Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Суботнє кулінарне: чатні чи ткемалі?

Сливи вродили нівроку...  вже варення варила,  пиріг(кухен)сливововий кілька раз пекла, їли, сусідам  роздавали, а їх є та є  :weep:
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Слив'янка кажуть теж не погано  (tu)  :-B
   
Слив'янка кажуть теж не погано  (tu)  :-B

Ні, я вірна батьковій горілочці,  настояній  на зубровці чи горіхових перегородках   (P)
То ж вирішила з соусами щось замутити... що краще під що йде?

Останнє редагування: 26 серпня 2018 14:53:38 від ценительница алей
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Ні, я вірна батьковій горілоці,  настояній  на зубробці чи горіхових перегородках   (P)
О так пані знає толк  :super:
   
О так пані знає толк  :super:
Та, я така малееенька поціновувачка цього діла, зрідка...   та і  скільки ж  її літаком в Німеччину привезеш?  ;)
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Перекрутите на крупной мясорубке, сварите типа повидла и используйте как основу для соуса. Надо сделалть , открыли баночку вкинули ингредиенты и все свежачек.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Сливи вродили нівроку...  вже варення варила,  пиріг(кухен)сливововий кілька раз пекла, їли, сусідам  роздавали, а їх є та є  :weep:
в чвтні хіба не з манго? Я сливки люблю мариновані закусочні. С гвоздикою і духм. Перцем. Тільки роблю їх швидко, не витримуючи.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

https://kolizhanka.com.ua/slyva-marynovana-oryginalna-zakuska-na-zymu/
Сливки брати великі і дуже тверді.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Ні, я вірна батьковій горілоці,  настояній  на зубробці чи горіхових перегородках   (P)
То ж вирішила з соусами щомь замутити... що краще під що йде?
скоштуйне нормальну сливовицю, та забудете про ваш той цукор із дріжджами
   
Перекрутите на крупной мясорубке, сварите типа повидла и используйте как основу для соуса. Надо сделалть , открыли баночку вкинули ингредиенты и все свежачек.

Можна б було , але не маю тут в хазяйстві   закруточної машини...    8-)
   
в чвтні хіба не з манго? Я сливки люблю мариновані закусочні. С гвоздикою і духм. Перцем. Тільки роблю їх швидко, не витримуючи.
А можна рецептик?  :)
Побачила, дякую  :give_rose:
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Можна б було б, але не маю тут в хазяйстві   закруточної машини...    8-)
Ну так це міняє справу! Тільки слив'янка!  :dance3:
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Можна б було б, але не маю тут в хазяйстві   закруточної машини...    8-)
капец )) то купіть баночки з кришечками твіст*

   
Ну так це міняє справу! Тільки слив'янка!  :dance3:

Та нема тут їх з ким пить,  чоловік і той непитущий.... так, зрідка червоного вина келих і все... :weep:
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

я вже більше 10 років не користуюся закруточною машинкою -адский труд.

замість них банки-кришки системи "твіст-офф". секундна справа -крутанули горячи туго до упору рукою.  :) все.

   
капец )) то купіть баночки з кришечками твіст*

Показати зображення...

Та баночки такі є, але ж хіба вони такий ефект мають , як і ключом закруточним закриті банки? Хіба будуть стояти пару місяців?
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

А можна рецептик?  :)
Побачила, дякую  :give_rose:
і ще нюанс -сіль, цукор і оцет я на смак додаю , а не за рецептом.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Та баночки такі є, але ж хіба вони такий ефект мають , як і ключом закруточним закриті банки? Хіба будуть стояти пару місяців?

 :facepalm1: стоять роками.))) хоча, кришка тут ні до чого.
тут треба технологичність процессу консервації соблюсті. тоді і стоятимуть.

а кришки ці закрівають герметично.

ви дитячу іжу бачили -там уселяки пюрешки, соки -вони усі під такими кришечками.

Останнє редагування: 25 серпня 2018 22:07:55 від эЛКа
   
я вже більше 10 років не користуюся закруточною машинкою -адский труд.

замість них банки-кришки системи "твіст-офф". секундна справа -крутанули горячи туго до упору рукою.  :) все.

І що Ви таким чином консервуєте, все , що і закруточною раніше? Не знала, що так можна... :rotate:
Я  ці баночки використовую тільки для варення з цурком-желє, коли 1кг фруктів і 500 гр цукру...   не знаю, чи практикується таке в Україні
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

я вже більше 10 років не користуюся закруточною машинкою -адский труд.

замість них банки-кришки системи "твіст-офф". секундна справа -крутанули горячи туго до упору рукою.  :) все.
аналогічно. А стерілізую в мікрохвильовці.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

І що Ви таким чином консервуєте, все , що і закруточною раніше? Не знала, що так можна... :rotate:
Я  ці баночки використовую тільки для варення з цурком-желє, коли 1кг фруктів і 500 гр цукру...   не знаю, чи практикується таке в Україні
так. Вони є різних об'ємів і форм. Улюблені - маленькі пузатенькі.
   
Ок, дякую, але сьогодні мене більше інше цікавить: що більше таки ходове для нашого українського смаку, там до м'яса, риби ,тощо: ткемалі чи чатні? В кого що краще йде?
   
До речі, маю рецепт класного сливового пирога, кому потрібно... того, що в Нью Йорк Таймс більше двадцяти років передруковували з року в рік  :)
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

О,  сьогодні в мене вперше трапилося таке : робила яблучний сік, і коли він закіпів, то частина звернулася в щось тверде, як желейки. Це що, пектин жел фікс? і чого раніше такого не було?
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

До речі, маю рецепт класного сливового пирога, кому потрібно... того, що в Нью Йорк Таймс більше двадцяти років передруковували з року в рік  :)
давай!
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Ок, дякую, але сьогодні мене більше інше цікавить: що більше таки ходове для нашого українського смаку, там до м'яса, риби ,тощо: ткемалі чи чатні? В кого що краще йде?
чвтні люблю. Тккмалі(?) В Грузії ресторан ах теж. А в магазині одного разу взяла, то не з'їли.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Ткемали по классике - из алычи. Жена из слив повидло варит, а я часть того повидла перевожу на пастилу в духовке на пергаменте. Вкусная получается, хоть и на рубероид похожа, до зимы не доживает. Вкусны маринованные сливы, маринад - тот же, что и на огурцы берете. Соль, сахар, уксус в привычных вам пропорциях. на дно банки - 2-3 лавровых листа, 3-4 почки гвоздики, 3-4 горошка душистого перца. Кипящим маринадом залить-слить-закипятить-залить и можно закрывать. Это вкусно. Для себя еще стручок острого перца кидаю, но то на любителя. Сливы должны быть недоспевшие, иначе разлезутся нафиг. Лучше всего "угорка". Друзья и коллеги эти маринованные сливы хвалят.
   
Сливовый пирог из "Нью-Йорк Таймс"

https://www.povarenok.ru/recipes/show/59743/
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

До речі, маю рецепт класного сливового пирога, кому потрібно... того, що в Нью Йорк Таймс більше двадцяти років передруковували з року в рік  :)
Давайте тута!
   
Давайте тута!
Дала вище..  дуже класний і легко робиться...  до  капучіно саме те!   :shuffle:
Я його цього  літа  вже раз вісім пекла і  не приїдається  (tu)   
навіть заморозила трохи слив на пробу на пізніше, німкені так роблять

Останнє редагування: 25 серпня 2018 22:30:55 від ценительница алей
   
Ткемали по классике - из алычи. Жена из слив повидло варит, а я часть того повидла перевожу на пастилу в духовке на пергаменте. Вкусная получается, хоть и на рубероид похожа, до зимы не доживает. Вкусны маринованные сливы, маринад - тот же, что и на огурцы берете. Соль, сахар, уксус в привычных вам пропорциях. на дно банки - 2-3 лавровых листа, 3-4 почки гвоздики, 3-4 горошка душистого перца. Кипящим маринадом залить-слить-закипятить-залить и можно закрывать. Это вкусно. Для себя еще стручок острого перца кидаю, но то на любителя. Сливы должны быть недоспевшие, иначе разлезутся нафиг. Лучше всего "угорка". Друзья и коллеги эти маринованные сливы хвалят.
Дякую
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Сливовый пирог из "Нью-Йорк Таймс"

https://www.povarenok.ru/recipes/show/59743/
от дякую -зберегла )))
   
в чв
А чатні хіба не з манго? Я сливки люблю мариновані закусочні. С гвоздикою і духм. Перцем. Тільки роблю їх швидко, не витримуючи.

Чатні можна з всяких фруктів робити , наскільки я знаю...  але я ще ні разу не робила... ткемалі пару раз робила, але якось не дуже воно мені вдалося,  як на мене ( я і не знаю, що за смак має правильно бути, в оригіналі ніде ткемалі не куштувала..  ні разу  не заставала  цей соус в ресторані)
   
от дякую -зберегла )))


Не пожалкуєш  ;)
   
чвтні люблю. Тккмалі(?) В Грузії ресторан ах теж. А в магазині одного разу взяла, то не з'їли.

А як саме чатні робите, за яким рецептом?
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Ткемалі зеа гут
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Чатнi це з карi ? Менi не дуже.
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Чатні можна з всяких фруктів робити , наскільки я знаю...  але я ще ні разу не робила... ткемалі пару раз робила, але якось не дуже воно мені вдалося,  як на мене ( я і не знаю, що за смак має правильно бути, в оригіналі ніде ткемалі не куштувала..  ні разу  не заставала  цей соус в ресторані)
тому мені напевно магазинний ткемалі не сподобався, бо кислий. а в рестораціях грузини з сливок вочевидь роблять.

п.с. дякую за рецепт пирога. спробую.

А як саме чатні робите, за яким рецептом?
сама не роблю - в індійських ресторанах на стартер замовляла з "попадамсами".
   
Re: Суботнє  кулінарне: чатні чи ткемалі?

Зателефонувати до госпіталю, якщо візьмуть, віднести хлопцям, хай поласують
   
Поділюся своїми  враженнями...
Зварила вчора ввечері з однакової кількості слив( по 1 кг) трохи ткемалі і чатні на пробу... 
Сьогодні на обід було заплановано стейки,   ціленька картопля з маслом і  укропом, свіжий cалат, червоне вино...   то ж з соусом вчора я  підгадала  вчасно..
Таки чатні  смакує всім краще, хоч і цукру там більше....  ткемалі( за класичним рецептом) -  ну так собі
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія