Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Мені зібрали багато сотень баночек для свічок.
Звісно є зовсім не пригодні за розміром, ті я викидаю.
Але є дуже багато нормальних, але із цих нормальних можна вибрати максимально зручні.
Які???



Щоб ви розуміли, кожен мішок розміром з нашого спікера.

   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

В тому році робив оці два розміра:

   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Зараз є багато баночек меншого розміру. Чи варто робити малі?
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Низькі і широкі
   
у мене у під"їзді мужик збирав під таке - брав усе.
від півних до таких що з-під горошка/фасолі.
   
А навіщо вони?
Для світла краще світлодіод від акумуляторчика.
А для розігріву їжі  туристична плитка з газовим балончиком.
   
Зараз є багато баночек меншого розміру. Чи варто робити малі?
У вас напрямую обратной связи нет с воинами кто ими пользуется?
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

А навіщо вони?
Для світла краще світлодіод від акумуляторчика.
А для розігріву їжі  туристична плитка з газовим балончиком.

Але хлопці завжди залюбки беруть свічки.
Свічка влазить в кишеню, свічку не жаль загубити, або кинути на позиції у випадку шухеру.
А от кинути швейцарський примус жалко, і він коштує в сотні разів дорожче.
   
А навіщо вони?
Для світла краще світлодіод від акумуляторчика.
А для розігріву їжі  туристична плитка з газовим балончиком.
:weep:
грітися в окопі
   
Горить довго, коштує мало, дає купу тепла. Сгоріла - кинув. ніякий світодіод або плитка за сукупністю цих факторів поруч не стояли
   
А для розігріву їжі  туристична плитка з газовим балончиком.


мдааа...

а їсти краще піроженіє?
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

У вас напрямую обратной связи нет с воинами кто ими пользуется?

Є, але хлопцям байдуже, вони беруть будь які і хвалять.
А потрібна думка розумного практика, бо є купа нюансів.
Від найпростіших - в глибоких банках не все вигорає (а парафін коштує по 125 грн. за кіло), не все сунеш у кишню, ...
   
Горить довго, коштує мало, дає купу тепла. Сгоріла - кинув. ніякий світодіод або плитка за сукупністю цих факторів поруч не стояли
Ну, якщо для тепла, то згоден.
А щодо світла, то краще світлодіод. Може місяцями працювати від одного акумулятора для електронної цигарки.
   
   В минулім сезоні переробили близько 1.5 тис баночок. Використовували всякі: від найменших, гурмешок, з під котячого корму до великих, наприклад, з під ананасів. Великі треба обрізати по висоті, десь у співвідношенні - діаметр дна банки до висоти стінки. Потрібно мити брудні, бо при спалюванні парафіну в грязних штин стоїть неймовірний.
   Технічні питання , обмін інформацією, досвідом, контактами, допомогають з баночками, воском, парафіном є в групах у ФБ. Якщо є потреба, скину в ПП.
   
   
Зараз є багато баночек меншого розміру. Чи варто робити малі?
Чула від волонтерів, що малі баночки (а-ля котячий паштет Гурме-голд) теж користуються попитом. Типу поклав у кишеню і пішов. В мене такі баночки волонтери забирали.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

:weep:
грітися в окопі

Так, хлопці і поліетилен замовляють, зверху накрився, під дупою поставив свічку і вже тепло і дощ не капає.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Ну, якщо для тепла, то згоден.
А щодо світла, то краще світлодіод. Може місяцями працювати від одного акумулятора для електронної цигарки.

Краще хімічні ліхтарі.

   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Чула від волонтерів, що малі баночки (а-ля котячий паштет Гурме-голд) теж користуються попитом. Типу поклав у кишеню і пішов. В мене такі баночки волонтери забирали.

Так, робив в тому році трохи таких.
В цей раз маленьких баночек теж багато.
   
Так, хлопці і поліетилен замовляють, зверху накрився, під дупою поставив свічку і вже тепло і дощ не капає.

Ми   використовували  відпрацьовані масляні фільтри від легкових автівок після простої доробки. У багатьох сенсах краще. Більш наворочені переробки фільтрів є на ютюбі.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

   В минулім сезоні переробили близько 1.5 тис баночок. Використовували всякі: від найменших, гурмешок, з під котячого корму до великих, наприклад, з під ананасів. Великі треба обрізати по висоті, десь у співвідношенні - діаметр дна банки до висоти стінки. Потрібно мити брудні, бо при спалюванні парафіну в грязних штин стоїть неймовірний.
   Технічні питання , обмін інформацією, досвідом, контактами, допомогають з баночками, воском, парафіном є в групах у ФБ. Якщо є потреба, скину в ПП.
 

Дякую, скинь, будь ласка.
Я не шукав.

Брудні і погано обрізані банки просто викидаю.
   
Краще хімічні ліхтарі.

Показати зображення...

окопного досвіду не маю, але з туристично-альпіністського :
то все понти. красива цяцянка.
важливе ефективність на грами ваги -бо то все тягати на власному горбу.
окопна свічка і зігріє, і підсвітить і кружку кипятку зварить - запарив сухпай і то вже кілокалорії.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Ми   використовували  відпрацьовані масляні фільтри від легкових автівок після простої доробки. У багатьох сенсах краще. Більш наворочені переробки фільтрів є на ютюбі.

Подивлюсь.
Але банки мені збирає вся громада, а фільтри хз де взяти.
   
фільтри хз де взяти.

вони важкі - чи є сенс?
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

окопного досвіду не маю, але з туристичн-альпістського :
то все понти. красива цяцянка.
важливе ефективність на грами ваги -бо то все тягати на власному горбу.
окопна свічка і зігріє, і підсвітить і кружку кипятку зварить - запарив сухпай і то вже кілокалорії.

Ти мабуть не зрозумів.
Хімічний ліхтар, як і свічка одноразовий.
Важить грам 10-15. Світить 8-10 годин.
Хлопці їх люблять.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Цитувати
Як працює хімічне джерело світла?
Конструкція та принцип роботи такого пристрою гранично простий. Хімічне світло складається з двох капсул, зовнішньої, з гнучкого пластику, в якій залитий окислювач у вигляді перекису водню, і внутрішньої, з тонкого скла, із заповненням у вигляді трет-бутанолу з додаванням люмінофорів певного кольору. При згинанні корпусу скляна колба розламується, відбувається змішування рідин й починається хімічна реакція, що продукує фотони світла.

Причому функціонує хімсвітло протягом 8-12 годин, тобто поки всередині поступово не загасне реагування речовин. Тривалість цього процесу залежить від температури навколишнього середовища, наприклад влітку, деякі види таких паличок, можуть незначно світитися й більше доби.

Звичайно ж, незважаючи на хімічну природу світла, подібні пристрої абсолютно безпечні та мають свої переваги в порівнянні з класичними ліхтарями та іншими альтернативними джерелами світла.
   
Хлопці їх люблять.

я ж не проти.
просто свічка більш універсальна-мені у походах якщо плитка працює, ліхтарик не потрібен.
   
Всі ці світлодіоди, хімічні ліхтарі, ліхтарі із сонячним елементом - це супер добре, але не заміняє окопної свічки. Добре мати і те і те звичайно.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Добре мати і те і те звичайно.

Так!
   
не заміняє окопної свічки

головне що її можна що завгодно зробити - впала, наступив, переїхав...
"на працездатність не впливає".
   
Мій досвід: окопні свічки в нас були, але ними практично не користувались. Причина: видима як  "маяк" в тепловізорі... На передок таке не візьмеш. На ротації між виходами не потрібна, бо жили по хатах. Щоб зігріти руки і ноги використовували хімічні порошкові грійки.
Туда, де можна було палити відкритий вогонь, носили газові балони...
   
P s. Гріти їсти на передку - то хрєнь повна!!! Там хавка в організм не лізе... Хіба трошки води і сигарети...
   
Мій досвід: окопні свічки в нас були, але ними практично не користувались. Причина: видима як  "маяк" в тепловізорі... На передок таке не візьмеш. На ротації між виходами не потрібна, бо жили по хатах. Щоб зігріти руки і ноги використовували хімічні порошкові грійки.
Туда, де можна було палити відкритий вогонь, носили газові балони...

тому сусід і перестав збирати банки...
   
P s. Гріти їсти на передку - то хрєнь повна!!! Там хавка в організм не лізе... Хіба трошки води і сигарети...

у мене колега якісь гелі енергетики у стіках донатив але не знаю чим закінчилося..
   
Встречал такую разновидность свечки - просто свечи плотно становятся в банку, поджигают фитили и это все сплавляется в одну свечку в 10-12 фитилями например. Их можно поджигать все, можно один или несколько. Мощность прекрасно регулируется. В принципе штука долгогорящая, потухшую можно использовать как грелку.



С 4 мин там описание

Останнє редагування: 26 жовтня 2023 21:16:55 від Billi
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

Мій досвід: окопні свічки в нас були, але ними практично не користувались. Причина: видима як  "маяк" в тепловізорі... На передок таке не візьмеш. На ротації між виходами не потрібна, бо жили по хатах. Щоб зігріти руки і ноги використовували хімічні порошкові грійки.
Туда, де можна було палити відкритий вогонь, носили газові балони...

Дідько його знає.
У нас беруть, і замовляють.

Але можуть бути різні думки.
Ми лопати Фіскарс хлопцям закупали.
Одні кажуть - довгі погані, давай короткі.
Інші кажуть - від коротких спина болить, давай довгі.
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

роби , у нас пацани їх в буржуйку ставлять по три штуки
горить цілу ніч і добре прогріває кунг
   
Re: Окопні свічки. Запитання для тих, хто користувався.

роби , у нас пацани їх в буржуйку ставлять по три штуки
горить цілу ніч і добре прогріває кунг

Звісно буду робити.
Розумні роблять дрони, хто по простіше свічки.
Нічого не вдієш! ;)
   
В одномк виходу Геша взяв одну банку. В ніч влупило в мінус - переміщалися до нього грітися тримаючи руки. В ямі працювала тьмяно. Думаю зараз вже  не змогли. П...ри мають нічні скиди.
   
В основному для підсвітки була квадратна батарейка, світодіод через якусь херню. Світили довго.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія