Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Говорить Київ. Якою мовою?

Говорить Київ. Якою мовою?

Навіяно темою https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=987389.0
Як, за вашими відчуттями, змінився (або не змінився) мовний баланс у Києві, починаючи з 2000 року? Цікава думка не тільки киян. Гості міста, які приїжджають в столицю рідко, можуть навіть краще відчути зміни, якщо вони сталися. Розказуйте, діліться!
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я вперше потрапив в Київ в 1993 р - уже практично 9-класником на матч фіналу КУ з футболу.
Для мене, як людини, яка російську мову чула лише в школі на однойменних уроках, тай то ще до розвалу СРСР, була шоком така кількість російськомовних.

Я не знаю, як там вдома, але на вулиці і зараз кияни в основному російськомовні. Зміни якщо і є, то вони не суттєві. І пов'язані з міграцією населення з Зах. України.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

По ощущениям -- не изменилось,  или очень мало изменилось.
Наиболее заметно по приезжим из украиноговорящих регионов.  Раньше они сразу переходили на русский,  сейчас куда больше времени надо.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Коли я переїхав у Київ у 2000 році, українською тут говорили десь 5%.
У моїй фірмі на роботі зі 100 працівників - тільки я і прибиральниця.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Останній раз був у Києві аж 2013-го року.

За моїм відчуттям українською говорило десь 20-25 відсотків

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

не знаю за Київ, але в Харкові не було української, а тепер є.
мало, але є. тобто люди перестають вдавати з себе гарадскіх.
особливо студенти.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

не знаю за Київ, але в Харкові не було української, а тепер є.
мало, але є. тобто люди перестають вдавати з себе гарадскіх.
особливо студенти.
(tu)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Кийов це як якесь кацо міщанське болото обмоскалює навіть западенців (знайомих), з часом, жити ж треба, і в конкурєнтной борьбє мовнічать не завжди добре в іншомовному і не завжди терпимому середовищі. Зміни лише косметичні, що на 26 році незалежності це скоріше як термінальний діагноз.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Кийов це як якесь кацо міщанське болото обмоскалює навіть западенців (знайомих), з часом, жити ж треба, і в конкурєнтной борьбє мовнічать не завжди добре в іншомовному і не завжди терпимому середовищі. Зміни лише косметичні, що на 26 році незалежності це скоріше як термінальний діагноз.

Не п***а. Зараз коли ти балакаєш мовою в Києві тобі вся пошана....
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Не п***а. Зараз коли ти балакаєш мовою в Києві тобі вся пошана....

Брехня.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Не п***а. Зараз коли ти балакаєш мовою в Києві тобі вся пошана....
туризм з іміграцією не путай, да і то туристичні місця знати потрібно де хоча б відповіли на мові без пошани. А в плані жизнєнного успєха для максимального ккд потрібно імітувати вищі касти, і так уж історічєскі сложилось що вони кацомовні, і навіть не зовсім українські. А бідні селюки й провінціали мають дуже гнучкі спини і язики.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Брехня.

Я розмовляв українською в Києві. Це привертало увагу людей і вони мені давали більше уваги чим іншим. Намагались відповідати українською
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я розмовляв українською в Києві. Це привертало увагу людей і вони мені давали більше уваги чим іншим. Намагались відповідати українською
подумай що кажеш, привертало увагу, неначе якийсь папуас з африки.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

подумай що кажеш, привертало увагу, неначе якийсь папуас з африки.

Так, мушу визнати, що Київ ще не звик до української, але ставиться з пошаною та готовий перейти на неї
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

я був в Києві кілька разів в 90-х, і проіздом в 2000-х, приємні відчуття залишились, гарне добре місто. Все буде добре, шановні кияни, лише не ведіться на самі знаєте що. Україна понад усе.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Так, мушу визнати, що Київ ще не звик до української, але ставиться з пошаною та готовий перейти на неї
Готові перейти на українську  - для гостей? А дома якою?
Запитайте киянку Світлану Бикову - вона дома якою говорить з дитиною?
Запитайте Турчіноффа, злого, .. - вони хоч іноді переходять на укр ?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Готові перейти на українську  - для гостей? А дома якою?
Запитайте киянку Світлану Бикову - вона дома якою говорить з дитиною?
Запитайте Турчіноффа, злого, .. - вони хоч іноді переходять на укр ?

Ну це прийде з часом. Вони просто звикли, але реально українською набагато зручніше виражати емоції, жартувати, та взагалі вести різнокольорове життя.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я все життя говорила в Києві українською і мала україномовне середовище. Зараз помічаю, що української стало більше, знаю кількох людей, які свідомо перейшли на українську. Але це дуже повільний процес
   
У Києві кацапомовне майже все

У Києві кацапомовне майже все.

А найгірше - діти. У радянські часи нашою мовою між собою спілкувалась десь третина київських дітей, а зараз хіба що поодинокі діти інтелігенції, що відмовилась від мішаномовності, та мігрантів з заходу.
Сільські зкацаплюються моментально, з тими безхребетниками - жодних шансів. Мігранти з заходу - повільніше, у першому поколінні тільки змішаномовлюються.

Перший позитив у Києві - освіта, де прогрес помітний.
Другий - середовище інтелігенції. З'явилась можливість створити собі просунуте коло спілкування взагалі без кацомови.


Останнє редагування: 3 грудня 2017 09:12:45 від umkabear
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Єдина, але дуже, як на мене, позитивна відмінність, котру помічаю - української побільшало серед молоді.
Ще недавно студенточка другого курсу, приїхавши з поліських єбєнєй, на київських вулицях починала старанно мавпувати місцеву столічну иліту, чьтокаючи і гхекаючи, але тіпа парускі, пагарацкому.
Нині ж молодь значною мірою перестала соромитись української, а іноді україномовність є принциповою на грані агресивності, і серед киян теж. Радує.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Дуже багато киян дома тільки українською, на вулиці російською.
Відповідаєш українською, то в основному переходять на українську.
Я в Криму ніколи не переходив на російську.
Зауваження мені робили окацаплені українці.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я розмовляв українською в Києві. Це привертало увагу людей і вони мені давали більше уваги чим іншим. Намагались відповідати українською

Скільки було людей?
3?  Чи 5?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

У мене більшість друзів у Києві україномовні.
Ну так склалося:)
Української стало набагато більше серед молоді.
І це радує. Дитсадки і школи роблять свою справу.
Бачив кілька прикладів, коли в російськомовних батьків малі діти між собою розмовляли українською.
Але серед людей старше 35-40 років украіномовні в Києві пце скоріше виняток, ніж правило.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

2
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Років 15 і Київ буде переважно україномовний ()
60%)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Українська в Києві перестала бути ознакою неосвічених селюків, тому її перестали соромитися. Середь молоді це помітно.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Дуже багато киян дома тільки українською, на вулиці російською.
Відповідаєш українською, то в основному переходять на українську.
Я в Криму ніколи не переходив на російську.
Зауваження мені робили окацаплені українці.

Між моїм вдома тільки українською  та всюди українською пройшло не менше як 6років. Тому все попереду. Події пришвидшуаатимуться з часом. Головне Україні встояти як державі перед московітами
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

3 раза бывал в киеве, 2 раза в 80х и 1-в 2005,
 изменение -перевод вокзала на укромовность
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

в бизнесе и в сфере где деньги крутятся вообще --- все на русском
базары, транспорт и т.д. --- суржик+укр.мова наполовину с русским
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Навіть за радянських часів Київ був дуже різний. Варто було трохи відійти від офіціозного центру і пройтися старими вуличками та дворами, то можна було чути несільську українську, українську старих киян, зі старокиївськими слівцями та виразами. Моя бабуся разом зі своїми подружками розповідала мені старовинні київські казки та байки, легенди та історії, ми з сусідськими дітьми грали у старі ігри, на різдвяні святки ходили зі старими дерев"яними вертепами-скриньками та виготовленими власноруч (але тільки до своїх), а після Великодня, досхочу набігані по київських горах, спускались вниз до Дніпра, і, оглядаючись, чи хто не бачить, пускали за водою різнокольорові шкарлупки від крашанок. У нашій ватазі були не лише діти інтелігентів, в декого предки були з київських майстрових та священства. Все це наше середовище хоч і не було суцільно україномовним в побуті, на роботі та навчанні, але українська залишалась наче якимось захованим до часу скарбом і зброєю, нею спілкувались, наприклад, в школі, коли ділилися секретами або коли хотіли демонстративно наголосити на своєму.

Цей старокиївський анклав завжди залишався патріотичним, свого часу живив шістдесятництво в Києві. В Києві були десятки українських клубів, які збиралися під приводом мистецьких вечорів чи наукових дискусій, сотні квартирників, де на різні свята сходились однодумці, разом слухаючи голоси та обмінюючись підпільної літературою. На цей анклав спирався в Києві Рух, а ті приїжджі патріоти, які поповнювали це середовище, не змогли б тут просто вижити і діяти, якби не було місцевої підтримки. Справа у тому, що старі київські роди (справді старі, які тут жили задовго до російської навали) мають генетичну пам"ять господарів стольного міста, і за означенням тяжіють до патріотизму, власної столичності, а столиця - це ж центр окремої держави, а в держави є своя окрема територія, мова, культура. Майже всі з тих родів перейшли на українську, хто нею не користувався щодня і в побуті: переважно ще на зорі 90-тих, але дехто дещо пізніше. Так, їх "розбавляли" і переслідували, але вони як та закваска: від розбавлення її менше не стає, вона змінює те, що її розбавляє.

Зараз українську мову в Києві просувають одні фактори, і гальмують інші (ті й інші всім відомі). Але я згодна з тими фупчиками, які констатують в цілому позитивний баланс змін, особливо серед дітей та молоді. Працюймо далі ;)   
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я корінний киянин, тож бачення з середини.

1. Змінилося відношення до української мови.
Тепер в Києві україномовну людину не вважають селюком.
Колись я навіть отримав відповідь якогось бика на своє зауваження (вже на пам'ятаю зміст сутички): "Шта, сильна культурний? ..."
І це було сказано ним у мовному контексті.
Чиновники переважно заговорили українською.
Ті російськомовні громадяни, в яких мовний апарат не страждає синдромом Азарова, переходять або намагаються переходити на українську, якщо до них звертаєшся мовою - раніше такого не було.
Майже всі київські діти вільно володіють українською - вони легко переходять на українську в спілкуванні.

2. Кількість україномовних громадян в Києві збільшилася.
Але не дуже суттєво - з корінних киян думаю перейшли на постійне спілкування українською з російської не більше 5% (це мої спостереження в особистому колі знайомих).
Тому мовну статистику формують переважно нові мешканці столиці і сьогодні це переважно російськомовні громадяни з відомих причин.
Але в Києві мовна концентрація не равномірна - погуляйте навколо Могилянки і ви почуєте від молоді переважно українську мову.
Тож на загал ситуація залишається сумною - українцям в Києві доводиться створювати собі локальне україномовне середовище, бо в Києві досі панує російськомовне.

   
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я корінний киянин,

з часів київської русі?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

з часів київської русі?
Корінним є той, хто тут народився, виріс та прожив більшу частину свого життя.
Чи ви інакше сприймаєте цей термін?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Помню году в 2007-2008 спросил у киевлянки почему у вас одни говорят на мове,а другие на русском,на что получил ответ:на мове говорят понаехавшие,а местные говорят на русском.Меня тогда это сильно удивило
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Корінним є той, хто тут народився, виріс та прожив більшу частину свого життя.
Чи ви інакше сприймаєте цей термін?

х.з. якось на побутовому рівні склалося. що корінними вважаємо тих, чия рідня  в києві хоча б з довоєнних часів
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

в києві багато знають українську мову, і є багато нейтів спікер українською мовою
але як і всюди п***а кацапською
узкоязичіє стало не фактом а процесом що самовідтворюється- в дворі, в неформальному спілкуванні в школах і універах, на роботі, в публічній сфері, на вулиці
щоб його припинити потрібні законодавчі зусилля, само собою нічого не станеться, діти і онуки самі не заговорять
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

був на виставці на Лівобережній, Міжнародний промисловий форум
на всіх стендах, коли я звертався українською, українською відповідали
навіть китайці

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Видно по всіляких наукових збіговиськах - всі переходять на українську і англійську. Вчора наприклад наші репродуктологи говорили всі українською, окрім одного) з 5 - один)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

українською відповідали
навіть китайці
;o а звідки вони мови навчилися?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

;o а звідки вони мови навчилися?

не знаю, думаю перекладачі китайці з студентів чи працівників посольства
але гарна літературна і дуже м*яка українська

з технічними спеціалістами спілкувались англійською на пряму без перекладачів
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія