Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

America, America! God shed His grace on Thee! Фотозвіт з подорожі за затемненням





Ідеальне місце для випасу корів. На м'ясо. Багато трави, вода. Є затінок.

Власне, їх там ніхто не пасе. Самі живуть, розмножаються. Власник землі приїздить іноді, сканером перерерахує поголів'я і відбере якусь частину на продажу. А решта живуть і розмножаються далі.

Це коли випасають на стейки. Такі корови молоді і не дояні. З молочними породами все зовсім по іншому.

Між іншим, ще колись давно, років 15 тому фермеру за м'ясну корову платили порядку $1000. У всякому випадку нам так розповідали. У фермера, в залежності від землі, може бути кілька сот корів. У великого фермера може бути і під 1000 корів. За якими догляд мінімальний. Фактично вони живуть як на волі. Фермер лише слідкує за огорожею своєї землі, щоб корови не розбрелись. І іноді пострілює хижаків.

От і рахуйте...

Останнє редагування: 7 вересня 2017 04:28:47 від Маковій
   
Ідеальне місце для випасу корів. На м'ясо. Багато трави, вода. Є затінок.

Власне, їх там ніхто не пасе. Самі живуть, розмножаються. Власник землі приїздить іноді, сканером перерерахує поголів'я і відбере якусь частину на продажу. А решта живуть і розмножається далі.

Саме так!
   
Ідеальне місце для випасу корів. На м'ясо. Багато трави, вода. Є затінок.

Власне, їх там ніхто не пасе. Самі живуть, розмножаються. Власник землі приїздить іноді, сканером перерерахує поголів'я і відбере якусь частину на продажу. А решта живуть і розмножаються далі.

А ось і вони, в пампасах Вайомінгщини

   
Ще трохи корівок

   
А ось і вони, в пампасах Вайомінгщини

Показати зображення...

Всі нечорноземні прерії живуть от так. Восновному вирощують яловичину.

Проте, де лише можна, стараються вирощувати якісь рослини. Земля, яка вже геть ні під що не годиться віддається під пасовиська для корів.

Я сам живу на межі гір і прерій. Тому все це постійно спостерігаю. Тут не знають куди дівати м'ясо.
   
Ми вже на шляху, де спостерігатиметься повне сонячне затемнення. По дорозі бачимо табори мисливців за затемненням

   
Густі хмари кидають густі тіні



Останнє редагування: 7 вересня 2017 05:02:50 від GizmoGremlin
   
Хм... А я не зовсім розумію навіщо люди кучкувались на спостереження того затемнення. Там +/- десяток кілометрів ні на що не впливав. Де хочеш зупиняйся і спостерігай на здоров'я.

Я, наприклад, спостерігав вдома. Але в нас не було повного затемнення. Десь 98%. І зовсім не було різниці звідки конкретно це спостерігати.

Мабуть сонячне затемнення був лише привід людям трохи пофестивалити? Зібравшись гарною громадою. Га?     :-)o
   
Хм... А я не зовсім розумію навіщо люди кучкувались на спостереження того затемнення. Там +/- десяток кілометрів ні на що не впливав. Де хочеш зупиняйся і спостерігай на здоров'я.

Я, наприклад, спостерігав вдома. Але в нас не було повного затемнення. Десь 98%. І зовсім не було різниці звідки конкретно це спостерігати.

Мабуть сонячне затемнення був лише привід людям трохи пофестивалити? Зібравшись гарною громадою. Га?     :-)o

Ні, не зовсім. По-перше, смуга, де затемнення 100% - не дуже широка. По-друге, далеко не з кожного місця його можна спостерігати, бо з обочини вздовж дороги - небезпечно, а ділянки біля дороги можуть бути у приватній власності. По-третє, тривалість повного затемнення теж не всюди однакова і максимальна лише в певному місці (в Каспері це було 2 хв 26 сек). Тобто, збиралися в місцях, де всі ці критерії були по максимуму сприятливими.

Останнє редагування: 7 вересня 2017 07:57:33 від GizmoGremlin
   
Ні, не зовсім. По-перше, смуга, де затемнення 100% - не дуже широка. По-друге, далеко не з кожного місця його можна спостерігати, бо з обочини вздовж дороги - небезпечно, а ділянки біля дороги можуть бути у приватній власності. По-третє, тривалість повного затемнення теж не всюди однакова і максимальна лише в певному місці (в Каспері це було 2 хв 40 сек). Тобто, збиралися в місцях, де всі ці критерії були по максимуму сприятливими.

Я розумію, що різниця в точці спостереження по ширині смуги затемнення грали роль. А от вздовж фактично ні на що не впливало.

Те, що не скрізь можна зупинятись і не скрізь зручно, це зрозуміло.
   
Нарешті ми на місці. Ренчо зустріло нас таким світловим шоу над місцем, де тусуватимемося. Там справа видно каравани інших туристів, деякі приїхали аж з Німеччини, але ми триматимемося від них подалі - в нас свої задачі.

   
А як народ знав де можна зупинятимь? Власники якихось ранчо заздалегідь оголошували в інтернеті, що в'їзд на їх ранчо буде вільним? Чи за якусь плату?
   
А як народ знав де можна зупинятимь? Власники якихось ранчо заздалегідь оголошували в інтернеті, що в'їзд на їх ранчо буде вільним? Чи за якусь плату?

Оголошували, за плату. Колега замовив через AirBnB, $300 US за ніч, але при умові, що буде компанія. Нас було декілька груп (включно з сім'ями), тому обійшлося дешево.
   
Ренчо виявилося величезне (на фото - бічна стіна лише; на жаль, кращої фотки наразі нема, може пізніше хто підкине), з усіма причандалами: прилученою стодолою, величезним ганком з надвірним мангалом, обіднім столом, кріслами і барними стільцями, факелами навколо від комарів etc etc. Хазяї - молода пара (на фото - не вони): типовий ковбой, років біля 30 а то й менше, симпатична жінка напів-азійського (як мені здалося) походження, 3 діточок, 2 собаки, всякі кози etc.
Всі виявилися вміру освічченими, дуже дружелюбними, трохи релігійними, і в той же час типовими американцями: ковбой хвалився якось відео зі свого айФону, на якому він пристрелив гримучу змію, що трапилася йому на шляху - прямо в голову! - що визвало непідбробний захват його жінки. Один з нас принагідно зауважив, що вони, напевно, заодно і дізналися, як та змія смакує (що взагалі-то мало б бути досить образливим), але ковбої стерпіли образу, відповівши, що ніколи не пробували зміїного м'яса, на що я відповів, що пробував якось крокодиляче на Флоріді, смакує, як курятина, і інцидент було зам'ято.

   
Табір розклали відразу біля ренчо: мій пєпєлац захищав наші намети від вітру, за нами пристроївся ще один американець зі своєю сім'єю, що вирішили жити у своєму мікроавтобусі, а поки налаштовували телескопи, добродушний пес ковбоя поцупив в Ендрю сніданкову ковбасу (з халапеньйо!), яку той залишив на тарілці біля свого намету.



Останнє редагування: 7 вересня 2017 07:52:59 від GizmoGremlin
   
Інші колеги розклалися з самого краю поля.

   
Ендрю налаштував свою апаратуру в кутку люб'язно викошеного ковбоєм шматка поля

   
Грунтовна підготовка. І технічне забезпечення. Щоб дві хвилин подивитись на тінь в небі. А ще кілька діб їзди.

Це треба бути фанатом цієї справи.
   
... а топікстартер - поруч з ним.

   
Грунтовна підготовка. І технічне забезпечення. Щоб дві хвилин подивитись на тінь в небі. А ще кілька діб їзди.

Це треба бути фанатом цієї справи.

Погоджуюсь.
   
Позаду нас розквартирувалася сім'я Еріка.
Вгадайте призначення високого зеленого намету.

   
В честь великого моменту установки для камери надруковано на папірчику, щоб не тикати випадково в разі чого

   
Wow!  (tu)
   
Тим часом починало потрішки темніти. Тіні робилися менш контрастними.

   
Сонце пожирав дракон - прямо серед білого дня!!!  :this:

   
"Намисто Бейлі" - останні проблиски сонячного світла через зубці місячного ландшафту на краю диска

   
... і з'їв дракон то Сонце! і стало темно, як вночи! на небі з'явилися зорі, завили койоти, заревіла худоба, люди закричали у захваті, а кури подумали що ніч, і полізли на банти спати!



Останнє редагування: 7 вересня 2017 07:28:01 від GizmoGremlin
   
... а мені перехопило дух, коли подивився в небо! Чорне Сонце, з білими пасмами навколо чорного диску!

... а в Ендрю тим часом вийшла така фотка сонячної корони



(c) by Andrew Brown

Останнє редагування: 7 вересня 2017 07:49:16 від GizmoGremlin
   
... а в мене - портрет протуберанців

   
Це Меркурій зліва на 8 годин від Сонця на Ендрю фото?
   
І так тривало цілих 2 хвилини 26 секунд!!

... а потім з протилежного боку з'явився перший промінчик світла, утворивши "діамантову каблучку"

   
Це Меркурій зліва на 8 годин від Сонця на Ендрю фото?

Арктур, здається. Зараз уточню. Регул.
А Венеру було видно, дуже яскраву, градусів 20 на захід від Сонця.

Останнє редагування: 7 вересня 2017 07:38:23 від GizmoGremlin
   
Ну, і світло почало потрохи відвойовувати своє. Посвітлішало, люди позамовкали, а кури знову повилазили з курятника.



Останнє редагування: 7 вересня 2017 07:47:01 від GizmoGremlin
   
Вся епопея в одній знимці

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія