Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Учимся и учим готовить вкусно

Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Кавун і полуниці 1:1 у блендері
Трохи цукру/меду і свіжого лимонного соку
Здогадувався, що буде смачненьке, але і гадки не мав, що настільки
Мала видула 4 склянки, відмовившись від піци і морозива в Новорічну ніч
Та і я аж припух
А колір - просто неймовірний.
Самозрозуміло, що і ягоди і кавун чим стигліші і смачніші - тим краще
Як правило, геть стиглі суниці в логістиці йдуть на заморозку, а не на продаж свіжими, бо нележкі на прилавку
Тому беру їх. До того ж, коктейль одразу отримуєш прохолодним.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ну й деж, пане, зараз відкопати кавуна? Запам'ятаю на наступний рік.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Ну й деж, пане, зараз відкопати кавуна? Запам'ятаю на наступний рік.
Імпортний, звичайно.
Не фонтан, 2-3-4 тижні поки доїде з Мексики/Бразилії/Чілі, як для їсти свіжим "3+ - "4-", але якщо його в блендер то тверда 4 - смак гарний.

Думав, бізнес проклав дорогу кавунам і в Україну. Виноград же і банани возять - то чому не кавуни? :S
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Імпортний, звичайно.
Не фонтан, 2-3-4 тижні поки доїде з Мексики/Бразилії/Чілі, як для їсти свіжим "3+ - "4-", але якщо його в блендер то тверда 4 - смак гарний.

Думав, бізнес проклав дорогу кавунам і в Україну. Виноград же і банани возять - то чому не кавуни? :S
хз, може десь в жирних маркетах є, та то за всі гроши світу. Планую пару- трійку центнерів в наступному цьому роци на зберігання в яму в гаражи скласти. Того року не сталося, тато мій так робив, до нового року нормально жерли іх. Но, зараз нема.

Останнє редагування: 1 січня 2021 18:19:42 від beggy
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

хз, може десь в жирних маркетах є, та то за всі гроши світу. Планую пару- трійку центнерів в наступному цьому роци на зберігання в яму в гаражи скласти. Того року не сталося, тато мій так робив, до нового року нормально жерли іх. Но, зараз нема.
Ми завжди мали кавуни до нового року. Саме так - пару центнерів. Навіть без особливих умов зберігання - просто на цементі в гаражі. Зараз би я і постелив м"якенько на підлогу і накривав би.
Кавуни чомусь непропорційно дорогі 14 доларів заштуку 3-4 кіла. ПРи тому, що ще і викинеш 25% шкури
Банани чи яблука куди дешевші
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ми завжди мали кавуни до нового року. Саме так - пару центнерів. Навіть без особливих умов зберігання - просто на цементі в гаражі. Зараз би я і постелив м"якенько на підлогу і накривав би.
Кавуни чомусь непропорційно дорогі 14 доларів заштуку 3-4 кіла. ПРи тому, що ще і викинеш 25% шкури
Банани чи яблука куди дешевші
в нас, мабуть, ще дорожче. То мене жаба удавить. Я краще того ж вінограду турецького куплю та цитрусів.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Про зберегання кавунів. В яму в гаражи на бетоній чи щебень - сіно сухе. І, за можливістю, в один, максімум в два шари ті кавуни. На НР, то дуже смачно. Мамо іх, невеличкіх ще соліла, ци живуть до весни, та мені вони огідні. Хоча іньши іх нахвалювали.
Я десь вище пісав, маю дефект, я не відчуваю смака солі. Може тому маміни солоні кавуни не зайшли.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Про зберегання кавунів. В яму в гаражи на бетоній чи щебень - сіно сухе. І, за можливістю, в один, максімум в два шари ті кавуни. На НР, то дуже смачно. Мамо іх, невеличкіх ще соліла, ци живуть до весни, та мені вони огідні. Хоча іньши іх нахвалювали.
Я десь вище пісав, маю дефект, я не відчуваю смака солі. Може тому маміни солоні кавуни не зайшли.
То і квашені помідори/огірки/капуста теж?
А якщо сіль прямо на язик? ПРосто пече?

Ви читали Робінзон Крузо?
П"ятниця теж так і не зміг звикнути до солі.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

То і квашені помідори/огірки/капуста теж?
А якщо сіль прямо на язик? ПРосто пече?

Ви читали Робінзон Крузо?
П"ятниця теж так і не зміг звикнути до солі.
з огірками та томатами легше. Ім як не в себе й маріновані, й квашені. Про сіль. Як готую собі - не солю. Як ще люди будуть істи - небагато солі додаю, десь гігіенічну норму. Сіль відчуваю скоріше ньобом, пече, як сильно пересолене. Про цю ваду, як ні дивно, узнав достатньо пізно, класі в десятому.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Середь друзів вважаюся за гарного кухаря, то не дивно, я хімік ще до війни, бос мій колись казав, що гарний хімік ніколи не буває поганим кулінаром. Бо процес один і той самий. Жеруть ізрядно, тісто мені чомусь не дуже вдаеться, та щодо м'яса, то тут все добре.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Цікавий загальновідомий факт, що сприйняття їжі десь наполовину залежить від оформлення блюда і емоційного настрою.
А в екстрімі так і всі 100%
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Кстаті, і приклад
Прості варьонка і гірчиця, а хто відмовиться? І смакуватиме, даю гарантію ))

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Це тільки я не можу наїстися борщем?
Три великих тарілки і ще б їв, якби шлунок був гумовий :D

Нічого більше не викликає такого скаженого апетиту, реально наркотик :D
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Це тільки я не можу наїстися борщем?
Три великих тарілки і ще б їв, якби шлунок був гумовий :D

Нічого більше не викликає такого скаженого апетиту, реально наркотик :D
що в вас за борщ не знаю, моі жинкі готують, так більше тарілки з'істи не виходить. Щоправда, взагалі мало йім.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

що в вас за борщ не знаю, моі жинкі готують, так більше тарілки з'істи не виходить. Щоправда, взагалі мало йім.
Та борщ - як борщ: нічого особливого
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ну не знаю. Борщ в нас варять на бульоні з коровячою костомахою, як бульон зварен, м'ясо с кісткі йде до борщу, кістка - сусідському собаци. Достатньо квасолі, небагато картоплі, сельдерей ебучій, капуста квашена та сира. З літа заготовлена бурячна заправка.  Я не знаю, хто може дві тарілкі того з'істи. То не реально.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Буде свіжий борщ - сфотографую.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

інгрідієнти - то лише півділа
можна пересобачити найкращі дурним пересмаженням та переваркою
Це холодець варять по 5-7 годин, борщ після такого хіба собаці віддати

Я б отаке теж не їв би
Це якесь знущання  :(



Останнє редагування: 11 січня 2021 23:38:43 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

То так. Переварене, то на викінштейн. Та якось вміють. Сам борщ не варю. Уху варю. Та, зараз мені то дорогувато, стерлядь.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Сиджу просто зараз і доїдаю третю миску  :weep:
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Аби навчити готувати (йдеться не про інгрідієнти страви, а саме про готування), треба показати, як одна і та сама страва -- з одних і тих же інгрідієнтів -- і приготована одною і тою ж людиною
міняється, коли її
- готують довше/коротше, або
- якийсь її лише один складник варять/самжать і т.д. довше/коротше, або
- розмір порізаних шматочків в тій страві

1. Розділити складники навпіл і почати варити їх синхронно. Але одну кастрбюлю тримати на вогні аби-аби приварилися складники, а іншу варити, скажімо, 2 години.
Так можна спробувати зробити тушену картоплю і борщ - 2 протилежності (як на мою думку)

2. Олів"є - з різними розмірами шматочків цибулі та м"яса

І потім спробувати що вийшло

І тоді в голові клацне. Почнеться розуміння.

Без цього розуміти що відбувається ПРИ ГОТУВАННІ не навчишся
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

В кожній страві є головні інгрідієнти і додаткові
"Головність" визначає той, хто буде їсти, а не якийсь догматичний рецепт двоюрідної бабусі чи найкращого кухаря країни.

Мені, наприклад, геть не цікаво, чи є морква в олів"є, тушкованій картоплі чи квашеній капусті. А от в борші вона мусить бути.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Знову зварив борщу повну 5 літрову кастрюлю
Днів на 4-5 вистачить )

Аби не переварити солодкий перець, капусту і буряк (а також кріп і щавель)
я варю квасолю і охолоджую її до близько 0С
і заморожую літр томатного соку
+ маю під рукою холодну кип"ячену воду з холодильника чи лід

Спочатку варю м"ясо в мінімумі води скільки там (на любителя), потім кидаю картоплю (її я ріжу мілко - кубики десь 1см), даю закипіти на 1-2 хвилини, потім кидаю разом перець, капусту, буряк і зелень, і як тільки-тільки воно почне пускати бульби, закіпаючи, - тут же одразу знімаю з вогню і миттєво кидаю туди холодну квасолю і лід томатного соку. Якщо борщ загустий, доливаю льодяної холодної води скільки там треба. Температура тут же падає - варка інгрідієнтів миттєво зупиняється. Вони лише приварюються і практично не міняють смак - тургор.
Борщ виходить як напівсалат. Свіжий і веселело-весняний на смак і текстуру. Зверху сметанки і за вуха не відтягнеш.

Ось мої інгрідієнти:

М'ясо. Можна 50-50 шинки чи сосисок
Спеції: перець чорний, гострий, кріп, петрушка, цибуля, лавр, кмин, розмарин, глютамінат Na (чайна ложка на 5л.)
Зажарка
Картопля, капуста, квасоля, буряк, перець солодкий, цибуля
Лимон, цукор, сіль
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Re: Учимся и учим готовить вкусно

Знову зварив борщу повну 5 літрову кастрюлю
Днів на 4-5 вистачить )

Аби не переварити солодкий перець, капусту і буряк (а також кріп і щавель)
я варю квасолю і охолоджую її до близько 0С
і заморожую літр томатного соку
+ маю під рукою холодну кип"ячену воду з холодильника чи лід

Спочатку варю м"ясо в мінімумі води скільки там (на любителя), потім кидаю картоплю (її я ріжу мілко - кубики десь 1см), даю закипіти на 1-2 хвилини, потім кидаю разом перець, капусту, буряк і зелень, і як тільки-тільки воно почне пускати бульби, закіпаючи, - тут же одразу знімаю з вогню і миттєво кидаю туди холодну квасолю і лід томатного соку. Якщо борщ загустий, доливаю льодяної холодної води скільки там треба. Температура тут же падає - варка інгрідієнтів миттєво зупиняється. Вони лише приварюються і практично не міняють смак - тургор.
Борщ виходить як напівсалат. Свіжий і веселело-весняний на смак і текстуру. Зверху сметанки і за вуха не відтягнеш.

Ось мої інгрідієнти:

М'ясо. Можна 50-50 шинки чи сосисок
Спеції: перець чорний, гострий, кріп, петрушка, цибуля, лавр, кмин, розмарин, глютамінат Na (чайна ложка на 5л.)
Зажарка
Картопля, капуста, квасоля, буряк, перець солодкий, цибуля
Лимон, цукор, сіль
1.Нащо потрібен вам глутамат натрію? Чи без нього вам борщ уже не смакує?
2. Цукор - з овочами разом викликає гнильні процеси в кишківнику. Солодкість борщеві й так надають морква, буряк
3.Лимон? Чи лимон.сік?  Для кислоти ж є томат.сік, якого Ви берете 1 літр, але, може, сік у Вас не кислий , бо то залежить від сорту томатів.
Ну в цілому - то кожному своє, але вже зрозуміло, що Ваша кулінарна особливість - побільше оригінальності у всьому, як не хліб з чифіром, бо борщ з глутаматом.. Аби не шкодило!
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

1.Нащо потрібен вам глутамат натрію? Чи без нього вам борщ уже не смакує?
2. Цукор - з овочами разом викликає гнильні процеси в кишківнику. Солодкість борщеві й так надають морква, буряк
3.Лимон? Чи лимон.сік?  Для кислоти ж є томат.сік, якого Ви берете 1 літр, але, може, сік у Вас не кислий , бо то залежить від сорту томатів.
Ну в цілому - то кожному своє, але вже зрозуміло, що Ваша кулінарна особливість - побільше оригінальності у всьому, як не хліб з чифіром, бо борщ з глутаматом.. Аби не шкодило!
Глутамат. Я порівнював з і без. Мені персонально з ним смакує краще. Різниця дуже відчутна. Комусь - ні. Він геть не шкідливий, бо це сама звичайна амінокислота, якої повно в будь-якому білку. Але у вільній формі ця аміокислота є нейромедіатором, яка підвищує сприймальність смаку рецепторами язика
В усіх ресторанах його додають, до речі. Та і в усіх консервах практично він є. Криміналу геть не бачу. Це як перець чи кріп.

Цукор. Тут теж індивідуально. До речі, сьогодні я кинув всього аж 4 чайних ложки аж на 5 літрів борщу. Просто пробуєш і додаєш під настрій. Коли помідори береш несолодкі (lemon boy), додавав і по 3 столових. На смак і під настрій. А що Ви думаєте про гниття в кишках, якщо після борщу з'їсти бутерброд з варенням, морозива чи просто випити чаю? ))

Лимон чи сік лимонний. Знову таки, на смак. Плюс, аби буряк вибухнув своїм кольором. Та і скільки його там треба? 2-3 столових ложки аж на 5 літрів, нема про що говорити. Якщо щавелю кидаю подвійну дозу, тоді лимон не додаю
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Щодо гниття - не варто після основнї страви їсти десерти. Не уявляю, як запхнути в себе солодкий бутерброд після борщу???
Усе солодке -на окремий прийом їжі. Ну тобто - пообідали о 13, то десерт о16. Та й самих солодощів їсти мінімум, і не щодня. Чим менше - тим краще. Я чаї трав'яні без цукру і варення п'ю. Цукерки і печиво взагалі не люблю, і не тільки через цукер, а через усю оту синтетичну гидоту в них. Але чорний шоколад ( не український!)- то таки смакує!
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Щодо гниття - не варто після основнї страви їсти десерти. Не уявляю, як запхнути в себе солодкий бутерброд після борщу???
Усе солодке -на окремий прийом їжі. Ну тобто - пообідали о 13, то десерт о16. Та й самих солодощів їсти мінімум, і не щодня. Чим менше - тим краще. Я чаї трав'яні без цукру і варення п'ю. Цукерки і печиво взагалі не люблю, і не тільки через цукер, а через усю оту синтетичну гидоту в них. Але чорний шоколад ( не український!)- то таки смакує!
Та справа не в тому, як запхнути, а про те, чи буде "гниття овочів з цукром"

Бо я в дитинстві любив терту моркву з цукром і все було ок ))
Нічого не буде
Це ж не молоко з квашеними огірками ))
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Пані та пане, за тиждень повернуся, мало часу зараз, подіскутуемо.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Пані та пане, за тиждень повернуся, мало часу зараз, подіскутуемо.
Нехай щастить !  :gigi:
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Про домашнє вино можна поговорити, якщо кому цікаво.

Восени з чого там є і з чого кому подобається - зробили скількись там того вина. Смачного, напівсолодкого, концентрованого, як олія.
П"єш - і відчуваєш як воно в кров вливається всім ароматом.
І якщо є багато сировини - чудово.
А якщо всього лиш відро - два? Друзі, комусь дати, хтось прийде, сам півскляночки увечері - і за 4-5 місяців закінчилося.  :(

А крамничне не смакує. Я, наприклад, його терпіти не можу. Все однакове, зі штучною "дубільно-в"язкою" терпкістю, якесь все "стандартизоване", чи що, хрін на смак розбереш чи гарне чи ні, бо все однакове-бридке.

От пиво - інша справа: там смакові особливості відчутні, завжи знайдеш собі щось під настрій.
Під копчену рибу, під салямі, під шашлик, під смажене м"ясо - завжди є вибір.

А під вино - ну, мені, наприклад -  вибрати просто нема з чого: всі крамничні вина мені однакові, хоч убий.

Хтось пробував робити домашнє вино з того, що можна купити в крамниці? Ну, там виноград, яблука-груші, сік?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Вже сімь років не роблю вина. На то потрібен час. Едине, від чого вас застерігаю, робити вино із сливи. Ви наебетесь з ним як коти. То піпец.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Хтось пробував робити з соку з крамниці ?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Хтось пробував робити з соку з крамниці ?
а хіба таке можливо?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

а хіба таке можливо?
5 років вже роблю. Як зв"язався з дріжджами пекти хліб
Тоді і квас і хліб и вино все одразу почав.))
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Насправді, вино з покупного соку робити не те, що просто, а практично не потребує зусиль.
Ну, максимум 10 хвилин аби заквасити і 10 хвилин в кінці, включаю всі приготування з самому початку і аби розлити по пляшках в кінці.
Назагал десь 20 хвилин, аби зробити 8 літрів.
Решту часу воно собі стоїть та грає і відстоюється.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А поебатися? Знаете скількі поебатися треба з слівянкою, що желіруеться? То не наши методи. Так і апельсінове віно зробити можна. Не, треба мордуватися, щоб воно здавалося смачним.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

А поебатися? Знаете скількі поебатися треба з слівянкою, що желіруеться? То не наши методи. Так і апельсінове віно зробити можна. Не, треба мордуватися, щоб воно здавалося смачним.
Ну, тут часто якраз навпаки. Смачне не вийде, поки не намахаєшся
Навіть насіння посмажити гарно треба "намахатися"

А в мене сьогодні знову буде борщ
Десь кіло тільки зелені (листя буряка, кріп, щавель, солодкий перець) в мисці. А ще сам буряк і помідори.
Зараз все це лише розморожується, але літній запах вже такий сильний в кухні - сил нема терпіти
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Це якась Літня Соната коли овочі домашні і вирощені з любов'ю
2 великих миски
якшо на кокаїн такий же приход, то я розумію їхню пристрасть
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Це якась Літня Соната коли овочі домашні і вирощені з любов'ю
2 великих миски
якшо на кокаїн такий же приход, то я розумію їхню пристрасть
дуже поважаю пана, за його відношення до іжи з точкі зору носа. Запах, можливо, й головніше самого смаку, хочь вони й пов'язані. Ну, не бува несмачним те, що гарно пахне.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія