Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Інститут Національної Пам'яті вважає Бандеру "токсичним". Замість нього буде Лобановський і Малевич

Чи буде інститут займатися і говорити про таких українських історичних постатей, як провідник ОУН Степан Бандера, головнокомандувач УПА Роман Шухевич, та інших діячів ОУН і УПА?

Антон Дробович відповів на це запитання Радіо Свобода.



Ніхто нікому не може нав’язувати героїв

«Тут, перш за все, треба пояснити суспільству, чому ці люди, ці герої важливі для однієї частини суспільства, і розібратися, чому вони токсичні для іншої. Розповісти, як працювала радянська пропаганда. Просто питання щодо таких героїв має вирішуватись у громадському діалозі, ніхто нікому не може нав’язувати героїв – одна сторона іншій і навпаки. Тому щодо цих героїв повинне бути розуміння, щоб у Львові, Києві, Івано-Франківську могли пояснити, чому для тих чи інших людей ті чи інші герої важливі. Ніхто не має оперувати штампами радянської пропаганди, але, з іншого боку, ніхто не може ігнорувати об’єктивні історичні факти. »

«Інститут може продовжувати далі говорити про тих персон, про яких говорить, але треба обирати більше тих, які об’єднують українців. Наприклад, був діяч УНР Болбочан (полковник Петро Болбочан у 1918 році командував кримською групою армії УНР – ред.), Малевич (художник Казимир Малевич – ред.), Валерій Лобановський (футбольний тренер – ред.), ліквідатори ЧАЕС-герої. Тобто, люди щодо яких не точаться ніякі чвари»

Останнє редагування: 14 грудня 2019 20:49:44 від andry
   
Це я чув востаннє від Ганьки Герман і Семиноженка у 2011 році. А до того від Янука і його оточення. Нормально нас відкидають назад, у минуле ці палестинські козаки.
Але при чому тут ліквідатори-чорнобильці та Інститут національної пам'яті? Що тут спільного?
Можливо цьому гедоністу слід почитати Положення про ІНП спочатку?

Останнє редагування: 14 грудня 2019 20:57:17 від Генрих Германович
   
Це я чув востаннє від Ганьки Герман і Семиноженка у 2011 році. А до того від Янука і його оточення. Нормально нас відкидають назад, у минуле ці палестинські козаки.

Це російська позиція.

Ось лінк на аргументи і факи https://bit.ly/35lZOll

Останнє редагування: 14 грудня 2019 20:56:43 від andry
   
діма табачник, нью єдішн

Нова зе-влада вся, як суцільний Табачник з Януковичем :(

Тільки й того, що в середньому молодші.
   
Цікаво, які "об’єктивні історичні факти" роблять Степана Бандеру "токсичним?".

Підказую 
   
Все йде по лекалам кацапів..."Падаждітє, еще нічєго ни случілось, нє істірітє, что за новості із будущега" - шоб ви виздохли, опані зебуїни  :facepalm1:
   
Окупантська влада у всій красі.
   
Вместо разоблачения кацапской пропаганды предлагают отойти от темы ?
А не окуели ли ли за гос счет?
   
ЧОМУ РОСІЯ НЕНАВИДИТЬ БАНДЕРУ
Постать Степана Бандери для Росії є такою, що викликає у свідомості більшості росіян шквал негативних емоцій та несприйняття. Хоча Степан Бандера не був завойовником, а УПА вела свою боротьбу на українських землях, мало хто з історичних постатей інших народів заслужив таку особливу увагу і ненависть з боку російської ідеологічної машини та влади.

Водночас, це означає, що справа провідника ОУН не втрачена даремно, якщо викликала таку лють і паніку у російських правителів, якщо на очорнення його імені кидається стільки ресурсів імперії. Степан Бандера для Росії становить особливу загрозу, оскільки його світогляд і діяльність підриває фундамент російської імперії, кидає виклик московським міфам та нещадно їх руйнує. Цілком можливо, що якби не такі постаті як Степан Бандера, Роман Шухевич, то Україна залишалась би колонією Москви і справа русифікації української нації була б доведена до логічного завершення.

Росія – країна парадоксів, обману та фальші. З одного боку вона прославляє відвертих бандитів і загарбників, якщо це свої загарбники, а з іншого – паплюжить тих, хто кинув їм виклик. Москва любить кричати про рівноправність і право народів на самовизначення. Але лише не тих народів, які входили до складу її імперії. Росія ще в часи СРСР засуджувала колоніалізм та виступала за розпад світової колоніальної системи. От тільки Кремль ніколи не згадував про народи, які опинилися під його пануванням внаслідок колоніальних загарбницьких воєн та походів. Колоніальні імперії дійсно розпалися, крім Росії. Росіяни люблять оперувати придуманим міфом про три братні народи, от тільки не можуть пояснити, чому вони весь час намагалися зробити єдиний совєтсько-російський народ і досягли великих успіхів у справі знищення національної свідомості білорусів та українців. Для Росії існування України можливе лише у варіанті русифікованої колонії, яка повністю підконтрольна Москві. Всі інші варіанти для неї неприйнятні. З одного боку Росія час від часу вітає національно-визвольний рух народів на інших континентах. Але будь-який національно-визвольний рух у себе чи в країнах колишнього СРСР трактує як нацизм і фашизм. Тому всі, хто повставав проти панування імперії і прагнув свободи для власного народу, у Москві будуть вважатися бандитами, фашистами і нацистами.

До України в Росії особливе ставлення. Адже московські правителі вкрали українську історію та оголосили себе спадкоємцями Русі, хоча жодного відношення до історичної Русі вони не мали. Саме завдяки ресурсам України Росія свого часу стала імперією. Для більшості росіян українського питання ніколи не існувало, бо українців як таких в їх уяві теж немає. Українці, на думку російських ідеологів – це вигаданий німцями і австрійцями у 19-му столітті народ, гілка російського народу. Тому ні про яку незалежність України не може йти мова. А усі спроби українців здобути незалежність від Росії не мають права на існування. Навіть визвольні змагання українців проти панування Речі Посполитої у 16 – 17-му століттях Москва трактувала як такі, що мали на меті «здійснити віковічну мету українського народу до возз’єднання з братнім російським народом». Богдан Хмельницький і всі українці, які жили у середині 17-го століття, напевно дуже здивувалися б, почувши, що метою національно-визвольної революції того часу став перехід під опіку Москви.
   

Коли на початку минулого століття відбувалися національно-визвольні змагання українців та боротьба за власну державу, то вони зазнали краху через те, що у більшості українського народу та лідерів УНР були неприпустимі ілюзії щодо дружби і порозуміння з російським народом. Хоча Москва була головним ворогом існування незалежної України і хотіла її знищення, багато тодішніх провідників не розуміло такої елементарної істини. Вони були готові піти на угоду з Росією і не наважувалися воювати з «православним народом». Ті, хто виступав за рішучі дії і бачив у Росії ворога, були у меншості. Не дивно, що з такими підходами національна революція зазнала краху, а Україна знову виявилась поділена між Росією та Польщею у 1921 році.

На відміну від Грушевського, Винниченка і решти нерішучих діячів доби УНР, ОУН і її лідери дотримувалися зовсім інших поглядів. Для них існування незалежної України було основною метою. Їх не цікавила ніяка автономія чи союз з «братнім народом». Бандера чітко розумів, ким є Росія для України. Також він висловив думку, що безпека існування суверенної Української держави буде забезпечена лише тоді, коли припинить своє існування Російська імперія у різних її формах, а Росія розпадеться на незалежні державні утворення. УПА вела боротьбу зі всіма окупантами України – німцями, росіянами, поляками. Це суперечило концепції російських пропагандистів про Другу світову війну як війну народів СРСР проти спільного ворога – Третього рейху. Росія ніколи не могла змиритися з думкою про те, що буде існувати незалежна Україна. Небезпека таких діячів як Степан Бандера полягала в тому, що вони могли пробудити дух національної свідомості українців. А світоглядне звільнення від російського рабства і комплексу малороса була не менш небезпечне, ніж збройна боротьба проти панування Москви. Бо причина відсутності власної держави і гідної влади – в першу чергу у головах українців. Росія століттями працювала над русифікацією і знищенням української ментальності, перетворюючи українців у покірну слухняну біомасу. Ось чому діяльність таких постатей як Степан Бандера була і є особливо небезпечна для подальшого існування Росії.

Хоча Степан Бандера був вбитий радянськими спецслужбами понад півстоліття тому, його справа живе. Вбити людину можливо. Але вбити ідею навіть для такої імперії зла як Росія, виявилось нереально. Якби Степан Бандера не становив загрозу Москві, то його ім’я не піддавалося такі жорсткій забороні в часи СРСР. На нього не вішали б ярлики фашиста і нациста. Сьогодні можна констатувати, що в України є історичний шанс вистояти і перемогти. А з’явився він тому, що справа Бандери не загинула. Якби українська влада і більшість українців починаючи з 1991 року мислила б категоріями Степана Бандери, ніякої агресії Росії не було б. Можливо, і самої Російської Федерації сьогодні вже не існувало б. Але процес очищення та одужання свідомості суспільства відбувається повільно. Досі чимало громадян України відчувають якусь рабську прив’язаність до своєї колишньої метрополії. Досі підтримують на виборах проросійські сили і не визнають факту російської агресії. Досі вони не бачать у Росії сучасного імперського типу ворога української незалежності. І готові знову стати частиною «руского міра». І все-таки справа УПА та Бандери робить своє. Бо таких прихильників дружби з Москвою стає все менше. І саме цей факт найбільше дратує російських правителів. Бо якщо ідеї Степана Бандери переможуть, відновити російське панування в Україні вже не вдасться. Мало того, може початися процес дезінтеграції самої Російської Федерації. А успішна, сильна і незалежна Україна здатна помножити на нуль плани хуйло відродити імперію. Саме цей факт, а не вигадані російськими ідеологами «страшилки про бандерівців», змушує боятися і лютувати Кремль. Але якраз тут Росія безсила.
   
Вместо разоблачения кацапской пропаганды предлагают отойти от темы ?
А не окуели ли ли за гос счет?

Адіннорот.
   
МЗС Росії обурене рішенням України відзначати 110-річчя з дня народження Бандери
12:31, 21 грудня 2018

18 грудня ВР прийняла постанову про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році, серед яких - день народження Бандери.
МЗС Росії обурене у зв'язку з рішенням України відзначати на державному рівні 110-річчя з дня народження Бандери / фото УНІАН

У Міністерстві закордонних справ Росії обурилися у зв'язку з рішенням України відзначити на державному рівні у 2019 році день народження лідера ОУН Степана Бандери. Про це йдеться в коментарі МЗС Росії, текст якого має УНІАН. «Розраховуємо, що наступне покоління українських політиків буде більш вибірково ставитися до трактування подій минулого і не стане переписувати його під свої кон'юнктурні потреби, як це робить нинішній київський режим», - заявили у зовнішньополітичном у відомстві.

-------
Розрахували добре
   
«Розраховуємо, що наступне покоління українських політиків буде більш вибірково ставитися до трактування подій минулого і
==============

Правильно розрахували, так, прихильники певної політсили ?
   
Політика "Геть від Москви" змінилася політикою "вперед в обійми старшого брата".
Зрозуміло, що мільйони виборців заради цього і голосували за прихильники певної політсили.
Але були й інші. Чим вони думали?
   
МЗС Росії обурене рішенням України відзначати 110-річчя з дня народження Бандери
12:31, 21 грудня 2018

18 грудня ВР прийняла постанову про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році, серед яких - день народження Бандери.
МЗС Росії обурене у зв'язку з рішенням України відзначати на державному рівні 110-річчя з дня народження Бандери / фото УНІАН

У Міністерстві закордонних справ Росії обурилися у зв'язку з рішенням України відзначити на державному рівні у 2019 році день народження лідера ОУН Степана Бандери. Про це йдеться в коментарі МЗС Росії, текст якого має УНІАН. «Розраховуємо, що наступне покоління українських політиків буде більш вибірково ставитися до трактування подій минулого і не стане переписувати його під свої кон'юнктурні потреби, як це робить нинішній київський режим», - заявили у зовнішньополітичном у відомстві.

-------
Розрахували добре

125 років з дня народження Бандери не так вже й далеко.

Сподіваюсь, що не пізніше цієї дати в Україні знову буде проукраїнська влада.
   
"На злобу дня"

   
Цікаво, які "об’єктивні історичні факти" роблять Степана Бандеру "токсичним?".

Підказую 



Участь в терактах,нє?
   
Він все правильно каже.

А ви уподобляєтеся кацапам, які вже 75 років надрочують на велику перемогу.

Треба дивитися у майбутнє
   
Re: "На злобу дня"

- Подпишете ли вы закон об амнистии боевиков ДНР-ЛНР?
- Нет.

- Должен ли быть у Донбасса особый статус?
- Я считаю, что нет.
   
кретин
у гробу ми бачили таких інститутщиків
не їм, кацапським байстрюкам, вибирати нам героїв.
(Болбочана, воно, невіглас, згадало. Це той, Болбочан, що не розрізняв есерів і есдеків)
   
кретин
у гробу ми бачили таких інститутщиків
не їм, кацапським байстрюкам, вибирати нам героїв.
(Болбочана, воно, невіглас, згадало. Це той, Болбочан, що не розрізняв есерів і есдеків)
   
Участь в терактах,нє?

Нє.
   
хуйло чи Бандера?

карлсон, д.б.
   
Інститут національного безпам"ятства

Зе зі своїми кацапськими байстрюками починає переходити у моєму розумінні червоні лінії.

   
Дякувати Богу - національна пам'ять , переважно між людей існує , а інстітут - лише працівників годує .
   
Цікаво, які "об’єктивні історичні факти" роблять Степана Бандеру "токсичним?".

Підказую 

Ще раз задам це питання: Яку користь приніс Україні розкол ОУН 1940-го року?
   
Дякувати Богу - національна пам'ять , переважно між людей існує , а інстітут - лише працівників годує .

На наші податки, між іншим.
   
Дякувати Богу - національна пам'ять , переважно між людей існує , а інстітут - лише працівників годує .

Список областей, в яких є вулиці та проспекти імені Бандери:

Волинська
Житомирська
Івано-Франківська
Київ
Київська
Львівська
Миколаївська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Хмельніцька
Черкаська
Чернівецька

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B8

А де решта України?  ;o
   
Список областей, в яких є вулиці та проспекти імені Бандери:

Волинська
Житомирська
Івано-Франківська
Київ
Київська
Львівська
Миколаївська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Хмельніцька
Черкаська
Чернівецька

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B8

А де решта України?  ;o

ще прозріває.....   
   
Ще раз задам це питання: Яку користь приніс Україні розкол ОУН 1940-го року?

А де ти там побачив користь?
   
Re: "На злобу дня"

- Подпишете ли вы закон об амнистии боевиков ДНР-ЛНР?
- Нет.


До речі, Олена Білозерська пише у своїй книжці про те, що амністію простим оркам треба дати.

Що ж це робиться????
   
 
Цитувати
...постатям, які викликають неоднозначну реакцію у суспільстві, є конфліктними у діалозі України з Польщею та Ізраїлем.
Вона оно што.
Ну хто б сумнівався, що ізраїльські інтереси в Україні важливіші за українські інетерси в Україні.
   
Re: "На злобу дня"
Via

До речі, Олена Білозерська пише у своїй книжці про те, що амністію простим оркам треба дати.

Що ж це робиться????
Де це вона таке пише?!? Не бреши!
   
...постатям, які викликають неоднозначну реакцію у суспільстві, є конфліктними у діалозі України з Польщею та Ізраїлем.

Цікаво, чи Польща та Ісраель дегероізували неоднозначних постатей зі свого боку?
   
ще прозріває..... 

І скільки залишилося до прозрівання? Вже майже 70 років пройшло
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія