Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

шановне **(закордонне) панство, а якими мовами володіють ваші діти й онуки?

навіяло срачомовними, т м,  темами

і якими мовами ви спілкуєтесь у родині?
і чи є у ваших теперешніх країнах садочки та школи з частково українською мовою викладання(спілкування)?
а з російською?
і що з себе представляють недільні українські школи? Скільки там релігійного контенту у відсотках приблизно? І чи є що робити там дітям з сімей агностиків або атеїстів?

цікаво послухати.
ПРАВДУ

Останнє редагування: 4 липня 2022 13:36:23 від JudgeDredd
   
а якою мовою ви самі спілкуєтесь у тамтешніх мультикультурних компаніях? Наприклад, якщо у друзях грузини, вірмени, балтійці, білоруси та росіяни (так, багато хто з них поїхав з мордору досить давно шукати нормального життя, особливо айтішники)
Невже послуговуєтеся виключно мовою країни  (англійською, іспанською, французською, німецькою)?
от вірю!  :D
   
У нас тут є два персонажі, вже порвали на собі все шо можна.  *салес та *рода. Цікаво їх почути.
   
навіяло срачомовними, т м,  темами

і якими мовами ви спілкуєтесь у родині?
і чи є у ваших теперешніх країнах садочки та школи з частково українською мовою викладання(спілкування)?
а з російською?
і що з себе представляють недільні українські школи? Скільки там релігійного контенту у відсотках приблизно? І чи є що робити там дітям з сімей агностиків або атеїстів?

цікаво послухати.
ПРАВДУ

Моя дочка із зятем вже понад 6 років в США.

Між собою і з дітьми говорять переважно українською.

Недільна школа при місцевій церкві - викладають мову і літературу, а також історію-географію України. І трохи мистецтва (дочка вела вишивку як частину мистецтва декілька місяців). Викладають самі батьки, решта скидаються грошима на підручники та оплату оренди приміщення.

Але внучка, яка поїхала туди майже в 9 років, вже краще розмовляє англійською, ніж українською. Коли ми намагались поговорити про якісь теми, складніші за побутові, вона сказала, що їй важко фрмулювати думку українською.
   


Але внучка, яка поїхала туди майже в 9 років, вже краще розмовляє англійською, ніж українською. Коли ми намагались поговорити про якісь теми, складніші за побутові, вона сказала, що їй важко фрмулювати думку українською.

так
на жаль, мова без постійного спілкування, читання, отримання інформації, перегляду фільмів губиться((
тому спитала за садочки
у тих же є непогані російсько - англійські, приватні та недешеві. Українських немає . Не цікавилася, але вірменських, білоруських мабуть, теж немає. Тому російська стає "мовою спілкування" для всіх вихідців з країн бувшого срср.
Спілкування вдома рідною мовою не дає довготривалого ефекту у сім"ї, де батьки працюють, а сусіди англомовні.
Діти швидко розуміють, що "кар" коротше та простіше від "автівка" чи "машинка")))
   
Англ, руська, українська. Повністю відмовилась від рос
   
Інгліш онлі. Українська трохи, але зараз почали.
   
Англ, руська, українська. Повністю відмовилась від рос

а компанія приятелів ?
   
Скільки там релігійного контенту у відсотках приблизно
Не бійтеся того, зараз інший вже світ. Ну, помоляться разом від сили, нічого страшного. Пласт будувався на таких засадах (Україна і Бог) і так тримається надалі, але ніякої катастрофи нема. Патріотизм, національні питання набагато переважають. Це школа українського гарту. Тому якщо є можливість, то треба дітей тримати в українському гурті і не цуратися релігійних "засад".
Це я агностик пишу.
   
Інгліш онлі. Українська трохи, але зараз почали.

наздоганяйте! миттєво губиться. Знаю вірменську сім"ю, троє діток. Зі старшими говорили англійською, російською, вірменською. З молодшим більше англійською та російською. При тому, що між собою ще розмовляють вірменською, молодший її вже не знає майже
   
Не бійтеся того, зараз інший вже світ. Ну, помоляться разом від сили, нічого страшного. Пласт будувався на таких засадах (україна і Бог) і так тримається, але ніякої катастрофи нема. Патріотизм, національні питання набагато переважають. Це школа українського гарту. Тому якщо є можливість, то треба дітей тримати в українському гурті і не цуратися релігійних "засад".
Це я агностик пишу.
ну, дивлячись, які та де
у тих, за які мова, ну дуже багато релігії, 2/3 може
хоча поряд литовська, все збалансовано
   
наздоганяйте! миттєво губиться. Знаю вірменську сім"ю, троє діток. Зі старшими говорили англійською, російською, вірменською. З молодшим більше англійською та російською. При тому, що між собою ще розмовляють вірменською, молодший її вже не знає майже
Я собі навіть уявити не можу, щоб я зі своїми дітьми та розмовляла нерідною мовою. Дивуюся.
Навіть Папу Іоана Павла ІІ мама-українка навчила української і це в умовах повністю антиукраїнських.
   
Я собі навіть уявити не можу, щоб я зі своїми дітьми та розмовляла нерідною мовою. Дивуюся.
Навіть Папу Іоана Павла ІІ мама-українка навчила української і це в умовах повністю антиукраїнських.

не те, що не розмовляли, не займалися (читання, розвиток)
трійко малих, переїзд до іншого міста, зміна роботи - все наклалося і ось такий показовий результат
   
ну, дивлячись, які та де
Може маєте рацію, але треба від того абстагуватися. Заради українства. З часом все може змінитися. Інший вчитель, інший керівник...
Головне спілкування з дітьми і українською громадою.
   
та й війна свої корективи внесла ((
Коли онуків бабусям в Україну знову будуть відправляти "на літо"?
   
чого така тиша?
Що за ковбасне" панство ? Ти Буратино Чи хто?
   
не те, що не розмовляли, не займалися (читання, розвиток)
трійко малих, переїзд до іншого міста, зміна роботи - все наклалося і ось такий показовий результат
Звісно, що все робиться поступово у міру найважливішого. Але оказія приходить якось сама. Головне крутитися в потрібному місці. Мої оце повернулися з "еміграції" з Франції. Все приходило поступово і загалом непогано пішло. Але повернулися все-одно, холєра.  :gigi:
   
Може маєте рацію, але треба від того абстагуватися. Заради українства. З часом все може змінитися. Інший вчитель, інший керівник...
Головне спілкування з дітьми і українською громадою.

може й так

а от відкривати приватні україно - англійські садочки саме на часі
у великих "айтішних" містах мало б набратися бажаючих, ні?
   
Що за ковбасне" панство ? Ти Буратино Чи хто?

місцевий жартівливий мем, а що?
   
та й війна свої корективи внесла ((
Коли онуків бабусям в Україну знову будуть відправляти "на літо"?
А я навпаки хочу виїхати "на зиму" за кордон і забрати внуків.  :gigi: Нехай батьки трудяться в Україні, платять податки, а тим, хто тільки споживає, треба зимувати десь далі.
   
місцевий жартівливий мем, а що?
Ну нехай відповідають, якщо самоповаги немає.
   
А я навпаки хочу виїхати "на зиму" за кордон і забрати внуків.  :gigi:
чудово, як є така можливість!  (tu)
у мене зараз декілька приятельок так кайфують, онуки поряд))
   
може й так

а от відкривати приватні україно - англійські садочки саме на часі
у великих "айтішних" містах мало б набратися бажаючих, ні?
Треба моніторити ситуацію і переконувати в мережах. Добре, що запраз існують ці всі "Українці в Німеччині", "Українці в ...кожному місті"
Та й треба стукати в єіропейських країнах, де більші громади в органи місцевого самоврядування.
   
а компанія приятелів ?
Я не зрозумів, це про емігрантів!
Донька тиждень під наглядом Бориса Джонсоненка. Коло спілкування тільки британське
   
Ну нехай відповідають, якщо самоповаги немає.
відсутність почуття гумору та самоіронії великий недолік для чоловіка
   
Я не зрозумів, це про емігрантів!
Донька тиждень під наглядом Бориса Джонсоненка. Коло спілкування тільки британське

ок, тоді логічно
   
чудово, як є така можливість!  (tu)
у мене зараз декілька приятельок так кайфують, онуки поряд))
Чесно кажучи, то я хочу їхати з прицілом знайти роботу чи якийсь приробіток. Не знаю, чи у мої 67 у мене ще є якийсь шанс?
Але діти вже шкільного віку, отож великого клопоту не мало б бути.
   
А я навпаки хочу виїхати "на зиму" за кордон і забрати внуків.  :gigi: Нехай батьки трудяться в Україні, платять податки, а тим, хто тільки споживає, треба зимувати десь далі.

Було б де і за які кошти.

За українську пенсію навіть доїхати в деякі місця не доїдеш.

А як там нема, де жити, то що, на вулиці жити? І в благодійних їдальнях намагатись перехопити щось поїсти? :(
   
Англ, руська, українська. Повністю відмовилась від рос
поясни б/л ,  що є руська а що рос
   
Я не зрозумів, це про емігрантів!
Донька тиждень під наглядом Бориса Джонсоненка. Коло спілкування тільки британське
На перших порах - це добре. І щоб малі діти пішли в місцевий садочок для вивчення мови. А потім треба вже шукати своїх. Найшвидше - при церквах. І не треба лякатися слова "церква".
   
Тема переноситься у вільне спілкування
   
Чесно кажучи, то я хочу їхати з прицілом знайти роботу чи якийсь приробіток. Не знаю, чи у мої 67 у мене ще є якийсь шанс?
Але діти вже шкільного віку, отож великого клопоту не мало б бути.

Залежить від спеціальності.

І Вашого стану здоров'я.

Я в свої 66 навіть пробувати не збираюсь.

Краще вже у своїй хаті якось перезимую.
   
Було б де і за які кошти.

За українську пенсію навіть доїхати в деякі місця не доїдеш.

А як там нема, де жити, то що, на вулиці жити? І в благодійних їдальнях намагатись перехопити щось поїсти? :(
Усе робиться поступово. Дійсно, треба мати гроші. щоб заїхати туди і назад. Щоб виробити соціальну допомогу, то теж потягне місяці. Але отримують врешті ті, хто потребує. А далі треба вже шукати "щастя", тобто роботи. І так проводити зими. А що робити? Чекати з моря негоди?
   
Тема переноситься у вільне спілкування
Це важлива тема і ще потребує обкатки. Бо у ВС все вмирає- ніхто туди не заходить.
   
Краще вже у своїй хаті якось перезимую.
Мені теж у моїй хаті добре, поки тепло. Але звикла думати наперед і шукати виходу. Через війну доходи зникли, а витрат все більше і більше треба . То як, скласти руки і бідкатися? Я вже 12 років на пенсії, і хоч в мене пенсія не найгірша, я все одно опанувала новий фах і усі роки мала трохи додаткового доходу. Все було б добре, якби не війна.
   
Це важлива тема і ще потребує обкатки. Бо у ВС все вмирає- ніхто туди не заходить.
я б ввів на ФУПі посаду  модератора єдиним обов'язком якого бубло б миттєве заганяння у Вільне спілкування тем, не відповідаючих визначенню "найзапекліші політичні баталії" попередньо визначивши, що не є, або є,  всеодно,  політичними баталіями  :) .  Особливо завзятих заганяти через банлист  :D   Думаю,  що таким чином ми отримаємо два повноціних і корисних розділа
   
Це важлива тема і ще потребує обкатки. Бо у ВС все вмирає- ніхто туди не заходить.

+100, також важливі поради, як гарантовано зїбатися з України до США чи Канади, бо ми тут всі временщікі, та й українці поділяються на тих що вже зїбалися та що планують
   
навіяло срачомовними, т м,  темами

і якими мовами ви спілкуєтесь у родині?
і чи є у ваших теперешніх країнах садочки та школи з частково українською мовою викладання(спілкування)?
а з російською?
і що з себе представляють недільні українські школи? Скільки там релігійного контенту у відсотках приблизно? І чи є що робити там дітям з сімей агностиків або атеїстів?

цікаво послухати.
ПРАВДУ

Зараз - про російску взагалі забули. Це - непристойно. Навіть вдома...

Хочете послухати  - донька знає німецьку, польску, білоруську, англійську і російську... Ну приблизно як і я, але в школі в них була німецька... В мене - ні... Донька зараз в аспірантурі у Вроцлаві... Якщо що - стипендія там нормальна :)  Вона поїхала у січні, тому прав беженців не має. Гадаю, за рік в неї основна буде польска   
   
Гадаю, за рік в неї основна буде польска
Боже,  та у Вроцлаві стільки українців! Думати треба по-українськи. І в прямому, і переносному значенні.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія