Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Говорить Київ. Якою мовою?

Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Взагалі, дивний плач русифікованих українців за мовою колонізаторів.
Ні, нащадків москальні я ще можу зрозуміти: важко позбутися колишньої "величі" по факту мови.
Хоча звикайте. Чим довше буде ця війна, тим більше несприйняття й бридливості буде до уского язика.
В нас зараз є багато переселенців. І якщо спочатку дітки-переселенці говорили на язикє, то зараз на дитячій площадці всі щебечуть виключно українською мовою.
На початку березня спостерігала діалог діток років 5 - 6. Місцевий хлопчик питався в дівчинки чи вона не кацапка, бо говорить кацапською.)

А от саме українців, які вперто відстоюють існування російської мови за рахунок зменшення вжитку української мови, не розумію. І все...
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Если Колясик просо не хочет общаться с Жорой (извините :) ), то он может придумать любую причину этого не делать. Ну и будет послан Георгием нахер.

Ну если Колюся не будет требовать обращаться к себе исключительно на государственном языке, то и дискриминировать Георгия не будет. Все элементарно...

звідки таке навязливе твердження що микола щось в когось вимагає?

микола ж не вимагає на питання как прайті в бібліатєку, щоб звернення звучало українською, микола просто таке звернення ігнорує, з тільки йому відомих причин, де тут примус до георгія перейти на українську?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Взагалі, дивний плач русифікованих українців за мовою колонізаторів.
Та вони тут на службі. Кацапи програли в Україні ідеологічно, то кинули в бій своїх пропагандонів, щоб вели війну за кацапський мір на на сайтах і у мережах. Дивуюся, як їм дають можливість тут просувати кацапські мантри. У якій країні таке ще можливе? Яка нація
таке б дозволила?
І з другого боку - хто б ще так нагло ліз у чуже життя? Як таракани.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Вам я не відповідатиму більше.
це Ваше право, а я здатна всім відповісти.

Ви або недалека людина, або дійсно троль.  :)
якщо чесно, то недалека добряче  :blush2:
але більше троль звичайно :girl_were:
якось у мене виходить без бруду, брехні і агресії
змусити опонента зійти з дистанції коли він помиляється,
а визнати це не хоче чи не може.
Якщо образила Вас чимось то перепрошую,
адже у мене ніколи не було такої мети.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Вам я не відповідатиму більше.
Ви або недалека людина, або дійсно троль.  :)
тупо засирає теми
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

пам'ятаю розпач  україномовних дітей у нашому дворі, батьки яких приїжджали в Київ і дітлахи продовжували розмовляти українською, а їм презирливо казали, що вони - жлоби.
таке міг сказати лише негідник,
і якщо приймати близько до серця подібне варнякання,
то це може погано вплинути на здоров"я.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Та вони тут на службі. Кацапи програли в Україні ідеологічно, то кинули в бій своїх пропагандонів, щоб вели війну за кацапський мір на на сайтах і у мережах. Дивуюся, як їм дають можливість тут просувати кацапські мантри. У якій країні таке ще можливе? Яка нація
таке б дозволила?
І з другого боку - хто б ще так нагло ліз у чуже життя? Як таракани.
Та нехай.)
А нам своє робити.  [ua]

П. С. ускій язик мені нагадує бур"ян: скрізь, де він з"являється, він вбиває інші мови. Наприклад, та ж білоруська мова. Така гарна, милозвучна, а ускій язик просто тупо її заглушив. Як бур"ян дивну квітку.
Тому не дамо йому зробити це з нашою українською мовою.)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ні, я тут раніше писала російською, але вільно володію українською і не розумію впертого спротиву писати і спілкуватися українською.
значить ти білінгв, а ця здатність не всім притаманна.
це треба розуміти і поводитись так,
аби не образити тих хто так не може.
наприклад у мене російською вільно розмовляти не виходить,
зависаю, перекладаючи в голові з української.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ну взагалі-то умовний Колюня по версії Жори просто послав його подалі, чим викликав велике обурення останнього, який конче бажав поспілкуватися.

І тепер Жора вже вкотре переказує тут цю страшну обурливу історію.
Как вы умело  нечистоплотно передёрнули и приписали условному Мыколе отказ общаться со мной, хотя именно я в этой условной ситуации заявил- ну раз не хочешь равноправной беседы ,я выхожу из общения!
Грязными руками и делами можно делать только грязные дела и хотеть грязных результатов! Чистые дела грязными методами достичь невозможно!
 Практически у всех тех. кто враждебно и дискриминационно относится к русским и русскому языку- у всех грязные и подлые методы ведения дискуссии.. были раньше, есть сейчас и будут потом! В ходу весь набор демагогии, провокаций, грубостей  и  лжи!
 Правильно Кадра  заметила-у имяреков украинский язык только предлог и повод для провокации межнациональной вражды и противостояния на лингвооснове!
И это именно то, что всегда было необходимо хуйлу для ослабления Украины изнутри! Однако реальность показывает- в украинском социуме в целом нет межнациональной вражды, нет противостояния на лигвооснове! А есть единение украинцев и русских граждан Украины вместе с другими национальностями, общее единение в борьбе за Независимость,Государственность,,Целостность  Украины  против внешнего российского врага!
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

тонке нашарування на декількатисячорічній українській традиції.
:pooh_lol:
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

звідки таке навязливе твердження що микола щось в когось вимагає?

микола ж не вимагає на питання как прайті в бібліатєку, щоб звернення звучало українською, микола просто таке звернення ігнорує, з тільки йому відомих причин, де тут примус до георгія перейти на українську?

Я не знаю, я не присутствовал, поэтому и использовал придаточное слово "если" ("якщо" українською). :)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ось і порадь Жорі не скиглити.
не бачила у нього скиглень,
лише ти і Цікава тут обурюєтесь
якимись утисками україномовних.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?
den

не бачила у нього скиглень,
лише ти і Цікава тут обурюєтесь
якимись утисками україномовних.

Утиски останніх років 300
Тіки нещодавно почали на рівні держави хоч якось відновлювати права  українців  на рідну мову
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

П. С. ускій язик мені нагадує бур"ян: скрізь, де він з"являється, він вбиває інші мови.

На Брайтоне русский язык был вытеснен тагальским языком. Просто один пример, ставящий под сомнение вашу фразу.

Кстати, на Филиппинах два официальных языка, один из которых - английский. При этом, он совершенно спокойно сосуществует с местными языками, никого не вытесняет и не ассимилирует.

Правда, прикольная информация, которая "бьет ваши аргументы наповал". :) Знаете, почему? Нет. Ну ладно. Пойду посмотрю, какой-нибудь новый филиппинский сериал... :)

ЗЫ При этом, иногда с филиппинцами достаточно сложно общаться.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Тіки нещодавно почали на рівні держави хоч якось відновлювати права  українців  на рідну мову

Моя любимая героиня И. Фарион с вами не согласится. И ее подруга - Л. Ницой. Обе получили ЗАМЕЧТЕЛЬНОЕ филологическое образование бесплатно (за вонючие коммунистические деньги) ИМЕННО в годы зверского притеснения того, в чем они преуспели, отличницы мои любимые. При этом, Ирка так хорошо преуспела в своем образовании, что ее приняли в членкини кпсс. Приняли девушку - украиночку. :)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Язык - это утилитарный инструмент культуры. Его основная функция - удовлетворение этносом или нацией своих культурных потребностей. Инструмент общения, точнее, инструмент передачи информации - это его вторая функция, которая его использует, но не приводит к развитию и распространенности. К развитию языка приводит ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО первая его функция. Вторая функция без первой всегда приводит к деградации языка (упрощению, замещению и т.д.), Лингвисты вам тут накидают еще 7 "основных функций языка", но если присмотреться внимательно,  то все они попадают либо в первую, либо во вторую функцию.

Я не специалист в области языкознания, но Вы сейчас привели интересное обоснование парадокса, который я описывал ранее.

Я обратил внимание, что все мы - русскоязычные школьники Киева, пели и писали песни исключительно на украинском языке.
Единственную песню на русском языке, которую мы любили петь полвека назад это Хиппи-братья.

А все основные рок-группы во-первых имели украинские названия - Дзвони, Червони д'яволи, Веселка, и пели на английском или на украинском. Хотя все мы были русскоязычными.

У каждой нации, судя по всему, есть свой генетический код, который прежде всего проявляется в культурных потребностях.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Місцевий хлопчик питався в дівчинки чи вона не кацапка, бо говорить кацапською.)
ну є фаріоноподібні мерзотні батьки,
які своїм дітям в душу заливають чорну ненависть
до оточуючих - іншомовних, фарбованих,
кульгавих, повненьких, чорношкірих...
На мій погляд такі персонажі не мають морального права виховувати дітей,
з яких виростуть миколи, які з дитинства провокують в соціумі конфлікти і бійки.

А от саме українців, які вперто відстоюють існування російської мови за рахунок зменшення вжитку української мови, не розумію. І все...
ні в якому разі не за рахунок, просто треба дати час
російськомовним поступово перелаштуватись,
і все буде добре, якщо це робити доброзичливо,
з розумінням і повагою до свох співгромадян.

Це так як у родині - якщо пара одне одного ображає
"ти ледачий придурок-алкоголік",
"а ти замурзана дурепа-прастітутка"
то вони прийдуть або до розлучення або до криміналу,
а коли по-людськи ставитись одне до одного,
підтримувати, поважати і берегти теплі стосунки,
то проживуть щасливо все життя разом.

Україна то велика родина і ми повинні миритися між собою
а не вигадувати приводи для непорозумінь.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Зараз стало в Києві більше російської ніж місяць тому.
Дивує, що ВПО зовсім не знають українскої, жодного слова  ;o
Принаймі так декларують.
Мені здається що кацапи за час війни більше слів повивчали, ніж деякі громадяни України.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Брехня така, що аж смердить.
Миколі огидна лише кацапська мова, а не всі інші "друґіє язикі опщєнія".
На англійську, литовську, чеську, чи японську реакція буде абсолютно дружелюбна.
Англійську, литовську чеську і японську - знають лише у твоєму колі. Якщо людині огидна якась мова - це збочення на національному грунті.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

звідки таке навязливе твердження що микола щось в когось вимагає?
ну якщо бреше що не розуміє,
значить намагається змусити георгія виконувати його забаганки,
тобто таким чином вимагає це робити.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Утиски останніх років 300
Тіки нещодавно почали на рівні держави хоч якось відновлювати права  українців  на рідну мову

Вот тут я не соглашусь.

В Киеве в период самого застойного социализма все вывески, реклама, газеты, телепередачи,, радиопередачи были исключительно на украинском языке.

Газеты на русском языке имели лимиты и тираж меньше чем на украинском.

Поэтому на Вечірній Київ можно можно было свободно подписаться, а на Вечерний Киев только, если дополнительно подпишешься на  украиноязычное издание типа Малятко
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

тупо засирає теми
засиранням ви називаєте культурне висловлення позиції з якою ви не згодні?
ну це більше говорить про вас, ніж про ваших опонентів.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

А тим часом купу вулиць в Києві дерусифікують
Мені аж набридло вносити пропозиції, цілий день витратила.
Ну і ващє, русокультур-мультур приходить натуральний пистець не тільки в Україні 
Так що все кацапське рухається в правильному напрямку - за корабльом  :pooh_lol:
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

ускій язик мені нагадує бур"ян: скрізь, де він з"являється, він вбиває інші мови. Наприклад, та ж білоруська мова. Така гарна, милозвучна, а ускій язик просто тупо її заглушив. Як бур"ян дивну квітку.
Тому не дамо йому зробити це з нашою українською мовою.)
завжди дивують люди які ненавидять не вбивцю-хуйло,
а якийсь ускій язик, на мою думку це щось патологічне. :umnik2:

Щодо української мови то її не задушив СРСР,
і не задушить ніхто і ніщо,
тому не варто так побиватися і скиглити з цього приводу.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Утиски останніх років 300
Тіки нещодавно почали на рівні держави хоч якось відновлювати права  українців  на рідну мову
важко повірити що в нашй країні
хтось комусь забороняв спілкуватись українською,
принаймні я такого не бачила ніколи за все своє життя.
Хіба що отримати вищу освіту в деяких вузах
можна було лише російською мовою,
але отримавши диплом людина могла розмовляти українською.
Хто міг їй перешкодити в цьому?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?


Поэтому на Вечірній Київ можно можно было свободно подписаться,
Мы всегда выписывали Вечірній Київ ..эта газета стала моим учебником украинского языка. Когда мы приехали в Киев к родственникам мамы, то я был уже в 8 классе и украинский в школе не учил, полностью не владел и понимал в пределах совпадений с русским языком.
 В семье общались только на русском языке.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Якщо людині огидна якась мова - це збочення на національному грунті.
та хз на якому грунті, але збочення однозначно
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

А тим часом купу вулиць в Києві дерусифікують
Мені аж набридло вносити пропозиції, цілий день витратила.
Ну і ващє, русокультур-мультур приходить натуральний пистець не тільки в Україні 
Так що все кацапське рухається в правильному напрямку - за корабльом  :pooh_lol:
я теж вітаю перейменування вулиць які названі колись в честь савєцьких діячів
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Взагалі, дивний плач русифікованих українців за мовою колонізаторів.
Ні, нащадків москальні я ще можу зрозуміти: важко позбутися колишньої "величі" по факту мови.
Хоча звикайте. Чим довше буде ця війна, тим більше несприйняття й бридливості буде до уского язика.
В нас зараз є багато переселенців. І якщо спочатку дітки-переселенці говорили на язикє, то зараз на дитячій площадці всі щебечуть виключно українською мовою.
На початку березня спостерігала діалог діток років 5 - 6. Місцевий хлопчик питався в дівчинки чи вона не кацапка, бо говорить кацапською.)

А от саме українців, які вперто відстоюють існування російської мови за рахунок зменшення вжитку української мови, не розумію. І все...

Маю час та надхнення відповісти на Вашу дурницю

1. Я, русскоязычный, не плачу по русскому языку. Я стараюсь зашитить Украину от ошибок. Русский язык будет использоваться в Украине наравне и на тех же основаниях, что и другие языки. А державною є і буде українська мова.

2.  Представление, что русскоязычные не хотят избавиться от русского языка по факту "величия" или чего то еще - дебильное.

Просто на протяжении веков преимущественно городское население в центральной, южной и восточной Украине говорило на русском языке. Запретить говорить, переселить в россию, уничтожить русскоязычных невозможно. Только время и последовательная работа по обучению - пассивному и активному.

3. Просьба привести пример, где украинцы хотят уменьшить употребление украинского языка за счет существования русского языка.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Мы всегда выписывали Вечірній Київ ..эта газета стала моим учебником украинского языка. Когда мы приехали в Киев к родственникам мамы, то я был уже в 8 классе и украинский в школе не учил, полностью не владел и понимал в пределах совпадений с русским языком.
 В семье общались только на русском языке.
Моя родина повністю україномовна,
батьки - прості робітники, батько мав талант
складати жартівливі коротенькі віршики,
і взагалі любив жартувати,
то виписував сатиричні журнали -
україномовний "Перець",
і російськомовний "Крокодил".
А для читання - товстенький журнал "Дніпро",
він виходив рідко, здається раз на місяць
і ми всі чекали його, адже в ньому друкувалися
цікаві твори з продовженням у наступному номері.
Запам"яталося ім"я - Микола Хвильовий,
чи то головний редактор, чи автор багатьох творів
які друкувалися в тому журналі.

Останнє редагування: 24 червня 2022 21:50:33 від Кадра
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

мені пощастило більше - я отримувала освіту українською мовою,
можливо тому не можу відчути ваші страждання
через ті страшні тортури російською мовою
яких зазнали ви і Мирослава :sad:
але я задоволена тією шкільною програмою
за якою мене навчили грамотно спілкуватися
крім рідної української ще і російською мовою.

Тут есть еще одно имперское наследие.

Практически все публикации в точных и естественных науках были на русском языке.

І україномовні випусники західноукраїнських ВУЗів мусили в київських наукових закладах переходити на россійську.

І я підтримував їх право проводити наукову працю виключно  рідною українською
Серед них було багато диссідентів. Але спілкувалися вони в своєму середовищі все ж таки українською

Бо ніхто не заборонить вільній людині мислити і висловлювати свої думки на тій мові, яку вона бажає використовувати в спілкуванні.

Останнє редагування: 24 червня 2022 22:06:03 від oleg kievsky
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Моя родина повністю україномовна,
батьки - прості робітники, батько мав талант
складати жартівливі коротенькі віршики,
і взагалі любив жартувати,
то виписував сатиричні журнали -
україномовний "Перець",
і російськомовний "Крокодил".
А для читання - товстенький журнал "Дніпро",
він виходив рідко, здається раз на місяць
і ми всі чекали його, адже в ньому друкувалися
цікаві твори з продовженням у наступному номері.
Запам"яталося ім"я - Микола Хвильовий,
чи то головний редактор, чи автор багатьох творів
які друкувалися в тому журналі.

А де народилися Ваші діди та бабусі?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

2.  Представление, что русскоязычные не хотят избавиться от русского языка по факту "величия" или чего то еще - дебильное.

Просто на протяжении веков преимущественно городское население в центральной, южной и восточной Украине говорило на русском языке. Запретить говорить, переселить в россию, уничтожить русскоязычных невозможно. Только время и последовательная работа по обучению - пассивному и активному.

Законы общественного развития, так же, как и законы природы имеют объективный характер.  Нельзя усилием воли, приказом, общественным осуждением или другой идеологической херней изменить лингвистический баланс в обществе. Есть всем известные и понятные закономерности изменения такого баланса, КАК РЕЗУЛЬТАТА существования культурной среды, основу которой, в современном обществе, в большинстве случаев, определяет культурный продукт. Краснопузые советы знали эти законы, обеспечивая культурную среду, в которой преобладал русский язык.

Борцы за "этническую чистоту", видимо, не понимают этого. Или, понимают, но сознательно прикидываются дурачками. Я не знаю, зачем. Но похоже, что сейчас они пытаются размазать вину хуйла, перенеся ее часть на своих сограждан, и тем самым, "сохранить хуйлу хоть кусочек лица". Извините уж, что пришло в голову такое сравнение.

По топику. Больше украинского в Киеве, меньше... Это не хорошо. И не плохо. Это вообще никак. Это маркер, показывающий формат культурной среды у Киеве. Все, точка. Говорить, что "надо, что бы в Киеве было больше украинского языка", просто тупо. Это сразу приговор всем вашим надеждам, Создавайте культурный продукт. Тогда баланс может измениться через годы. Если продукт будет востребован, и не будет создаваться с одним критерием  - "что бы был на украинском".

PS Где-то в ютюбе пробегала вьетнамская "гаражная студия" со своими сериалами. Пойду поищу, посмотрю, что они там ваяяют. Кстати, такие есть во многих странах. В Украине есть такая??? Подскажите.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

он Рамблер талдичить що український микола
прекрасно знає англійську мову і ніколи не чув російської
Скажемо прямо - не пи3ди, брехухо.
Все ти добре розумієш, але день за днем перебріхуєш, перекручуєш, і вперто тягнеш сюди свої кацапські наративи.
Сказав би я тобі те, чого ти варта, та не хочеться в бані сидіти через таке створіння.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Законы общественного развития, так же, как и законы природы имеют объективный характер.  Нельзя усилием воли, приказом, общественным осуждением или другой идеологической херней изменить лингвистический баланс в обществе. Есть всем известные и понятные закономерности изменения такого баланса, КАК РЕЗУЛЬТАТА существования культурной среды, основу которой, в современном обществе, в большинстве случаев, определяет культурный продукт. Краснопузые советы знали эти законы, обеспечивая культурную среду, в которой преобладал русский язык.

Борцы за "этническую чистоту", видимо, не понимают этого. Или, понимают, но сознательно прикидываются дурачками. Я не знаю, зачем. Но похоже, что сейчас они пытаются размазать вину хуйла, перенеся ее часть на своих сограждан, и тем самым, "сохранить хуйлу хоть кусочек лица". Извините уж, что пришло в голову такое сравнение.

По топику. Больше украинского в Киеве, меньше... Это не хорошо. И не плохо. Это вообще никак. Это маркер, показывающий формат культурной среды у Киеве. Все, точка. Говорить, что "надо, что бы в Киеве было больше украинского языка", просто тупо. Это сразу приговор всем вашим надеждам, Создавайте культурный продукт. Тогда баланс может измениться через годы. Если продукт будет востребован, и не будет создаваться с одним критерием  - "что бы был на украинском".

PS Где-то в ютюбе пробегала вьетнамская "гаражная студия" со своими сериалами. Пойду поищу, посмотрю, что они там ваяяют. Кстати, такие есть во многих странах. В Украине есть такая??? Подскажите.

Я сейчас в Женеве и не знаю киевского андерграунда.
Мне сейчас более интересна фронтовая лирика и музыка. ИМХО. Там, на передовой сейчас рождаются шедевры на украинском языке.

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Якщо людині огидна якась мова - це збочення на національному грунті.
Згоден.
Якщо це будь-яка мова, крім кацапської.
Вєлікій і магучій в українців на особом щєту.
І винні в цьому аж ніяк не українці.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я сейчас в Женеве и не знаю киевского андерграунда.
Мне сейчас более интересна фронтовая лирика и музыка. ИМХО. Там, на передовой сейчас рождаются шедевры на украинском языке.

Это вполне понятное и полезное явление. Но оно касается исторического периода (война), и определенной группы людей. И, к большому сожалению, имеющее такой катастрофический повод.

Качественное изменение может состояться, если процесс культурного творчества будет иметь общенациональный характер. Украинцы талантливы, но (!!!) не дома. Половина кацапской эстрады - выходцы из Украины. Титры какого штатовского фильма не глянь - везде находятся украинцы. Какое китайское шоу не посмотри - два украинца, и продюсер-китаец, учившийся во Львове... :) Украинцы очень талантливы.

PS Забавно то, что большинство присутствующих тут даже не смогут пояснить конструктивно, для чего это надо. :) Вряд ли можно считать объяснением аргументы, типа "апатумчта" и "адлятого". :)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

По топику. Больше украинского в Киеве, меньше... Это не хорошо. И не плохо. Это вообще никак. Это маркер, показывающий формат культурной среды у Киеве. Все, точка. Говорить, что "надо, что бы в Киеве было больше украинского языка", просто тупо. Это сразу приговор всем вашим надеждам, Создавайте культурный продукт. Тогда баланс может измениться через годы. Если продукт будет востребован, и не будет создаваться с одним критерием  - "что бы был на украинском".

Проще запрещать, давати вказівки, погрожувати, балакати, скиглити - намного проще, чем создать культурный продукт на украинском языке, который бы был интересным и модным не только в Украине, но и за ее пределами.

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Проще запрещать, давати вказівки, погрожувати, балакати, скиглити - намного проще, чем создать культурный продукт на украинском языке, который бы был интересным и модным не только в Украине, но и за ее пределами.

Ну коммуняки были умнее. Они не запрещали. Даже развивали (привет Ирочке Фэ,) :)

Тут есть одна особенность. Не "продукт на украинском языке", а "украинский продукт". Он должен быть не на "понятном языке", а должен "быть интересным национальным продуктом".

Попробую пояснить на другом примере. Украинские тети и девочки начинают смотреть корейские сериалы. С субтитрами, с переводом, на английском, на русском, на украинском (а такие есть - я не в курсе). И вот в один прекрасный момент они настолько погружаются в корейскую культурную среду, что им хочется любимых поп-айдолов понимать на корейском, и ни начинают искать, где можно поучить корейский язык (а если выучишь, то можно и в Корею съездить на халяву в языковой лагерь). И выясняют, что в Киеве 25 учебных центров обучают таких же, как они, корейскому языку. И очередь туда на несколько месяцев... Вот как это работает. :)

Нужен украинский продукт. Не только на украинском языке. Желательно сразу на разных языках, как делают те же китайцы. И корейцы. :)

И еще. Вот тут некоторые удивляются, как же так, столько мерикануих кинов дублировали на украинский, но почему-то это никак не повышает востребованность украинского языка.... А вот потому и не повышают, что это НЕ украинский культурный продукт. :)

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Создавайте культурный продукт. Тогда баланс может измениться через годы.

якісний культурний продукт може створюватись переважно носіями мови, звідки візьмуться якісні носії мови які виростають в повністю іншомовному середовищі?
є звичайно багато виключень, але по факту отримуємо замкнуте коло, немає або мало культурного продукту, бо є мало нoсіїв мови які його можуть створювати, а нові якісні носії не виховуються, бо немає тих хто може створювати якісний продукт на якому це виховання могло б відбуватись...

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія