Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Інсомнія

Re: Інсомнія

Рахування овечок не працює. Уявляння себе на пляжі теж. Можу пролежати цілу ніч думаючи. Це старість? А якщо засну, то всі сни ніби мені 20 років.

Треба більше втомлюватися за день.

Тоді як тільки ляжеш, одразу заснеш.

Не треба взагалі лягати в ліжко. Лягати, тільки тоді, коли відчуваєш, що відрубаєшся.

Тоді можеш і не встигнути до ліжка дійти.  :pooh_go:

І взагалі...

Леонардо да Вінчі спав всього по 15 хвилин кожні 4 години.
І нормально себе почував... :-)o 
   
Re: Інсомнія

Рахування овечок не працює. Уявляння себе на пляжі теж. Можу пролежати цілу ніч думаючи. Це старість? А якщо засну, то всі сни ніби мені 20 років.

Як спати по 4,5 годин на добу і бути продуктивним?

Час – найцінніший ресурс в нашому житті. У мене щорічно є близько 2 місяців додаткового часу .

Євген Дубовой

Євген Дубовий – адепт поліфазного сну. Ще будучи студентом він усвідомив , що йому катастрофічно не вистачає часу : навчання, робота , особисте життя . Тому Євген вирішив піти по стопах Леонардо да Вінчі і Сальвадора Далі – став практикувати багатофазний сон.

Ось уже два роки Євген спить сумарно по 4,5 годин на добу. Зараз він працює менеджером проектів в одній з великих компаній і разом з другом робить додаток , покликаний допомогти людям перейти на систему поліфазного сну.

Що таке поліфазний сон ?

Вважається , що норма сну для людини – це 8 годин на добу (безперервно , зазвичай вночі).

Ідея поліфазного сну полягає в тому , що замість тривалого 8 – годинного сну , відпочинок розбивається на кілька періодів протягом доби і загальна його тривалість скорочується.

У результаті , як стверджують послідовники даного патерну , поліпшується якість сну , відчувається прилив сил , народжуються креативні ідеї.

Зменшити ( майже вдвічі) тривалість сну вдається за рахунок скорочення фази повільного сну.

Структура сну людини включає в себе дві фази – Non- REM (повільний сон) і REM (швидкий сон , швидкий рух очей). Non- REM настає відразу після засипання , включає в себе 4 стадії і триває близько 90 хвилин – 75-80 % всього періоду сну .

Фаза швидкого сну (REM ) характеризується підвищеною активністю головного мозку і сновидіннями , вона триває всього 10-20 хвилин (20-25 % всього сну).

Протягом усього циклу сну фази повільного і швидкого сну чергуються один з одним.

На думку Євгена та інших прихильників поліфазного сну , людина не особливо потребує фази Non- REM – основна енергетична « підзарядка » відбувається під час REM- сну. Завдання багатофазного сну – навчитися входити у фазу швидкого сну , якнайшвидше , не витрачаючи час на «проміжні станції».

Вважається , що вночі повільний сон більш тривалий ( людина проходить через всі його стадії) , в той час , як вдень легше зануритися в фазу швидкого сну.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія