Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Учимся и учим готовить вкусно

Re: Учимся и учим готовить вкусно

;o
 :D
спробуйте зробити. Вони дуже різняться
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

https://youtu.be/IKaYb_Brq80


Моркву обов"язково дав би присмажену і цибулю присмажену.
Чорний/душистий перець - досить багато насипав би.
Цукор - на ото скільки він зробив - гарних півтори столових ложки.
Часник - вже як вимкнув вогонь
І петрушку б - порізав би ще мілкіше і не тушкував.
Можна півсклянки вина вже як вимкнув вогонь

Ну, про кріп - то моя "хвороба" - дав би від душі ))

Томатні пасти всі мають якийсь "штучний" присмак - не додавав би. Та і від помідорів деякі м"яса скукожуються.
В общем, без помідорів.

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Я більше вересневу люблю. Вона грубіша, так. Та якесь священне зло в ній більше прісутне. М'ясо з нею - бомба.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

спробуйте зробити. Вони дуже різняться

А де того розмарину в червні взяти, як я його саджаю в кінці травня?  :)
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Я більше вересневу люблю. Вона грубіша, так. Та якесь священне зло в ній більше прісутне. М'ясо з нею - бомба.
Весняні врожаї - м"якші, ніжніші, може, прємніші за текстурою і спокійніші в роті, але аромат рослини набирають - чим довше стоять в землі
Помідор, почервонівший на підвіконні і на рослині - це велика різниця

І да, аромат рослини натягають тільки в здоровій і поживній землі.
У мене десь з куб швидковисушеного сіна зеленого кольору в гаражі, за тиждень перед висадкою рослин вкопаю те сіно в землю.
А там і трава на газоні почне рости - вся скошена піде на город. Помідори в такій землі виганяються в нашому відносно короткому літі до 3 метрів висотою. Розмарин встигає вирости до півтора метра. І смак то все набирає просто неймовірний.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А де того розмарину в червні взяти, як я його саджаю в кінці травня?  :)
він в вазонах весь рік. Воно ж вечнозелене.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

він в вазонах весь рік. Воно ж вечнозелене.

Воно як не обпечене прямим сонцем, не обдуте живим вітром і не схопить приморозок-другий восени вночі, то і смак середній

Я якось вирощував помідори гідропонічно в підвалі - то виросло на смак таке як з крамнці.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Не знаю. В нас росте в вазонах з новембера по квітень в хаті, бері та пріправляй. Іньший час - в землі.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Не знаю. В нас росте в вазонах з новембера по квітень в хаті, бері та пріправляй. Іньший час - в землі.
Я тільки цибулю взимку в горщиках вирощую. Втикнув - через 2 тижні вона виросла - з"їв, втикнув той же горщик наступну.
Розмарин росте довго, мені простіше виростити на городі і заморозити
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ведерного обьему горщіки, вже висадили. Едине, треба дивитися та вчасно вирізати окаменілу, задеревенілу хуету. Буде гарний розмарін весь рік.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Можливо завтра, а можливо післязавтра надам вам мегарецепт ідюшачоі ногі. Просто може статися, що довго мене не буде, ну, посмакуете, згадаете про мене.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Можливо завтра, а можливо післязавтра надам вам мегарецепт ідюшачоі ногі. Просто може статися, що довго мене не буде, ну, посмакуете, згадаете про мене.
Висилайте вже готову ногу  :D
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Висилайте вже готову ногу  :D
як до вас дістанется, то не кожний собака то істи буде.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ну і до пасхи знову

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Дивится. Беремо найбільшу індюшачу ногу. То кіло. Гарненько іі натираеми сумішю трьох перців та солі. Під шкіру загоняемо не більше трьох зубків часнику, різаний на чверті. Додаемо трохі оліі та, за бажанням, я того не люблю, трохі, столову ложку соусу соевого. Лишаемо від двох годин, а краще наніч. А зранку, беремо ту ногу, яка є в перци, обертаємо обережно, щоб не слоями, беконом готовим. Я льняною ніткою то фіксую, та можна хоть зубочісками. Бекон в пароварци стягуеться, то треба враховувати. Час пріготування 1.20 - 1.30. За десять, може 20 хвилин там де стягнувся бекон, прікрийте половинками свіжого. Дружина того не любить, та саме в цей час, під час вторічного покривання беконом, я  підкладаю 3-4 лаврових листа під ногу.
То смачно з рисом. Ну, може з картоплею ще, не певен. А, нітки витягнути не забудьте.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Дружина от порадила, що суміш для натирання має бути така: два зубки часнику через давілку, ложка оліі, десь з півграму - грам суміши перців, чверть чайноі ложкі мускатного горіха, півчайноі ложки солі, столова ложка соевого соусу. Воно вам можливо буде недосолене. Ну, мало солі імо.Тож, експерементуйте. Тримати в псевдомарінаді не меньше двох годин.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ну не сказав, перепрошую. Готують таку ногу в пароварци. Може можно і інакше, того не знаю.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Супер-пупок  :lol:




Смішно, але смачно...
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Ну і до пасхи знову

https://youtu.be/g3J5tjk8mBw

1:45
Найкраще масло по тісту розмазувати шпателем або шкільною лінійкою:gigi:

Я одразу здогадався як оті нашарування тіста в кінцевому варіанті отримати, бо так само із скатуванням і центральним розрізом робляться булочки
Але ідея класна, виглядає просто чудово, робити надзвичайно просто, інгрідієнти знайомі і їх небагато, дякую, обов"язково на днях зроблю

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Маслом треба було більше змазати блин - воно б тоді розкручувалося вже готове, не треба рвати. То вобще круть і вершина пекарного мистецтва, коли така випічка сама розслоюється (tu)
І - так - я б і цукром трохи посипав блин, і ще зверху - перед посадкою в пічку.

Прикарамелизований цукор - ням !

Останнє редагування: 6 квітня 2021 01:38:47 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Сьогодні заквасив 5кг капусти.
Як я то роблю

Вибираю здорові качани (не розмір, а від слова здоров"я). Не вдарені, не в"ялі і т.д. Прискіпливо вибираю. Яку капусту брати - то окрема тема. Там власний досвід, поки не перепробуєш всі капусти - не взнаєш. У нас продається якась називається Тайванська.

І даю капусті полежати місяць в повній темряві, закутаній в мокрий папір в целофановій торбі десь при 5-8С . Качани гублять хлорофіл і стають білими-білюсінькими і значно солодшим. Крім того, міняється текстура. З нитчатих-м"яких листки стають дуже тендітними, хрусткими і ламкими.
І тоді я її січкую простим ножем. Довгі нитки капусти не люблю: коли вони звисають з виделки тре рота задирати і тоді тече і по підборіддю і на сорочку може капати. Ріжу так аби вийшло не довше 5-6см
Трохи переминаю, дійсно, таки трохи
Притрамбовую в чому там. Сиплю туди солі з розрахунку 2.5 чайні ложки на кіло капусти. + цукор, якщо капуста не солодка. Від 1 до 1.5 чайних ложки на кіло капусти

І заливаю поступово розсолом тої ж сольвої концентрації, притрамбовуючи руками, поки розсол не покриє капусту.
Все.
Накриваю тарілкою, ставлю гніт

Три дні при кімнатній температурі, потім 3-4 в холоді (8-10С)

Віджимаю, цибулька кружечками, олія з ароматом. Соняшникова чи горіхова (вище є як я роблю олію з ароматом)

Моркву кваситися не додаю. Вона дає жовтий колір, а я не для того капусту місяць відбілював в темноті )). У мене капуста біла як щойно випавший сніг на сонці. Просто естетичний компонент.


Останнє редагування: 7 квітня 2021 06:04:32 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

https://youtu.be/PVJRS8f7LQI
Смішно, але смачно...

не знає тітка тонкощів приготування тушкованої капусти чи вареного рису.
Але вам я секрет розкажу.

Подивіться лишень на капусту в казанку ДО того, як вона кидає рис
І порівняйте з тим, що вона наклалає вже в тарілку. Вже каша-пюре капустяна, а не красива розокремлена капуста.
І рис такий же. Розварено-перетовчений внаслідок частих руйнуючих перемішувань ложкою.

Бачите?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

У першому відео рис комом-кашою злипшийся-слизький падає з ложки
Якесь знущання з продуктів
Смак, мабудь, не страждає особливо, але отака слизька тестура в роті + естетичний компонент тако наваленого чогось в тарілці - геть знищує бажання його істи.

Найнезрозуміліше для мене, це що аби зробити той рис дійсно красивим і приємним в роті, в порівнянні з тими всіма зусиллями, що вже прикладені до приготування - ну, + 2-3%.
Це як на довгому марафоні добігти майже до фінішу першим і потім лягти прямо перед фінішною прямою.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Ха-ха-ха
Продивився перших 5 англомовних роликів про те, як приготувати розсипчатий рис
І 6 перших кацапомовних, які чомусь випали на запит українською "Розсипчастий рис"
Тоді подивився ще 4 кацапських, на запит кацапською.

Фігня якась, кажуть, як приготувати розсипчастий рис, але в жодному нема нічого про це. Просто варять, не зрозумів, чому акцентували на слові "розсипчастий" чи "правильно"

І ось тоді я витрішив таки знайти бодай один ролик українською
І перший же - попадання у ворота 100%.
Ось єдиний 100-пудовий варіант як без мороки, постійних зиркань у кастрюлю (ой чи не пригорів?! ой а чи не мало води?!) та деструктивних мішань ложкою зварити РОЗСИПЧАСТИЙ рис






Є деталі, звичайно, в залежності від того, який рис, як ви його хочете, з чимось чи ні і т.д., але головна ідея - приварити і зробити термос і нехай він там сам доходить - єдина правильна і НІКОЛИ вас не підведе
Я пізніше додам ще кілька варіантів/хитрощів
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

До попереднього ролику детальки.

1. Скільки давати достоюватися рисові в термосі? - А скільки хочеш. Хоч півгодини, хоч 5 годин. Він і не пригорить (звичайно), і не розвариться в кашу. Єдине що - на геть малих об"ємах - не спрацює. Остигне кастрюля швидше, ніж рис встигне "дійти". Десь із півтора літра - мінімум. Аби спрацювало на менших об"ємах, треба гарно закутати кастрюлю рушником. Я ще даю і обгортку з фольги першим шаром. І ставлю на корок, аби і дно не остигало.
Приварюю, закутую, іду в своїх справах. Через 2 години приходжу, маю гарячий розсипчастий рис

2. Аби рис був ще розсипчастіший - майже як сухий, десь через 10 хвилин в "термосі", відкриваю, швиденько додаю масла/олії, легенько перемішую, і знову закутую і вже потім вже не турбую його.

3. Якщо дати рису в тому термосі охолонути, то він таки злипнеться. Хоч і не буде воядянистим. Аби цього не сталося, поки він ще теплий (через 20-30-50хв-2години - залежить від якості термосу) таки треба легенько виделкою розрихлити його.

4. Я даю трохи менше, ніж води, ніж 2:1. Десь 1.7.  Різним сортам треба різка кількість води. Ото який рис любите - з тим і поексперементуйте.

5. Спеції. Додавати в воду при початку варки.

Можна поставити рис доходити в духовку. Я так роблю, коли чекаю гостей.
Приварюю, ставлю в духовку, розігріту до 90С. І там він і стоїть хоч годину хоч 2. Обов"язково масла. Приходять гості - дістаєш найрозсипчастіший рис, який тільки можна уявити.

Останнє редагування: 10 квітня 2021 18:00:18 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Гречка.
Все так само.
Пропорція води така сама.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно





Останнє редагування: 12 квітня 2021 16:48:33 від ценительница алей
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно









Останнє редагування: 12 квітня 2021 17:06:35 від ценительница алей
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно


https://www.monali.me/rezepte/muttis-slowenischer-apfelbitter-aus-prekmurje

Останнє редагування: 15 квітня 2021 02:05:13 від ценительница алей
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Жер сьогодні смачний гуляш. Ну просто все, говядіна з картоплею. Ну, воно має бути дуже простим. Я зранку рецепта розпитаю. Угорська кухня, виходить, досить смачна. Не думаю, що там якісь мегаспеціі крім перцю.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

 Пам'ятаєте, в школі в буфер продавались, сочник, здається, називалось...

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А я беляши по 14 копійок шкільні згадую. Мерзотні для здоровья, мабуть, та смачні. А то не дешево, обід 20 копійок коштував.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

1. Обсмажуємо жменю горіхів
2. Розтовчуємо їх і засипаємо в будь-яку олію
3. Варимо рис з гречкою (+м"ясо) і поливаємо горіховю олією  (tu)

Обережно, не відкусіть ложку / виделку   :gigi:




   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Жер сьогодні смачний гуляш. Ну просто все, говядіна з картоплею. Ну, воно має бути дуже простим. Я зранку рецепта розпитаю. Угорська кухня, виходить, досить смачна. Не думаю, що там якісь мегаспеціі крім перцю.

У тушкованій картоплі з м"ясом багато душистого/чорного перцю не буває за визначенням. Хоч повна столова ложка з верхом на середню кастрюлю (4л).
Хто не вірить - спробуйте (tu)
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Все дуже просто. Смажать несолену різану говядіну на оліі. Додають цибулю, як сік з м'яса випарувався. Обсмажують. Додають томата, різаного, та без шкіри. От тоді солять та перчять. Як є солодкій перець, болгарський, то в цей час треба додати. То тушкують десь з півтори години. Можна небагато моркви тертоі додати. Кажу ж, все просто. Дуже гарно виглядає, як до порціі кладуть гілочку петрушкі поверх. А, смажену на сухоі пательні муку, як загущувач для соусу, ще вкінци додають. Не надто дорого та поживно та смачно. Пасує з тушеною зі смальцем картоплею.

Останнє редагування: 16 квітня 2021 20:10:54 від beggy
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Дуже довго, з годину варена телятіна, крутиться на фарш, та додаеться на розігріту пательню з вже майже смаженою на оліі цибулею. Десь з десять хвилин. Потім томатний соус, перец та сіль. Ще 5 хвилин.  То мішають з макаронами. Досить здорова, смачна та поживна іжа. Добре, "здорова", то може і зайве, та смачна і поживна точно.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Тут все міряють "закладкою". На одного йде 120г макарон, 75г сироі телятіни, 20г соуса "краснодарській" 30г цибулі сироі, 1.5 грами солі, 0.5 грами перцю чорного. Я записав.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Макарон беріть меньше.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Армійська іжа, то цікаво та повчально. З фуфла роблять просту поживну іжу.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Готуємося до сезону полуниць

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія