Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Система демократических выборов. Предложение

Предлагаю изменить систему выборов. На первом этапе каждая семья выдвигает своего представителя. Бездетные и не семейные могут делегировать свой голос другой семье, живущей по-соседству. Далее эти представители собираются и от каждой десятки делегируют своего. Которые из своего состава избирают депутатов районных советов. И так далее - до ВР. Президент избирается всеобщим голосованием.

Возможны варианты (на первом этапе можно не выбирать представителя семьи, а произвести случайный выбор из всех выборщиков, и дальше - как описано выше), но что главное? Главное, что депутаты избираются только из первичных представителей семей. А не из медийных или бизнес-персонажей.

Таким образом мы проводим в парламент и районные власти не представленных и раскрученных СМИ дрессированных лоббистов, а обычных людей. И тем самым отсекаем бизнес от политики.

Естественно нужно предусмотреть возможную процедуру отзыва своего депутата раз в год или два. Например, если 3/4 избирателей на ежегодном собрании избирателей проголосуют за отзыв своего депутата, его увольняют.

Обсуждение, конструктивная критика приветствуется. Просьба не флудить.

Останнє редагування: 27 жовтня 2014 11:00:08 від VER
   
а если  у папы с мамой  разногласия..?  :)
   
Погана ідея.
Погана в тому, що виборець самого нижнього рівню фактично не має вибору - сім'я невелика. Вийде так, що він буде делегувати своє право вибору тому, хто тільки частково розділяє його погляди. А в наступному рівні делегування права вибору взагалі думка виборця першого рівня  буде загублена. Таким чином, з великою долею ймовірності виборець першого рівня не буде мати представництва своїх політичних поглядів в парламенті.
   
   
Аби я був чарівником, я б запровадив такі зміни у виборчому процесі.

1. Дав би можливість п'ятій колоні самостійно визначитися і позбавив її певних громадянських прав. А саме, впровадив би закон, за яким кожному Громадянину пропонується підписати "Декларацію громадянина України", в якій зазначені чіткі базові положення проукраїнської позиції громадянина - "Визнання українських кордонів", "Українська мова - єдина державна",  "Голодомор - геноцид українського народу", "Комуністична партія СРСР - злочинна організація", тощо. Громадяни, які підтримують декларацію, мають відповідну відмітку в паспорті. Ця відмітка дає їм можливість приймати участь в розбудові України - обирати і бути обраним, займати державні посади, працювати в ЗМІ та силових структурах різних форм власності. Крім цього, текст цієї декларації має бути присутнім в статуті політичних партій та громадських організацій.
Ідейні антиукраїнські елементи, що не підписали цю декларацію, залишаються громадянами України, але з певним обмеженням  в громадянських правах. Автоматично ЗМІ та політичні партії змушені будуть позбавитися антиукраїнської риторики.

2. Впровадив би рейтингове голосування - сьогодні технічно це нескладно. Рейтинг виборця має залежати від  простих критеріїв - вік виборця (юні та старі - менший рейтинг, середнього віку - більший), освіта, судимість. Щоб сама активна та освічена частина населення найбільшим чином має впливати на долю країни.
   
Таким чином, з великою долею ймовірності виборець першого рівня не буде мати представництва своїх політичних поглядів в парламенті.

А сейчас Вы делегируете права... Кому? Партиям. Которые по спискам проводят лоббистов бизнеса. Сейчас лучше? Сейчас делегаты представляют ваши права? Если да, то рад за Вас.

Идём далее. Основной смысл изменений не в политических абстракциях наверху, а работа на месте, самоуправление. Внешнюю политику определяет президент, он избирается всеобщим голосованием, так что вопрос "забытых прав жены" снимается. А парламент и назначаемый им кабмин отвечают за хозвопросы госзначения, правопорядок и т.п.

К тому же, если жена с мужем договориться не могут, то это... ущербная какая-то семья, может им как раз лучше и не голосовать, не внося сумятицу из своей жизни в политическую.

Останнє редагування: 27 жовтня 2014 12:52:17 від VER
   
Не плутайте.

Зараз я не делегую право вибору партіям. Я безпосередньо обираю запропонований мені список кандидатів від партії. В мене є вибір, якщо серед партій є така, чия програма збігається з моєю позицією.
А за вашою пропозицією я не обираю конкретного кандидата, або конкретного списку кандидатів - вони мені абсолютно невідомі. Я просто передаю своє право обирати на наступний рівень багаторівневого ланцюга.

Про "демократичність" вашої ідеї я взагалі мовчу. Для спрощення припустимо, що всі сім'ї однакові і кожна налічує трьох виборців, двоє з яких є прихильниками лівих поглядів, а один - правих. Згідно вашої схеми, жодний прихильник правих поглядів не потрапить до парламенту. Але ж їх в нашому випадку аж 33% - третина людей не матиме представництва в парламенті. 
   
Хорошо, принимается. Тогда делегирование своего голоса делаем опцией. Но система остаётся.

То есть каждый гражданин может делегировать свой голос любому члену своей семьи. Потом эти делегаты и амбициозные "единоличники" собираются, разбиваются на 5-ки или 10-ки и в процессе обсуждения, путём голосования, из своих рядов выбирают своего представителя. При этом, в любом голосовании, одинокие имеют 1 голос, а делегированные - сколько людей ему делегировало это право. Делегировал, делегировал да и выделегировал.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія