Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Компьютерная сеть через электрическую сеть. Вопрос!

В нас наче пороблено щось...  :( Якесь покоління лайків бляха-муха.  :X Поверніться в реальність! Ідіоти прости господі  :facepalm1:

Приїдуть заварять  :weep: А ну спробуй подзвонити і запросити когось з аппаратом приїхати в єпєня і заварити одне волокно  :facepalm1: за 250+ Потім розкажеш скільки було +++++  (tu)
Я живу в невиличкому місті. Оптику в мене на роботі варили не раз. Дзвонили і приїжали на раз.
По селах в нас теж зараз оптики в приватному секторі "овер до буя". Є така компанія "Інфотерра". Це вона розстаралася. Проблем з приїхати і зварити зараз немає зовсім.
А якщо не хочеш варити на місці, то попроси на фірмі, де будеш купувати кабель, хай вони його тобі окінцюють. Тобто вже приварять на кінці оптичні конектори. Тоді тобі залишиться просто вкласти кабель і під'єднати до нього пачкорди. Це якщо ти знаєш приблизно довжину кабеля, яка тобі знадобиться.

Останнє редагування: 13 травня 2019 11:30:08 від Влад
   
Ну що тут казать... Ви бляха хоч за окружну виїдьте і попросіть когось зварити оптику :facepalm:


Як можна бути таким агресивним і головне тупим?...
Ви самі давно були за окружною?

пс. Зараз навіть по забитих селах у Карпатах оптіка.
   
В нас наче пороблено щось...  :( Якесь покоління лайків бляха-муха.  :X Поверніться в реальність! Ідіоти прости господі  :facepalm1:

Приїдуть заварять  :weep: А ну спробуй подзвонити і запросити когось з аппаратом приїхати в єпєня і заварити одне волокно  :facepalm1: за 250+ Потім розкажеш скільки було +++++  (tu)
Якщо варити не хочеш при окінцьовуванні кабелю, то ось простий та дешевий варіант.
https://uawest.com/konnektor-bistriy-sc-apc-dlya-opticheskogo-kabelya.html?gclid=CjwKCAjwq-TmBRBdEiwAaO1en76AyAgOY6xGeg0LgsnvXRFjEk743lNmhEXBUcuVWh3EcpV7aYSwdxoCOh8QAvD_BwE
Ціна питання: прямі руки та 34 грн. за коннектор.
   
Якщо варити не хочеш при окінцьовуванні кабелю, то ось простий та дешевий варіант.
https://uawest.com/konnektor-bistriy-sc-apc-dlya-opticheskogo-kabelya.html?gclid=CjwKCAjwq-TmBRBdEiwAaO1en76AyAgOY6xGeg0LgsnvXRFjEk743lNmhEXBUcuVWh3EcpV7aYSwdxoCOh8QAvD_BwE
Ціна питання: прямі руки та 34 грн. за коннектор.
годится как временное решение, да и надо иметь опыт работы, скалыватель волокна, как минимум.
   
Якщо варити не хочеш при окінцьовуванні кабелю, то ось простий та дешевий варіант.
https://uawest.com/konnektor-bistriy-sc-apc-dlya-opticheskogo-kabelya.html?gclid=CjwKCAjwq-TmBRBdEiwAaO1en76AyAgOY6xGeg0LgsnvXRFjEk743lNmhEXBUcuVWh3EcpV7aYSwdxoCOh8QAvD_BwE
Ціна питання: прямі руки та 34 грн. за коннектор.

Для особливо одарьонних там написано:  :facepalm1:

Цитувати
Перед подключением разберите коннектор (на феруле колпачок можно оставить). Наденьте зажимную гайку на кабель, избавьте от защитной оболочки и изоляции волокно, воспользовавшись стриппером. Смочите безворсовую салфетку изопропиловым спиртом и протрите волокно, чтобы избавиться от загрязнений. Сколите волокно, оставив 2 см волокна, с которого снято буферное покрытие. Откройте зажимную крышку, вставьте волокно в коннектор (в его основную часть). Оставьте под крышкой пару миллиметров волокна, чтобы не случился обрыв, когда кабель натянется. Переведите фиксатор в сторону по отношению к подключаемому оптическому кабелю, пока не услышите щелчок. Закройте зажимную крышку коннектора, затяните зажимную гайку. Наденьте колпачок на коннектор. Можете начинать пользоваться коннектором.
Так как коннектор многоразовый, не страшно, если Вы допустите какие-то ошибки при установке – они без труда исправляются.
Чтобы установить коннектор, нужны:
- стриппер под оптический кабель;
- скалыватель;
- спирт изопропиловый, салфетки безворсовые.


Тепер поїдь в село походи по хатах і запитай про стріппєр  :facepalm1: Добре що в морду не дадуть зразу
   
годится как временное решение, да и надо иметь опыт работы, скалыватель волокна, как минимум.

там же написано - конектор багаторазовий, не вийшло з першого разу, зроби ще.
   
Як можна бути таким агресивним і головне тупим?...
Ви самі давно були за окружною?

пс. Зараз навіть по забитих селах у Карпатах оптіка.
Ну круто чогож там... Мідь спиздили тепер оптику тягають  :lol:

А я пишу про своє село де про оптику всі чули але ніхто не бачив. І це на трасі Чернігів-Київ за 60 км від столиці  :facepalm1:

Останнє редагування: 13 травня 2019 11:47:39 від Ruza
   
Для особливо одарьонних там написано:  :facepalm1:

Тепер поїдь в село походи по хатах і запитай про стріппєр  :facepalm1: Добре що в морду не дадуть зразу
Для особливо одарьонних повторю ще раз: попроси на фірмі, яка продає кабель, тобі його окінцювати. І все. Просто вткнеш в коннектори пачкорди і все запрацює.

Останнє редагування: 13 травня 2019 11:49:14 від Влад
   
Для особливо одарьонних повторю ще раз: попроси на фірмі, яка продає кабель, тобі його окінцювати. І все. Просто вткнеш в конектори пачкорди і все запрацює.
Скільки буде косштувати приїзд спєца в село з інструментом? Ти розумієш що це просто економічно не вигідно ні фірмі ні власнику?
   
Скільки буде косштувати приїзд спєца в село з інструментом? Ти розумієш що це просто економічно не вигідно ні фірмі ні власнику?

ну тупий.....

Тобі ж кажуть - поміряти скільки треба кабелю, замов готовий по почті.  Що ще не ясно???
Чи скажешь Новій пошті не вигідно доставляти такі дешеві посилки по селах?
   
Скільки буде косштувати приїзд спєца в село з інструментом? Ти розумієш що це просто економічно не вигідно ні фірмі ні власнику?
Ти ідіот чи прикадаєшся ? Навіщо спецу їхати в село із інструментом ? І їхати взагалі ?! Ти отримаєш на фірмі свій шматок кабелю 50, 100, 200, 1000 метрів, чи скільки там тобі буде потрібно вже з оптичними конекторами на кінцях. Далі розмототуєш кабель. Вкладаєш чи підвішуєш куди тобі потрібно. Сподіваюсь з цією роботою без спеца впораєшся ? Потім втикаєш в конектор на кінці кабелю пачкорд, а інший кінець пачкорду в медіаконвертор. Так робиш на обох кінцях кабелю. Вуа-ля ! Все працює.
Так зрозуміло ?


Останнє редагування: 13 травня 2019 11:56:24 від Влад
   
Ти ідіот чи прикадаєшся ? Навіщо спецу їхати в село із інструментом ? І їхати взагалі ?! Ти отримаєш на фірмі свій шматок кабелю 50, 100, 200, 1000 метрів, чи скільки там тобі буде потрібно вже з оптичними конекторами на кінцях. Далі розмототуєш кабель. Вкладаєш чи підвішуєш куди тобі потрібно. Сподіваюсь з цією роботою без спеца впораєшся ? Потім втикаєш в конектор на кінці кабелю пачкорд, а інший кінець пачкорду в медіаконвертор. Так робиш на обох кінцях кабелю. Вуа-ля ! Все працює.
Так зрозуміло ?
Все ти виграв... Ти крутий... Нафуй мені ото доводити щось людині котра просто вірить.  :(
   
Скільки буде косштувати приїзд спєца в село з інструментом? Ти розумієш що це просто економічно не вигідно ні фірмі ні власнику?

Та ну , шановний(на) нік-нейм , воно ж може на оптіку і багато інструменту потрібно і тому на цю тєму не висловлююсь .
А стосовно - поїхати на село - катавсь і вілісапєдам і мопедом .., і машиною возили із торбою від 10-ти до 16-ти кілограмів вагою .
Мої критерії "берусь чі не берусь за роботу" стосуюцця особи , світогляду замовника і у техніці і взагалі .
То бувало і відмовлявся , коли наприклад у тіліхвон чув - "у мєня муж інжінєрам работал , он с завода пріньос єщьо в 80-х годах" отоді від мене - "бувайте здорові" і відбій розмови .
   
Все ти виграв... Ти крутий... Нафуй мені ото доводити щось людині котра просто вірить.  :(
Не просто вірю, а так робив це практично. Тобі все розклали по поличках і ціни навели. А далі сам вирішуй. Вся мідь (чи вита пара, чи "інтернет з розетки") з більш-менш великою протяжністю - це до першої серйозної блискавки. Плавали, знаємо.

Останнє редагування: 13 травня 2019 14:15:24 від Влад
   
Не просто вірю, а так робив це практично. Тобі все розклали по поличках і ціни навели. А далі сам вирішуй. Вся мідь (чи вита пара, чи "інтернет з розетки") з більш-менш великою протяжністю - це до першої серйозної блискавки. Плавали, знаємо.
забий... Село то не твоє...  :shuffle:
   
забий... Село то не твоє...  :shuffle:
Ну ліпи в своєму селі з лайна кулю, раз не слухаєш, що тобі говорять. Компьютерні мережі це взагалі не твоє. Так що не лізь туди, де не розбираєшся.
   
Я живу в невиличкому місті. Оптику в мене на роботі варили не раз. Дзвонили і приїжали на раз.
По селах в нас теж зараз оптики в приватному секторі "овер до буя". Є така компанія "Інфотерра". Це вона розстаралася. Проблем з приїхати і зварити зараз немає зовсім.
А якщо не хочеш варити на місці, то попроси на фірмі, де будеш купувати кабель, хай вони його тобі окінцюють. Тобто вже приварять на кінці оптичні конектори. Тоді тобі залишиться просто вкласти кабель і під'єднати до нього пачкорди. Це якщо ти знаєш приблизно довжину кабеля, яка тобі знадобиться.
То її так варили, раз не раз ....
   
То її так варили, раз не раз ....
Мається на увазі, що прокладали багато трас. Я працюю на досить великому підприємстві з розгалудженою мережею. І вона будувалась не одночасно. Тому і варили оптику багато разів.
   
Бляха! В мене на заводах та офісах кілометри оптики. Але в селі нема бо це не рентабельно і в разі аварії сам нічого не зробиш  :facepalm1:
а в мене на хуторі є, аж у двох провів))
і варять, при мені варили
   
там же написано - конектор багаторазовий, не вийшло з першого разу, зроби ще.
чувак, я в курсе. Только хрен получится у того, кто ни разу этим не занимался. Скалыватель нужен, да и стриппер для волокна, желательно. И работает не очень хорошо потом - есть опыт использования. Оптимальный вариант - готовый патчкорд 40-50метров
   
а в мене на хуторі є, аж у двох провів))
і варять, при мені варили
Пров то інша справа. Мережа в його зоні відповідальності.
   
Пров то інша справа. Мережа в його зоні відповідальності.
Боятись пошкоджень оптоволокна не потрібно. Кабель досить надійно захищений і пошкодити його просто так дуже важко. В мене оптиволокно висить вже по кілька років без жодних проблем. У мого провайдера по на трасі за весь період було два серйозних пошкодження. Одне було, коли під час сильного вітру на оптоволокно впало дерево. А інше було, коли "камазист" не впорався з керуванням і завалив опору,  на яку було підвішено оптоволокно. Набагато більша ймовірність виходу з ладу кінцевого обладнання. Наприклад в мене виходили з ладу блоки живлення на медіаконверторах під час грози. Але це теж було всього два чи три рази при декількох роках експлуатації. А медіаконверторів в мене на підприємстві використовується не один десяток. Але від таких пошкоджень не застраховане жодне обладнання, а при використанні "міді" вірогідність таких пошкоджень виростає в рази.
   
чувак, я в курсе. Только хрен получится у того, кто ни разу этим не занимался. Скалыватель нужен, да и стриппер для волокна, желательно. И работает не очень хорошо потом - есть опыт использования. Оптимальный вариант - готовый патчкорд 40-50метров

Я за що і говорю. Якщо відома довжина кабелю, то його можна замовити вже окінцьованим. Залишаться прокласти його та підключити його до медіаконверторів. Це набагато простіше, дешевше та надійніше, ніж городити город з "інтернетом з розетки" чи "WI-FI". Нічого складного в цьому не має. І впоратись тут можна цілком своїми силами без допомоги спеців.
Крім того "інтерет з розетки" це ще й радіозавади. А антена там вийде на все село. Якщо в когось перестане показувати телевізор чи працювати радіоприймач, то в селі люди прості, можуть й хату спалити. :)

Останнє редагування: 13 травня 2019 18:30:24 від Влад
   
Боятись пошкоджень оптоволокна не потрібно. Кабель досить надійно захищений і пошкодити його просто так дуже важко. В мене оптиволокно висить вже по кілька років без жодних проблем. У мого провайдера по на трасі за весь період було два серйозних пошкодження. Одне було, коли під час сильного вітру на оптоволокно впало дерево. А інше було, коли "камазист" не впорався з керуванням і завалив опору,  на яку було підвішено оптоволокно. Набагато більша ймовірність виходу з ладу кінцевого обладнання. Наприклад в мене виходили з ладу блоки живлення на медіаконверторах під час грози. Але це теж було всього два чи три рази при декількох роках експлуатації. А медіаконверторів в мене на підприємстві використовується не один десяток. Але від таких пошкоджень не застраховане жодне обладнання, а при використанні "міді" вірогідність таких пошкоджень виростає в рази.
Владік я ж сказав що з тобою не сперечаюся... Бо нема сенсу ти не чуєш навіть себе.  :( Останнє речення це взагалі шедевр  :suicide2:
   
Крім того "інтерет з розетки" це ще й радіозавади.
:lol:
   
Крім того "інтерет з розетки" це ще й радіозавади. А антена там вийде на все село.

Невже таке потужне випромінювання вищих гармонік , що аж "на все село" ..?

Звиняйте що у вяліньке прєпіратєльство мішаюсь , бо чогось здивувася , коли цитоване прочитав . )
   
Невже таке потужне випромінювання вищих гармонік , що аж "на все село" ..?

Звиняйте що у вяліньке прєпіратєльство мішаюсь , бо чогось здивувася , коли цитоване прочитав . )
Дивись... Він збирається пустити ВЧ сигнал по мережі загального користування. Дроти йдуть по всій вулиці. От тобі й антена довжиною на всю вулицю аж до трансформатора. В цих пристроях використовується діапазон від 2 до 30 МГц. На що там будуть наводки та гармоніки - одному Господу Богу відомо. Далі... Для самого PLC (так називається ця технологія) досить шкідливі наводки від електричних двигунів, кондиціонерів, навіть дешевих китайських блоків живленя без належної фільтрації.
Крім того йому включатитись доведеться минуючи лічильник, тому що лічильник дуже послаблює сигнал. Як на це подивляться із РЕМ-у - я не знаю. Але штрафи в них дуже великі і доводити, що ти не верблюд доведеться довго.

Останнє редагування: 13 травня 2019 19:30:11 від Влад
   
:lol:
Чому ти смієшся ? Ти характеристики цих пристороїв читав ?
   
Владік я ж сказав що з тобою не сперечаюся... Бо нема сенсу ти не чуєш навіть себе.  :( Останнє речення це взагалі шедевр  :suicide2:
Що тобі не зрозуміло в останньому речені ? Чи ти стверджуєш, що оптика так же "боїться" грози як і мідь ?
В мене он прямо з вікна зараз видно оптоволокно, що натягнуте між будинками. Воно там висить вже років з 10. Сам кабель працює без жодних пролем. Натягли і забули.
   
чувак, я в курсе. Только хрен получится у того, кто ни разу этим не занимался. Скалыватель нужен, да и стриппер для волокна, желательно. И работает не очень хорошо потом - есть опыт использования. Оптимальный вариант - готовый патчкорд 40-50метров

Зазвичай додають ще одну ланку. Само волокно слабеньке, тому кабель затягують спочатку в бокс, в боксі кілька обертів голого волокна без захисту, які закінчуються конектором під патчкорд. І вже патчкорд з'єднує бокс з медіком. Це для того щоб голе волокно було тільки всередині боксу.
   
Що тобі не зрозуміло в останньому речені ? Чи ти стверджуєш, що оптика так же "боїться" грози як і мідь ?
В мене он прямо з вікна зараз видно оптоволокно, що натягнуте між будинками. Воно там висить вже років з 10. Сам кабель працює без жодних пролем. Натягли і забули.
Владік я нічого не стверджую... Навіщо? Ти всьо сам написав...
В тебе виходили з ладу блоки живлення котрі ніяк не залежать від міді чи волокна  :facepalm1:
   
Зазвичай додають ще одну ланку. Само волокно слабеньке, тому кабель затягують спочатку в бокс, в боксі кілька обертів голого волокна без захисту, які закінчуються конектором під патчкорд. І вже патчкорд з'єднує бокс з медіком. Це для того щоб голе волокно було тільки всередині боксу.
Хлопці це дві сільські хати  :facepalm1:
   
Хлопці це дві сільські хати  :facepalm1:

Не так, так вірніше:
"хлопці, не сперечаєтесь з придурком. Це не мажє сенсу. Полиште."

У нього просто бовтається гайка у голові : "Дві сільскі хати" - і без сенсу щось йому писати.

Останнє редагування: 13 травня 2019 19:50:05 від kleynod
   
Дивись... Він збирається пустити ВЧ сигнал по мережі загального користування. Дроти йдуть по всій вулиці. От тобі й антена довжиною на всю вулицю аж до трансформатора. В цих пристроях використовується діапазон від 2 до 30 МГц. На що там будуть наводки та гармоніки - одному Господу Богу відомо. Далі... Для самого PLC (так називається ця технологія) досить шкідливі наводки від електричних двигунів, кондиціонерів, навіть дешевих китайських блоків живленя без належної фільтрації.
Крім того йому включатитись добедеться минуючи лічильник, тому що лічильник дуже послаблює сигнал. Як на це подивляться із РЕС-у - я не знаю. Але штрафи в них дуже великі і доводити, що ти не верблюд доведеться довго.

Спаси мене Господь , від споритись із паном автором цитованого , на прєдмєт будь чого , що стосуєця інтирнетного монтажу , а РЕС-овці - "от'є_ут как отстірают" - ймовірність майже стовідсоткова , бо ж і вони використовуючі групові лічільники у багатоповерхівках , передачу данних до диспечерської , здійсьнюють крізь тєлєфонні лінії , а власну електромережу не використовують .

Але . У цитованій відповіді я так і не прочитав нічого які потужні помєхи створить сістєма передачі даних крізь електричну мережу тілівізірам та радіоприймачам ..?

Я питаю чого ..?
Я уявляю собі десь функціональну схєму тієї уєти , що в розєту тра тикати у двох хатах .
Приблизно розумію принципи модуляції сігналу але сумліваюсь у його здатності створювати помітні тілівізіру завади .
Іще і факт враховуючи , що із антен лишились супутникові або дециметрова цифра з доволі вузьким проміжком частот .

Прікольне інше - "третина" села матиме змогу дивитись "порнуху" , що - від хати до хати і  не закодована , якшо кожне і собі у розєтку пристроя увімкне і кампутіра матиме .

Ця сістєма , як я здогадуюсь , може бути використана або вже використовуєцця на високовольтних ЛЕП задля передачі технічної інформації .

А для домашнього вжитку , особисто я - нуйогона такі іграшки Поверні , хоч і вмію сам батарейку до ліхтарика вставити .  ))
   
Владік я нічого не стверджую... Навіщо? Ти всьо сам написав...
В тебе виходили з ладу блоки живлення котрі ніяк не залежать від міді чи волокна  :facepalm1:
Так блок живлення замінити це дві хвилини справи ! І це проблеми електричної мережі, а не волокна. З таким успіхом може вийти з ладу й блок живлення на роутері, чи свічі, чи навіть на комп'ютері. От коли використовуєхться мідь, то виходить з ладу сам порт на пристрої. А це, в більшості випадків, заміна всього пристрою. Тому що ремонт обійдеться дорожче, ніж сам пристрій.
   
Спаси мене Господь , від споритись із паном автором цитованого , на прєдмєт будь чого , що стосуєця інтирнетного монтажу , а РЕС-овці - "от'є_ут как отстірают" - ймовірність майже стовідсоткова , бо ж і вони використовуючі групові лічільники у багатоповерхівках , передачу данних до диспечерської , здійсьнюють крізь тєлєфонні лінії , а власну електромережу не використовують .

Але . У цитованій відповіді я так і не прочитав нічого які потужні помєхи створить сістєма передачі даних крізь електричну мережу тілівізірам та радіоприймачам ..?

Я питаю чого ..?
Я уявляю собі десь функціональну схєму тієї уєти , що в розєту тра тикати у двох хатах .
Приблизно розумію принципи модуляції сігналу але сумліваюсь у його здатності створювати помітні тілівізіру завади .
Іще і факт враховуючи , що із антен лишились супутникові або дециметрова цифра з доволі вузьким проміжком частот .

Прікольне інше - "третина" села матиме змогу дивитись "порнуху" , що - від хати до хати і  не закодована , якшо кожне і собі у розєтку пристроя увімкне і кампутіра матиме .

Ця сістєма , як я здогадуюсь , може бути використана або вже використовуєцця на високовольтних ЛЕП задля передачі технічної інформації .

А для домашнього вжитку , особисто я - нуйогона такі іграшки Поверні , хоч і вмію сам батарейку до ліхтарика вставити .  ))

Частоти ти бачив ? Від 2 до 30 МГц. По перше перекривається майже весь КХ діапазон. По-друге, на побутових приймачах майже відсутня фільтрація сторонніх сигналів по ПЧ, а вона як раз в цьому діапазоні. На телевізор теж можуть бути наводки. Там теж є блоки, які працюють в цьому діапазоні частот. Як там з фільтарцією - одному виробнику відомо.
   
Частоти ти бачив ? Від 2 до 30 МГц. По перше перекривається майже весь КХ діапазон. По-друге, на побутових приймачах майже відсутня фільтрація сторонніх сигналів по ПЧ, а вона як раз в цьому діапазоні. На телевізор теж можуть бути наводки. Там теж є блоки, які працюють в цьому діапазоні частот. Як там з фільтарцією - одному виробнику відомо.

Так - із словом "можуть" погоджуюсь , бо на мою думку не завжди можна стовідсотково і будь-що обчислити у розрахунках .

А нижче , у наступному повідомленні , спробую "цікавинку" розповісти .
Мо хтось реготатиме . І теє добре .
   
Так - із словом "можуть" погоджуюсь , бо на мою думку не завжди можна стовідсотково і будь-що обчислити у розрахунках .

А нижче , у наступному повідомленні , спробую "цікавинку" розповісти .
Мо хтось реготатиме . І теє добре .
Розумієш яка штука... В США, де і з'явилась ця технологія, ввели досить суттєві обмеження на її використання як раз через створення радіозавад.
   
Маю - старенький сістємнік із блоком живлення прометей Спаркман , у котрому від народження відсутній первинний мережевий фільтр .

Маю також електронно-механічний лічильник електроенергії - Мерідіан .

Вимикаю живлення монітора , на лічильникові засвічуєцця світлодіод "заборона"  .  )))  Із трьома моніторами перевіряв - 2шт ЕЛТ і один ЖК

За документами на лічильник , вмикання світлодіода відбуваєця коли різниця струмів у фазному і нульовому проводах більша , ніж 0.5 Ампера .

Ото виявляєця такі імпульси звиздують від блока живлення у в один провод коли він , блок живлення сістємніка , частково розвантажений , а фільтра - дросєля , нема , бо конденсатори повпаював на вільні місця , а із дросельом мудохатись , щось ліньки .

І до речі , не завжди , той світлодіод вмикаєцця на лічильникові , ма-ть ще якийсь зв'язок існує і рівнем напруги у в електромережі і фазою запуску тірісторів-транзісторів у самому блоці живлення .

Такшо ото так - "бл_цька електроніка" .

Жили і горя не знали доки прймачі з діода та котушки складали . )))
   
Розумієш яка штука... В США, де і з'явилась ця технологія, ввели досить суттєві обмеження на її використання як раз через створення радіозавад.

Розумію . Вже у в іншій тємі написав про прогрєсівність пластікових баклажок та кульочків .
З багатьма вигадками таке відбуваєцця , що підприємливі громадяни намагаюцця застосувати де не бажано .
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія