Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

неплохое и аргументированное пояснения путей выхода из коронокризиса.

как обычно в сказках идет себе петро (мыкола, василь) и натыкается на камень где написано: налево пойдешь.... ну и дальше по классике. Оказывается с короновирусом такая же ситуация.
Девочка поясняет:
https://blogs.pravda.com.ua/authors/shkrum/5e7bb3fca67f3/
   
Продовжую серію невеликих пояснень, що відбувається, чого ми хочемо досягти, та як побороти епідемію, щоб не втратити країну?

Уряди по всьому світу – мають базувати свої рішення зараз на чітких наукових даних та математичних моделях, а не "пальцем у небо".

! Пораховано, що, якщо нічого не робити, вірус поширюється приблизно з коефіцієнтом 2,4. Це означає, що одна хвора людина (з симптомами, чи без) – заражає 2,4 здорових. Далі – геометрична прогресія.

На англійській мові – це R0 – або індекс репродукції вірусу.

Уряди США та Британії чітко порахували, наприклад, що якщо вірус продовжить поширюватися вільно, це може призвести до смерті:

• 2,2 мільйона людей в Америці та

• 500 000 у Британії уже до кінця літа.

Саме тому Британія починає вводити жорсткий карантин. Бо пів мільйона мертвих і мільйони-мільйони хворих – що означає колапс медичної системи, що означає – колапс соціальної системи – що означає "війну" за ліжко-місця в лікарнях, за лікарів, за кисень, за ліки – можлива повна анархія та колапс країни.

Отже, треба щось робити.

Тут, наче розібралися. Питання: що саме робити?

Є три сценарії та три моделі, як зменшувати коефіцієнт. Детально розібрала кожну. Тож – вивчайте факти, думайте на декілька кроків вперед.

Щоб повністю приборкати пандемію, треба знизити індекс "репродуктивності" вірусу з 2,4 до: менше 1 – тобто коли 1 хвора людина буде заражати менше 1 здорової.

❗1,3 – це вже вважаються супер показник, який дає контроль над ситуацією. Тобто, ліжка у лікарнях та кисневі апарати будуть заповнюватися повільніше, ніж будуть хворіти нові люди. Уникаємо колапсу.

❓Питання, як знизити індекс? І тут – є декілька сценаріїв. Точніше, їх ТРИ

Перший СЦЕНАРІЙ: Ухань- стиль

Період: 8 тижнів (2 місяці) – до знищення вірусу.

Мета: Повне блокування розповсюдженню коронавірусу.

Заходи:

• повномасштабна ізоляція; • лікувати кожного після інфікування, • самоізоляція, • карантин, • повне закриття бізнесу на час карантину, • закриття кордонів, • активний моніторинг, • обов'язкове тестування всього населення.

Результат: індекс 1.3 – за 1 тиждень, 0.3 – за 5 тижнів.

Другий СЦЕНАРІЙ: самоізоляція

Період: 12 тижнів (три місяці).

Мета: стримувати хворобу до розробки вакцини або затягнути розповсюдження.

Заходи:

• добровільна самоізоляція, • закриття неважливих для економіки підприємств, • заборона проведення масових заходів понад 10 осіб, • пасивний моніторинг, • можливе закриття кордонів та обмеження пересувань.

Результат: 1.3 за 4 тижні, 1.1 за 8 тижнів, 0.8 за 12 тижнів (три місяці).

ТРЕТІЙ сценарій: "соціальна дистанція"

Мета: рятувати економіку – відтермінувати перевантаження системи охорони здоров'я, щоб мінімізувати "непотрібні" випадки смерті, але мінімізуючи при цьому шкоду економіці.

Період: 12 тижнів (три місяці).

Заходи:

• добровільна самоізоляція лише для груп ризику, • заборона проведення масових заходів понад 50 осіб, • можливе закриття шкіл, • запровадити загальне тестування для населення, щоб люди не інфіковані – відчували себе вільно і ходили на роботу.

Результат: 1.7 за 3 місяці + далі необхідність продовжувати заходи до 12-18 місяців (бо ж нижче 1 коефіцієнт не спустився!) ❗

-

   
І тепер чітко видна різниця між різними учасниками дискусії та політичними поглядами:

• багато хто з "лібералів" чи політиків в опозиції – пропонує останній Третій "ліберальний" сценарій "соціальної дистанції". Тобто, "ізолюйте лише пенсіонерів", відкрийте бізнес та метро.

Це буде означати – що цей вірус ми НЕ поборемо наступні 18 місяців! Я вже мовчу про неможливість "відсилати пенсіонерів", і що групи ризику – це також люди з хронічними захворюваннями – а їх у нас ой як багато!

Це і є безвідповідальний політичний популізм, вимагати свідомо чи ні – гіршого сценарію для власної країни.

Я ж – відповідально заявляю – що виступаю за Ухань-стиль сценарій, який є найкоротшим та найефективнішим. Найкоротший – рятує економіку та бізнес, найефективніший – рятує життя, і країну – від колапсу.

За ним пішла від учора Польща, давно пішла Італія, Франція, з самого початку пішла Південна Корея, Китай та багато інших.

Це – 1 місяць дуже жорсткого карантину і повне стримування вірусу в коефіцієнті 0,5. Але тоді Уряд має забезпечити повний карантин, тестування населення та обов'язкову підтримку для бізнесу.

Більше 1 місяця – наша економіка закриття не витримає, тому обмеження другого сценарію "самоізоляції" на 3 місяці та "часткових" заборон – нам не підходить – економіка банально не переживе.

На жаль, ми зараз йдемо як раз до другого сценарію, і Уряд повний карантин заражених та потенційно заражених не забезпечує. Це дуже погано. Як і не забезпечує зараз захисту для здорового населення та стратегії підтримки бізнесу. (Над останнім вся Верховна Рада зараз працює, скоро напишу).

Дуже сподіваюсь, що ми всі – будемо вивчати факти та думати на декілька кроків вперед, а не тупо волати лозунгами про зраду, чи повторювати одні й ті ж маніпуляції.

В мене поки все.

...Тримайтеся, бережіть себе, дотримуйтесь карантину. Всім сил.

-

P.S. Все це, більше та швидше, з'являється у моєму Tелеграм-каналі

А для детальнішого вивчення інформації, можу порадити державний американський сайт Там – моделювання розповсюдження вірусу за різними Сценаріями для кожного штату США. Автори: серйозна команда науковців, інженерів та дизайнерів у співпраці з епідеміологами, докторами, та медичними працівниками.
   
оказывается самый жесткий путь... самый эффективный и короткий.    Варианты ... откройте метро и дайте нам ходить на работу- путь в  никуда. Это только усугубит ситуацию... растятет ее во времени и приведет к еще худшим для страны последствиям.
   
Одно «но». Там только Ухань блокировали жестко. А тут всю страну надо. Может выйти жопппппппппппа.
   
оказывается самый жесткий путь... самый эффективный и короткий.    Варианты ... откройте метро и дайте нам ходить на работу- путь в  никуда. Это только усугубит ситуацию... растятет ее во времени и приведет к еще худшим для страны последствиям.

в китаї не закривали ВСЮ країну
   
Одно «но». Там только Ухань блокировали жестко. А тут всю страну надо. Может выйти жопппппппппппа.

якщо не блокувати всю країну то буде п*ць, бо вже жопа

Останнє редагування: 25 березня 2020 23:40:54 від gryanik
   
Интересно что по сценариям бы дало перейти на 3-х дневную работу с карантином между. Любопытно.
   
в китаї не закривали ВСЮ країну

мое мнение никому может быть не интересно. главное аргументы и логика того что пишет девушка. кому то может не нравится цвет ее волос, кому то политическая принадлежность. Но блин мне ее аргументы кажутся логичными.
   
Одно «но». Там только Ухань блокировали жестко. А тут всю страну надо. Может выйти жопппппппппппа.

а если не блокировать может выйти полная жоппппппа. с еще худшими последствиями.

На самом деле мне кажется... нас всех чуть сбивает такой себе медленный прирост больных, малое количество смертей. Мы на расслабухе. хочется на шопинг или там на концерт.  Тут главное чтобы это не сыграло злую шутку со всеми нами.
   
Но блин мне ее аргументы кажутся логичными.
Полный локдаун ещё месяц назад был очевиден. Остальные варианты просто никто поверить не решиться. Для меня, например, ничего нового. Прозрачно.
   
Когда я пытаюсь объяснить окружению, что чем жестче карантин, тем короче период никто просто не понимает, о чем это я.
   
Одно «но». Там только Ухань блокировали жестко. А тут всю страну надо. Может выйти жопппппппппппа.
Тут тоже вариантов нет, поэтому выбор предрешён. Денег нет, ресурсов нет, качество медицины сами знаете где. Вариантов нет и переживать нечего. Как оно будет :)
   
Когда я пытаюсь объяснить окружению, что чем жестче карантин, тем короче период никто просто не понимает, о чем это я.

Визначи «короче». А якщо після карантину знову десь з’явиться випадок захворювання, то знову всіх на карантин? І скільки таких ітерацій потрібно зробити?
   
Це зрозуміло
Нарешті є цифри

+40 сьогодні в Україні це умовно 20 лютого в Італії

І дуже добре що ми тут маємо більш суворі заходи
І адекватгішу поведінку людей


Сподіваюсь пропетляємо між 1 та 2 сценарієм

Краще в 1 варіанті звичайно


   
Девочка пропустила ещё один сценарий, южнокорейский.
Обширное  тестирование людей с изоляцией зараженных вирусом, выявлением их контактов, тестирования или по кругу.
Это позволило им коэффициент понизить до меньше 1 и карантин не объявлять.
Но это уже не для Украины и не для Штатов
   
Визначи «короче». А якщо після карантину знову десь з’явиться випадок захворювання, то знову всіх на карантин? І скільки таких ітерацій потрібно зробити?

Таких ітерацій треба мало
Бо відпрацьовано але буде як діяти
Все суспільство не погодиться на другий період
Тому буде ективно вимагати "ловіть наркомана " ( тобто весь ланцюг потенційних хворих )
   
блин... даже не верится ( после чтения постов на страницах фупа) что так много адекватных людей тут есть, понимающих всю сложность ситуации необходимость именно самых жестких мер. причем чем жесче меры... тем может быть менее болезненный выход из ситуации.
   
Визначи «короче». А якщо після карантину знову десь з’явиться випадок захворювання, то знову всіх на карантин? І скільки таких ітерацій потрібно зробити?

После карантина применять южнокорейский вариант
   
Ухань,еще пара регионов,но огромная страна с огромным потенциалом как Китай это потянула. А что "потянут" у нас? С другой стороны третий сценарий и вправду стрёмненький. Второй? Но хитрее и радикальнее. Он требует очень серьезной организационной работы,на которую ЗЕлень попросту не способна-ну все видят. КлоВуны,что взять,один Емец чего стоит? Ухань в масштабах страны-голод, остановка экономики,всей финансовой системы и,в конечном итоге бунт,ну через 2 месяца точно на все 100%. Далее сами понимаете...Никакая Нацгвардия не остановит. Собрать один раз ВР и передать власть специальному штабу.

   Я бы использовал массовую изоляцию всех с подозрениями,с симптомами и контактных Отели,базы отдыха и все пока не работающие учреждения под койки. Вот в этом должны быть собственно,чрезвычайные положения и что ЕЩЕ: дети. Они не так болеют,но переносят аж гуде. В лагеря, под карантин, после проверок, но не заборы защищать,а целиком карантинные зоны. Лагерей не хватает-базы отдыха. Ну не всех,но разгрузить хотя бы большие города.Детей иначе не удержишь. Секвестировать все немедицинские,нежрачные и прочие программы из бюджету. Оставить лишь критические. Армия,оборона.

Что-то так...
   
Девочка пропустила ещё один сценарий, южнокорейский.
Обширное  тестирование людей с изоляцией зараженных вирусом, выявлением их контактов, тестирования или по кругу.
Это позволило им коэффициент понизить до меньше 1 и карантин не объявлять.
Но это уже не для Украины и не для Штатов

Так
Це нульовий варіант
Самий кращий серед всіх якщо є
- воля
- ресурси
- бажання людей ( і довіра до дій влади)
   
Визначи «короче». А якщо після карантину знову десь з’явиться випадок захворювання, то знову всіх на карантин? І скільки таких ітерацій потрібно зробити?

Одиночный случай ловится локально, без всеобщих карантинов.
   
оказывается самый жесткий путь... самый эффективный и короткий.


Так этот вариант ничего не решает,  если переболеют мало человек,  то потом вирус со своих 0.3 легко вернётся к 1.5-2 при снятии ограничений.  В Ухане не сняли карантин для приезжих,  при таком подходе мировая экономика морозит я на долгие годы.

   
В нас не може бути голоду

Саме просте - продуктові набори роздавати з доставкою замість доплати якихось грошей

2 місяці - тисячі 2-3 грн на людину

Тобто 120 млрд грн

І ніхто з голоду не помре

Але навіть таких грошей не треба бо ,80% не потрібна така допомога

   
Багато аргументації базується на цифрах, які не мають підтвердження. Носіїв інфекції віруса в десятки разів більше, у випадку Італії, порахували що в 120 разів більше, ніж офіційно звітувано. Відповідно відсоток смертності від віруса там складає 0.06%. Питання як ці цифри були отримані віднесіть до медиків Стенфордського університету які спеціалісти в цій галузі. В США вони оцінили смертність від вірусу у 20-40 тисяч, а не 2 міліони.
   
В Ухане не сняли карантин для приезжих,  при таком подходе мировая экономика морозит я на долгие годы.

Welcome to the new world!
   
Багато аргументації базується на цифрах, які не мають підтвердження. Носіїв інфекції віруса в десятки разів більше, у випадку Італії, порахували що в 120 разів більше, ніж офіційно звітувано. Відповідно відсоток смертності від віруса там складає 0.06%. Питання як ці цифри були отримані віднесіть до медиків Стенфордського університету які спеціалісти в цій галузі. В США вони оцінили смертність від вірусу у 20-40 тисяч, а не 2 міліони.

Вы читали ту статью??? Я да. Получили они те «цифры» гаданием на кофейной гуще.
Они готовы поставить на кон свою жизнь если смертность будет выше 40 тысяч? А вы?
Вот то то же :D
   
Одиночный случай ловится локально, без всеобщих карантинов.

Як ти відловиш 200 людей в Києві, яких він/вона могли заразити за день в мегазинах, транспорті, на роботі, а ті могли заразити ще багато? Закрити весь Київ, закрити тільки правий чи лівий берег, тільки Оболонь?
   
Вы читали ту статью??? Я да. Получили они те «цифры» гаданием на кофейной гуще.
Они готовы поставить на кон свою жизнь если смертность будет выше 40 тысяч? А вы?
Вот то то же :D

Стаття лежить переді мною на робочому столі. Як вони получили цю цифру, на популярній не для епідеміологів мові розписано. Звичайно ти можеш звернутись до Стенфордського університету, та перевірити акредитацію та поставити під сумнів компетенцію цих двох професорів.
   
Як ти відловиш 200 людей в Києві, яких він/вона могли заразити за день в мегазинах, транспорті, на роботі, а ті могли заразити ще багато? Закрити весь Київ, закрити тільки правий чи лівий берег, тільки Оболонь?

Так как это сделали в Южной Корее
   
После карантина применять южнокорейский вариант

 (tu)
   
Багато аргументації базується на цифрах, які не мають підтвердження. Носіїв інфекції віруса в десятки разів більше, у випадку Італії, порахували що в 120 разів більше, ніж офіційно звітувано. Відповідно відсоток смертності від віруса там складає 0.06%. Питання як ці цифри були отримані віднесіть до медиків Стенфордського університету які спеціалісти в цій галузі. В США вони оцінили смертність від вірусу у 20-40 тисяч, а не 2 міліони.

как по мне проект интересный, с пояснением логики и модели.
   
Стаття лежить переді мною на робочому столі. Як вони получили цю цифру, на популярній не для епідеміологів мові розписано. Звичайно ти можеш звернутись до Стенфордського університету, та перевірити акредитацію та поставити під сумнів компетенцію цих двох професорів.

Ну так перечитай ее еще раз.
Псевдоанализ городов где находятся баскетбольные команды и одного города в Италии.
Любой статистик скажет что это бред собачий :facepalm:
   
Щодо мене, то я краще візьму шанс не померти від вірусу зі статистичною ймовірністью 99+%, ніж місяцями сидіти в ізоляції дома. А якщо я помру, то така моя доля.
   
мое мнение никому может быть не интересно. главное аргументы и логика того что пишет девушка. кому то может не нравится цвет ее волос, кому то политическая принадлежность. Но блин мне ее аргументы кажутся логичными.
а как тогда уходит обычный грипп с RO = 1.3 - 1.5?
без любых карантинных мероприятий
   
Ну так перечитай ее еще раз.
Псевдоанализ городов где находятся баскетбольные команды и одного города в Италии.
Любой статистик скажет что это бред собачий :facepalm:

Всі зауваження до Dr. Bendavid та Dr. Bhattacharya. Обидва професори медицини Стенфордського університету.
   
Щодо мене, то я краще візьму шанс не померти від вірусу зі статистичною ймовірністью 99+%, ніж місяцями сидіти в ізоляції дома. А якщо я помру, то така моя доля.

так плохо дома? не чем заняться?  лучше пару месяцев просидеть в изоляции, чем это растянется на год. думаю уханьцы это точно знают, а какие нибудь итальянцы очень жалеют... что этого не сделали сразу.
   
Когда я пытаюсь объяснить окружению, что чем жестче карантин, тем короче период никто просто не понимает, о чем это я.
но потом страну ведь все равно придется оставить закрытой от других стран на неопределенное время?
   
Багато аргументації базується на цифрах, які не мають підтвердження. Носіїв інфекції віруса в десятки разів більше, у випадку Італії, порахували що в 120 разів більше, ніж офіційно звітувано. Відповідно відсоток смертності від віруса там складає 0.06%. Питання як ці цифри були отримані віднесіть до медиків Стенфордського університету які спеціалісти в цій галузі. В США вони оцінили смертність від вірусу у 20-40 тисяч, а не 2 міліони.

если смертность 0,06%, то почему больницы забиты под завязку, доктора падают с ног, оборудования и крематориев не хватает? уже видно, 20-40 тыс не в США а Италии, которая в 6 раз меньше умрет к концу апреля если ничего не поменяется.
   
нардепы у нас уже эпидемиологи? еще и индексы  с точностью до 3го знака для разных вариантов карантина  :D
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія