Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Дешевая солнечная электроэнергия

Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Мне столько не нужно. Никаких зеленых тарифов. Никакого бузинеса. Натуральное хозяйство типа. Сами вырастили, сами скушали. Есть ли смысл - вот у чом воприс. Пока смысл не просматривается.

1 квт это 2-4 панели, какой тут бизнес?

Я дал цифры производительности панелей в наших местах

Для коммутации нужен гибридный инвертор на планируемую мощность установленных панелей и акки на предполагаемые излишки
Если нет акков, то излишками греть воду
Инвертор позволяет подмешивать сеть и свою генерацию
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

якщо станція для повної автономії
(без підкдючення до мережі)
то при денному споживанні 3квт год -
1 квт год аккуми дуже мало
треба як мінімум на 1-2 дні запасу
і сонячні панелі з інвертором відповідно з запасом
потужності, щоб могли зарядити ті акуми
за сонячний день при найгірших умовах (зимою)
сусід по дачі сам клепав сес, що забезпечує потужність 5 квт
+ 10 квт*год акумів із гівна і палок китайського інвертора,
панелей і бв батарей від нісан ліфа на минулу весну
обійшлося більше 5 тис баксів.
але от вже півтора роки забув про головняк із постійним
відключенням ее нічим себе не обмежує навіть зимою
однак з економічної точки зору ця авантюра досить спірна, да
враховуючи те, що не всі можуть зібрати собі систему на колінцях а
професійне рішення подібної потужності під ключ спокійно потягне
на 7-10 тис уо  :-)o
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Мы поключаемся к сети и берем из сети. Никаких проблем. Я имею в виду не глобально подключаемся, заключаем договор, заводим провода и счетчик и т.д. А делаем коммутацию.
Ти пропустив моє питання вище?
Чи ти зібрав  банду попістєть ні про що
))

10кв метрів панелей потенційно  збирає в січні 30квтгод за місяць електричноі і 120квтг термальноі (48паралель)
Що ти збираєшся нагріти 1квтгод в день?
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

якщо станція для повної автономії
(без підкдючення до мережі)
то при денному споживанні 3квт год -
1 квт год аккуми дуже мало
треба як мінімум на 1-2 дні запасу
і сонячні панелі з інвертором відповідно з запасом
потужності, щоб могли зарядити ті акуми
за сонячний день при найгірших умовах (зимою)
сусід по дачі сам клепав сес, що забезпечує потужність 5 квт
+ 10 квт*год акумів із гівна і палок китайського інвертора,
панелей і бв батарей від нісан ліфа на минулу весну
обійшлося більше 5 тис баксів.
але от вже півтора роки забув про головняк із постійним
відключенням ее нічим себе не обмежує навіть зимою
однак з економічної точки зору ця авантюра досить спірна, да
враховуючи те, що не всі можуть зібрати собі систему на колінцях а
професійне рішення подібної потужності під ключ спокійно потягне
на 7-10 тис уо  :-)o

Та уже народ начал клепать такие акки на продажу
6 квтч =1,5 килобакса

   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Який сенс ставити панелі якщо потрібна гаряча вода?
Сонячний потенціал через вакуумний колектор в 5 раз вищий ніж в фотовольтпанелей.

Спасибо за интересный вопрос. Имеет место быть большое заблуждение. Действительно, кпд коллекрора в 4-5 раз выше. Но! Всё не так просто в этой жизни. Мы должны при покупке коллектора смотреть на площадь апертуры (такое мудреное слово) это именно та площадь, которая воспринимает солнечное излучение. Площадь апертуры одной вакуумной трубки составляет всего 0,092 метра квадратных. Иными словами здоровенная мандыба о 30 трубках имеет полезную площадь 2,72 метра квадратных. И стоит это в районе 20 тысяч гривен. Когда это осознаешь... Циферки вот эти... То коллектор уже не кажется таким хорошим выбором. Дальше больше.
Тепло, которое вырабатывает коллектор, надо куда-то сбрасывать. Иначе он закипит как самовар. И этиленгликоль из него начнет фонтанировать. Это может случится даже при прекращении циркуляции. Деликатная штучка. Электрическая панель без нагрузки не испортится. Она надежнее в этом смысле. И по цене, если мы будем сравнивать пропорционально выходу энергии, панели будут дороже не в разы, а процентов на 30 всего.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия


Если нет акков, то излишками греть воду

Можем и воду греть и аккумуляторы заряжать. Аккумуляторы будут покрывать пиковые нагрузки. Типа включил чайник. Чайку решил попить. А гибридные инверторы дороже автономных. И существенно. Аккумуляторы в конце концов можно снять и на электровелосипед поставить. Поехать в трип. В обыденной жизни электровелосипед не нужен. А для похода по Карпатам так очень даже. И что же? Он будет остальное время без дела пылится? Он ведь не дешевый. Пусть работает. Но это не всем нужно, я понимаю.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Спасибо за интересный вопрос. Имеет место быть большое заблуждение. Действительно, кпд коллекрора в 4-5 раз выше. Но! Всё не так просто в этой жизни. Мы должны при покупке коллектора смотреть на площадь апертуры (такое мудреное слово) это именно та площадь, которая воспринимает солнечное излучение. Площадь апертуры одной вакуумной трубки составляет всего 0,092 метра квадратных. Иными словами здоровенная мандыба о 30 трубках имеет полезную площадь 2,72 метра квадратных. И стоит это в районе 20 тысяч гривен. Когда это осознаешь... Циферки вот эти... То коллектор уже не кажется таким хорошим выбором. Дальше больше.
Тепло, которое вырабатывает коллектор, надо куда-то сбрасывать. Иначе он закипит как самовар. И этиленгликоль из него начнет фонтанировать. Это может случится даже при прекращении циркуляции. Деликатная штучка. Электрическая панель без нагрузки не испортится. Она надежнее в этом смысле. И по цене, если мы будем сравнивать пропорционально выходу энергии, панели будут дороже не в разы, а процентов на 30 всего.
Ок.
)
Віденський техуні ще пару контор на замовлення магістрату розробили кадастрову карту сонячного потенціалу кожного будинку м.Відень
Немає потреби замовляти недешевий розрахунок від сторонніх експертів
Також знімати лапшу з вух від самих інсталяторів що втюхують фантазіі

Тепер фірми що інсталюють системи самі беруть з бази магістрату базові цифри по конкретній локаціі.
Там максимум потенціал
В розрізі місяців щоб розуміти як проходити зиму

Коефіціенти конкретних типів систем тільки корегують урожай вниз
Площа системи  якщо не на весь дах - теж вниз
Реальні цифри завжди  нижчі

Кому цікаво що таке сонячний кадастр лінк.

https://www.wien.gv.at/umweltgut/public/grafik.aspx?ThemePage=9

Ставити фотовольтсистему і потім гріти  на струмі воду без помпи а на прямому кипятильнику  то реальний ізврат.
Став колектори і бойлер на тону краще  три)  гарячоі води як тут роблять.
Не придумуй лісапєдд
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Та уже народ начал клепать такие акки на продажу
6 квтч =1,5 килобакса

в-принципі попит, звичайно, є - люди ставлять сес якщо нема іншого виходу (підключення дуже дороге чи як альтернативне джерело у випадку ненадійної мережі) або для заробітку на зеленому тарифі (я правда хз що там зараз за умови для приватників - може вже і нема можливості на ньому заробляти)
а якщо мережа вже підключена і ее не зникає надто часто і надовго, то  при нинішніх тарифах для населення сенсу заморочуватись із приватною сонячною сес нема. економії не вийде від слова взагалі. особливо, якщо врахувати те, що і панелі і (особливо) аккумулятори (будь-які, і ті ж ліфери) не вічні і деградують з часом і їх заміна буде коштувати не 3 коп.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

я бы подумал о таком акб - Железо-никелевый аккумулятор
https://russian.alibaba.com/product-detail/nickel-iron-high-capacity-12v-24v-48v-450ah-battery-50038406010.html?spm=a2700.7724857.normal_offer.d_title.62a13ac6zAzela

делает Украина
число циклов > 5000
обслуживаемый и не боится глубоких разрядов

 
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Вы имеете право потреблять от сети и собственного генератора одновременно? У нас за такое тюрьма
+=============================================================================================+
В Україні НЕМА заборон на користування сонячною та вітровою електрикою. І споживач НЕ ЗОБОВ"ЯЗАНІ навідь
інформувати про змішане електрокористування . Проблеми починаються при спробах продавати власну електрику
в електромережу. В сусідньому селі вже купа фермерів мають власні сонячні електростанції по 500 панелей на
260 ват кожна. Старший син має 36 панелей та акумуляторів на 1600 А*Годин.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Пардон, не понял сразу. Да, можность инвертора мы берем с запасом. Но вообще сами инверторы допускают кратковременное превышение нагрузки. Например мы включили электрочайник. А этот малыш жрет 2 киловата. Но не долго к счастью.
+==========================================================================================+
Головна проблема - це однофазні двигуни змінного струму. Стартовий імпульс в 10-12 більший за потужність.
Не всі інвертори таке витримують. Такі електродвигуни використовуються в насосних станціях.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Став колектори і бойлер на тону краще  три)

 :lol: если бы у меня дома был банно-прачечный комбинат, я бы так и поступил.

По поводу извратов я всё расписал и добавить мне нечего.

ПС нет, всё таки добавлю. Коллектор на 30 трубок стоит 20 тысяч гривен. Площадь апертуры 2,7 метра квадратных. КПД 80%. Фотопанели с кпд 16% (то есть в 5 раз меньше) 12 штук общей площадью 15 квадратов (примерно) являются эквивалентом того самого коллектора и стоят 26 тысяч. Панели получаются дороже. Но не в разы.  С учетом их эксплуатационных качеств я выбираю панели. И это не изврат.


Останнє редагування: 25 жовтня 2021 21:54:33 від KM_Nemo
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия


Ничего не мудри. Подключай зеленый тариф, имей выгоду. В Херсоне тебе помогут это сделать в этой фирме:
https://www.atmosfera.ua/uk
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

надо куда-то сбрасывать. Иначе он закипит как самовар.
Позиціонуй   в суто зимовий варіант.

Екран що закриває колектор  якщо не маєш басейну щоб скидати копійки коштує

Басейн каркасник ціна 300євро на 8 кубів
Став і  вали туди
Що за проблема?)

Останнє редагування: 25 жовтня 2021 21:52:26 від Lemberg.AT
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия


Можем и воду греть и аккумуляторы заряжать. Аккумуляторы будут покрывать пиковые нагрузки. Типа включил чайник. Чайку решил попить. А гибридные инверторы дороже автономных. И существенно. Аккумуляторы в конце концов можно снять и на электровелосипед поставить. Поехать в трип. В обыденной жизни электровелосипед не нужен. А для похода по Карпатам так очень даже. И что же? Он будет остальное время без дела пылится? Он ведь не дешевый. Пусть работает. Но это не всем нужно, я понимаю.

А как ты будешь подмешивать сеть и свою генерацию?
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия


Без зеленого тарифа выгодно скидывать излишки электроэнергии в Ниссан Leaf.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

:lol: если бы у меня дома был банно-прачечный комбинат, я бы так и поступил.

По поводу извратов я всё расписал и добавить мне нечего.
Три куби 90градусів в листопаді зайві не бувають.
До лютого на душ вистачить
А там новий сезон.

Оіфф

   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Позиціонуй   в суто зимовий варіант.

Екран що закриває колектор  якщо не маєш басейну щоб скидати копійки коштує

Басейн карканик 300євро на 8 кубів
Став і  вали туди
Що за проблема?)

Сейчас этот вопрос решили промежуточной емкостью на объем теплоносителя
Она стоит в контуре ниже уровня коллектора  и при выключении насоса туда стекает теплоноситель
А коллектор без теплоносителя может без проблем стоять на солнце
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

А как ты будешь подмешивать сеть и свою генерацию?

Никак. Я переключаю своих потребителей с сети на инвертор. Или наоборот.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Никак. Я переключаю своих потребителей с сети на инвертор. Или наоборот.
Через месяц оно тебе надоест
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Через месяц оно тебе надоест

Это автомат будет делать.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

:lol: если бы у меня дома был банно-прачечный комбинат, я бы так и поступил.

По поводу извратов я всё расписал и добавить мне нечего.

ПС нет, всё таки добавлю. Коллектор на 30 трубок стоит 20 тысяч гривен. Площадь апертуры 2,7 метра квадратных. КПД 80%. Фотопанели с кпд 16% (то есть в 5 раз меньше) 12 штук общей площадью 15 квадратов (примерно) являются эквивалентом того самого коллектора и стоят 26 тысяч. Панели получаются дороже. Но не в разы.  С учетом их эксплуатационных качеств я выбираю панели. И это не изврат.
+==========================================================================================+
Мій старший прставив собі колектор такого типу. В підвал - резервну теплоізольовану ємність на 300 літрів,
з якої вода подається вже в електробойлер. В електробойлерф встановлена температура 80, а в сонячному -
90 градусів. Теплоносій з колектору просто не подається в резервну ємність якщо там температура 90 градусів.
Працює так вже 5 років.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

А как ты будешь подмешивать сеть и свою генерацию?
+=======================================+
Сучасний інвертор робить це сам. Перевірено.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Сейчас этот вопрос решили промежуточной емкостью на объем теплоносителя
Она стоит в контуре ниже уровня коллектора  и при выключении насоса туда стекает теплоноситель
А коллектор без теплоносителя может без проблем стоять на солнце
В нас басейни приймають в кого колектори і на опалення
Якщо пару колекторів  для душу ванни то ясно не надлишок не проблема
Надлишку  там немає

В мене басейнчик є
Геліосистему поки не ставив.
Газ йопт

Парочку фотовольтпанелей на гартенхаузі маю.
Максимум це завантажити батарею на вел.
То влітку
Взимку повна дурня.
Два сезони просто вимикав
Старе все (10років))
Інсталятор- виклик 200євро
Та ну нах

В нас з мережі струм по 30центів за квтгод
І тим не менше викину щоб не апдейтити))

Офф офф
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

наступнго року скоріш за все буде обвал ринків
і газ буде коштувати у 10 разів менше...тільки до зими вже усі підготуються зарання..тому і зимою можуть бути ціни дешевші ніж у середньому за 5-10 останніх років
це мені нагадує ту саму карусель що була ще десять років тому-ВЖЕ усі підготуються зарання -ніби до того ми були в тропіках і про осінь,зиму.весну не знали. Може просто память коротка як у дівоньки?
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия
PAL

Итого наши расходы составят 35-36 тысяч.
ТС забув дрібничку
А саме монтаж та підключення, там теж не три копійки
Чи все самостійно крутить? А не йопне? (с) Там трошки шурупать треба в електриці та електроніці. А також в механіці (кріплення до даху) та трошечки у астрономії (розрахувать правильний кут та положення)


   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

з листопада по лютий сонца ніхт
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

я бы подумал о таком акб - Железо-никелевый аккумулятор
https://russian.alibaba.com/product-detail/nickel-iron-high-capacity-12v-24v-48v-450ah-battery-50038406010.html?spm=a2700.7724857.normal_offer.d_title.62a13ac6zAzela

делает Украина
число циклов > 5000
обслуживаемый и не боится глубоких разрядов

https://ads.ua/ua/o-kompanii

З моменту заснування ТОВ «АДС» орієнтована на виробництво лужних нікель-кадмієвих та нікель-залізних акумуляторних батарей для різних сфер застосування. З 1998 року на заводі розташованому в місті Великі Мости Львівської області (Україна) наша компанія виробляє акумуляторні батареї (АКБ) для навантажувачів, телекомунікаційного обладнання, електроенергетики, залізничного транспорту, а також для системи залізничного зв'язку і автоматики.
 
https://ads.ua/ru/fl-seria
https://akumulyator.kiev.ua/im/docs/katalog-nikel-zheleznye-akb-eng.pdf
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

https://ads.ua/ua/o-kompanii

З моменту заснування ТОВ «АДС» орієнтована на виробництво лужних нікель-кадмієвих та нікель-залізних акумуляторних батарей для різних сфер застосування. З 1998 року на заводі розташованому в місті Великі Мости Львівської області (Україна) наша компанія виробляє акумуляторні батареї (АКБ) для навантажувачів, телекомунікаційного обладнання, електроенергетики, залізничного транспорту, а також для системи залізничного зв'язку і автоматики.
 
https://ads.ua/ru/fl-seria
https://akumulyator.kiev.ua/im/docs/katalog-nikel-zheleznye-akb-eng.pdf

 (tu)   Дякую!
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Всем пламенный шалом! Продолжим? Интересный вопрос - а нельзя ли без аккумуляторов? Можно. Но тогда потребуется больше панелей. Чтобы покрыть пиковые потребления. Когда вы включаете чайник например. Или жена решила испечь пирожки и включила электро духовку. Или закинула белье в стирку, а стиральная машина имеет внутри ТЭН. И он гребет нормально так. Ну то есть либо мы вынуждены покупать дополнительные панели либо аккумуляторы. С моей точки зрения выгоднее аккумуляторы.

И возвращаясь к электробойлеру. Он будет подключаться в те моменты когда не включены другие мощные потребители. То есть он является потребителем с низким приоритетом. Разумеется эти коммутации будет делать автоматика. Таким образом мы будем максимально использовать мощность наших панелей и инвертора.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Итого наши расходы составят 35-36 тысяч.

Б-г-г .

Аби ще хоч у полтіннічка вклались , "поніщебродскі" десь , з врахуванням кабельків-проводків та х-ні всякої монтажної і роботки - власноруч і не їсточки і непиточки під час .

А чі воно і насамперед панельки , хоч рочків із п'ять , без втрати ЕДС (рос) відпрацюють , то вже хто зна і нуйого на гадати . )
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Всем пламенный шалом! Продолжим? Интересный вопрос - а нельзя ли без аккумуляторов? Можно. Но тогда потребуется больше панелей. Чтобы покрыть пиковые потребления. Когда вы включаете чайник например. Или жена решила испечь пирожки и включила электро духовку. Или закинула белье в стирку, а стиральная машина имеет внутри ТЭН. И он гребет нормально так. Ну то есть либо мы вынуждены покупать дополнительные панели либо аккумуляторы. С моей точки зрения выгоднее аккумуляторы.

И возвращаясь к электробойлеру. Он будет подключаться в те моменты когда не включены другие мощные потребители. То есть он является потребителем с низким приоритетом. Разумеется эти коммутации будет делать автоматика. Таким образом мы будем максимально использовать мощность наших панелей и инвертора.

и вот мы потихоньку подбираемся к ЗТ   :pooh_lol:
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

https://ads.ua/ua/o-kompanii

З моменту заснування ТОВ «АДС» орієнтована на виробництво лужних нікель-кадмієвих та нікель-залізних акумуляторних батарей для різних сфер застосування. З 1998 року на заводі розташованому в місті Великі Мости Львівської області (Україна) наша компанія виробляє акумуляторні батареї (АКБ) для навантажувачів, телекомунікаційного обладнання, електроенергетики, залізничного транспорту, а також для системи залізничного зв'язку і автоматики.
 
https://ads.ua/ru/fl-seria
https://akumulyator.kiev.ua/im/docs/katalog-nikel-zheleznye-akb-eng.pdf

Лужні акумулятори класні, але для просунутого користувача. Для євролюдини трохи заскладно  :) Ну і ККД малуватий.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

7 панелей по 2227 грн за штуку

Яка потужність панелі? 280 Вт? Напруга 24 вольти?
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Всем пламенный шалом! Продолжим? Интересный вопрос - а нельзя ли без аккумуляторов? Можно. Но тогда потребуется больше панелей.

І чим допоможуть ці панелі додаткові вночі чи в дощову погоду?
Акумулятор потрібен як буфер не тільки щоб лишня енергія не пропадала, а щоб вона була коли сонця нема.
Це раз. А два, якщо суміщати живлення від мережі і від панелей (типу є сонце економимо, нема беремо з проводів) то без акумулятора жодна автоматика не зможе забезпечити перемикання між мережами без короткочасного обесточення. І от сидиш такий собі зелений енергетик а тобі цілий день світло клац-клац при кожній набігшій на сонце хмарі.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Сейчас этот вопрос решили промежуточной емкостью на объем теплоносителя
Она стоит в контуре ниже уровня коллектора  и при выключении насоса туда стекает теплоноситель
А коллектор без теплоносителя может без проблем стоять на солнце

интересно, не видел такого. Интересно как реализовано. Там же постоянное давление в системе
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

И сколько сейчас стоит полная автономия в плане энергоснабжения на дом 200м так что бы ни в чем себе не отказывать и минимальный гемор в обслуживании?
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

І чим допоможуть ці панелі додаткові вночі чи в дощову погоду?

Аккумуляторы в данном случае не предназначены для обеспечения автономной работы при плохой освещенности или ее отсутствии. Аккумуляторы предназначены для подпитки системы в моменты пиковых нагрузок. То есть кратковременного включения какого-нибудь мощного потребителя. То есть они призваны сбалансировать работу. Вместо аккумуляторов можно было бы поставить дополнительные панели. Но они тоже денег стоят. Три панели будут стоить как один аккумулятор емкостью один киловатт*час. ИМХО аккумуляторы лучше.
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

и вот мы потихоньку подбираемся к ЗТ   :pooh_lol:

Нет и еще раз нет! Ибо нарид не одобряет. Ибо тогда я стану энергетическим вампиром и буду высасывать последние копеечки у одиноких старушек. И старушки не смогу полететь в любимую Хургаду. Я на это пойтить не могу!
   
Re: Дешевая солнечная электроэнергия

Аккумуляторы в данном случае не предназначены для обеспечения автономной работы при плохой освещенности или ее отсутствии. Аккумуляторы предназначены для подпитки системы в моменты пиковых нагрузок. То есть кратковременного включения какого-нибудь мощного потребителя. То есть они призваны сбалансировать работу. Вместо аккумуляторов можно было бы поставить дополнительные панели. Но они тоже денег стоят. Три панели будут стоить как один аккумулятор емкостью один киловатт*час. ИМХО аккумуляторы лучше.

Як на мене, якщо мова про окупність і період окупності, то може варто розглянути все-ж таки варіант: без акумуляторів+зелений тариф?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія