Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Голова СБУ Баканов обіймає керівну посаду в іспанській фірмі, що заборонено законодавством

Голова СБУ Баканов обіймає керівну посаду в іспанській фірмі, що заборонено антикорупційним законодавством – «Схеми»


Очільник Служби безпеки України Іван Баканов обіймає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada. При цьому, державний службовець України не може входити до керівних органів приватних структур – це є порушенням антикорупційного законодавства. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»).



Компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada (в перекладі – «Нова Зелена земля») зареєстрована у провінції Жирона. Іван Баканов з 2015 року і донині обіймає у ній посаду «administrador único», тобто одноосібний адміністратор, особа уповноважена на всі дії від імені фірми. Про це свідчить актуальний витяг з реєстру юридичних осіб Іспанії.



Засновником компанії виступає кіпрська компанія Davegra LTD, якою володіє Андрій Яковлєв, автор «Студії Квартал-95», де працював Володимир Зеленський до президентства.

Статутний капітал фірми – 3000 євро. Вона спеціалізується на зведенні будівель та на широкому спектрі операцій з нерухомістю. Утім, чи веде вона якусь діяльність та яку саме, з відкритих реєстрів дізнатись неможливо – фірма не подає річні звіти.

Через неподання звітів фірма Nueva Tierra Verde, адміністратором якої є чинний голова СБУ, потрапила у список порушників податкової інспекції Іспанії. Восени 2019 року у неї тимчасово відкликали податковий ідентифікаційний номер – це тип санкції, направлений на те, щоб заблокувати діяльність компанії до усунення порушення. Також за це передбачений штраф, розмір якого коливається від 1200 до 60 тисяч євро – в залежності від розміру статутного капіталу.

Компанія порушила розділ сьомий Королівського законодавчого указу Іспанії (№1/2010), в якому йдеться, що адміністратори компаній зобов’язані протягом трьох місяців з кінця фінансового року підготувати річний звіт, який включає в себе інформацію про баланс, прибутки та збитки, зміни власного капіталу за рік та рух коштів.

У Державному реєстрі юридичних осіб провінції Жирона (де обліковується ця компанія) журналістам підтвердили, що ця фірма діюча, і не вважається ліквідованою – адміністратор спершу має усунути всі порушення та подати звіти.

Посада «administrador único», яку обіймає Іван Баканов, за іспанським законодавством, це посада одноосібного керуючого компанією, він ухвалює всі рішення, на нього покладені всі права та обов’язки стосовно діяльності компанії.

Утім, за українським законодавством, голова СБУ не має права бути керівником приватної юридичної особи, йдеться в матеріалі. Це прописано у 25 статті ЗУ «Про запобігання корупції», яка забороняє державним службовцям «входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку».

«Антикорупційне законодавство забороняє як голові СБУ, так і будь-якому посадовцю обіймати керівні посади на підприємстві, яке займається підприємницькою діяльністю і мета якої – отримання прибутку. Це заборонено. Порушення має документально підтвердити НАЗК, скласти адмінпротокол та направити його до суду», – зазначив у коментарі журналістам юрист «Центру протидії корупції» Андрій Савін.

Останнє редагування: 22 травня 2020 10:48:45 від Марта
   
Іван Баканов відмовився від окремого інтерв’ю з цього приводу, але пресслужба СБУ надала такий письмовий коментар:

«Широковідомий факт, що задовго до призначення на посаду голови СБУ Іван Баканов успішно займався бізнесом. Зокрема, й за кордоном. Однак наголошуємо, що, дотримуючись вимог закону, він не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду. Компанія «NUEVA TIERRA VERDE SOCIEDAD LIMITADA» офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році, що відображено у відповідному реєстрі юридичних осіб», – зазначили в пресслужбі СБУ.

На аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як така, що не ліквідована, а Іван Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням «будуть розбиратися». Також на прохання журналістів їм не надали підтверджень, що Іван Баканов вчиняв якісь дії для виходу з керівного органу цієї компанії з моменту призначення на високу державну посаду.

Процес подання декларацій чиновниками до публічного реєстру НАЗК завершується 1 червня. За оновленим восени 2019 року законодавством, керівництво СБУ тепер має публікувати свої декларації.

У березні 2020 року президент України Володимир Зеленський подав зі статусом «невідкладний» законопроєкт 3196, який знову засекречує майнові декларації керівництва Служби безпеки України. Водночас під час пресконференції сам Зеленський на запитання журналістів «Схем» щодо засекречення декларацій пообіцяв обговорити це з Іваном Бакановим і назвав того «найчеснішим головою СБУ».

https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-bakanov-firma/30626364.html?fbclid=IwAR0dId5Mn32GvRFNEI6zS82YbZSRjF7kg3B4OD1meDnrdwvjnGTYEtWPHV0
   
Президент Владимир Зеленский считает Ивана Баканова лучшим главой СБУ в истории Украины.

Источник: Прессконференция президента

Зеленский: "Иван Баканов ничего не боится. Все, что у него есть было приобретено до политической карьеры, еще много лет назад. Даже еще до того как он стал работать в студии "Квартал 95".

У него был его дом, в котором он живет. Мы действительно дружим, я действительно уважаю порядочного человека. Я знаю и вы это знаете, что такого честного и профессионального.. . может чего-то не хватает... но за этот год он показал, что такого честного главы СБУ в Украине никогда не было".
   
И это после того как Зе публично наехал на Радио Свобода.  :laugh:
   
Мені оце сподобалось:

На аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як така, що не ліквідована, а Іван Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням «будуть розбиратися»

 Навіть не знаю, як цензурними словами це прокоментувати.
   
И это после того как Зе публично наехал на Радио Свобода.  :laugh:

я лично знаю ребят со Схем
они молодцы
и как люди и как профи
делают свою работы без полит проституции

Зе наехал? на радио свобода?

   
Мені оце сподобалось:

На аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як така, що не ліквідована, а Іван Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням «будуть розбиратися»
Навіть не знаю, як цензурними словами це прокоментувати.

если  чуть чуть то можно
ну на пару см засунуть, то это не изнасилование :lol:
видимо такая логика
   
я лично знаю ребят со Схем
они молодцы
и как люди и как профи
делают свою работы без полит проституции

Зе наехал? на радио свобода?

Да. На Романа Ткача
   
На прессконференции.

 :S

зря
   
Мені оце сподобалось:

На аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як така, що не ліквідована, а Іван Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням «будуть розбиратися»
Навіть не знаю, як цензурними словами це прокоментувати.

Я конечно не бухгалтер ,но на сколько я знаю есть такое понятие как приостановка деятельности,т.е. не полная ликвидация и закрытие,а просто пауза с подачей нулевой отчетности.Возможно это такой случай.Хотя конечно после того как Петро продал весь свой бизнес,как обещал,пидработы имеют право докапываться и по более мелким поводам
   
Я конечно не бухгалтер ,но на сколько я знаю есть такое понятие как приостановка деятельности,т.е. не полная ликвидация и закрытие,а просто пауза с подачей нулевой отчетности.Возможно это такой случай.Хотя конечно после того как Петро продал весь свой бизнес,как обещал,пидработы имеют право докапываться и по более мелким поводам

мелкий повод?

ничего баканов не приостановил. фирма действующая и он ее глава.
а ты трепло.
   
Я конечно не бухгалтер ,но на сколько я знаю есть такое понятие как приостановка деятельности,т.е. не полная ликвидация и закрытие,а просто пауза с подачей нулевой отчетности.Возможно это такой случай.Хотя конечно после того как Петро продал весь свой бизнес,как обещал,пидработы имеют право докапываться и по более мелким поводам

Это ты Радио Свобода пидроботами называешь?
   
Это ты Радио Свобода пидроботами называешь?

Нет,их я называю тупыми грантоедами,который регулярно высасывают из пальца сенсации разного уровня,построенные на домыслах и чьих-то фантазиях
   
Я конечно не бухгалтер ,но на сколько я знаю есть такое понятие как приостановка деятельности,т.е. не полная ликвидация и закрытие,а просто пауза с подачей нулевой отчетности.Возможно это такой случай.Хотя конечно после того как Петро продал весь свой бизнес,как обещал,пидработы имеют право докапываться и по более мелким поводам

зебеня знов про своє  - Петро, Петро, Петро
забудь ти вже про збитого льотчикатм

так шо насчет самого честного  в истории Украины главы СБУ, за которого бубочка поручился лично?
   
мелкий повод?

ничего баканов не приостановил. фирма действующая и он ее глава.
а ты трепло.

Да мне то что.Пусть разбираются.Ты лучше скажи сколько Петро налогов заплатил от продажи своего бизнеса?Особенно интересуют Рошен и 5 канал
   
зебеня знов про своє  - Петро, Петро, Петро
забудь ти вже про збитого льотчикатм
так шо насчет самого честного  в истории Украины главы СБУ, за которого бубочка поручился лично?

Что значит забудь?А дать грязной тряпкой по лицемерной шоколадной морде?
   
Мені оце сподобалось:

На аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як така, що не ліквідована, а Іван Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням «будуть розбиратися»
Навіть не знаю, як цензурними словами це прокоментувати.
гибридный ответ. Сами они не могли "копать" под руководителя, но раз уж обчественность "вскрыла" такие факты то "прийдется" «будуть розбиратися».
 ну а там как договорятся что получат за то что бы ничего не нащли или за то что нашли.
   
Да мне то что.Пусть разбираются.Ты лучше скажи сколько Петро налогов заплатил от продажи своего бизнеса?Особенно интересуют Рошен и 5 канал

Тему открой про Петра и там выясняй кто чего сколько заплатил
пс: все налоговые отчисления Рошена есть в открытом доступе в Сети.

Или пиши по теме, или пшел отсюда, генератор случайных слов хренов.
   
Тему открой про Петра и там выясняй кто чего сколько заплатил
пс: все налоговые отчисления Рошена есть в открытом доступе в Сети.

Или пиши по теме, или пшел отсюда, генератор случайных слов хренов.


Я про бизнес,который он публично обещал продать,а не про уплату налогов
   
Або скажуть ліквідація, насправді виявиться шо "консервація." Петро не дасть збрехати
   
Або скажуть ліквідація, насправді виявиться шо "консервація." Петро не дасть збрехати

Ну вот это больше похоже на правду.
   
димеч мудила опять все темы петром засирает.
старается
   
димеч мудила опять все темы петром засирает.
старается

Да всрался мне твой Петро.Просто смеюсь с вас сектантов
   
димеч мудила опять все темы петром засирает.
старается

Ну так хлопці схожі (Зе та Пе :) ), просто юзають різний електорат

Останнє редагування: 22 травня 2020 11:31:25 від villar
   
Да всрался мне твой Петро.Просто смеюсь с вас сектантов

Бгг...поклонник Шария и Дубинского о сектантстве-))
   
Бгг...поклонник Шария и Дубинского о сектантстве-))

То что я кого-то смотрю,не означает что я его поклонник.Я слушаю все аргументы,а не только одну сторону,как вы,сектанты.
   
То что я кого-то смотрю,не означает что я его поклонник.Я слушаю все аргументы,а не только одну сторону,как вы,сектанты.

Давай побольше про ботов, сектантов. Это придает веса в спорах твоим словам-))
   
:S

зря
Зе тогда этого не знал. Где ОН , а где какая-то Свобода.
   
Давай побольше про ботов, сектантов. Это придает веса в спорах твоим словам-))


Ну так ты первый начал с флуда о поклонниках,а теперь возмущаешься моим справедливым  ответам
   
Ну так ты первый начал с флуда о поклонниках,а теперь возмущаешься моим справедливым  ответам

чего ты сегодня один тут на службе у торчка. где остальная зеленая наволочь?
   
Зе тогда этого не знал. Где ОН , а где какая-то Свобода.


Украинская Свобода это такое же непрофессиональное,продажное и убогое шапито,как и остальные СМИ,только под уважаемым брендом
   
Украинская Свобода это такое же непрофессиональное,продажное и убогое шапито,как и остальные СМИ,только под уважаемым брендом

это да после просмотра Г+Г  какая к черту радио свобода?
   
это да после просмотра Г+Г  какая к черту радио свобода?


Ну особой разницы нету
   
Что значит забудь?А дать грязной тряпкой по лицемерной шоколадной морде?
иди суши морду феном от зеленых сцак!
   
Украинская Свобода это такое же непрофессиональное,продажное и убогое шапито,как и остальные СМИ,только под уважаемым брендом

Е докази?  Якщо Свобода подасть до суду?
   
Е докази?  Якщо Свобода подасть до суду?

они зеленую наволочь разоблачают. вот и все доказы
   
шо там с гражданством жены "самого честного главы" СБУ
   
Украинская Свобода это такое же непрофессиональное,продажное и убогое шапито,как и остальные СМИ,только под уважаемым брендом

ухтышка

а Бигус с его "сенсационным" материалом про свинарчуков?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія