Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

А давайте згадаємо слова з дитинства

Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А що це?
вошколупитися
див. баритися; ворушитися
Словник синонімів української мови Вусика
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А що це?

Куйовдитесь, крутитесь, як воші на гребінці :gigi:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А що це?
невідома Вам українська)
До речі, класнючий дядько (якщо раптом ще хтось не знає), слухати невимовне задоволення:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

в мене теж, по батьку
Отож: сємачки, цеберка, крашанки, вурки, ловкий, шпугалки
Шпугалки - це часом не швигалки?))
В нас це була теж дитяча розвага: на дубець насаджуєш маленьку картоплину чи яблуко, замахуєшся, і воно летить далееко. Тобто, діє як праща. Звідси й дієслово "швигати" - тобто, далеко кидати
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

та ну нє
я чула це виключно на Рівненщині, у нас на Придніпров"ї жодного разу не чула такого
можливо, не вживають через неблагозвучність?
я змалечку те "гамай" чув в Кагарлику своєму
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

я змалечку те "гамай" чув в Кагарлику своєму
та вірю, звісно
значить мені більше пощастило)))
боляче сприймаю, коли ось так штучно споганюється милозвучна мова
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Мирославо, українська мова - це не зовсім те, що придумала радянська влада у 1952-му році і вас понаучувала.
Отож, не вам розказувати, що я відчуваю, чи не  відчуваю. Я виховувалася в природньому українському середовищі і у мене були такі вчителі, що вам і не снилося, в т. ч. мої батьки.  Моя мама на українській філології вчилася в найкращої професури.
Моє теперішнє середовище - це теж перфектна українська. Мої діти і внуки розмовляють виключно українською.
Так що, не вам...

Ларта, Вас постійно заносить в цій гілці, хіба Ви цього не відчуваєте?

Якщо інші порумчани тільки дивуються, коли бачать вирази, яких не чули або не вживали, то Ви постійно намагаєтесь підкреслити, що те чи се - зовсім нетипове, і в рота не залазить, а від цього вираза взагалі корчить чи діти підстрибують.

Не треба хизуватися, що, бач, Ви виросли в українському середовищі і тому Ви тепер краще за інших все відчуваєте і розумієте.

Це вже, як вище написали, і справді нагадує розділ українців на сорти.

   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Хлистовоз
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Ларта, Вас постійно заносить в цій гілці, хіба Ви цього не відчуваєте?

Якщо інші порумчани тільки дивуються, коли бачать вирази, яких не чули або не вживали, то Ви постійно намагаєтесь підкреслити, що те чи се - зовсім нетипове, і в рота не залазить, а від цього вираза взагалі корчить чи діти підстрибують.

Не треба хизуватися, що, бач, Ви виросли в українському середовищі і тому Ви тепер краще за інших все відчуваєте і розумієте.

Це вже, як вище написали, і справді нагадує розділ українців на сорти.
Шуша. Ви мене вже раз образили. Мені боліло. Бо звинувачуєте мене в тому, чого я не роблю. І робите це вслід за Мирославою, яка тільки те й робить, що сіє розбрат, а ви потрапляєте на її гачок. Саме вона цілий час звинувачує мене у якомусь розколюванні суспільства, на поділ українців.
Ми західняки, цілий час (принаймні 170 років точно простягували руку для єдності Східній Україні, і чули єхидне, зневажливе:бандерівці, западенці. Ми не реагували, лише ковтали. Так Східну Україну "виховували" кацапи, так наставляли проти нас.
Зараз таким тут займається Мирослава. Бреше від посту до посту.
Підніміть очі, і уважно передивіться мої дописи у цій гілці від сьогодні. Де я писала щось такого, в чому мене оббріхує Мирослава? Хто кого тут шпигає і тролить? 
Так, я зрозуміла сьогодні, мабуть Врода - комп'ютерний бот, який реагує на певні слова чи вирази. Нема її там, де дійсно калічать мову. Але люди вчаться - і це нормальний діалектичний процес. Натомість без причини чіпається до мене.
Щодо Мирослави - то це не комп'ютерний бот, а просто бот за кацапські гроші. Її задача грати тут тупу брехливу українку, яка має воювати з українцями своїм невіглаством. Щось сама вигадає, знову і знову повторить, людям ця брехня як 25 кадр відкладається в голові - от вам і опінія про людину. Це ворожа методика - так воювати з українцями на форумах.

Це саме до неї написаний мною пост, який Ви цитуєте. Він не до Вас, не до когось.
Бо не перший раз звинувачує мене, що я не знаю української. Ви теж так вважаєте?
І це звинувачує людина, яка не спілкується і не спілкувалася українською на побутовому рівні, не виховувала дитину українською.
Яке має право звинувачувати людей? Лише тому, що їй за це заплачено?
Я давно її ігнорую за брехливість. Але ж ви читаєте, читать інші і запам'ятовуєте те, що вона виписує.

Якщо я написала, що мені не подобається слово "їси", то це означає, що я пихата? Та я вам назву цілий ряд галицизмів, які не вживаю і так само підскакую, коли їх говорять. В т. ч. кугут. Не вживаю слова файний, терпіти його не можу. І багато інших, які псуюють галицьку мову. То в який бік я тоді пихата?
Не шукайте того чого нема, хіба що теж маєте упередження до галичан. Не хотілось би.

Шкода, була така гарна гілка про українські слова. Може власне вона так муляє. Не хотілось би щоб так було.
А з галичанами воювати...ми до цього звиклі і знову переживемо.

А те, що Мирослава виписує про всеукраїнське слово "гамати" Вас, шуша, не обурює? Не дивує? Її не заносить?



Останнє редагування: 22 листопада 2022 15:34:27 від ЛАРТА
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

Шуша. Ви мене вже раз образили. Мені боліло. Бо звинувачуєте мене в тому, чого я не роблю. І робите це вслід за Мирославою, яка тільки те й робить, що сіє розбрат, а ви потрапляєте на її гачок. Саме вона цілий час звинувачує мене у якомусь розколюванні суспільства, на поділ українців.
Ми західняки, цілий час (принаймні 170 років точно простягували руку для єдності Східній Україні, і чули єхидне, зневажливе:бандерівці, западенці. Ми не реагували, лише ковтали. Так Східну Україну "виховували" кацапи, так наставляли проти нас.
Зараз таким тут займається Мирослава. Бреше від посту до посту.
Підніміть очі, і уважно передивіться мої дописи у цій гілці від сьогодні. Де я писала щось такого, в чому мене оббріхує Мирослава? Хто кого тут шпигає і тролить? 
Так, я зрозуміла сьогодні, мабуть Врода - комп'ютерний бот, який реагує на певні слова чи вирази. Нема її там, де дійсно калічать мову. Але люди вчаться - і це нормальний діалектичний процес. Натомість без причини чіпається до мене.
Щодо Мирослави - то це не комп'ютерний бот, а просто бот за кацапські гроші. Її задача грати тут тупу брехливу українку, яка має воювати з українцями своїм невіглаством. Щось сама вигадає, знову і знову повторить, людям ця брехня як 25 кадр відкладається в голові - от вам і опінія про людину. Це ворожа методика - так воювати з українцями на форумах.

Це саме до неї написаний мною пост, який Ви цитуєте. Він не до Вас, не до когось.
Бо не перший раз звинувачує мене, що я не знаю української. Ви теж так вважаєте?
І це звинувачує людина, яка не спілкується і не спілкувалася українською на побутовому рівні, не виховувала дитину українською.
Яке має право звинувачувати людей? Лише тому, що їй за це заплачено?
Я давно її ігнорую за брехливість. Але ж ви читаєте, читать інші і запам'ятовуєте те, що вона виписує.

Якщо я написала, що мені не подобається слово "їси", то це означає, що я пихата? Та я вам назву цілий ряд галицизмів, які не вживаю і так само підскакую, коли їх говорять. В т. ч. кугут. Не вживаю слова файний, терпіти його не можу. І багато інших, які псуюють галицьку мову. То в який бік я тоді пихата?
Не шукайте того чого нема, хіба що теж маєте упередження до галичан. Не хотілось би.

Шкода, була така гарна гілка про українські слова. Може власне вона так муляє. Не хотілось би щоб так було.
А з галичанами воювати...ми до цього звиклі і знову переживемо.

А те, що Мирослава виписує про всеукраїнське слово "гамати" Вас, шуша, не обурює? Не дивує? Її не заносить?

Файний - то з англійської. Чи навпаки?
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Файний - то з англійської. Чи навпаки?
В Галичині з німецької.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Щодо Мирослави - то це не комп'ютерний бот, а просто бот за кацапські гроші.
Ну от скажи, як мені після цього спробувати дослУхатися хоч одного слова від тебе?
Я сію розбрат? Я обзиваю когось зневажливо західняками, кидаю тінь на ім"я Степана Бандери вживаючи його ім"я у негативному контексті?
ЛАРТО, знаєш у чому головний недолік твого опусу?
Ти навіть не спробувала уникнути ось таких відверто кричущих невідповідностей, які видно неозброєним оком.
Звідки ти взяла, що хороші (умовно, бо невідомо як там було насправді) вчителі автоматично означають вправних учнів?
Звідки ти взяла, що зростання в україномовному (знову ж таки - умовно) середовищі автоматично означає краще володіння мовою за тих, хто не мав щастя україномовного середовища з раннього дитинства?
Як тоді пояснити, що мені вжите тобою означення "прекрасна українська" ріже вухо, а тобі - ні?
Коли ти усвідомиш, що культивована тобою пихатість начебто львів"янки перед "низькосортними" східняками не має ніякого підгрунтя?
ПС Підкажи, де можна хоч разочок побачити вживу коцабські гроші - здається, я їх ніколи не бачила, тільки на картинках.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А те, що Мирослава виписує про всеукраїнське слово "гамати" Вас, шуша, не обурює?
:bueee:  :bueee:  :bueee:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

В Галичині з німецької.
:give_rose:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Моя мама казала «минзики», Це легка іжа,
бутерброди. Слобожанщина.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

:bueee:  :bueee:  :bueee:

Ну, ви вже виросли з того віку, коли гамають. Тому просто їжте, як усі то роблять.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Тут звучало слово «шуфля», так от, додам ще слово « рискаль» (P) . Перше означає совкову лопату, друге- штикову.Ну дуже мені ці слова подобаються.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Пувичка :)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Ну, ви вже виросли з того віку, коли гамають. Тому просто їжте, як усі то роблять.
Слухайте, а може "хавати" - це похідне від "гамати"? Надто співзвучні, нє?
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Згадав ще один предмет, який називали словом «кіш», або «кошіль».
Це рибальський засіб, конусовидноі форми, зроблений з очерету, який ставили на мілких, болотистих ділянках водойм, для ловлі в‘юнів.
Заодно: черот - очерет
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

Слухайте, а може "хавати" - це похідне від "гамати"? Надто співзвучні, нє?
:give_rose:

Не знаю. Мабуть, ні?
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Шпугалки - це часом не швигалки?))
В нас це була теж дитяча розвага: на дубець насаджуєш маленьку картоплину чи яблуко, замахуєшся, і воно летить далееко. Тобто, діє як праща. Звідси й дієслово "швигати" - тобто, далеко кидати
шпУгалки
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Криворіжжя - кабак, таки гарбуз,
а кабачки, то кабачки :)
У нас, кабак це кабак. :)  Гарбуз взагалі не вживається.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

Пувичка :)

«Наш Максим, доки не ходив до війська, все казав - ґудзіки, гудзіки; а як повернувся з війська, то каже: пуголовиці».
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

«Наш Максим, доки не ходив до війська, все казав - ґудзіки, гудзіки; а як повернувся з війська, то каже: пуголовиці».

Не знаю за Максима, а баба пришивала пувички :gigi:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Не знаю за Максима, а баба пришивала пувички :gigi:
Знаю, що таке пуголовки. Що таке пуговки не знаю. :)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Гумно - територія на власній ділянці, де розташовувались хліви з худобою, зберігалось сіно, частина господарського інвентаря.
Немов зараз чую слова бабці: «діду, сходи на гумно…»
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Знаю, що таке пуголовки. Що таке пуговки не знаю. :)

не пуговки, а пувички :lol:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

«Наш Максим, доки не ходив до війська, все казав - ґудзіки, гудзіки; а як повернувся з війська, то каже: пуголовиці».
нагадалось, в моєму селі говорили гузік, гузіки
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Зроду-звіку. Пам’ятаю цей вислів, але не можу згадати, що він значив: або ніколи, або завжди? Мабуть завжди, чи впродовж тривалого часу, бо ніколи - нигди
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

шпУгалки

О, це теж у нас називається швигалки, принаймні на чигиринщині  :D
Отіго швигалкИ, шо на болоті ростуть
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Шуша. Ви мене вже раз образили. Мені боліло. Бо звинувачуєте мене в тому, чого я не роблю.
Пані Ларто, от Вам боліло від нібито образ Шуші, але самі Ви ображали і мене, і Мирославу, називаючи нас російськомовними - на якій підставі? Ви самі вперто відстоюєте кацапське " ти їШ", а підозрюєте нас у тому, що нібито це ми в побуті розмовляємо російською, а тут посміли робити Вам, перфектній галичанці, зауваження щодо мови.
Але Вам робили подібні зауваження і раніше тут на форумі, коли Ви, львів'янка, писали якесь кацапське слово..
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

шпУгалки

качалки, качалочки
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Зроду-звіку. Пам’ятаю цей вислів, але не можу згадати, що він значив: або ніколи, або завжди? Мабуть завжди, чи впродовж тривалого часу, бо ніколи - нигди
з роду віку, в нас так кажуть, тобто "взагалі ніколи"
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Шіфка, стайня і стодола. Коса і кісє.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Пані Ларто, от Вам боліло від нібито образ Шуші, але самі Ви ображали і мене, і Мирославу, називаючи нас російськомовними - на якій підставі? Ви самі вперто відстоюєте кацапське " ти їШ", а підозрюєте нас у тому, що нібито це ми в побуті розмовляємо російською, а тут посміли робити Вам, перфектній галичанці, зауваження щодо мови.
Але Вам робили подібні зауваження і раніше тут на форумі, коли Ви, львів'янка, писали якесь кацапське слово..
Чи я вам вказувала вживати наші слова? Ні,
То чого ви мені забороняєте вживати наші питомі галицькі слова, називаючи їх кацапсьпими.
Чи я до вас чіплялася? Вчила розуму? Теж ні.
Я тільки оборонялася і захищала свої слова.
Якщо ви не чули  галицьких слів, то чому з ними не ознайомлюєтеся?
І закінчуйте  тут чвари,мені набридло тут оправдоауватися.
Це у кого пихатість?
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Чи я вам вказувала вживати наші слова? Ні,
То чого ви мені забороняєте вживати наші питомі галицькі слова, називаючи їх кацапсьпими.
Чи я до вас чіплялася? Вчила розуму? Теж ні.
Я тільки оборонялася і захищала свої слова.
Якщо ви не чули  галицьких слів, то чому з ними не ознайомлюєтеся?
І закінчуйте  тут чвари,мені набридло тут оправдоауватися.
Це у кого пихатість?
Та все ясно.
Вам можна виправдовуватись, а мені на Ваші закиди - зась.
Ну й нехай.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще під( горище) і приріз ( цибуля шніт)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

фузія і машингвер ( про зброю)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще під( горище) і приріз ( цибуля шніт)
Під - це самостійне слово і означає горище?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія