Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Сенат США ухвалив надання Україні 40 мільярдів доларів допомоги


Сенат Сполучених Штатів 19 травня підтримав законопроєкт про надання Україні 40 мільярдів доларів військової та економічної підтримки

За документ проголосували 86 сенаторів, проти – 11.

Відтак тепер документ має підписати президент Джо Байден.

Законопроєкт про виділення майже 40 мільярдів доларів Палата представників Конгресу ухвалила 10 травня. «За» проголосували 367 конгресменів, «проти» – 57. Президент США Джо Байден просив у Конгресу 33 мільярди доларів для України, але конгресмени навіть збільшили запропоновану суму.

Читайте також: Законопроєкт на підтримку України на 40 мільярдів доларів: на що саме виділяються гроші

Водночас Сенат Конгресу США не домовився про ухвалення в прискореному режимі законопроєкту про надання 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Процедура була заблокована республіканцем Рендом Полом. Він вимагав додати до законопроєкту пункт про аудит витрат федеральним інспектором.

Президент США раніше закликав Конгрес діяти швидко, щоб він міг підписати законопроєкт до того, як чинна оборонна допомога для України закінчиться пізніше цього місяця.
   
Законопроєкт про допомогу Україні обсягом у 40 мільярдів доларів, серед іншого, передбачає виділення 19,7 мільярда доларів Міністерству оборони США для допомоги України. Шість мільярдів доларів буде виділено на пряму безпекову підтримку України.

Ще 4 мільярди доларів передбачено на закордонне військове фінансування для України та інших країн, яких так чи інакше торкнулось російське вторгнення в Україну, щоб допомогти їм придбати озброєння.
   
«В цьому законопроєкті (серед іншого) передбачена підтримка європейських союзників і партнерів, які є членами НАТО, або поповнення озброєнь тим країнам, які, можливо, надали військову підтримку Україні, але прагнуть поповнити свої запаси, щоб переконатися, що безпека НАТО є настільки ж сильною, як і їхня особиста безпека», - пояснює Джонатан Катц.

Крім того, законопроєкт передбачає 8,8 мільярда доларів економічної допомоги Україні. Серед іншого, це кошти на відновлення приміщення посольства США у Києві, на документування воєнних злочинів та на захист від потенційних ядерних витоків.

«В цьому новому пакеті є значний обсяг фінансування для підтримки української економіки, щоб вона залишалася настільки сильною, наскільки це можливо, попри те, що країна перебуває в центрі війни», – додав експерт Фонду Маршала у Вашингтоні.

На додаток, 4,35 мільярда доларів пропонується виділити на подолання глобальної харчової кризи та гуманітарну допомогу, яку буде адмініструвати Агенція США з міжнародного розвитку.

Ще 700 мільйонів доларів буде виділено Держдепартаменту на питання, пов’язані із глобальною харчовою кризою.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія