Десятки тотожних повторів одноманітними сексо-шизословами (у комісарят же - дастьбі уяви: ото аааааааа-аднаабразїє бїзабразнава вава-ваабраженїя і россоабразаванїя)!

Молоде та розумне покоління нарешті збагне яких потвор-маламаскалят наплодила Росія для них в Україні - саме потворною та антислов'янською російською мовою.
16
12 червня 2021 23:09:28
Горіти - дає горе, але пектися в пекельному пеклі (каснакассапства) - дає печаль

Каже наш дід Панас: ото гарно справді слов'янською мовою (не як деслов'янізованою та знекличненою російською): печаль в кличному відмінку: ПЕЧАЛЕ!

Франсуаза Саґан: Bonjour tristesse - «Привіт, печале»(«Здрастуй, печаль!»)

Привіт, печале -
Відчай не відчалив!
Смутку - здоров!
Панесе - навчи нас мови знов!

17
12 червня 2021 22:34:42
согласный (где со- — приставка и -глас- — корень), которая заимствована из старославянского языка, где она является словообразовательно й калькой латинского consonans или греческого t¦sЪmfwna [σύμφωνον (súmphōnon)](Ф., 3 — 706).

Варто виправити лінивих та недорікуватих маскалят - щоби зрозуміти аж до якої міри вони спотворили і грецьку традицію:

Noun use of the participle cōnsonāns, in elliptical use for littera cōnsonāns (literally “resounding letter”). This is a semantic loan from Ancient Greek σύμφωνον (súmphōnon). The components of the Latin word do not exactly correspond to those of the Greek word; a word that more precisely corresponds to the Greek would be cōnsona.
+
Etymology From со- (so-, “with”) +‎ глас (glas, “voice”) +‎ -ный (-nyj, adjectival suffix). As a linguistics term, it is a semantic loan from Ancient Greek σῠ́μφωνον (súmphōnon).
18
12 червня 2021 22:04:55
НАпАмЇнаю тЇбЄ

НАпАмЇнаю тЇбЄ - тьі копро-порно-прадукт ЇЇЇЇЇ-їво-іба-русскава вава-каснаЇзЬІчнава аа-вово-кассапства!
Нї панїмаїш сваїво камїссарскава россо-братства!
Тьі купїл дїплом у антїславянскіх маскалят:
Нївєжда тьі - і сумасшедший стакрат!


Розуму купити ніде не зможе пекельне й печальне маламаскалятко, ані української мови! Боже - що наплодила бідолашна Україна без справжніх Панасів!
19
12 червня 2021 21:18:05
Та Ти Шо?
Печаль

Горіти - дає горе, але пектися в пекельному пеклі (каснакассапства) - дає печаль (к>ч: пекел>печаль: *реčаlь - із *реkēlь: проста палаталізація: значний знак та ознака мови)!

Отому здеслов'янізовані маламаскалята вже печально й не чують навіть і англійське "Гайвей ту Гелл = Гайвей до препекельного кассапо-Пекла"!
20
11 червня 2021 21:28:26
Цікаво - хто перший ввів термін "шизокомунікація" російською на українську та концепт "мовна шизофренія" щодо України?
Знайшлося дещо - мабуть десь є щось аналогічне ще раніше:

2010.09.24 | harnack
АНУТЕ - Шевченко має? Боже! Аж стількох суржикофренія знемовила
та знерозумила!


Отут - інший приклад шизобачення та шизоперспективи внесених та привнесених антислов'янськими російськими "глазамі" для дурнів-каснаінвалідів маламаскалят:
 
Re: Коли МОСКАЛЯТА прозріли? - Коли ҐЛАЗА вкрали у поляків!
Врода 15 листопада 2012 19:30:00


Вапрос: а кто сґлазїл адскава Адама? Атфєт:

Ото нарешті з пекельної риторики пекла - гульк в райську риторику раю:

> А на каком Їзыке разґаварївал Адам с ЕвАй?

Адназначна на кацапскам їво-русскава-каснаїзьічнава:

Адам сматрєл на дрєва ачамі -
А Єва сматрєла на ґада ґлазамі:
Сматрі - пазнанїє мєжду намі -
Но слєпатой пакрьілїсь і ґрєхамі!


Шизокомунікація (російською на українську) в Україні: ото джерело гріхопадіння України та її пропащої гріховності!
21
11 червня 2021 20:22:37
"Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка" одразу переносило в якийсь дивовижний світ і віщувало фантастичну пригоду.

Оце "Добрий вечір вам" - прекрасна й органічна українськість, яку спотворюють отепер отим ізсуржикізованим "Доброго вечора вам" -

Далі: Добриранок, Добридень, Добривечір, Добраніч!
22
11 червня 2021 20:07:08
Які ж братьські мови? Де згода та догода та вигода? Погодьмося - й користаймось кожною священною нагодою, маймо гожу мовоугоду між нами, годі думати негожо те неузгоджено про російську: грішна церковнослов'янська (яка породила канцелярську й мертву російську - яка москвовірусно нищить українську) - штучне й антислов'янське накалькування з чужих мов (отому й "ґлазавїдна"! - чому каснаїзьічнїкі немічні навіть українську зрозуміти):

Нїнада абажать нїсаґласнава русскава:
Каснаїзьічнава-антїславянскава - іба-МФА:[ˈibə] ґнуснава!
Каторава вава-нада аа-панїмать вспять -
І праізнасїть абратна і наабарот апять!


согласіе-саґласїє:

Согласие (согласиться) — слова являются производными от лексемы согласный (где со- — приставка и -глас- — корень), которая заимствована из старославянского языка, где она является словообразовательно й калькой латинского consonans или греческого t¦sЪmfwna (Ф., 3 — 706). Слово глас (восточнославянское голос) является суффиксальным производным (суф. -s-) от звукоподражательной основы гол- в значении «шум, звон» → «звучание речи, слова», а приставка со- означает «вместе», «совокупность». Таким образом, внутренне формой слова согласие становиться — «совокупность голосов», не противоречащих друг другу, не спорящих и находящихся в договорённости-даґаварьйоннастї, т.е. единомыслие-їдїнамыслїє.
23
11 червня 2021 00:11:27
Гарні та влучні та проворні та синтетичні українські слова (каже довготривала органіка усної-комунікаційної мови народу), що утворені за допомогою префікса прислівників ЗАВ- (результат злиття частки "за", що означає приблизність ознаки, з префіксом "в- /у-/"): завбільш/ки, заввиш/ки, завглиб, завдовш, завдальшки, завкрашки... ітд!

Оте можна зрозуміти лиш: мовчки, потай (потайки), навстоячки, нишком, крадькома...

Довідка: Завкра́шки, присл., рідко. Красою, на красу (про ступінь вроди).
[— Буде така завкрашки, як Одарка? — спитав пан, киваючи очима до Одарки (Іван Нечуй-Левицький, «Бурлачка»).]
24
10 червня 2021 00:19:16
Найголовніше - про роль саме США: тож і вина "дурних" американців в оцій трагедії для людства і особисто для кожного з нас:

— Таким чином, військові були пов'язані з дослідженнями у вірусології?

Китайці звикли мілітаризувати цивільні програми. Вони робили це в галузі космічних досліджень, аеронавтики, ракет, лазерів, кібернетики та ядерної енергетики. Вони зробили це й у сфері біологічних досліджень. В 2007 році представники Китайської народної армії заговорили про біологічну війну як про майбутнє конфліктів. А коли говорять про біологічну війну, то очевидно, що це синтетична біологія. Починаючи з 2010 року, вони щороку повідомляли про свої дослідження в галузі біологічного захисту, згадуючи, що їх проводить Інститут вірусології у Вухані. З 2016 ж року – нічого! Вони повністю перестали повідомляти про ці програми. І саме тоді французи втратили контроль над своєю лабораторією. Цей випадок мав стати першим сигналом тривоги. Ретроспективно озираючись – з моменту, коли французи почали втрачати доступ до своєї лабораторії DSL4, приблизно в 2015–2016 роках (а в 2018 році їх взагалі вигнали), нам треба було негайно припинити будь-яку співпрацю з Китаєм. Це була цілковита зрада справи французької допомоги китайському народові. Однак уряд США проіґнорував цей сигнал. NIH (Національний інститут охорони здоров'я), USAID та Міністерство оборони замість алярмувати – навіть розширили, виглядає, свою роль у Вухані, ніби скориставшись відсутністю Франції.
 
— Чому важливо знати походження Covid-19?

— Жертвою цієї пандемії став весь світ. Це не просто трагедія, це злочин.
25
9 червня 2021 23:58:57
Як? - Прихильнику ПорошенкУ?  /Чи -  Прихильнику ПорошенкА?  Неможливо зрозуміти!

Ото аморфна, знекличнена російська геть деслов'янізує та знемовлює українців! Влучна комунікаційність - унеможливлена.
26
9 червня 2021 23:47:06
Нє, я все понімаю, але причому тут недодіоксиновий дріщара?

Спільна тема: винуватців ніхто ніколи не покарає!
27
9 червня 2021 23:24:56
Скільки вже мерців? - Забагато!

Бо чайнаплейґтрампопош есть - один єдиний суцільний вірус, продукт найгіршої безвідповідальности та злочину!

Далі: COVID-19: єдина сенсовна гіпотеза нині – це витік з лабораторії
Девід Ашер
https://zbruc.eu/node/105669
28
9 червня 2021 22:18:16
Забужчиха пригадала про Орвела:

29
9 червня 2021 18:23:42
Цитата: Гервасій link=topic=1101382.msg25401278#m[u
[/u]sg25401278 date=1623212953]Можеш лаятися і далі.

Та - оце неабиякий успіх: ось ти вже пишеш гарною українською: тож ніби нарозумився.

А справжня мова - нарешті аж вщерть тебе дорозумить (якщо лиш усвідомиш - як вщент тебе знерозумила та спотворила та виродила російська)!....
30
8 червня 2021 22:28:30
А ще краще було б, якби помістила тут його відскановану копію.

Тьху - та ти вже кассапо-пропащо аж геть зкомісарізований москвонедоумок!
31
8 червня 2021 21:44:24
Зараз_ІБА_СЇЙЧАС ТЕПЕР ліньки те шукати, але точно було.
А я не є фаховим філологом української аж ніяк.

Та чому ж лізеш отуди - де нічого не розумієш?

Розбазікалось москвокомісяратко (запам'ятав якусь совєтотермінологію з кассапопсїхушек - й хизується отим отут) - суцільний суржикокаліка!

Ану знайди касналінивий дурню (переважно пише російською й гадає, що знає мову) - про що саме верзеш!
32
7 червня 2021 22:44:48
Вибачте будь ласка, шановна пані Вродо, пишіть українською, бо нічого не зрозуміло з Ваших дописів.

Та Ваш кассапокалібр москвоума мене не цікавить: я ж не для суржикокалік чи недоумків отут пишу!
33
7 червня 2021 22:40:42
Да кАнЄчнА же нЬЄт у тЇбя нЇкАкОВА дЇплома
- АА-ВАВА-ВОВО-ЇЇЇЇ-ЇзЬІк-МФА: ед.ч.[ɪ̯ɪˈzɨk][/url]!

Хвора й глупа людина щось знає навмання - комісарським чудом? Кассапопутьїн доповів йому про мою біографію?

Божевільна москвомаячня і галюцинації - у совєтнедоосвічених саме російською: нічого не вдієш з недоумками примітивами!

Він же не розуміє ні мови, ані про що саме я пишу - і "носїт-пра-із-носїт" і "панїмаєт" касна-порно-копро-кассапською!
34
7 червня 2021 07:26:08
піхви

Знову порнофлудар  розбазікався в своїй немочі та безпорадності!

Чілавєку маламаскалятку - (він мабуть купив собі фальшивий диплом з кассапопіхви - яка його, бач, москвонамарно породила): йому якось по-комісаркськи відомо - яка у мене освіта і які у мене дипломи!

Ото і є доказ та ілюстрація безпросвітної його хворої глупоти!
35
6 червня 2021 22:29:00
Ану - що отут скрито:

Цитата:  link=topic=399887.msg6180176#msg6180176 date=1260460380
про Іскандер Білодід Написав:
 -------------------------------------------------------
 > Вродонько__ ;o _!!_ -- ви попелом дипломатів замиловані?!  :drinks: 
 
 Спопелімо все - і попіл лиш в помині:
 Спинімо сопілки спів - 
 Пекельне пекло - без гомону,
 А скрипка ритмом сипле гнів...
 
   
 
 Для Вас я маю краще розуміння ритміки попелу, диму, та пекельного вонгю - бач лінгвісти лізуть в породжувальні, генеративні джерела психіки та культури - архетипність яких позбавлена всякого забобону про давність та глибинність... 
 
 
 ...і музика отам є вирішальною та емблематичною... а то як інакше зрозуміти тотожну культуротворчу ритміку Бетховена, Deep Purple, AC/DC і гуцулів? ... і, навпаки, немічну та своєрідну ритміку туранців?
 
 Николай Cергеевич Трубецкой
 О туранском элементе в русской культуре 
 [<a rel="nofollow"  href="http://gumilevica.kulichki.net/TNS/tns06.htm#tns06text12">gumilevica.kulichki .net</a>]
Редаговано разів: 3. Востаннє 10/12/2009 20:24 користувачем Врода.
36
4 червня 2021 01:11:35
Сїйчасїнята-зараззомбенята та давайченята - ізсуржикізовані антислов'янською російською: тож вже отепер знетеперішнені - ніколи вчасно не влучать ув москвовороженька чи його москвоум:

Вони також успішно россо-ізсуржикізували й пана Фіалу:

Томаш Фіала: На зустрічі з Богданом я дізнався, що Зеленський не любить прізвище Фіала
ДМИТРО РЯСНИЙ, РОМАН КРАВЕЦЬ — ЧЕТВЕР, 3 ЧЕРВНЯ 2021, 14:47

https://www.pravda.com.ua/articles/2021/06/3/7295922/

З новим власником, Томашем Фіалою, випускає зараз_ІБА_СЇЙЧАС ТЕПЕР/ОТЕПЕР, коли він ледь набув свої акціонерні права.

Давайте подивимось ПОДИВІМОСЬ/АНУ ПОДИВІМОСЬ на вашу першу зустріч з Соросом у 2014 очима циніка.


Отого отам - безліч!
37
4 червня 2021 00:03:46
Цікаво - хто перший ввів термін "шизокомунікація" російською на українську та концепт "мовна шизофренія" щодо України?

Знайшлося дещо - мабуть десь є щось аналогічне ще раніше:

2010.09.24 | harnack

АНУТЕ - Шевченко має? Боже! Аж стількох суржикофренія знемовила
та знерозумила!
38
3 червня 2021 00:24:07
Ось як Дяцюк верещить російською ( й отак собі гадає - що нема української мови) - бо його саме зрадили українські лінгвісти, "філософи", псевдописьменники (мінімалісти суржикописьменники):

"Юрий Романенко: За сто лет.

Сергей Дацюк: За сто лет, да. Мы наталкиваемся на это, но национальная рефлексия не срабатывает. Нет понимания, что нельзя быстро пробежать к украинизации. Если вы хотите, то только вот это вот все. Только целым пожертвовать и тогда вы будете иметь, но на очень отдельном хуторе.

И вот представление об этом оно, по-моему, является когнитивным. То есть, оно, наверное, связано с ментальностью.

Оказывается, чтобы удерживать эти вещи, надо иметь сложное мышление. Сложное мышление предполагает, прежде всего, лингвистическое развитие языка.

Сколько перевели "Науку логики" Гегеля? Ни один институт. Мы же про это не говорим. Сколько было затрачено человекочасов? Сколько затратил Бибихин и целая команда, которая переводила "Бытие и время" Хайдеггера? Почему это делалось? Потому что это не просто какие-то там философии переводятся. Это обогащается язык, который позволяет удерживать сложное мышление. Если этой работы не проделать, никакие Андруховичи и Забужко не справятся с этой работой. Потому что у них установка говорить народным и модерным языком. Они не делают. Я ничего против не имею ни Андруховича, ни Забужко. Я просто говорю: у них свой сектор важной работы. Но они не могут работать на усложнение языковых конструктов, которое позволяет функционировать сложному мышлению. Нет сложного мышления — нет сложного киноязыка.

+
Чому він не знає складної української мови?

Юрий Романенко: Так подожди, мы вторичны относительно вторичного.

Сергей Дацюк: Да, ты теперь посмотри. "Вот мы все переведем в смартфоны". Как должно мыслить менеджерское мышление? Оно должно мыслить, что если у нас будут адекватные инструменты и технологии, то мы все порешаем. Ребята, без сложного мышления, обеспеченного сложным языком, да? С переводами Гегеля, Хайдегера, Делеза. То есть, сложным языком, сложным. Не тем несчастным примитивным украинским, на котором сейчас разговаривает телевидение. Сложным.
+
Юрий Романенко: Смотри, я здесь сделаю важную оговорку. Настоящие патриоты Украины, это я к вам обращаюсь, вы должны заниматься переводами вот этих всех вещей, потому что это есть база.

Сергей Дацюк: Ну, нет у нас среди патриотов таких людей с таким знанием языка, ну, нет. Они были, но они уехали. Потому что чего человек с языком будет здесь сидеть? Ну, что он тут делать будет? В этом-то как раз и проблема, что это надо было финансировать первым делом, потому что это есть базовый потенциал любой цивилизации: мышление и язык, но адекватные эпохе. Адекватные эпохе. Это не писатели. Понимаешь?
39
2 червня 2021 21:12:28
Ото й доказ зневаги - навіть не мовою в найскрутнішу годину: я ж не розумію російської: "нїчіво са всїво етава їво-МФА:[ɪ̯ɪˈvo] іба-МФА:[ˈibə] каснаїзьічнава русскава аа-вава-вово-їзьіка-МФА:ед.ч.[ɪ̯ɪˈzɨk]  - нї панїмаю":

А судьбє форума
pravda
40
1 червня 2021 23:08:34
5 квітня 2021, 16:32
''УКРАИНСКИЙ РУССКИЙ=Украінскій русскій украінскава русскава чілавєка'' як новий спосіб боротьби з українською мовою

А оте ось ким вже віддавна підказувалось - якимось неукраїнцем і нелінгвістом: себто недоумком:

Тімоті Снайдер: створіть в Україні інститут російської мови - і в Путіна будуть проблеми
Георгій Ерман
BBC Україна
10 липня 2019

Повна версія