Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Доходи держбюджету у квітні перевищили план на 35 мільярдів, – Мінфін

У квітні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 153,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 35 мільярдів гривень більше розпису.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів із посиланням на оперативні дані Держказначейства станом на 16:00 вівторка, 30 квітня.

"Виконання місячного розпису доходів загального фонду держбюджету, за оперативними даними, становить 129,5% (+ 35 млрд грн), у тому числі: Державна податкова служба – 107,9% (+ 4,4 млрд грн); Державна митна служба – 114,5 % (+ 6,2 млрд грн)", – зазначається у повідомленні.

Зокрема, надходження платежів від Державної податкової служби у квітні становили 59,7 млрд грн, а від Державної митної служби – 48,9 млрд гривень. При цьому 2,7 млрд грн надійшло у вигляді міжнародної допомоги (грантів).

"В цілому, за оперативними даними, за підсумками квітня 2024 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 200,8 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Крім того, близько 40,1 млрд грн (станом на 29 квітня) у вигляді ЄСВ надійшло до фондів пенсійного та соціального страхування", – додали у Мінфіні.

Читайте також: Державний борг України сягнув 6 трильйонів гривень

Як повідомлялося, у березні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 158,1 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Це на 30,5 млрд грн менше, ніж у лютому, коли до загального фонду держбюджету надійшло 188,6 млрд гривень.

Автор: Михайло Орлюк Джерело: https://biz.censor.net/n3487103
   
35 мільярдів гривень  це майже мільярд баксів.

А це мільйон 7" fpv дронів.

Але все це буде весело.......

   
35 мільярдів гривень  це майже мільярд баксів.

А це мільйон 7" fpv дронів.

Але все це буде весело.......

Це трохи не так працює. Ось вам цікавий тред


зовнішній пілот
@externalPilot


На фоні виділення ще 15,5 млрд на дрони бачу, що треба трохи пояснити, куди діваються ці гроші. Рівень комунікації держави точно недостатній, тому розпишу те, що знаю. Далеко не все з цього йде на FPV, за них купляються та контрактуються багато інших комплексів.

Деякі з них сягають у вартості декілька сотень доларів за 1 літак, деякі - понад мільйон доларів за комплекс. Великих грошей переважно коштують розвідувальні комплекси та Deep Strike різних рівнів. Держава не звітує, проте майже в кожній бригаді є десятки БпАК, закуплених нею.

І тут мова про ті самі "Лелеки", "Фурії", "Шарки" та інші подібні БпЛА. Крім нових комплексів, закупляються і окремі безпілотники для поповнення втрат (а втрат десятки щоденно). Сюди ж можуть йти і дорожчі комплекси, які літають на ДВЗ на більші відстані.

Треба розуміти, що замовлення держава робить також не на сьогодні-завтра, а на певний термін. Мова про сотні бортів і комплексів, які також не будуть виготовлені миттєво, а враховуючи реальність українського виробництва - можуть затриматися на кілька місяців.

Наприклад, за минулий рік держава замовила і отримала тисячі розвідувальних БпЛА, деякі з них досі поставляються. За цей рік буде більше. Я не знаю, чи входить в озвучені суми вартість ремонтів та модернізації, проте 40 млрд грн в світі безпілотників - зовсім небагато, на жаль.

Деякі безпілотні комплекси досі купуються за кордоном, там вони значно дорожчі. На це теж є свої причини, і це теж варто розуміти. І звісно, дуже дорого обходиться діпстрайк. Якщо брати 60+ дронів по 100 тисяч доларів одна атака на аеродром коштує нам майже в чверть млрд грн.

Вже який рік ми збираємо і донатимо певні суми на БпАК різного рівня, проте це - менше кількох відсотків від того, що поставляється державою (за виключенням FPV та цивільних коптерів, звісно, тут держава лише нещодавно почала закупівлі).

На жаль, держава не може розпорядитися грошима зі 100% ефективністю, частина цих закупівель може стати не актуальною на момент відвантаження, частину контрактів можуть провалити і будуть тривати суди, хтось спробує наїбати з комплектуючими, і так далі.

Крім того, кожен державний контракт (особливо на нові розробки) вимагає величезного людського ресурсу та залученості, випробувань, постійного кризового менеджменту, сотень перевірок та великої відповідальності. У держави не вистачає фахівців, здатних реалізовувати такі проєкти.

Але жодна волонтерська спільнота не здатна зібрати і купити стільки, як може держава. Жодна спільнота не забезпечить виробнику достатнє замовлення, щоб масштабувати виробництво та вкластися в R&D, а для виробників DeepStrike це дуже дорого.

І на жаль, який би ефективний не був пілот, якщо він за штатом водій-електрик-кулеметник (так, існує і така посада), БпЛА від держави він не отримає. Держава не гнучка, вона дуже довго адаптується. Тому задача волонтерських спільнот - підставляти плече там, де треба.

Саме тому збори на БпЛА будуть завжди, навіть коли держава почне відвантажувати FPV та мавікі, їх буде недостатньо і отримувати їх офіційно будуть лише штатні оператори БпЛА, а не ефективний розрахунок СПГ, який вже понад рік доставляє ПГ7 лише 7-дюймовими коптерами.
   
35 мільярдів гривень  це майже мільярд баксів.

А це мільйон 7" fpv дронів.

Але все це буде весело.......

3 млн фпв 7"( з батареєю 8а)
   
а без грошей заходу який там дебєт-крєдіт би був?
   
На завод шахедів прилетів не спеціалізований дрон, а  літак. Імовірно  А-22, який можна вільно придбати.... Б/В від 25 тис, а новий він коштує 80 тис. евро.

понад мільйон доларів за комплекс..... Саме так....


MQ-9 Reaper, спеціалізований ударний дрон з дальністю 1900 км, який тягає в тому числі ракети hellfire коштує.....
 10 млн $.
це  з американським розмахом військового бюджету,

У нас понад 1 млн $  (мабуть) коштує взяти отой А-22, засунути в нього пару центнерів вибухівки і відправити його на автопілоті...


Даю довідку:
Ракета до стугни перед війною коштувала близько 20 тис баксів.
Ракета до джавеліна оптом коштує 208 тис баксів.

Оце реальне співвідношення технологій і ціни.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія