Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Загадковий фрукт

Re: Загадковий фрукт

юзер, сколько Вам лет?
НЕ БЫЛО всего того изобилия, которое Вы описываете)
По крайней мере в 70-х, 80-х, которые я помню.
Было по блату, было для номенклатуры,
а в свободном доступе Не Бы Ло.

Было.  Не в каждом магазине возле дома, но было. Обычный гастроном "Севастополь" на Севастопольской площади, 81-82 годы. Покупали мне помню конфеты Белочка, Каракум и т. д., печенье "Смешинка" с маком, апельсины были постоянно.
   
Re: Загадковий фрукт

Чукча не читатель- чукча писатель?! Я говорю не про витрины магазинов- в любом магазине все самое вкусное было в подсобке с переплатой 30-40%. И у каждого был приятель- мясник, овощник, обувщик, кот.можно было заказать любой товар. Даже если не было знакомого- на 8марта я заходил на базу культтоваров или спорттоваров, подходил к любому грузчику или кладовщику и они вели в закрома, где ты выбирал любимой девушке фр.духи, финские туфли или ГДРовскую игрушку. Просто все тогда стоило копейки и даже с 30-40% переплатой ты мог себе это позволить даже на стипендию,не говоря уж о зарплате

ну це вже навіть не брехня, а маячня. які копєйкі?  :weep:
правда тут тільки в тому, що все треба було діставати, починаючи від найменшої дрібниці. просто так без блату купити не можна було НІЧОГО. крім морської капусти  :gigi:
   
Re: Загадковий фрукт

В фірмових магазинах, звичайно.
Читаю и угараю...
Ржу как конь...
Если шо, я из Харькова...
   
Re: Загадковий фрукт

знову ти пишеш банальності, стеол?
Тобі слово "іронія" знайоме?

 :lol:
А тобі знайоме?
Бо, судячи з твого комента на мій жартівливий допис з долею іронії, цього не скажеш  :(
   
Re: Загадковий фрукт

До речі, зараз якось абсолютно пофуй на ті банани, як й  на мандарини з апельсинами. Не пам'ятаю, коли крайній раз купляв їх взагалі.
Яблука - так, помело - так, іноді грейпфрут можу захом'ячити.
   
Re: Загадковий фрукт

Не скажи... Отлично под коньяк и виски идут бананы
   
Re: Загадковий фрукт

Отлично под коньяк и виски идут бананы
Для такого є лимон.
   
Re: Загадковий фрукт

на планеті тупо не вистачає ресурсів прогодувати якісно населення. І тоді, і зараз. Але навчилися затикати голод масовою їжею, що була як у совку так і зараз. Зараз просто логістика стала краща.

Чим хвалимося? Кормовими сортами бананів? Так це неякісний продукт. В супермаркетових продуктах мало корисного. Виснажена земля не віддає повноцінно.

Якщо пощастить, то ти натрапиш на магаз, де, скажімо, рахат-лукум буде коштувати умовні 5 баксів, а поруч лежатиме натуральний продукт за 40. Здогадуєшся, що насували в продукт за 5 баксів? А саме його і покупають. І тільки він лежить на полиці.
   
Re: Загадковий фрукт

Было.  Не в каждом магазине возле дома, но было. Обычный гастроном "Севастополь" на Севастопольской площади, 81-82 годы. Покупали мне помню конфеты Белочка, Каракум и т. д., печенье "Смешинка" с маком, апельсины были постоянно.

Паша, хоть ты не начинай)))
Было у него блжд))
   
Re: Загадковий фрукт

:lol:
А тобі знайоме?
Бо, судячи з твого комента на мій жартівливий допис з долею іронії, цього не скажеш  :(

стеол, знаєш як називають людей,
котрі плоско жартують
і самі ж сміються з своїх жартів?)
   
Re: Загадковий фрукт

Для такого є лимон.

фі, Сорока, а я вважав тебе аристократом)
В Павла запитай, яку закуску під конь'як треба,
він точно знає
   
Re: Загадковий фрукт

В Павла запитай, яку закуску під конь'як треба,
Я коніну майже не вживаю до речі, хіба шо в гостях десь.
А семиколінний ж наче по півасу виступає, 2,5 літри в день дудлить )))

Останнє редагування: 8 березня 2021 15:18:33 від птах Сорока
   
Re: Загадковий фрукт

Читаю и угараю...
Ржу как конь...
Если шо, я из Харькова...
То була відповідь в дусі фіміного питання. Типу: де- де- в Караганде!
   
Re: Загадковий фрукт

В Умані перший раз побачив і покуштував банан у 1987. Він був по 4.50 за кг. Цукор для порівняння 78 коп.
   
Re: Загадковий фрукт

фі, Сорока, а я вважав тебе аристократом)
В Павла запитай, яку закуску під конь'як треба,
він точно знає

Я не вживаю ніяких алкогольних напоїв вже років 5, десь з травня 2016 року. Але коньяк п'ється виключно з лимоном чи соком з лимону.
   
Re: Загадковий фрукт

Я не вживаю ніяких алкогольних напоїв вже років 5, десь з травня 2016 року
Шо, й пивас вже не вживаєш? :-o
То може ти ще й палити кинув?
   
Re: Загадковий фрукт

Не знаю з якого задуп'я Уколов, але в Одесі з бананами жодних проблем не було.
мое родное задупье тоже не маленький порт на Черном море.
Валютные магазины были, а бананов не было
   
Re: Загадковий фрукт

Шо, й пивас вже не вживаєш? :-o
То може ти ще й палити кинув?

Я не палю, взагалі.
   
Re: Загадковий фрукт

В фірмових магазинах, звичайно.

А де ж ті фірмові магазини були?  :weep: Назвіть хоч приблизну адресу, пліз.


Нє, у другій половині вісімдесятих в Москві дійсно з'явилася низка магазинів, де продавали товари тих стран, які представляли ті магазини. Був польський магазин з польською косметикою, індійський магазин Ганг, де продавали ті мідні вази з орнаментом, які були у кожній хаті та шкіряні сумки з визерунками. Іноді там продавали індійські джинси, які купували зазвичай понаєхавші, москвичі таким гребували.  Був магазин з товарами з Югославії - там черги збиралися вже з самого ранку, байдуже, за чим - всі югівські товари були класними. І ще кілька таких магазинів.

Але в Україні ніяких фірмових магазинів не було. Був Каштан на Сирці, такий собі аналог московських інвалютних  Берізок. І ще один на Хрещатику, якраз рядом з товаріщєм Лєніним, який вказував путь до комунізму.

Там, дійсно, було все. Але за чеки. Які давали тільки тим, хто працював за кордоном. Ті, хто купляв чеки з рук, ризикували - людей часто обманювали, чи можна було взагалі нарватися на міліцейську підставу. Або иожна було купити за валюту, яка була тільки у іностранців, бо за валютні операції можна було отримати реальний срок.

То знову щось у фантазіях Злати про фірмові магазини в СРСР щось не зходиться. :lol:



Останнє редагування: 8 березня 2021 15:31:00 від шуша
   
Re: Загадковий фрукт

Я народилася і все життя живу в Києві...Пам'ятаю в дитинстві чітко гастроном на розі Володимирської та Великої Житомирської - стояли там за варьонкою....Між іншим - центр міста ! Так - цукерок було багато, це факт....Пам'ятаю, що до майонеза  "в нагрузку" давали цукор....Муть, короче....А, ще пам'ятаю якийсь неврожайний на картоплю рік - як люди натурально билися за мішок картоплі на базарі...Досі пам'ятаю свій шок.

Особенно умиляют рассказчики об изобилии 80-х. В послеолимпийском 81-м в Киеве были многочасовые очереди, за молочкой. В Киеве, с его первой категорией снабжения.
   
Re: Загадковий фрукт

стеол, знаєш як називають людей,
котрі плоско жартують
і самі ж сміються з своїх жартів?)

О як все запущене..
І де я сміюся зі свої жартів?
Доведеться пояснювати: то я вже з твого уміння розуміти іронію і жарти сміюся.
От як можна не відчути іронію в чужому дописі, а потім звинувачувати в цьому автора того допису?
   
Re: Загадковий фрукт

Я не палю, взагалі.

От ти піздун.... :lol:  :weep:
Не палить він й не бухає:

2 таблетки утром, 2 - вечером. Давление 210 на 160 без них постоянное и стабильное, иногда и больше.
С таблетками делаю, что хочу: 4 часа футбола под палящим солнцем, 6 часов на пляже с 12 до 18, пиво, вино, сигареты (пачка в день), клубы, гулянки, корпоративы и т.д. и т. п.

Я дуже-дуже молодо виглядаю, мене студентом вважають по зовнішності, і в мене повне життя, і все стоїть і працює періодично, і на курорти їду, і одяг лише брендовий маю, ось вже придбав тур у Відень, та 9 ночей в Тунісії, буде ще 2 тижні Східниця, Львів 5 днів та 3 дні Рівне.
Кожен день в мене пиво, 2 пачки цигарок в день, тобто, ніяких обмежень на життя.
Гроші збираю на чергову покупку нерухомості.
Ну маю можливість в місяць по 2 тис. у.о. відкладати, дома більше 1 тис. грн. не тримаю, боюсь пограбувань.


Останнє редагування: 8 березня 2021 15:32:02 від птах Сорока
   
Re: Загадковий фрукт

ты мог в ближайше магазине купить любое мясо-вырезку по 2-50р при офиц.цене 1-90. И любую икру, конфеты,фрукты с переплатой 30% -у всех были друзья-знакомые.
та не у всех. Якби таких хітровиєбаних було більше, то переплата була б 60%.
   
Re: Загадковий фрукт

Був Каштан на Сирці

Я туди їздив як в Берьозку, а не Каштан, або просто чековим іменували. Вивіски не згадаю, може по аналогії батьки так називали цей магазин, я якось тоді на таке не звертав уваги. В родині 70% всього побутового, було там придбано. Їхати було зручно, бо магазин відразу біля зупинки був.
   
Re: Загадковий фрукт

Особенно умиляют рассказчики об изобилии 80-х. В послеолимпийском 81-м в Киеве были многочасовые очереди, за молочкой. В Киеве, с его первой категорией снабжения.

Саме так. У молочного збиралися вічні черги вже о сьомій ранку. Через час після відкриття молочки як не було, окрім кількох пакетів з вже кислим молоком.
   
Re: Загадковий фрукт

То була відповідь в дусі фіміного питання. Типу: де- де- в Караганде!

Тетенька поняла, что, мягко говоря, спиздела... летом, в год прилёта руста, войска приграничных округов разворачивались в боевые порядки, нашу бригаду вывели из Калининграда и развернули в полную боевую готовность... реально готовились воевать...

Фирменные магазины, блеат...:)
   
Re: Загадковий фрукт

Особенно умиляют рассказчики об изобилии 80-х
меня уже давно не умиляет мОлодешь и пОдростки, рассказывающие,  как все было в СССР
Дачи давали! Квартиры! Летом путевки на море за бесценок!
В холодильниках все было!
Ну как тут не вспомнить классику  - "пионэры, идите в жопу!" :gigi:
   
Re: Загадковий фрукт

Было.  Не в каждом магазине возле дома, но было. Обычный гастроном "Севастополь" на Севастопольской площади, 81-82 годы. Покупали мне помню конфеты Белочка, Каракум и т. д., печенье "Смешинка" с маком, апельсины были постоянно.
апельсины были в киеве по 2.50, считай 250 по-нашему.
   
Re: Загадковий фрукт

шоколадка  была по 1-50, 150 по нашему.
   
Re: Загадковий фрукт

Саме так. У молочного збиралися вічні черги вже о сьомій ранку. Через час після відкриття молочки як не було, окрім кількох пакетів з вже кислим молоком.

Ночью, около 5 утра бабушка вставала, родители уходили на работу, я в школу. Помню огромное коричневое пальто типа шинели (сукно было классное) :) и пуховый платок... новый молочный и кондитерский возле «лесничества» на Ветряных
   
Re: Загадковий фрукт

Не знаю з якого задуп'я

Але я розумію, що це наслідок

 :)
   
Re: Загадковий фрукт

апельсины были в киеве по 2.50, считай 250 по-нашему.

На початку 80-х дід отримував 600 крб,  батько - 320, мати - 280.  А ще в кінці року завжди платили хоз. темні... повірте, я не тільки апельсини мав, а ще всі іграшки, які тільки бачив у дитячому світі на Солом'янській.
   
Re: Загадковий фрукт

Єта звіздєц товариши.
Ну тепер мені з деякими все стає ясно.
Щіро.Щіро співчуваю.

Так робили своїм дітям майже всі батьки в молодших класах.  Хоча школа була не остання, в центрі, а в шефах було МВД, тожі половина дітей у нас були, як зараз кажуть, номенклатурні. І не треба тут через губу розказувати, що Вам з деяким все ясно.

Звісно,  у нас в сім'ї не вміли на 65 рублів в місяць  обідати в ресторані та ще й купляти купляти джинси з дублянками.

У нас була звичайна сім'я ІТРевців, 185 рублів у мами, 200-220 рублів у батька. І пенсія бабусі - 50 рублів. Її клали на книжку, бо бабуся часто хворіла, в неї була виразка шлунку, і вічні походи до лікарів були, як там не пишуть про безкоштовну медицину в СРСР, не безкоштовними. Платили і за похід до дікаря-спеціаліста (10 рублів, не менше), до якого не можна було потрапити без дзвінка від потрібної людини, і за операцію, коли настала потреба. Там рахунок вже йшов на сотні рублів. Тож на книжці тримали якісь гроші, як всі, на "чорний день". А ще треба було відкладати гроші на літній відпочинок, на одяг, на розстрочку на нову мебель тощо. Та і в ті каси взаємодопомоги, які були майже у всіх колективах - люди зкидувалися, наприклад, по 10 карбованців, і по черзі мали змогу брати певну суму з каси у разы потреби.

Тож ті 400-420 рублів на сім'ю з чотирьох людей було зовсім небагато. Звісно, у мене були і фірмові джинси, і фірмові кросівки, і ремонт в квартирі, і все інше, але жили ми досить скромно. Бо, крім мене, треба було накормити та вдягнути ще троїх членів сім'ї. Плюс курси та репетітори для мене у старших класах.

Тож залиште, Златодобра, Ваші казки про офігітєльну стипендію, на яку можна було розкошувати, комусь іншому, хто не жив в СРСР.
   
Re: Загадковий фрукт

Я туди їздив як в Берьозку, а не Каштан, або просто чековим іменували. Вивіски не згадаю, може по аналогії батьки так називали цей магазин, я якось тоді на таке не звертав уваги. В родині 70% всього побутового, було там придбано. Їхати було зручно, бо магазин відразу біля зупинки був.
хулі ти з своєю берьозкою, в блокадному ленінграді люди відпочивали з ікрою і бльядями.
   
Re: Загадковий фрукт

Первый банан увидел в гостях в Одессе в 1989. Там же узнал, что у них они бывают. Жил в райцентре, бывал в облцентре довольно часто, про бананы не слышал никогда. Родственников в Киеве и Москве не имел потому что, наверное.
Людям с родственниками из горкомов/обкомов/торговли верю, что у них была нормальная еда. Моя семья и родичи таких не имели, поэтому стояли в очередях (рынок был дорогой - +30-40% это гон, минимум 2-3х кратная разница) и фактически голодали (хоть и считали, что как сыр в масле после голода послевоенного). Хлеб и молоко - это про меня. Молоко из молоковоза в свой бидон очередь в 6-7 утра я занимал постоянно, за хлебом бегали строго по привозу - до сих пор помню вкус теплого круглого белого хлеба за 20 копеек, в другое время хлеба уже не было. Батон за 26 копеек я не надгрызал пока нес домой - это уже деликатес, только круглый хлеб можно лопать по дороге.
   
Re: Загадковий фрукт

На початку 80-х дід отримував 600 крб,  батько - 320, мати - 280.
ниче се! Дед космонавтом был?
   
Re: Загадковий фрукт

ниче се! Дед космонавтом был?

Заст. міністра галузевого міністерства УРСР.
   
Re: Загадковий фрукт

Цитувати
Когда наш турист спрашивает: «Когда у вас появляется первая клубника?» – «В шесть утра».

Почему мы так потрясены? Мы-то были уверены, что Земля плоская. Если зима, значит, в магазинах ничего нет, появится летом или осенью. В последнее время и осенью не появляется. Значит, в мире неурожай, думаем мы. Но как только пересекаешь нашу границу, вдруг соображаешь, что Земля круглая, и если у тебя дома зима, то на другой стороне шара – лето, и оттуда могут привезти, если, конечно, у тебя нормальные деньги, а не опавшие листья.

коли моя бабулька з літака тягнула гостинці по засніженому Пітеру, дари ферганської долини - диня, дамські пальчики,... Пітер був у шоці. Це ж треба, десь виявляється спека. Що казати про провінцію. Урал в шоці навіть від української черешні в сезон. Логістика відверто слабенька.
   
Re: Загадковий фрукт

Батон за 26 копеек я не надгрызал пока нес домой - это уже деликатес,
І вдома "горбушку" батона, поки свіжий, зі стаканом молока - фуяк! :gigi:
   
Re: Загадковий фрукт

хулі ти з своєю берьозкою, в блокадному ленінграді люди відпочивали з ікрою і бльядями.
разве то люди были?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія