Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Це теж якийсь тупий новояз? Чи просто неграмотність?
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Число складається з цифр, так що нормально. І якщо така хєрня бісить, треба шото рєшать.
   
цихвірь - "сучмова" ..?  Чі шо ..?  ))

Сумліваюсь , що сучасне . Сумліваюсь . ))
   
ЦИ́ФРА, и, жін.

1. Знак, що позначає число. Цифри та латинські літери прудко чергувалися і або роздималися в іще ширші формули, або.. значно скорочувалися (Агатангел Кримський, II, 1972, 204); П'ять цифр І кілька букв: то номер телефону І прізвище таке болюче рідне... (Максим Рильський, II, 1960, 324); Куля влучила в крайнє коло мішені, позначене цифрою — 1 (Іван Багмут, Служу Рад. Союзу, 1950, 35);
//  Кілька знаків, що позначають одне (складне) число. Не знаю, через що, але остатня цифра (200) здалась декому несподіваною (Леся Українка, V, 1956, 250).
▲ Римські цифри див. римський.

2. розм. Число, кількість чого-небудь. О зміні годин і о їх порядку не мав [Тимофій] найменшого поняття, тому ляпнув мені першу-ліпшу цифру, котра прийшла йому на розум, не піклуючися о наслідках (Гнат Хоткевич, II, 1966, 387); — Коли взяти основу, на якій будуються взаємини держав, — матеріальну заінтересованість, а конкретніш — суму капіталовкладень у нашій вугільній, сталеварній промисловості, — цифри аніяк не промовляють на користь Німеччини (Андрій Головко, II, 1957, 485);
//  Показник чого-небудь, виражений у числах. Факти і цифри нашого зростання, ..трудове і політичне піднесення, викликане підготовкою до 100-річчя з дня народження В. І. Леніна, є переконливим виявом високої ідейності радянських людей (Комуніст України, 12, 1968, 4); — Давайте полічимо.. Скільки дасть вам десятина зерна? — Це коли як. В один рік дасть більше, а в інший і зерна може не повернути, — зітхнув Данило Білоус. — Я середню цифру беру (Михайло Стельмах, I, 1962, 370);
//  Сума, певна кількість грошей. Можуть заплатити Вам [за віньєтку] 15—20 руб. (звичайно, 20). Хоч це дуже мізерна цифра й мені соромно писати Вам про всю історію, а все ж я звернувся до Вас (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 447); Я тобі 13-го пришлю.. цифри, скільки іменно йде на нас грошей у місяць, бо тоді я зведу докупи всі свої розрахунки (Леся Українка, V, 1956, 130); Поволі обводить поглядом [Салоган] переселенців і мало не на кожному обличчі бачить не тільки риси, але й цифру останнього боргу (Михайло Стельмах, I, 1962, 23).
♦ Астрономічні цифри див. астрономічний; Контрольні цифри — кількісні показники, що встановлюються на певний строк завдання при плануванні народного господарства. Контрольні цифри розвитку народного господарства на наступне семиріччя наочно показують, що семирічний план являє собою нове яскраве втілення ленінської генеральної лінії партії на переважний розвиток важкої індустрії (Комуніст України, 1, 1959, 2); Кругла (кругленька) цифра: а) цифра, вирахувана приблизно, з відкиданням дрібних одиниць лічби; б) велика, значна кількість, сума. — Проблема складна, — мовив він задумливо. Лишається [укласти бетону] понад дев'яносто тисяч кубометрів. Цифра кругленька, це п'ятнадцять-двадцять тисяч на місяць (Гордій Коцюба, Нові береги, 1959, 421); Цифра справна див. справний.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 222.

   
А новояз - скорочене від нова язва ..?

Шось несхоже бо було би - сучавир  .  ))

І воно ото хтось , ще щось умнічає .

Хтось - кожне , хто і стартового і коментарі друкує . ))
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

А новояз - скорочене від нова язва ..?

Шось несхоже бо було би - сучавир  .  ))

І воно ото хтось , ще щось умнічає .

Хтось - кожне , хто і стартового і коментарі друкує . ))

Новояз - то новояз. І саме такі літери я хотів використати, так що засунь собі в дупцю своє Ёрнічаніє
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Тобто коли можновладець якийсь каже щось на кшталт "в бюджеті закладена величезна ЦИФРА" - це нормально?
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Цифра

Звичайне слово

Є число 100. Воно складається з цифер 1, 0, 0

Кто-то не выспался


По аналогии - є слово, воно складається з літер
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Цифра

Звичайне слово

Є число 100. Воно складається з цифер 1, 0, 0

Кто-то не выспался


По аналогии - є слово, воно складається з літер

Нагадало анекдот  :)
Батьки пишуть: "Синку, як ти й просив надсилаємо тобі десять гривнів.
І нарешті запам'ятай- десять пишеться з одним нулем, а не з двома"
   
ЦИ́ФРА, и, жін.

А отаке цитоване , величеньке текстом і надруковане за чотирі филини по стартовому , щось та й засвідчити може , а може і нічого не засвідчувати , та однаково швидкість надання "аргументу" - вражає . Вражає .  Прохві . У "групі підтримки" . ))


Новояз - то новояз

Авжеж - саме так русихвікація і відбуваєцця , одним зі "струмочків" , однією зі "шпаринок" - пристосуванням русского язика до української вимови , що утворює отого суржика .  НМД .
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

і чого це калоші а не мокроступи?  :laugh:

дискусія ця була актуальною ще у 18 ст
   
Звичайний мовний пофуїзм. І навколо його просто тьма. Неприємно, але терпИмо.
І так, мовний пофуїзм не сьогодні народився, про що свідчать цитати клясиків.
Головне, аби люди частіше говорили одне одному добрі букви. Упс, тобто - добрі слова. B-)
   
Чи то одна щоденна помилка пересічних? А вас не дратує, коли не ставлять розділові знаки у дописах і зрозуміти в написаному щось непросто.
Мене дратує он, коли ставлять кацапські закінчення: -ам, -ям замість -ах -ях. Н-д
по руках, а не по рукам. А воно звучить звідусіль і повсюди так неграмотно пишеться.
Не стидаються люди за свої вчинки і слова. Оце біда.
   
добрі букви.

Як друкував слова літерами , то так і друкуватиму , за допомогою - літер .

А чі сприйматимуть хтось , тії слова добрими , то ж хто зна , бо посередник у вигляді сєрь віра , усе спроможний пере ..., нанівець . ))
   
так русихвікація і відбуваєцця

О, гарне слово русихфікатор - треба його тут вживати до тих, хто може ще виправитися у кращу сторону.  B-)
   
Як друкував слова літерами , то так і друкуватиму , за допомогою - літер .

А чі сприйматимуть хтось , тії слова добрими , то ж хто зна , бо посередник у вигляді сєрь віра , усе спроможний пере ..., нанівець . ))
Якщо є слово буквар, то є і буква.  ;)
   
Як друкував слова літерами , то так і друкуватиму , за допомогою - літер .
То вже й називайте те, що друкуєте, літерами, нащо ускладнювати словом "слово". ;)
   
То вже й називайте те, що друкуєте, літерами, нащо ускладнювати словом "слово". ;)

Таа , назагал , через тії ж чинники , що окрім заступу , ще й сапу хтось вигадало і граблІ і косУ .  ))

Якщо є слово буквар, то є і буква.

Я у школі втовкмачили )) - абетка із літер зкладена , то вже інакше і ніяк .  Хрибет не гнучкий , а мізки й поготів . ))
   
Так бесит дохрена чего в быдлоновоязе.

"Лечить онкологию" (онкология это наука,а лечат рак)
"Продавать молочку" (хуечку). Это даже в магазинах начали писать
"Порешать вопрос".
 И тд и тп
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Тобто коли можновладець якийсь каже щось на кшталт "в бюджеті закладена величезна ЦИФРА" - це нормально?
а якщо він скаже: закладене число, то це нормально?
   
Це теж якийсь тупий новояз? Чи просто неграмотність?
А вес в килограммах не бесит?  :laugh:
Использовать "бытовые" значения терминов это нормально.
   
Трохи бісить. Але менше ніж "порядка" де треба і де не треба. То вже "ваще".
Хоча я сам і не експерт, - але ще вимотує "продовжується" у значенні "триває". Цим Портников постійно хворіє. А ще у нього постійно "затока" замість "протоки".
   
Трохи бісить. Але менше ніж "порядка" де треба і де не треба. То вже "ваще".
Хоча я сам і не експерт, - але ще вимотує "продовжується" у значенні "триває". Цим Портников постійно хворіє. А ще у нього постійно "затока" замість "протоки".
   
Це теж якийсь тупий новояз? Чи просто неграмотність?
XYZ2021 або 2ab - цифри?
2, 2, 0, 1 - символи, які називаються "цифрами"
XYZ2021 і 2ab  - числа.
Десь так.  B-)
   
Тобто коли можновладець якийсь каже щось на кшталт "в бюджеті закладена величезна ЦИФРА" - це нормально?
ну краще ніж "закладено число". ще підходяще тут нмд, слово "сума".
   
ЦИ́ФРА, и, жін.

1. Знак, що позначає число. Цифри та латинські літери прудко чергувалися і або роздималися в іще ширші формули, або.. значно скорочувалися (Агатангел Кримський, II, 1972, 204); П'ять цифр І кілька букв: то номер телефону І прізвище таке болюче рідне... (Максим Рильський, II, 1960, 324); Куля влучила в крайнє коло мішені, позначене цифрою — 1 (Іван Багмут, Служу Рад. Союзу, 1950, 35);
//  Кілька знаків, що позначають одне (складне) число. Не знаю, через що, але остатня цифра (200) здалась декому несподіваною (Леся Українка, V, 1956, 250).
▲ Римські цифри див. римський.

2. розм. Число, кількість чого-небудь. О зміні годин і о їх порядку не мав [Тимофій] найменшого поняття, тому ляпнув мені першу-ліпшу цифру, котра прийшла йому на розум, не піклуючися о наслідках (Гнат Хоткевич, II, 1966, 387); — Коли взяти основу, на якій будуються взаємини держав, — матеріальну заінтересованість, а конкретніш — суму капіталовкладень у нашій вугільній, сталеварній промисловості, — цифри аніяк не промовляють на користь Німеччини (Андрій Головко, II, 1957, 485);
//  Показник чого-небудь, виражений у числах. Факти і цифри нашого зростання, ..трудове і політичне піднесення, викликане підготовкою до 100-річчя з дня народження В. І. Леніна, є переконливим виявом високої ідейності радянських людей (Комуніст України, 12, 1968, 4); — Давайте полічимо.. Скільки дасть вам десятина зерна? — Це коли як. В один рік дасть більше, а в інший і зерна може не повернути, — зітхнув Данило Білоус. — Я середню цифру беру (Михайло Стельмах, I, 1962, 370);
//  Сума, певна кількість грошей. Можуть заплатити Вам [за віньєтку] 15—20 руб. (звичайно, 20). Хоч це дуже мізерна цифра й мені соромно писати Вам про всю історію, а все ж я звернувся до Вас (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 447); Я тобі 13-го пришлю.. цифри, скільки іменно йде на нас грошей у місяць, бо тоді я зведу докупи всі свої розрахунки (Леся Українка, V, 1956, 130); Поволі обводить поглядом [Салоган] переселенців і мало не на кожному обличчі бачить не тільки риси, але й цифру останнього боргу (Михайло Стельмах, I, 1962, 23).
♦ Астрономічні цифри див. астрономічний; Контрольні цифри — кількісні показники, що встановлюються на певний строк завдання при плануванні народного господарства. Контрольні цифри розвитку народного господарства на наступне семиріччя наочно показують, що семирічний план являє собою нове яскраве втілення ленінської генеральної лінії партії на переважний розвиток важкої індустрії (Комуніст України, 1, 1959, 2); Кругла (кругленька) цифра: а) цифра, вирахувана приблизно, з відкиданням дрібних одиниць лічби; б) велика, значна кількість, сума. — Проблема складна, — мовив він задумливо. Лишається [укласти бетону] понад дев'яносто тисяч кубометрів. Цифра кругленька, це п'ятнадцять-двадцять тисяч на місяць (Гордій Коцюба, Нові береги, 1959, 421); Цифра справна див. справний.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 222.

+++
Але забагато слів для проблеми з психікою у ТС.  B-)
   
Цифра

Звичайне слово

Є число 100. Воно складається з цифер 1, 0, 0

Кто-то не выспался


По аналогии - є слово, воно складається з літер

+++
   
ну краще ніж "закладено число". ще підходяще тут нмд, слово "сума".

Так, сума! Але ж не цифра.
   
https://www.youtube.com/watch?v=N4vf8N6GpdM&t=6s&ab_channel=CollegeHumor
))
Ну, я то про семантику, а не про граматику.
А у роліку класно фріца підловили. Саме на національній рисі - "ordnung ist ordnung". Здається його останнє речення було правильним. Просто він не знав терміну "Dangling Participle".
   
дискусія ця була актуальною ще у 18 ст
Чого це. Оно з новостворених нещодавно є два знаменитих приклади: іврит та чеська.
   
Тобто коли можновладець якийсь каже щось на кшталт "в бюджеті закладена величезна ЦИФРА" - це нормально?
В даному контексті катастрофи нема. Так вживається, бо краще звучить. Не шукайте тут тонкощів математики - це чисто умовно, для кращого звучання.
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Тебе одного.
   
"Каждый интеллигентный человек должен отличать:
- Бебеля от Бабеля,
- Бабеля от кАбеля,
- кАбеля от кОбеля,
- кобеля от суки" (с) :)
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

В даному контексті катастрофи нема. Так вживається, бо краще звучить. Не шукайте тут тонкощів математики - це чисто умовно, для кращого звучання.

Ну, добре... Так, я вчився в маткласі... І цифри більшої за 9 в десятковій системі числення не знаю.
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

В даному контексті катастрофи нема. Так вживається, бо краще звучить. Не шукайте тут тонкощів математики - це чисто умовно, для кращого звучання.

 "цифра" звучить краще за "число" чи "сума"? Чому?
Тому що її "плОтять", мабуть?
   
"цифра" звучить краще за "число" чи "сума"? Чому?
Тому що її "плОтять", мабуть?
тебе в мат класі не вчили, що значить "сумма"? Якщо вже зовсім коректно, то треба "значение", не пам'ятаю, як українською.
   
А от стосовно слова бісить , тобто -дратує , то ж не слово цифра винне і не хтось - абсолютно винне у вживанні слова не за призначенням , невиключено , а і хтось , хто роздратувалось , воно теж "винне" , тобто може бути визнаним "винним" , через власне небажання , сприймати щось без роздратування , що не означає - погоджуватись .

Тобто відчуття виникнення саме роздратування від якихось зовнішніх чинників , воно лише якийсь внутрішній стан людини засвідчує .  Мабуть .

От хочецця , кхм , іноді , програмьорчиків "повбивати" , за щось , що ніяк не узгоджуєцця із власними уявленнями , але ж - "хотіти не шкідливо" (с) , то й хай собі "хочецця" . ))
   
+++
Але забагато слів для проблеми з психікою у ТС.  B-)

та я й не намагався вилікувати АТ
   
Re: Мене одного бісить "цифра", "цифри" в значенні число?

Тобто коли можновладець якийсь каже щось на кшталт "в бюджеті закладена величезна ЦИФРА" - це нормально?
Ні.
Цифра - це один знак у номері у оригіналі (мові, звідки це пішло)

До речі, шифр та цифра - це ніби одне й те ж слово, просто пройшло два рази різну смислову трансформацію і стало двома словвми.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія