Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФОПам - капут

Re: ФОПам - капут

тоді будь-які податки - обмеження господарської діяльності.
Не пересмикуйте. По перше податки це загальноприйнята основа взаємодії держави і підприємця. По друге податки та їх рівень встановлені податковим кодексом на рівні закону.
   
Re: ФОПам - капут

ФОПи зайняли свою нішу. Виявилось що вони з великим та середнім бізнесом в симбіозі.

Колись (2000-2020) в покійній тепер рітейловій компаніі на максимумі працювало 15тис людей.
Крім топів і директорів  (200чоловік )  всі інші 14.800 отримували без конверта по ьілому приблизно до 2004го року.

Росла конкуренці, росли мінімізаторські схеми.
Спочатку запускали конвентарізацію песоналу середнього рівня 2005р
Потім доконвертизуалися до лінійного.
Директори в регіонах замахалися "конверти клеіти"
Для всіх мінімалка все інше в зп 50-1000% кеш.

Потім полізли в фопи
Фопами стали склад і оператори
Потім менагери.
До продавців фопів не дійшли але всіх (крім касирів) перекинули на свій  аутсорсінг з фопізацією і нервами.
Перевірки топили зливаючи аутсорсінгові фірми які в свою чергу лишали людям хвости по фопам в податковій
Тому нерви

Паралельно прокурорські в часи пьодрича бомбили.
Кілька "штрафів"  до 1 лям баксів.
Щтраф не в бюджет

Штрафи +/-  20% зекономленого на мінімізаціі

Зараз на ринку цієі компаніі немає.
Можу написати
Молоді зубасті (дніпровські) з кращими  мінімізаторами доконали.

....
Деякі люди тут пишуть не про фопи.
А про схеми .

В реальних фопах нічого злого намає

   
Re: ФОПам - капут

В реальних фопах нічого злого намає
Так й реальних фопів в нас кардинально менше, аніж статистичних.
От буквально минулого тижня стало питанячко обналу за документами, подзвонив чуваку.
У нього 5 тушок - "фопів" чисто для обналу на торгівлю.
Й  таких чуваків, яких заїпеться  моніторити податкова, десятки тисяч.
   
Re: ФОПам - капут
Bit

Й  таких чуваків, яких заїпеться  моніторити податкова, десятки тисяч.
податкова и так все знает)
   
Re: ФОПам - капут

До речі я тілки но помітив, шо ТС обстоює позицію ліквідації ФОПів. Ще й з такою тенденційною назвою теми. Для економічно обізнаної людини це все одно що назвати тему "Економіці - капут"
   
Re: ФОПам - капут
PAL

От буквально минулого тижня стало питанячко обналу за документами, подзвонив чуваку.
У нього 5 тушок - "фопів" чисто для обналу на торгівлю.

угу, а краще було б як за Міколи Янавічя: обнальна конторка "під кришею"   :laugh:
Пам'ятаєшь, скіки тоді обнал коштував?
   
Re: ФОПам - капут

У них є чітке визначення хто контрактник, а хто співробітник.

Касирка в супермаркеті, яка повинна приходити на роботу у чітковизначений час не може бути контрактником  - це наймана робоча сила.
А сантехнік, яклму дзвонять у випадках проблем, і він приходить, коли має час і отримує оплату за кожну виконану роботу, а в інший час може бути де-завгодно і працювати на кого-завгодно - це контрактник.

Так само і з програмістами, якщо компанія вимагає, щоб програміст був присутній на робочому місці у визначений час хоча б 50% часу - це найманий працівник, а не ФОП.
А якщо дали програмісту завдання, а далі він робить де хоче, коли хоче, і як хоче - це контрактник.

В Україні хитрови.бані фірми всіх своїх працівників намагаються зробити ФОПами, щоб не платити їм лікарняні, відпускні, і т.д.
В ЄС за таке можна і на нари сісти.
У вас в волмарті всі крім манагерів працюють не повний робочий тиждень, щоб їм не платити ні лікарняні, ні відпускні і під сраку дать в любий момент, без пособія по безробіттю.
Такшо у вас там хитровиїбані похлєще нашого.
   
Re: ФОПам - капут

Схему на ФОП придумали саме на запит західних компаній
Брехня. ФОП  Кучма стартував для базарних торгашів. Причому анонсувалося як тимчасова форма господарювання, на пару років, допоки не розвинеться малий бізнес.
   
Re: ФОПам - капут

Брехня. ФОП  Кучма стартував для базарних торгашів. Причому анонсувалося як тимчасова форма господарювання, на пару років, допоки не розвинеться малий бізнес.

не фоп а єдиний податок
і ввели його не для того, щоб щось розвивалось
а з метою окучити всю дрібноту, хто вчорну працював
щоб вони хуч щось в бюджет платили
   
Re: ФОПам - капут

По друге вони опубліковані не для державних органів
Ні, саме цими критеріями користуються інспектори держпраці та ДПС.
   
Re: ФОПам - капут

Ні, саме цими критеріями користуються інспектори держпраці та ДПС.
Знаю. Але це не законно. Хоча краще звичайно уникати протистояння з тими інспекторами. По судах собі дорожче буде.
   
Re: ФОПам - капут
PAL

А от тепер ФОПам точно капут
https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1110100.0
https://www.unian .net/economics/finance/v-nacbanke-nazvali-prichiny-ukrepleniya-grivni-novosti-ukraina-11584087.html
за 8 месяцев 2021 года объем экспорта IT-услуг достиг 4,3 млрд долл., что на 32% больше, чем прошлогодний уровень

Такі обороти та повз липких ручок - це поза їх розумінням
   
Re: ФОПам - капут

Мабуть капут не ФОПам, а пільговому оподаткуванню доходів
але стогін очікуваний, хто платить 5%, той 19,5% звісно не хотітиме платити
   
Re: ФОПам - капут

Мабуть капут не ФОПам, а пільговому оподаткуванню доходів
але стогін очікуваний, хто платить 5%, той 19,5% звісно не хотітиме платити

А разве есть еще it-шники, которые не оставили свои офшорные компании и счета в платежных компаниях, через которые они работали в "былые времена"? :)
   
Re: ФОПам - капут

А разве есть еще it-шники, которые не оставили свои офшорные компании и счета в платежных компаниях, через которые они работали в "былые времена"? :)

я не айтішник, але набір слів
"свои офшорные компании и счета в платежных компаниях, через которые они работали"
для мене не має смислу
   
Re: ФОПам - капут

я не айтішник, але набір слів
"свои офшорные компании и счета в платежных компаниях, через которые они работали"
для мене не має смислу

Ну и замечательно. Как оказывается, это секретные варианты получения средств. :)
И разумеется, никто не будет платить 19.5% с оборота. Ибо это безумство.
   
Re: ФОПам - капут

Ну и замечательно. Как оказывается, это секретные варианты получения средств. :)
И разумеется, никто не будет платить 19.5% с оборота. Ибо это безумство.

19,5% платять не з обороту, а з доходу
і не дивно, що знавці "секретных вариантов получения средств" не відрізняють ці поняття
   
Re: ФОПам - капут

19,5% платять не з обороту, а з доходу
і не дивно, що знавці "секретных вариантов получения средств" не відрізняють ці поняття

И на дурацкую общую систему it-шники тоже не перейдут. Им это не надо.
   
Re: ФОПам - капут
PAL

Мабуть капут не ФОПам, а пільговому оподаткуванню доходів
але стогін очікуваний, хто платить 5%, той 19,5% звісно не хотітиме платити

Гєтманцовим втикати та багато думати:
https://bolgarskiydom.com/zhizn-v-bolgarii/nalogi_i_otchisleniya/

Физические лица, как резиденты, так и нерезиденты, облагаются подоходным налогом по фиксированной ставке 10%.

К налогооблагаемым доходам относятся выплаты по заработной плате, прибыль от предпринимательской деятельности, выигрыши в лотерею, роялти и дивиденды, полученные учредителями и владельцами акций болгарских и иностранных компаний, действующих на территории Болгарии.


Це так, зходу, я навіть не шукав схем

Є й інші варіанти, щоб недалеко та звично
https://interlegal.com.ua/ru/publikacii/rejim_ip_box_v_polshe_kak_vospolzovatsya/

Польша является одной из наиболее популярных юрисдикций для ведения IT-бизнеса благодаря комфортным инвестиционным условиям, в том числе режиму IP-Box.
 
Режим IP-Box позволяет снизить налогообложение доходов, полученных от объектов интеллектуальной собственности. Льготная налоговая ставка в IP-Box составляет 5%


Пошукать ще?

   
Re: ФОПам - капут

И на дурацкую общую систему it-шники тоже не перейдут. Им это не надо.

 :laugh: угу, на зло мамі відморозять вуха
по розумному, то ніякий перехід і не потрібен   
просто до 5% з обороту додається 19,5% з доходу
і всі буцім-підприємці відразу радісно стануть найманими працівниками

але це не Гетманцев зробить, він теж оборот з доходом плутає
   
Re: ФОПам - капут

Гєтманцовим втикати та багато думати:
https://bolgarskiydom.com/zhizn-v-bolgarii/nalogi_i_otchisleniya/

Физические лица, как резиденты, так и нерезиденты, облагаются подоходным налогом по фиксированной ставке 10%.
К налогооблагаемым доходам относятся выплаты по заработной плате, прибыль от предпринимательской деятельности, выигрыши в лотерею, роялти и дивиденды, полученные учредителями и владельцами акций болгарских и иностранных компаний, действующих на территории Болгарии.

Це так, зходу, я навіть не шукав схем

Є й інші варіанти, щоб недалеко та звично
https://interlegal.com.ua/ru/publikacii/rejim_ip_box_v_polshe_kak_vospolzovatsya/

Польша является одной из наиболее популярных юрисдикций для ведения IT-бизнеса благодаря комфортным инвестиционным условиям, в том числе режиму IP-Box.
 
Режим IP-Box позволяет снизить налогообложение доходов, полученных от объектов интеллектуальной собственности. Льготная налоговая ставка в IP-Box составляет 5%

Пошукать ще?

Гетманцеви приходять і йдуть, айтішнєги залишаються.

У Болгарії виявляється у для всіх однаковий ПДФО, а в Україні хочеться для айтішнєгів пільгового.
А те що ти знайшов про Польщу то стосується компаній а не фізосіб.

Останнє редагування: 25 жовтня 2021 10:39:17 від Читач
   
Re: ФОПам - капут

:laugh: угу, на зло мамі відморозять вуха
по розумному, то ніякий перехід і не потрібен  
просто до 5% з обороту додається 19,5% з доходу
і всі буцім-підприємці відразу радісно стануть найманими працівниками

Ну вы сделали вид, что не поняли. Без учета расходов, оборот доходом не становится. И по "разумному" все из ФОПов превращаются в безработных. :)
   
Re: ФОПам - капут
PAL

Ну вы сделали вид, что не поняли. Без учета расходов, оборот доходом не становится. И по "разумному" все из ФОПов превращаются в безработных. :)

и "садятся" на пособие  :lol:
   
Re: ФОПам - капут

Ну вы сделали вид, что не поняли. Без учета расходов, оборот доходом не становится. И по "разумному" все из ФОПов превращаются в безработных. :)

То ти зробиш вигляд, коли на роботу наймаєшся, що ти не найманий а підприємець.
По розумному безробітні матимуть проблеми з набуттям власності.
   
Re: ФОПам - капут

То ти зробиш вигляд, коли на роботу наймаєшся, що ти не найманий а підприємець.
По розумному безробітні матимуть проблеми з набуттям власності.

Во первых, я работодатель не первый десяток лет. Во вторых, я никогда предпринимателем в Украине не был.

Но попутно напишу - не каждый год it-шник покупает себе квартиру или машину. Как-нибудь переболтается годик-другой, покупая себе необходимую мелочь для жизни - еду, личные вещи и т.д.

Просто это цивилизационный вопрос с приоритетами - что Украине нужно, какая цель у государства. А it-шникам вся эта "макитра" и нафиг не нужна. Пусть там червячки ковыряются. Особенно, когда начинаются глюки там, где их не должно быть. Например, как тут:

https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/461321.html
   
Re: ФОПам - капут

Більшість 19,5% платити не буде.
Хтось переїде в більш комфортні умови.
Хтось на якісь схеми.
В підсумку втратить держава.
Такі "постріли в ногу" вже проходили не раз...
   
Re: ФОПам - капут

я вже писав якось, але ще напишу.
В Україні випадково (!!!) утворився, такий собі, квазі-офшор для IT-фахівців та інших креаторів. Ну так сталося, що запровадження спрощеного оподаткування вдало лягло на решту умов в країні (рівень життя, цін, безпеки, клімат, ментальность населення, технологічний розвиток, достатня кількість фахівців з відповідною освітою тощо) і це стало приводом для формування тут IT-індустрії. 
Я знаю компанії де працюють не лише українці, а багато іноземців. Я особисто знаю американця-маркетолога, білоруса-дизайнера, двох росіян-програмістів, нікарагуанку-менеджера - всі вони працівники IT-компаній і платять податки як ФОПи.
ІТ-шники - це взагалі люди, яких урядовці мають носити на руках і цілувати в попу. Бо вони фізично майже нічого не створюють, але систематично заводять в країну валюту, платять з неї якісь податки, а решту витрачають тут. Завдяки ІЕ-шникам створються цілі сектора бізнесу! Як от останні 5 років масово почали розквітати коворк-центри. Коворк-центри ж в якійся мірі підтримали на плаву офісну нерухомість у постлокдаунний період.

Але жадібним падлюкам в Урядах нейметься. Все думають, як би його видоїти з ІТ-шників побільше.
Спочатку Тігіпко все облизувався на ІТ-сферу, але зрештою йому вистачило розуму не псувати нічого, а краще й собі зробити IT-компанію і користуватись благами. При нелюбимому тут Пороху уряду якось не до програмерів було, тим більше, що у важкі часи багато хто з них гроші так давав волонтерською допомогою.
Але щойно прийшли жадібні зелепні - почалося! З олігархів хрін видоїш, з манюпасів можна, але особливо нічого. Тож відпочатку кругами ходять навколо IT-шників і все думають, як з них ще шось видоїти.

Але я б нагадав би відомий принцип - "Працює - не чипай!"
   
Re: ФОПам - капут
PAL

Спочатку Тігіпко все облизувався на ІТ-сферу, але зрештою йому вистачило розуму не псувати нічого, а краще й собі зробити IT-компанію і користуватись благами. При нелюбимому тут Пороху уряду якось не до програмерів було, тим більше, що у важкі часи багато хто з них гроші так давав волонтерською допомогою.
Навіть молодшому овочу вистачило мізків (чи хтось розумний розтовкмачив) облишити ITшників у спокої
   
Re: ФОПам - капут

Во первых, я работодатель не первый десяток лет. Во вторых, я никогда предпринимателем в Украине не был.

Но попутно напишу - не каждый год it-шник покупает себе квартиру или машину. Как-нибудь переболтается годик-другой, покупая себе необходимую мелочь для жизни - еду, личные вещи и т.д.

Просто это цивилизационный вопрос с приоритетами - что Украине нужно, какая цель у государства. А it-шникам вся эта "макитра" и нафиг не нужна. Пусть там червячки ковыряются. Особенно, когда начинаются глюки там, где их не должно быть. Например, как тут:

https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/461321.html

по перше, всілякий роботодавець, є підприємцем за визначенням, 
по друге, та байдуже ким ти був чи є,

я теж за цивілізаційний підхід,
чим вчитель, водій чи лікар в Україні гірше айтішнєга, щоб платити більші податки
   
Re: ФОПам - капут

Навіть молодшому овочу вистачило мізків (чи хтось розумний розтовкмачив) облишити ITшників у спокої

Возможно, просто понял, что где залезешь, там и слезешь. :)
   
Re: ФОПам - капут

я теж за цивілізаційний підхід,
чим вчитель, водій чи лікар в Україні гірше айтішнєга, щоб платити більші податки

Наверно тем, что результат наемного работника присваивается работодателем, а предприниматель (как бы вы иносказательно этот термин не понимали) результаты своего труда присваивает себе, и потом их продает в виде товара или услуги.

Поэтому работодатель должен платить государству налоги на фонд оплаты труда, ибо потом государству содержать "отработанный материал", эксплуатируя который, работодатель набивает себе карманы.

Почему бюджетник, получающий зарплату из бюджета, тут же возвращает часть ее назад - я не знаю. Это какой-то идиотизм.
   
Re: ФОПам - капут

я вже писав якось, але ще напишу.
В Україні випадково (!!!) утворився, такий собі, квазі-офшор для IT-фахівців та інших креаторів. Ну так сталося, що запровадження спрощеного оподаткування вдало лягло на решту умов в країні (рівень життя, цін, безпеки, клімат, ментальность населення, технологічний розвиток, достатня кількість фахівців з відповідною освітою тощо) і це стало приводом для формування тут IT-індустрії. 
Я знаю компанії де працюють не лише українці, а багато іноземців. Я особисто знаю американця-маркетолога, білоруса-дизайнера, двох росіян-програмістів, нікарагуанку-менеджера - всі вони працівники IT-компаній і платять податки як ФОПи.
ІТ-шники - це взагалі люди, яких урядовці мають носити на руках і цілувати в попу. Бо вони фізично майже нічого не створюють, але систематично заводять в країну валюту, платять з неї якісь податки, а решту витрачають тут. Завдяки ІЕ-шникам створються цілі сектора бізнесу! Як от останні 5 років масово почали розквітати коворк-центри. Коворк-центри ж в якійся мірі підтримали на плаву офісну нерухомість у постлокдаунний період.

Але жадібним падлюкам в Урядах нейметься. Все думають, як би його видоїти з ІТ-шників побільше.
Спочатку Тігіпко все облизувався на ІТ-сферу, але зрештою йому вистачило розуму не псувати нічого, а краще й собі зробити IT-компанію і користуватись благами. При нелюбимому тут Пороху уряду якось не до програмерів було, тим більше, що у важкі часи багато хто з них гроші так давав волонтерською допомогою.
Але щойно прийшли жадібні зелепні - почалося! З олігархів хрін видоїш, з манюпасів можна, але особливо нічого. Тож відпочатку кругами ходять навколо IT-шників і все думають, як з них ще шось видоїти.

Але я б нагадав би відомий принцип - "Працює - не чипай!"

З цього тема і починалась
Цитата: зі старт-допису
Президент КШЕ і радник глави офісу президента Тимофій Милованов вважає,
що деякі міжнародні ІТ-компанії не поспішають відкривати свої офіси в Україні,
тому що вони часто незадоволені практикою залучення ФОПів до роботи.

Про це він це він заявив в інтерв'ю виданню thepage.

"Для українців така система працевлаштування є прийнятною, а для деяких міжнародних компаній - ні,
 тому що вони вважають систему ФОПів сірою", - заявив він.
   
Re: ФОПам - капут

Наверно тем, что результат наемного работника присваивается работодателем, а предприниматель (как бы вы иносказательно этот термин не понимали) результаты своего труда присваивает себе, и потом их продает в виде товара или услуги.

Поэтому работодатель должен платить государству налоги на фонд оплаты труда, ибо потом государству содержать "отработанный материал", эксплуатируя который, работодатель набивает себе карманы.

Почему бюджетник, получающий зарплату из бюджета, тут же возвращает часть ее назад - я не знаю. Это какой-то идиотизм.

Ідіотизмом можна назвати і такі економічні погляди.
Але якось з цим живуть з часів Маркса люди.
   
Re: ФОПам - капут

Ідіотизмом можна назвати і такі економічні погляди.
Але якось з цим живуть з часів Маркса люди.

Вы опять хамите... Пусть это останется на вашей совести. Хотя, подозреваю, что там ее нет.
   
Re: ФОПам - капут

Вы опять хамите... Пусть это останется на вашей совести. Хотя, подозреваю, что там ее нет.

не зрозумів?
це ти весь час хочеш поговорити про себе коханого,
а я тут ні до чого
   
Re: ФОПам - капут

19,5% платять не з обороту, а з доходу
А вони чимось відрізняються у ФОПа програміста?
   
Re: ФОПам - капут

А вони чимось відрізняються у ФОПа програміста?

ще раз, для особливо обдарованих про 5% і з чого почалась тема:

"Для українців така система працевлаштування є прийнятною, а для деяких міжнародних компаній - ні,
 тому що вони вважають систему ФОПів сірою"

якщо нічим не відрізняються то програміст не ФОП, а найнятий працівник який зображує ФОПа
для зменшення оподаткування, от про усунення цієї ситуації і мова 


   
Re: ФОПам - капут
Bit

якщо нічим не відрізняються то програміст не ФОП, а найнятий працівник який зображує ФОПа
для зменшення оподаткування, от про усунення цієї ситуації і мова
а че нехотите убрать эту проблему?
   
Re: ФОПам - капут

а че нехотите убрать эту проблему?

 :S це взагалі не проблема
   
Re: ФОПам - капут

ще раз, для особливо обдарованих про 5% і з чого почалась тема:
Ви самі вигадуєте питання і самі відповідаєте на них.
Я питав чим відрізняється доход від обороту у ФОПа програміста.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія