Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Допоможіть! Утеплення будинку.

Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Блакитний вапняк?

Я думаю шо так
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

кололися, але продовжували лізти на кактус. Шановні, ви обговорюєте мін вату та пінопласт. Серйозно? Це технології минулого століття. Не цікаво
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Перше речення і одразу принципова помилка - тут не робиться вибір або/або, несуча стіна одночасно є і теплоізолятором. Інколи хорошим, інколи поганим і будинок потребує додаткової теплоізоляції. Виходячи з цього елементарного факту усі подільші ваші висновки, які базуються на цьому хибному твердженні, банально безглузді.
Несуча стіна з граніту є теплоізолятором чи теплопровідником?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ось що буде, якщо утеплити знутрі...

Показати зображення...
Це якась безідейна кацапсьня хєрня.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

якщо деревяні лаги, то взагалі то потрібна вентиляція під лагами, а то запріють. у вашому випадку вентиляція (нормальна вентиляція) наскільки я розумію неможлива.
якщо вентиляція неможлива, то порадив би таки відмовитися від лаг і залити бетонну стяжку.

якщо все ж хочете по деревяним лагам, то можу порадити хіба таке:

зробити підбетонку
здобити пароізоляцію по грунту/підбетонці (пароізоляцію зєднати/спаяти з гідроізоляцією між фундаментом і стіною)
потім лаги
потім лаги по самий верх засипати керамзитом або вермикулітом або гранулованим піносклом (я б мабуть вибрав керамзит - дешевший, якщо товщина маленька - то вермикуліт, можна ще битим піносклом - і дешево і вологу не накопичує, але утилізація проблематична, на відміну від керамзиту і вермикуліту, якиі можна просто на город винести повисипати).
потім кладіть деревяну підлогу

це трішки збочення, але нічого кращого зараз придумати не можу.

Та у мене весь проект збочення і намагання поєднати екологічність практичність і дешевизну)

Скажіть а про ековату шо скажете? Млжна застпати? Гранули паперу з пропіткою від горіння
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

По підлозі: чорнова стяжка трохи вище грунту, шар шебеню,в щебені труби PVC  50 мм з'єднані в один колектор замаскований під слухове віконце, зверху щебеню стяжка, по стяжці єврорубероїд, лати, дошки. Між лати вата замотана паропроникаючою плівкою(як на мансарди).
Труби звісно перфорочвоні навхрест ф5...6мм, з кроком 100мм
6 років, ні сирості ні запаху.
По стінах: маю такий самий клопіт, зупинився на ваті. Оскільки будинок великий, прийдеться брати кредит. Зараз кажуть ОTP банк дає з поверненням частини процентів, попробую сьогодні туди сходити...
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Для тих хто пропонує утеплювати зсередини.

Цього робити не буду ні в якому разі.
Я залишив квартиру з дорогим ремонтом заради екологічного життя тому зсередини глина і вапно.

Але фігня в тому шо воно екологічно но холрдно) тому утеплити потрібно ззовні
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Несуча стіна з граніту є теплоізолятором чи теплопровідником?

Хм... здається ти не зрозумів з першого разу. Давай я спеціально для тебе повторю: несуча стіна одночасно є і теплоізолятором. Інколи хорошим, інколи поганим і будинок потребує додаткової теплоізоляції.. Відповідно і несуча стіна з граніту є одночасно і теплоізолятором, а наскільки хорошим - залежить від теплових характеристик того граніту та її товщини. Можна дійти до такої товщини, що ніяке утеплення не буде потрібне. Наприклад 15см пінополістеролу відповідає десь 1.4м граніту. Малоймовірно, що хтось буде з граніту будувати стіну товщиною 1.4м, але у випадку з тим самим газобетоном чи вапняком нехтувати теплоізоляційними властивостями матеріалу то банально дурість. Повторю для вас - йдіть вчиться.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

В одношаровій конструкції питання точки роси не розглядається взагалі, то виключно для багатошарових конструкцій. Так що я не настільки дурний, щоб рахувати те що взагалі не розраховується. Йдіть вчиться, вам ще зарано сперечатися на цю тему з дорослими хлопчиками, краще слухайте уважно що вам karuby каже.
Ну тоді додай зсередини 150мм базальтової вати із щільністю 39 кг/м куб. та порахуй, якщо ти дорослий і закінчив хоча б будівельний технікум.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

По підлозі: чорнова стяжка трохи вище грунту, шар шебеню,в щебені труби PVC  50 мм з'єднані в один колектор замаскований під слухове віконце, зверху щебеню стяжка, по стяжці єврорубероїд, лати, дошки. Між лати вата замотана паропроникаючою плівкою(як на мансарди).
Труби звісно перфорочвоні навхрест ф5...6мм, з кроком 100мм
6 років, ні сирості ні запаху.
По стінах: маю такий самий клопіт, зупинився на ваті. Оскільки будинок великий, прийдеться брати кредит. Зараз кажуть ОTP банк дає з поверненням частини процентів, попробую сьогодні туди сходити...

Неохота так гратися..

А шо можна просто під лаги на грунт насипати шоб було екологічно. Там сантиметрів 15 простору
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Та у мене весь проект збочення і намагання поєднати екологічність практичність і дешевизну)

Скажіть а про ековату шо скажете? Млжна застпати? Гранули паперу з пропіткою від горіння
взагалі то можна. але ековата осідає. ну і задувати її треба вже після того, як покладете дошки.
крім того, еко - це не екологія, а економія. в тій ековаті багато бору і ще якоїсь гидоти. це краще ніж стіроли з пінопласту і смоли з камяної вати, але теж не супер.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Хм... здається ти не зрозумів з першого разу. Давай я спеціально для тебе повторю: несуча стіна одночасно є і теплоізолятором. Інколи хорошим, інколи поганим і будинок потребує додаткової теплоізоляції.. Відповідно і несуча стіна з граніту є одночасно і теплоізолятором, а наскільки хорошим - залежить від теплових характеристик того граніту та її товщини. Можна дійти до такої товщини, що ніяке утеплення не буде потрібне. Наприклад 15см пінополістеролу відповідає десь 1.4м граніту. Малоймовірно, що хтось буде з граніту будувати стіну товщиною 1.4м, але у випадку з тим самим газобетоном чи вапняком нехтувати теплоізоляційними властивостями матеріалу то банально дурість. Повторю для вас - йдіть вчиться.
Ну нашо ти дурня клеїш? Теплпровідність граніту в 1,5 рази вища ніж теплопровідність льоду. Який це теплоізолятор?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Неохота так гратися..

А шо можна просто під лаги на грунт насипати шоб було екологічно. Там сантиметрів 15 простору

керамзит, вермикуліт, бите піноскло.
але не забудьте про пароізоляцію. без цього капець буде лагам.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ну нашо ти дурня клеїш? Теплпровідність граніту в 1,5 рази вища ніж теплопровідність льоду. Який це теплоізолятор?

Та не клею я тебе, не клею. Просто з жалості намагаюся тобі дурню хоч трохи допомогти розібратися в темі. Граніт то звісно поганий теплоізолятор, я навіть для порівняння тобі приклад навів - 15см мінвати по теплоізоляційним характеристикам відповідає близько 1,4м граніту. Зазвичай для граніту коефіцієнт теплопровідності дорівнює 3.5 Вт/м*К що забагато і тому в якості утеплювача його не використовують, а от включати його характеристики в розрахунки все одно доводиться.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Та не клею я тебе, не клею. Просто з жалості намагаюся тобі дурню хоч трохи допомогти розібратися в темі. Граніт то звісно поганий теплоізолятор, я навіть для порівняння тобі приклад навів - 15см мінвати по теплоізоляційним характеристикам відповідає близько 1,4м граніту. Зазвичай для граніту коефіцієнт теплопровідності дорівнює 3.5 Вт/м*К що забагато і тому в якості утеплювача його не використовують, а от включати його характеристики в розрахунки все одно доводиться.
Я розумію твій підхід, синку.
А скажи мені будь ласка, сталева або мідна/латунна стіна це теж теплоізолятор?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

А скажи мені будь ласка, сталева або мідна/латунна стіна це теж теплоізолятор?

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1017163.msg21677916#msg21677916 - там є відповідь, спробуй прочитати уважно. Навіть стіна з золота чи срібла має не нульові теплоізоляційні властивості, вкрай погані, але не нульові. А якщо казати про популярні будівельні матеріали, як то цегла, газобетон, бетон та таке інше, то нехтувати теплоізоляційними властивостями матеріалів то банально тупо. Не закопуй себе ще більше ніж ти закопався у своїй впертості невігласа, це навіть смішно.


   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

надо полагать, что стены ракушняк. Тогда это очень паропроницаемый материал. Значит влага внутри помещения будет быстро проходить наружу сквозь стены в минвату, а там задерживаться, конденсироваться в точке росы. Вряд ли наружная штукатурка будет настолько дышащей чтобы успевать отводить влагу из ваты. Вата будет сырой или замерзшей. И тут очень-очень желателен вентилируемый фасад.

Если пенопласт, то влага ему пофигу. Он создаст преграду на пути влаги наружу. Влага в ракушняке будет выделяться внутрь помещения. Это нормально и даже хорошо. Но есть одно условие. Стены должны для этого быть теплыми. Т.е. в таком доме нежелательно прекращать топить. Влага в стенах замерзнет, ослабив ракушняк. В целом, если дом крепенький, то можно пенопласт.

О вапне. Это суперэкологичный материал, он вбирает в себя всякую дрянь, не дает ходу грибкам. Но. Вапняная штукатурка требует по этой же причине периодической замены. Нехорошую фигню накапливает и разрушается.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Можу пояснити тему пінопласт-мінвата на пальцях.
Принцип. Будь-яка цементно-вапняна суміш, в тому числі цегла, бетон, всякі блоки і штукатурки - є паропроникними тобто пропускають вологу.
Пінопласт одночасно є гідро і паро ізоляцією.  Тобто вологу не пропускає взагалі. Моделюючи обробку пінопластом одночасно уявляйте що на це місце ви наклеїли товсту поліетиленову плівку і збираєте на ній всю вологу як конденсат.
Мінвата це така штука що працює теплоізолятором тільки сухою але воду вбирає як губка. Моделюючи обробку мінватою уявляйте що на це місце ви наклеїли товстий рушник  і у вас є тільки два варіанти - або загерметизувати його щоб не мок,  або зробити систему вентиляції щоб завжди швидко сох.
От і думайте.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Можу пояснити тему пінопласт-мінвата на пальцях.
Принцип. Будь-яка цементно-вапняна суміш, в тому числі цегла, бетон, всякі блоки і штукатурки - є паропроникними тобто пропускають вологу.
Пінопласт одночасно є гідро і паро ізоляцією.  Тобто вологу не пропускає взагалі. Моделюючи обробку пінопластом одночасно уявляйте що на це місце ви наклеїли товсту поліетиленову плівку і збираєте на ній всю вологу як конденсат.
Мінвата це така штука що працює теплоізолятором тільки сухою але воду вбирає як губка. Моделюючи обробку мінватою уявляйте що на це місце ви наклеїли товстий рушник  і у вас є тільки два варіанти - або загерметизувати його щоб не мок,  або зробити систему вентиляції щоб завжди швидко сох.
От і думайте.

А волога не буде збиратися всередині стіни?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1017163.msg21677916#msg21677916 - там є відповідь, спробуй прочитати уважно. Навіть стіна з золота чи срібла має не нульові теплоізоляційні властивості, вкрай погані, але не нульові. А якщо казати про популярні будівельні матеріали, як то цегла, газобетон, бетон та таке інше, то нехтувати теплоізоляційними властивостями матеріалів то банально тупо. Не закопуй себе ще більше ніж ти закопався у своїй впертості невігласа, це навіть смішно.
Ні-ні клоун, мова йде про металічну стіну.

Розкажи всім про теплоізоляційні можливості сталі, алюмінію, міді. Адже це широковживані конструкційні матеріали для стін.

І, якщо не важно, порахуй т.з. "точку роси", я додав утеплювач, шоб ти не міг соскочити з теми.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Можу пояснити тему пінопласт-мінвата на пальцях.
Принцип. Будь-яка цементно-вапняна суміш, в тому числі цегла, бетон, всякі блоки і штукатурки - є паропроникними тобто пропускають вологу.
Пінопласт одночасно є гідро і паро ізоляцією.  Тобто вологу не пропускає взагалі. Моделюючи обробку пінопластом одночасно уявляйте що на це місце ви наклеїли товсту поліетиленову плівку і збираєте на ній всю вологу як конденсат.
Мінвата це така штука що працює теплоізолятором тільки сухою але воду вбирає як губка. Моделюючи обробку мінватою уявляйте що на це місце ви наклеїли товстий рушник  і у вас є тільки два варіанти - або загерметизувати його щоб не мок,  або зробити систему вентиляції щоб завжди швидко сох.
От і думайте.

фасадний пінопласт має далеко не нульову паропроникність (це ж не ЕППС). тим більше, що стіна з блакитного вапняника має навіть меншу паропроникність ніж фасадний пінопласт. тому аналогія з поліетіленовою плівкою а в нашому випадку абсолютно недоречна.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

А волога не буде збиратися всередині стіни?

в холодні періоди волога в мінваті (як і в газобетоні) накоплюється, але за літо вивітрюється.
   
чим краща? можете просто пояснити?

просто?
пояснюю

(про америку мовчу - тiльки вата)

еуропа
зауважте, що в еуропi житловi будинки - тiльки вата

напевно тупi, i не знають на чому можно зекономити
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Розкажи всім про теплоізоляційні можливості сталі, алюмінію, міді. Адже це широковживані конструкційні матеріали для стін.

Сталь - теплопровідність 52 Вт/м*К, алюміній - 230 Вт/м*К, мідь - 380 Вт/м*К. Оскільки теплопровідність цих матеріалів занадто висока то зазвичай їх взагалі опускають в розрахунках. До речі зі сталлю є цікава річ - в спеціальних модулях для влаштування терморозривів консольних плит використовують арматуру з нержавіючої сталі, саме виходячи з її більш низької теплопровідності у порівнянні зі звичайною сталлю.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

надо полагать, что стены ракушняк. Тогда это очень паропроницаемый материал. Значит влага внутри помещения будет быстро проходить наружу сквозь стены в минвату, а там задерживаться, конденсироваться в точке росы. Вряд ли наружная штукатурка будет настолько дышащей чтобы успевать отводить влагу из ваты. Вата будет сырой или замерзшей. И тут очень-очень желателен вентилируемый фасад.

Зробити паропроникну штукатурку досить легко, там важливо щоб супротив паропроникненню був менший ніж у попередніх шарах, а враховуючи тонкий шар штукатурки то не важко. Але звісно думати треба і фарба по штукатурці теж має бути спеціальна, паропроникна. Але вентфасад вочевидь більш правильно.

Цитувати
Если пенопласт, то влага ему пофигу. Он создаст преграду на пути влаги наружу.

Ні, пінопласт є паропроникним матеріалом, то ЕППС вологу утримує.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Сталь - теплопровідність 52 Вт/м*К, алюміній - 230 Вт/м*К, мідь - 380 Вт/м*К. Оскільки теплопровідність цих матеріалів занадто висока то зазвичай їх взагалі опускають в розрахунках. До речі зі сталлю є цікава річ - в спеціальних модулях для влаштування терморозривів консольних плит використовують арматуру з нержавіючої сталі, саме виходячи з її більш низької теплопровідності у порівнянні зі звичайною сталлю.
Іншими словами, якщо в фізиці теплоізолятор, як матеріал, рахується з 0,5 Вт/м. кв., то граніт це?..

Правильно, граніт є теплопровідником.

Як там розрахунки "точки роси", до речі? Робиш?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Як там розрахунки "точки роси", до речі? Робиш?

Точка роси буде в ваті та стіні, то враховуючи типові характеристики схожих матеріалів, а характеристики своїх матеріалів ти не навів. Хочеш точні розрахунки - прошу в приват конкретні дані матеріалу, не забудь дані про середню товщину швів, матеріал розчину та розмір блоків, ну і звісно свої пропозиції по оплаті роботи.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

просто?
пояснюю

(про америку мовчу - тiльки вата)

еуропа
зауважте, що в еуропi житловi будинки - тiльки вата

напевно тупi, i не знають на чому можно зекономити

в америці далеко не тільки вата. просто в америці 90% будинків - каркасники, а в каркасниках дійсно вата доцільніше. хоча будинки з пінопластових панелей теж будують аж бігом:
http://www.e-dach.com.ua/izolyatsionnie_materiali/utepleniya/doma_iz_penoplasta_alabama_ssha-398.html

Щодо Європи:
https://archi.ru/tech/news_45277.html
В Европе среди других теплоизоляционных материалов пенополистирол занимает нишу в  26%  (по данным Sinergy Consulting). Лидером по потреблению пенополистирола являются Германия, Франция и Италия. Статистика Европейской Ассоциации Association pour la promotion du PSE dans la construction показала, что 8 из 10 частных домов в Европе утеплены качественным вспененным и формованным полистиролом. В Германии, где экологичность и энергоэффективность – обязательные характеристики строительства и ремонта, доля потребления вспененного полистирола достигает 4 кг на человека, в то время как в России не доходит даже до 1 кг.

тому дійсно, краще мовчіть.

Останнє редагування: 3 жовтня 2018 15:48:45 від karuby
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Я будівельник. Утеплюю будинки.
На цоколь треба брати жорсткий стіродур( типу пінопласту), а на ствни- жорстку мінвату. Зверху мінвату по сітці вкрити «шубою»- штукатуркою. На кутках- спеціальні кутики пластикові чи алюміній.
Мінвату клеїти на спеціальний клей і кріпити дюбелями-«грибочками». На квадратний метр- 5 дюбелів(по кутках і в центрі)
Не горить, не просідає, дихає і не набирає вологу.
І не розкладається як пінопласт.
Пінопласт сипеться і виліляє цианіди. Плюс горить.
Це професійна порада.
:lol:
З такими професіоналами аматорів не треба.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

А волога не буде збиратися всередині стіни?
Якщо пінопласт, то буде. 100%. Далі грибок, пліснваа тощо.
Мінплита +вентильований фасад - волога буде вивітрюватись. Але по мінплиті спец.мембрана. Це не те, що гідробар'єр для дахів. Це інше.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Несуча стіна з граніту є теплоізолятором чи теплопровідником?
Ідіотське запитання.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Якщо пінопласт, то буде. 100%. Далі грибок, пліснваа тощо.

Це якщо це екструдований пінополістерол і зсередині приміщення не зроблена тотальна пароізоляція, а якщо то звичайний пінополістерол то все нормаль - він паропроникний.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Зробіть базальтову вату під гіпсокартон зсередини і буде Вам щастя.
:facepalm1:
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ідіотське запитання.

Не звертайте уваги, він намагається звести приклади до абсурду, щоб хоч якось свою точку зору виправдати, бо то дійсно маячня взагалі не враховувати теплоізоляційні властивості несучих стін будинку, як він пропонував. Наприклад у мене взагалі немає утеплення і мені воно не потрібно, бо самі стіни мають достатні теплові характеристики.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Якщо пінопласт, то буде. 100%. Далі грибок, пліснваа тощо.
Мінплита +вентильований фасад - волога буде вивітрюватись. Але по мінплиті спец.мембрана. Це не те, що гідробар'єр для дахів. Це інше.

як вона буде накопичуватися, якщо паропроникність голубого вапняника нижча, ніж фасадного пінопласту?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Точка роси буде в ваті та стіні, то враховуючи типові характеристики схожих матеріалів, а характеристики своїх матеріалів ти не навів. Хочеш точні розрахунки - прошу в приват конкретні дані матеріалу, не забудь дані про середню товщину швів, матеріал розчину та розмір блоків, ну і звісно свої пропозиції по оплаті роботи.
Я роблю висновок, що розрахувати так звану "точку роси", про яку ти постійно згадуєш, ти не в змозі.

І ніхто не в змозі.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

як вона буде накопичуватися, якщо паропроникність голубого вапняника нижча, ніж фасадного пінопласту?

Не кажіть паропроникність, бо в багатошарових конструкціях важлива не паропроникність, а супротив паропроникненню, що є похідним від паропроникності матеріалу та товщини його шару.  Я за точні формулювання, щоб за язик не ловили ;)
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Я роблю висновок, що розрахувати так звану "точку роси", про яку ти постійно згадуєш, ти не в змозі.

Тю, здивували - ви не перший раз робите хибні висновки.  :laugh:
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ідіотське запитання.
А для людини, яка вивчала фізику в школі та будівельну теплотехніку в ВНЗ?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Тю, здивували - ви не перший раз робите хибні висновки.  :laugh:
То розрахуй, це ж просто.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія