Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Торжество зе-правосуддя: справу проти Портнова закрито

Проти Портнова закрили кримінальне провадження через відсутність складу злочину — адвокат

Неділя, 14 Січня, 2024 в 14:54
Джерело: “Українська правда”

Проти проросійського діяча Андрія Портнова, який був першим заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича, закрили кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

У грудні 2021 США запровадили санкції проти Портнова.


“Того Портнова, з подачі якого, серед іншого, ДБР на підставі рішення Печерського суду отримало доступ до секретних документів Генерального штабу Збройних Сил України, зокрема до Замислу нарощування бойової служби у у Чорноморській операційній зоні та ведення стабілізаційних дій в Азовській операційній зоні. Саме у тих краях, де початок повномасштабного вторгнення агресора був таким швидким і призвів до величезних жертв”

На переконання урядовців США Портнов культивував в українській системі правосуддя хабарництво і був широко відомий як “судовий рєшала”. Через це його внесли до переліку осіб за так званим “актом Магнітського”.

Вважається, що у 2019 році він вживав заходів щодо взяття під контроль української судової системи і розставляв лояльних йому людей на високі посади. Ще він прагнув впливати на Конституційний суд і генпрокурора.

Проте Національна Поліція України закрила кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. Під час засідань слідчі спростовували матеріали розслідувачів slidstvo.info, призначивши лінгвістичну експертизу, за результатами якої дані від журналістів назвали припущеннями.

Для убезпечення Портнова від звинувачень було зібрано листи про відсутність претензій з боку наступних органів:

Офіс Генерального прокурора;
Державне бюро розслідувань;
Міністерство внутрішніх справ України;
Міністерство закордонних справ України
Національне антикорупційне бюро України;
Бюро економічної безпеки України;
Служба безпеки України;
Вища рада правосуддя;
Національне агентство з питань запобігання корупції;
Центральна виборча комісія.
Ігор Головань зазначив, що постанову про закриття кримінального провадження буде оскаржено.

Додамо, що 3 червня 2022 року Портнов виїхав в Угорщину, розповіли журналісти програми “Схеми” (проєкт Радіо Свобода). Держприкордонслужба відмовилася надати інформацію, чому чоловік призовного віку залишив територію України під час обмежень у зв’язку з воєнним станом, посилаючись на те, що “зміст запиту стосується надання персональних даних, що регламентується законом України “Про захист персональних даних”.

Так переможемо!  [ua]

Останнє редагування: 15 січня 2024 09:01:52 від тыдыщ
   
Значить, знову став потрібний , повернеться скоро
   
Значить, знову став потрібний , повернеться скоро

Значить, не буде Україна ані в НАТО, ані в ЄС.
   
Татаров - портновський кадр.
   
Кримінальні справи проти Портнова

Після втечі Віктора Януковича, здавалося, всіх його спільників мало би чекати справедливе покарання. Й Андрій Портнов, який був головним юридичним драйвером системи, що допомогла отримати Януковичу необмежену владу, не міг би просто так уникнути його. У 2014 році Портнов утік з України до Москви, а згодом переїхав до австрійської столиці — Відня.

У березні 2014 року проти Андрія Портнова відкрили провадження за фактами погроз народним депутатам, а також привласнення коштів Київського національного університету Шевченка та Київського національного економічного університету на 137,6 тисячі гривень і можливого привласнення сум незаконних виплат колишнім співробітником АП в особливо великих розмірах.

«У червні 2010 року Андрій Портнов, використовуючи своє службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також заволодів коштами університету», — повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва.

Крім того, за даними ГПУ, з метою незаконного впливу на судову систему України вже як представник вищого навчального закладу Портнов став членом Вищої ради юстиції. У січні 2015 року в Генпрокуратурі зазначили, що у провадженні складено повідомлення про підозру Портнову у зловживанні службовим становищем.

У січні 2015 року МВС України оголосило Андрія Портнова в розшук за ч. 3 ст. 191 ККУ («привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим повторно або за попередньою змовою з групою осіб»). Однак уже в листопаді того ж року він повідомив, що Печерський суд Києва зобов'язав слідство припинити розшук у зв’язку зі встановленням місця перебування.

Крім цього, в березні 2014 року Портнов потрапив до списку 18 людей, наближених до Віктора Януковича, для яких Рада Європейського Союзу ухвалила персональні санкції. Рівно через рік санкції з Портнова та ще трьох соратників Януковича зняли через те, що Генпрокуратура не надала доказів їхніх злочинів.

Пізніше, у листопаді 2015 року, суд Люксембурга задовольнив його позов про визнання санкцій незаконними.

У 2017 році НАБУ відкрило проти Портнова кримінальне провадження, звинувативши його в незаконному збагаченні. Його підозрювали в отриманні незаконних виплат на загальну суму 26 млн гривень у період із липня 2011 року по грудень 2013-го.

Справу закрили в березні цього року у зв'язку зі скасуванням Конституційним Судом норми про незаконне збагачення.

У березні минулого року СБУ відкрила проти Портнова кримінальне провадження за підозрою в державній зраді, звинувативши в тому, що він сприяв окупації української території. Портнов нібито готував постанову Верховної Ради Криму під час початку окупації Кримського півострова. Перевіркою цього займалася Генпрокуратура під керівництвом Юрія Луценка. Однак жодних результатів розслідування не було озвучено.
   
А на Марченко ще не закрили справу.
   
Портнов і Тимошенко

Початок політичної кар’єри у статусі депутата для Портнова розпочався 2006 року у складі політичної сили Юлії Тимошенко, яка тоді мала назву «Блок Юлії Тимошенко». Вдруге Портнов пройшов до парламенту теж за списками БЮТ на позачергових парламентських виборах у 2007 році. Тоді ж увійшов до парламентського комітету з питань правосуддя. У 2008-му став заступником глави фракції БЮТ.

2006 року в парламенті було створенонеформальну «групу Портнова», до якої, окрім нього самого, входили народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко — Святослав Олійник, Валерій Писаренко та Володимир Пилипенко. Депутати підтримували тісні зв’язки не тільки в партії Тимошенко — у 2009-му вся «група Портнова» перейшла із БЮТ до фракції Партії регіонів.

У 2008 році за дорученням Юлії Тимошенко Портнов працював над спільними з Партією регіонів законопроєктами, що послаблювали владу тодішнього президента Віктора Ющенка.

Зокрема, йдеться про десять конституційних подань, серед яких — позбавлення президента права призначати керівників Управління державної охорони, прикордонних військ та Державного управління справами. В інтерв’ю виданню «Українська правда» за 2008 рік Портнов активно критикував дії Ющенка та стверджував, що той виходить за межі конституційних повноважень і тому потрібно їх обмежити.

У 2009 році Портнов займався супроводом газових контрактів у Москві, які укладала з Росією Юлія Тимошенко. Угоди, як відомо, були економічно невигідними для України та призвели до повної залежності від Росії. Ймовірно, Портнов також мав стосунок до формування цих документів, адже в цей час був керівником юридичної служби БЮТ і більшість юридичних документів готувалася під його наглядом.

На президентських виборах, що відбулися 17 січня 2010 року, Портнов працював заступником керівника виборчого штабу Юлії Тимошенко. Після поразки Тимошенко, яка набрала на 3 % менше голосів, ніж Янукович, Портнов допомагав їй оскаржувати результати виборів з огляду на «численні фальсифікації і порушення».

Хоча юрист і заявляв про безперспективність такого рішення, Тимошенко наполягла на зверненні до Вищого адміністративного суду, яке Портнов підготував і направив самотужки. У позові йшлося про перерахунок голосів на 1200 дільницях, щодо яких були подані скарги.

Розгляд справи відбувався досить незвично. У перший день позивачі надавали докази, а наступного дня Тимошенко вирішила забрати позов. Менш ніж через два місяці Портнов уже працюватиме в команді Януковича. А ще за рік, у квітні 2011-го, Генпрокуратура порушить проти Юлії Тимошенко кримінальну справу через «газові угоди» з Росією. В результаті Тимошенко засудять на сім років ув’язнення.

У великому інтерв’ю каналу «112 Україна», яке Портнов дав 2019 року після повернення в Україну, він відповів, що вважає неетичним критикувати тих, із ким колись працював в одній команді, та відмовився відповідати на запитання, пов’язані з Тимошенко.
   
Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов і Портнов

   
Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов у коментарі «Схемам» розповів, що давно знайомий з юристом Андрієм Портновим, який як заступник керівника АП в часи президентства Януковича відповідав за судову систему і наразі перебуває під санкціями США, але востаннє спілкувався з ним у 2019-му році. І ця розмова, за словами Смирнова, не була пов’язана із його призначенням та роботою в Офісі президента. Тепер, каже Смирнов, з Портновим він «не підтримує ніяких стосунків», бо вони є «носіями абсолютно різних цінностей». Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода).


«Я працював адвокатом, хочу нагадати, багато років. Дійсно, я знайомий з Андрієм Портновим. Останній раз я його бачив, і ми спілкувались у 2019 році. Після того не підтримую з ним жодних стосунків, жодного спілкування з ним. Не цікавлюсь його життям, де він знаходиться, що з ним. Причиною тому є той факт, що ми є носіями абсолютно різних цінностей в житті. Наше спілкування було виключно в контексті юридичного супроводження, юридичного консультування, обміну думками в контексті конкретних справ. І все», – розповів журналістам Андрій Смирнов.

На уточнення, чому Смирнов раніше радився з юридичних питань саме з Портновим, заступник керівника ОП зазначив: «Так склалося життя. Я думаю, що таке саме питання у вас могло постати і до інших моїх колишніх знайомих. Не всі з них є неодіозними. І ви б могли запитати, чому саме з тим, чи іншим, або тією чи іншою людиною ви радилися. Так склалися обставини. Ми з ним перетиналися по конкретним справам і ділилися думками з опрацювання стратегій захисту. Все».

Востаннє, за словами Смирнова, вони спілкувались у 2019-му році.

«Я вже не пригадую ці обставини. Здається, це телефонна розмова була. Але це був 2019 рік... Він ніяк не впливав і не міг впливати на моє призначення. Давайте на цьому питанні поставимо крапку. Андрій Портнов жодним чином не впливав, не міг вплинути на моє появлення в Офісі президента, на процедуру мого призначення. Він жодним чином не надавав мені жодних порад чи консультацій відносно моєї роботи тут. Я самодостатня людина, я вмію сам сформулювати своє бачення, візію щодо своєї роботи», – підкреслив Смирнов.

Критики Смирнова часто вказують на його спільне фото з Портновим, який в часи президентства Януковича відповідав за судову систему і якому закидають вплив на суди на початку каденції президента Зеленського. Про цей вплив можуть свідчити записи правоохоронців, які оприлюднили «Схеми» . На «плівках», зокрема, можна почути, що голова Окружного адміністративного суду Павло Вовк розмовляє, ймовірно, з Портновим, як з добрим знайомим і лобіює на державні посади, схоже, своїх суддів.
   
Крім цього, в березні 2014 року Портнов потрапив до списку 18 людей, наближених до Віктора Януковича, для яких Рада Європейського Союзу ухвалила персональні санкції. Рівно через рік санкції з Портнова та ще трьох соратників Януковича зняли через те, що Генпрокуратура не надала доказів їхніх злочинів.

Яке прикре викриття. Ворон ворону... Вибачаюсь, бандит бандиту западло не  робить,  не "по-понятіях" це...
   
Якого вам ще, б...дь, реваншу Антимайдану не вистачає?
   
Якого вам ще, б...дь, реваншу Антимайдану не вистачає?
   
https://www.youtube.com/watch?v=wUzDK-I48F8

З Порошенко все зрозуміло.

Напишіть вашу думку ж приводу того, що кадри Портнова працюють зараз в ОП.

 
   
кадри Портнова
перепрошую, дипломи є? Чи "всі ж все знають" і так?)
   
З Порошенко все зрозуміло.

Напишіть вашу думку ж приводу того, що кадри Портнова працюють зараз в ОП.

Це дуже погано. Мене цікавить інше, чому Федина досі не підпалила ОП, невже закінчилися старі покришки у Києві?
   
Яке прикре викриття.
Нестача клепок дається взнаки...
   
Багаторічний заступник Тимошенко, автор газових угод

   
Це дуже погано

Чи має президент Зеленський звільнити Татарова і Смірнова?
   
перепрошую, дипломи є? Чи "всі ж все знають" і так?)


ЦПК про Татарова
   
Чи має президент Зеленський звільнити Татарова і Смірнова?

Мати може і має, але хто ж йому дасть. Одна надія на Федину...
   
Мати може і має

Як ви вважаєте, чому президент Зеленський не звільняє Татарова і Смірнова?
   
Як ви вважаєте, чому президент Зеленський не звільняє Татарова і Смірнова?

Я вам вже відповів, він не є суб'єктом у цьому процесі.
   
Я вам вже відповів, він не є суб'єктом у цьому процесі.

Щойно побачила, що ви не в Україні. Всі питання знімаються. Мене не цікавить думка тих, хто не в Україні.
   
Щойно побачила, що ви не в Україні. Всі питання знімаються. Мене не цікавить думка тих, хто не в Україні.
Я в Україні.
   
Мурло пішло по стопах старого опудла Дідуся.
   
Я вам вже відповів, він не є суб'єктом у цьому процесі.

Він взагалі не є суб'єктом, він зелене гусяче лайно.
Суб'єкт у нас Андруша Їрмак.
   
Мурло пішло по стопах старого опудла Дідуся.

Юрій Аронович Розенблат у нас опудало молоде?  Судячи зі світлин зовсім ніфуя...
   
Юрій Аронович Розенблат у нас опудало молоде?  Судячи зі світлин зовсім ніфуя...

Не Юрій, а Юлій.
Не Аронович, а Ааронович.
   
він зелене гусяче лайно.

Тинічого не сказав про смак, розгорни ширше власні враження.
   
Не Юрій, а Юлій.
Не Аронович, а Ааронович.
Яка різниця між сортами лайна...
   
Як погода в Гон-Конгу?
   
Якого цінного кадра рятує зє-правосуддя


   
а чого дивуватися? Куманда Зе - це партія регіонів, подивіться, хто у владі..

самі обирали, пітараси..
   
Щось забагато зашкварів у влади останнім часом.
   
https://www.youtube.com/watch?v=wUzDK-I48F8

Що ти постиш сраний жулькоскот
Тут гілка про твоїх мразотних  портнових з гнізда Тімашонки
   
Кацапи допетрали що ворога найефективніше розвалювати зсередини.
   
Значить, не буде Україна ані в НАТО, ані в ЄС.

Скоріш взагалі її не буде. Буде 21-20 областей у складі РФії. Єрмак з недоумком свій вибір зробили.
   
Щось забагато зашкварів у влади останнім часом.

Ти не уважно дивився.
Зашквари почались у 2019 році. Багато, часто. Зашквари і тони брехні!



   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія