Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Верховна Рада на засіданні 15 червня підтримала президентський законопроєкт №5153, яким запроваджується одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків.

Документ підтримали 243 нардепи.

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання шляхом декларування активів.

Законопроєктом передбачається у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Така дата пов’язана з початком роботи Бюро економічної безпеки.

Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року були державними топпосадовцями або народними депутатами.

Проведення податкової амністії зумовлено, зокрема, запровадженням в Україні плану протидії ухиленню від оподаткування (BEPS) та системи автоматичного обміну податковою інформацією (FATCA), що ускладнить виведення грошей в офшори та інші подібні схеми.

Пакет законопроєктів щодо податкової амністії складається з низки документів. Так, у першому читанні 15 червня ухвалили законопроєкт №5154, яким передбачається, що сплачений під час амністії збір належить до загального фонду держбюджету.

Рада також 3 червня ухвалила законопроєкт №5155 у цілому – він доповнює законопроєкт щодо амністії у частині валютного регулювання.

Крім того, 15 червня Рада у другому читанні та у цілому ухвалила законопроєкт №5156 щодо змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України.
   
Реальна боротьба з корупцією.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Реальна боротьба з корупцією.

ага
 :)

   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Реальна боротьба з корупцією.

Шляхом повної легалізації корупційного бабла? Хм...
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року були державними топпосадовцями або народними депутатами.

Ето просто прэкрасно!!!  :laugh:
   
Шляхом повної легалізації корупційного бабла? Хм...

Ну так, один раз не підарас.
Інакше грошей не порахувати.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

не понятно что декларировать - все что есть или то с чего налог не платили?
   
не понятно что декларировать - все что есть или то с чего налог не платили?

є ще час на роз'яснення
мабуть
декларувати статки які ніде не відображені
щоб потім не розповідали, що квартиру за 1,5 ляма
купила теща, яка полуницею торгувала
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон
Ser

і по заявках олігархів і депутатів корупмантів термін будуть продовжувати

залежить від відсотку відкату :laugh:

а ви зелені 73 дибіли вірте далі
   
:)

 (tu) масштаб
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Шляхом повної легалізації корупційного бабла? Хм...
Закон не поширюється на держслужбовців. 
   
И что вам не нравится? Подобное не наша новация. Такое было и в Британии. Амнистия для того, что бы задекларировав раз - потом не рассказывал сказок , шо в шесть раз выиграл в лотерею.  Плюс государству выгодней хоть раз с поганой овцы шось получить, чем ничего, когда они ныкают по мешкаи и матрацам.
   
Декларування має бути добровільним та одноразовим.

Податкова амністія стосується лише активів, які були здобуті до 1 січня 2021 року. І з доходів, з яких не сплатили податки.
Це може бути нерухомість, валюта, цінні папери. А от готівку декларувати не можна - гроші треба покласти в банк.
 
   
Одноразові збори, які пропонують сплатити до бюджету, є значно нижчими, ніж встановлені законом податки, наприклад, податок на доходи фізичних осіб, що становить 18%.
З активів, розміщених в Україні та українських банках (як у гривні, так і у валюті), пропонується сплатити 5%, а за кордоном та в іноземних банках - 9% (7% до 1 березня 2022 року).
Із державних облігацій пропонується сплатити 2,5% від вартості. Але це стосується лише облігацій, "придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року".
Можна також обрати варіант зі сплатою податків "в розстрочку" - кількома рівними частинами, але за трохи вищою ставкою.
Щодо нерухомості, то тут передбачені певні ліміти за площею, до яких декларувати відповідне майно не треба, - наприклад, квартира не повинна перевищувати 120 квадратів, а будинок - 240 квадратів, земля - лімітів безоплатної приватизації.

Можна також задекларувати і рухоме майно. Але, наприклад, якщо обсяг двигуна авто є меншим за 3 тисячі кубічних сантиметрів, його декларувати не треба.
Так само не беруться до уваги інші активи, вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень.
   
У добровільній декларації можна не вказувати джерела отримання доходів, за які були придбані задекларовані активи.

Закон не можуть скористатися ті, хто "за будь-який період, починаючи з 1 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції" згідно із законом "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та у сфері запобігання корупції, - найвищі державні посадовці, а також ті, хто підпадає під закон "Про санкції".

Після того, як період податкової амністії завершиться, вважається, що всі, хто мали право повідомити про свої активи, але не зробили цього, не мають незадекларованих активів.

Якщо ж такі активи в когось насправді залишилися, то вони нестимуть відповідальність за ухиляння від сплати податків згідно із законом.
   
Первая налоговая амнистия в Великобритании была объявлена правительством в 2007 году. Государственное управление Великобритании по налоговым и таможенным сборам (HMRC) объявило ограниченную по времени акцию, направленную на сбор неуплаченных налогов, в результате которой рассчитывало получить миллионы фунтов стерлингов от налогоплательщиков, которые в свое время не задекларировали доходы, полученные в оффшорных зонах. Оффшорными считаются любые счета, открытые вне Великобритании и Северной Ирландии, в частности, на Нормандских островах, острове Мэн и в Республике Ирландия. В результате этой амнистии в государственный бюджет было внесено 400 млн. фунтов стерлингов.

MRC получило подробную информацию о тысячах оффшорных счетов физических лиц, предоставленную многими финансовыми учреждениями, открывающими счета резидентам Великобритании за пределами UK. Было принято решение собрать все налоги, которые должны быть уплачены на территории UK, на суммы, находящиеся на этих счетах или переведенные на них. Налоговая амнистия 2007 года была предложена в результате обработки информации, полученной HMRC и налоговыми органами других стран от пяти крупнейших банков. С того времени получена информация более чем от 300 финансовых институтов, включая другие банки и брокерские конторы.

 

Вторая налоговая амнистия была объявлена в Великобритании с 1 сентября 2009 по 12 марта 2010 г. HMRC полагает, что для лиц, использующих оффшорные счета для уклонения от уплаты налогов, появилась возможность разрешить исторически сложившиеся налоговые проблемы. По мнению экспертов, в результате второй амнистии, которая распространялась на клиентов оффшорных банков и других финансовых институтов, в государственный бюджет должно было поступить гораздо больше средств по сравнению с первой. Проведение индивидуальных налоговых расследований в отношении отдельных лиц – дорогостоящая и длительная по времени процедура. Объявление новой амнистии – гораздо менее затратный способ собрать неуплаченные налоги. В HMRC были уверены, что возможности объявленной амнистии будут использованы в полной мере, как только налогоплательщики осознают неизбежность проверки своих оффшорных счетов со стороны HMRC.

Вторая налоговая амнистия не являлась полной амнистией. Она была предназначена в первую очередь для владельцев оффшорных счетов. На тех, кто воспользовался предоставленной возможностью, был наложен меньший штраф (как правило, 10%) по сравнению с обычно принятым (35 – 100%). В 2007 году HMRC располагало информацией более чем о 100000 оффшорных счетов, полученной из пяти банков (RBS, HBOS, Lloyds, HSBC, Barclays). С тех пор HMRC  была получена информация еще примерно о 100000 оффшорных счетов из других банков UK, а также из большинства европейских банков.

HMRC также получает данные в соответствии с Европейским законом об обмене налоговой информацией (EUSD), который, применим не только в странах Евросоюза, но и во многих присоединенных территориях: Андорре. Британских Виргинских островах, острове Мэн, Лихтенштейне, Мальте, Монако, Швейцарии и некоторых других. Этот закон предписывает автоматическое раскрытие банковской информации налоговым органам страны, в которой владелец счета является резидентом.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Декларувати чи не треба? З якої сумми державі цікаво? Мільйон? Півмільйона?
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

пропонується сплатити 5%

 :fuck:

клоунам
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Декларувати чи не треба? З якої сумми державі цікаво? Мільйон? Півмільйона?

Особи, які мають право відповідно до цього підрозділу скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування та не скористалися таким правом, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичної особи, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів та/або склад та обсяг таких активів перебуває в межах, визначених пунктом 10 цього підрозділу.

10. Склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, становить:
1) активи, крім визначених підпунктами 2 і 3 цього пункту, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування. У разі якщо грошова вартість таких активів визначена в іноземній валюті/банківських металах, їх вартість зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, установленим Національним банком України/облікової ціни банківських металів, розрахованої Національним банком України на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
2) нерухоме майно, розташоване на території України, яке станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належало фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів, в обсязі:
а) об'єкти житлової нерухомості:
квартира /квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 квадратних метрів, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;
житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 квадратних метрів, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 квадратних метрів, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;
б) об'єкти нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 квадратних метрів;
в) земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України;
3) один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб i більше, включаючи водія, легкового автомобіля з робочим об'ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тисячі кубічних сантиметрів та/або середньоринковою вартістю понад 400 тисяч гривень, мотоцикла із робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, літака, гелікоптера, яхти, катера), право власності на який було зареєстровано відповідно до законодавства України станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Щодо активів фізичної особи, визначених цим пунктом, не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Мнение судьи по этому закону:

Парламентом прийнятий закон «про податкову амністію» і він неперевершений.   

На жаль,  обмеження,  які накладає на мене професія,  а також залишки виховання не дозволяють  висловити усе,  що думаю про цей закон.

Однак не можу не відзначити гармонійність назви и змісту цього закону.

Як відомо,  амністія застосовується до осіб,  винних у скоєнні правопорушення,  тому держава,  нарешті, висловила своє відношення до тих,  хто накопичував грошові заощадження. 

З дрібних нюансів можна ще відзначити презумпцію незаконності грошових заощаджень,  яка прямо в законі не названа,  але очевидним чином випливає з факту фінансових санкцій за наявність таких заощаджень. 

Також з дрібничок впадає в око, що попереду в нас невідворотне скасування презумпції правомірності правочину, оскільки анонсовані заходи контролю передбачають обмеження легітимності угод, укладених «неамністованими» особами. 

Само собою,  з вересня ми потроху отримаємо непрямі методи оцінки активів фізичних осіб,  бо «неамністовані» особи не повинні спати спокійно. 

Незрозуміло,  що буде із грошовими спадками,  але я маю впевненість у потенціалі нашого законодавця і фіскалів - вони розрублять цей гордіїв вузол через ретроактивну дію норм про «податкову амністію», тобто зворотну дію закону про майнову відповідальність. 

І взагалі - яких ще реформ вам не вистачає? (с)

Останнє редагування: 15 червня 2021 17:07:48 від Kren
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Декларувати чи не треба? З якої сумми державі цікаво? Мільйон? Півмільйона?
фактически не подавая декларацию вы признаетесь таким что имеете "грошові активи фізичної особи, майно, майнові права;" на сумму 400тис грн, а также недвижимость суммарно до 240квм и один авто, при условии что недвижимость и автомобиль уже зарегистрированы на вас.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

ви не лякайтесь і не спішіть нічого платити

клоуни обісруться і ці амністії будуть ще багато раз, як в Аргентині чи Бразилії

аби хоча б в банк гроші занесли (після дефолту)
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Однак не можу не відзначити гармонійність назви и змісту цього закону.

Як відомо,  амністія застосовується до осіб,  винних у скоєнні правопорушення,  тому держава,  нарешті, висловила своє відношення до тих,  хто накопичував грошові заощадження. 

 название звучит
Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету

 "амнистия" в законопроекте не употребляется.
 
 Но по сути, особы имеющие в собственности имущество превышающее заложенные в п10 нормы обязаны подать декларацию и наверное уплатить с декларированной суммы мзду, даже если с этих сумм ранее изымались налоги?  Шикарный считаю закон, его наверно таким приняли специально, чтобы КСУ до сентября его признал неконституционным и западным партнерам рассказывать "как мы все делаем и как они нам в это всем мешают".
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

ви не лякайтесь і не спішіть нічого платити

клоуни обісруться і ці амністії будуть ще багато раз, як в Аргентині чи Бразилії

аби хоча б в банк гроші занесли (після дефолту)

100%.Кого не спрашиваю,у всезх один ответ:ПНХ.Какой смысл изобретать велосипед,когда за 5% можно легализовывать через ФОПа 3 группы до 5 млн в год?И где гарантии что после засвета денег к тебе не нагрянет какое-нибудь СБУ с выдуманными обвинениями и ты не останешься нищим.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Коли закон почне діяти, зафіксуйте десь для себе курс валют вашої особистої валютної корзини. Про всяк випадок

Останнє редагування: 15 червня 2021 17:29:25 від Alisa
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Щось мені здається, що народ зараз почне забирати гроші із банків, а не заносити туди.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон



А де косташ з Юленою відповіддю баригам?


 


В даному випадку її підтримаю, банальна спроба пограбувати середній клас.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

сШлюхи народа - это вкратцэ!
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

Реальна боротьба з корупцією.
При чем тут коррупция, там же написано, чинуш этот закон вообще не касается.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

100%.Кого не спрашиваю,у всезх один ответ:ПНХ.Какой смысл изобретать велосипед,когда за 5% можно легализовывать через ФОПа 3 группы до 5 млн в год?И где гарантии что после засвета денег к тебе не нагрянет какое-нибудь СБУ с выдуманными обвинениями и ты не останешься нищим.

А як через ФОП це робити - на всякий випадок запитую?  8-)
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

А як через ФОП це робити - на всякий випадок запитую?  8-)


Рисуете себе фиктивные доходы и с них платите 5% и уже белые деньги.Можно и на второй это делать и платить 50$ в месяц налогов ,но там лимиты меньше,но зато ещё дешевле.Это я ещё напутал.


А лимит доходов с 1 января 2021 составляет: для I группы – 1 млн 2 тыс. грн для II группы – 5 млн 4 тыс. грн для III группы – 7 млн ​​2 тыс. грн.

Источник: https://fidemmoris.ua/ru/blog/u-fopov-edynshhykov-ustanovleny-novye-lymyty-dohodov-na-2021-god/
© Fidem Moris
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон
Ser

а прихильники певної політсили сплатить з своїх "неприбуткових прокладок"? :laugh:

а з каапського бізнесу на серіальчиках?

а з офшорчиків своїх зелених?

а з грошей що допомагав бєні красти з Приватбанку?

а чи задерларує гроші від продажу посад єрмаком?

   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон
Ice9192

хорошО,

все менше сірого, все більше прозорого. все пораховано.
лялечка перетворюеться на метелик.
а друга франція в другу пруссію
скоро, дуже скоро, нас приймуть в нато.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон
Ser

хорошО,

все менше сірого, все більше прозорого. все пораховано.
лялечка перетворюеться на метелик.
а друга франція в другу пруссію
скоро, дуже скоро, нас приймуть в нато.

 :K зачьотний тролінг
   
Мнение судьи по этому закону:

Парламентом прийнятий закон «про податкову амністію» і він неперевершений.  

На жаль,  обмеження,  які накладає на мене професія,  а також залишки виховання не дозволяють  висловити усе,  що думаю про цей закон.

Однак не можу не відзначити гармонійність назви и змісту цього закону.

Як відомо,  амністія застосовується до осіб,  винних у скоєнні правопорушення,  тому держава,  нарешті, висловила своє відношення до тих,  хто накопичував грошові заощадження. 

З дрібних нюансів можна ще відзначити презумпцію незаконності грошових заощаджень,  яка прямо в законі не названа,  але очевидним чином випливає з факту фінансових санкцій за наявність таких заощаджень. 

Також з дрібничок впадає в око, що попереду в нас невідворотне скасування презумпції правомірності правочину, оскільки анонсовані заходи контролю передбачають обмеження легітимності угод, укладених «неамністованими» особами. 

Само собою,  з вересня ми потроху отримаємо непрямі методи оцінки активів фізичних осіб,  бо «неамністовані» особи не повинні спати спокійно. 

Незрозуміло,  що буде із грошовими спадками,  але я маю впевненість у потенціалі нашого законодавця і фіскалів - вони розрублять цей гордіїв вузол через ретроактивну дію норм про «податкову амністію», тобто зворотну дію закону про майнову відповідальність. 

І взагалі - яких ще реформ вам не вистачає? (с)
понятно возмущение судьи-коррупционера. Это только в постсовке можно свободно распоряжаться деньгами коррупционными и с которых не уплачены налоги. А в  нормальных странах их ждёт участь Корейко.
   
а також залишки виховання не дозволяють
та яке там виховання. Писдить, писдить, писдить  у сирот, у инвалидов, у воинов.
   
Re: Податкова амністія: Рада ухвалила закон

понятно возмущение судьи-коррупционера. Это только в постсовке можно свободно распоряжаться деньгами коррупционными и с которых не уплачены налоги. А в  нормальных странах их ждёт участь Корейко.

Ось його цей т.з. закон і не стосується. Хі-хі-с
 
   
Ось його цей т.з. закон і не стосується. Хі-хі-с
Правильно. Ему амнистии не будет, не сможет распоряжаться спижженным.
   
При чем тут коррупция, там же написано, чинуш этот закон вообще не касается.
Декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року були державними топпосадовцями або народними депутатами.

Это не привилегия, они не могут легализовать, если возникнет такое желание.

Останнє редагування: 15 червня 2021 18:36:13 від Вело
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія