Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Допоможіть! Утеплення будинку.

Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Точка роси в товщі стіни. Коли ж утеплювач зовні, ця точка знаходиться в ньому.
Ще один плюс, стіна виконує роль теплового аккумулятора.
Яка точка роси може бути в середині каменю?
Точку роси для повітря практично неможливо порахувати, бо присутня велика кількість швидкоплинних факторів, а порахувати точку роси всередині каменю/цегли/бетону- задача нереальна взагалі.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Мінвата більш екологічна і з пожежами справляється значно краще ніж пінополістерол. Пінополістерол значно дешевший, але має проблеми з горінням - те що пишуть, що він не горить, то скоріше мається на увазі   "ні підтримує горіння", а при наявності полум'я він чудово плавиться та виділяє дуже смердючу гидоту в повітря. Різні гризуни його полюбляють значно більше ніж мінвату, бачив навіть птахи собі дупло робили в ньому. Паропроникність у мінвати краща, але у звичайного пінополістеролу, не екструдованому, вона теж не нульова, так що зазвичай це не є критичним параметром, треба лише товщину шару правильно розраховувати. До переваг пінополістеролу, на додачу до ціни, можна ще віднести його більшу технологічність в обробці - якщо стіни криві, то пінополістерол можна наклеїти і потім зашліфувати в нуль, щоб був тонкий шар зовнішньої штукатурки, а з мінватою тик не вийде - вона не шлифується.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Яка точка роси може бути в середині каменю?

В камені може ні, але в цегляній кладці аж бігом.
Крім того, буде ще й замерзання, яке призводить до утворення тріщин.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

ізвєстняк це типу ракушняк?
товщина?

Да

Товщина стіни майже пів метра.
Сусід каже шо це якийсь синій камінь якиц дуже холодний.
Зсередина глина і вапном побілено. Міняти нічого зсередини не збираюся.

Хочу залишити екологічність. Але золрдно капєц. Вікна поміняв. Ше двері, горище. На полу просто стяжка залята.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

А воно екологічне?

Горище теж потрібно утеплити.
Його можна засипати поміж балок?

екологічне, можна.
але перліт дуже сипучий і пильний, а вермікуліт - дорогий.
найдешевше і найпростіше - змішайте тирсу з вапном і засипте. співвідношення не памятаю, але інформації в інеті на цю тему повно.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

екологічне, можна.
але перліт дуже сипучий і пильний, а вермікуліт - дорогий.
найдешевше і найпростіше - змішайте тирсу з вапном і засипте. співвідношення не памятаю, але інформації в інеті на цю тему повно.

А миші?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

На полу просто стяжка залята.

Гугли "суха стяжка".
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Пінопласт підходить для зовнішнього утеплення тільки при забезпеченні пароізоляції стіни із сторони помешкання (наприклад якщо поклеєні вінілові обої, або інші, що не пропускають пар). В іншому випадку проміжок між пінопластом та стіною буде намокати, оскільки парові із приміщення не буде куди дітися (пінопласт паронепроникний), що з часом призведе до виникнення грибка.

Це не вірно, пінопласт паропроникний матеріал і якщо правильно їм утеплювати, то точку роси можна зробити саме в утеплювачі і ніяких проблем не буде. Не плутайте звичайний пінопласт з екструдованим пінополістеролом.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Да

Товщина стіни майже пів метра.
Сусід каже шо це якийсь синій камінь якиц дуже холодний.
Зсередина глина і вапном побілено. Міняти нічого зсередини не збираюся.

Хочу залишити екологічність. Але золрдно капєц. Вікна поміняв. Ше двері, горище. На полу просто стяжка залята.

ІМХО, беріть пінопласт товщиною 15. і мокрий фасад.
або якщо пітрібна екологічність, негорючість і т.д. - берість газобетон малої щільності теж товщини 15. хоча можна і 10.

https://www.youtube.com/watch?v=xQDaHP1KCu0
https://www.youtube.com/watch?v=gRSRNm8kUiw

ось приклад. дві різні марки, щоб не подумали що я щось рекламую.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Мінвата більш екологічна і з пожежами справляється значно краще ніж пінополістерол. Пінополістерол значно дешевший, але має проблеми з горінням - те що пишуть, що він не горить, то скоріше мається на увазі   "ні підтримує горіння", а при наявності полум'я він чудово плавиться та виділяє дуже смердючу гидоту в повітря. Різні гризуни його полюбляють значно більше ніж мінвату, бачив навіть птахи собі дупло робили в ньому. Паропроникність у мінвати краща, але у звичайного пінополістеролу, не екструдованому, вона теж не нульова, так що зазвичай це не є критичним параметром, треба лише товщину шару правильно розраховувати. До переваг пінополістеролу, на додачу до ціни, можна ще віднести його більшу технологічність в обробці - якщо стіни криві, то пінополістерол можна наклеїти і потім зашліфувати в нуль, щоб був тонкий шар зовнішньої штукатурки, а з мінватою тик не вийде - вона не шлифується.
Давай не будемо плутати еструдірований пенополістерол і інші типи... еструдірований так горить так він має куча обмежень де його рекомендують використовувати. А такий не має горіти. Кстаті якщо стіна холодна при товщині метер, то 10 см буде мало. хотілось б знати що вс тіні що вона холодна .
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Кстаті плотность пінопласта на не грає ролі, тільки якщо еструдірований він має кращі характеристики.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

А миші?

якщо вапна правильно додати - то не живуть вони в такій тирсі.
а в сипучому вони взагалі не живуть. в керамзиті тому ж , перліті, вермикуліті.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Давай не будемо плутати еструдірований пенополістерол і інші типи...

Добре, не плутайте і будьте в подальшому більш уважними - спеціально для таких як ви, які можуть поплутати звичайний пінополістерол та екструдований пінополістерол, там де було важливо я спеціально звернув увагу, що мова йдеться не про екструдований пінополістерол.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Кстаті плотность пінопласта на не грає ролі, тільки якщо еструдірований він має кращі характеристики.

Особливо по паропроникності  :lol:
Щільність пінопласту то є важливий параметр, впливає і на довговічність оздоблення, на міцність та таке інше.

   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Да

Товщина стіни майже пів метра.
Сусід каже шо це якийсь синій камінь якиц дуже холодний.
Зсередина глина і вапном побілено. Міняти нічого зсередини не збираюся.

Хочу залишити екологічність. Але золрдно капєц. Вікна поміняв. Ше двері, горище. На полу просто стяжка залята.

підлога по грунту? чи плита на фундаменті з вентиляцією знизу?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

В камені може ні, але в цегляній кладці аж бігом.
Крім того, буде ще й замерзання, яке призводить до утворення тріщин.
Морозостійкість- це стандартний показник для цегли. Він не має ніякого відношення до т.з. "точки роси". Морозостійкіть покращується в рази за рахунок зовнішнього фарбування/штукатурення.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Морозостійкість- це стандартний показник для цегли. Він не має ніякого відношення до т.з. "точки роси". Морозостійкіть покращується в рази за рахунок зовнішнього фарбування/штукатурення.

морозостійкість - це характеристика матеріалу. вона не можу покращуватися фарбуванням. а от довговічність стіни - може. але на довговічність стіни і фінішного покриття якраз точка роси впливає аж бігом.
поклейте наприклад на газобетонну стіну клінкерну плитку. "повідстріює" нафіг за пару років.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Я будівельник. Утеплюю будинки.
На цоколь треба брати жорсткий стіродур( типу пінопласту), а на ствни- жорстку мінвату. Зверху мінвату по сітці вкрити «шубою»- штукатуркою. На кутках- спеціальні кутики пластикові чи алюміній.
Мінвату клеїти на спеціальний клей і кріпити дюбелями-«грибочками». На квадратний метр- 5 дюбелів(по кутках і в центрі)
Не горить, не просідає, дихає і не набирає вологу.
І не розкладається як пінопласт.
Пінопласт сипеться і виліляє цианіди. Плюс горить.
Це професійна порада.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

підлога по грунту? чи плита на фундаменті з вентиляцією знизу?

По грунту
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Да

Товщина стіни майже пів метра.
Сусід каже шо це якийсь синій камінь якиц дуже холодний.
Зсередина глина і вапном побілено. Міняти нічого зсередини не збираюся.

Хочу залишити екологічність. Але золрдно капєц. Вікна поміняв. Ше двері, горище. На полу просто стяжка залята.
Зробіть базальтову вату під гіпсокартон зсередини і буде Вам щастя.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Особливо по паропроникності  :lol:
Щільність пінопласту то є важливий параметр, впливає і на довговічність оздоблення, на міцність та таке інше.
Для початку баба раха хоч відкрий паспорт, плотность впливає тільки міцність, все інше однакове... Хоча відкрити паспорт і прочитати, ми шо американські лосі?  :facepalm1:
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

По грунту

глибина фундамента?
фундамент утеплений?
підлога утеплена?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Зробіть базальтову вату під гіпсокартон зсередини і буде Вам щастя.

не робіть такого.
частина внутрішнього простору пропаде, пароізоляцію треба робити дуже дуже добре, стіна буде в зоні промерзання і точка роси буде швидше всього в стіні.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

морозостійкість - це характеристика матеріалу. вона не можу покращуватися фарбуванням. а от довговічність стіни - може. але на довговічність стіни і фінішного покриття якраз точка роси впливає аж бігом.
поклейте наприклад на газобетонну стіну клінкерну плитку. "повідстріює" нафіг за пару років.
Морозостійкість цегли визначається шляхом занурення цегли в воду до максимального зволоження з наступним замороженням та відігріванням. Кількість циклів, які цегла витримає до руйнації і є показником морозостійкості.

Увага, питання:

Чи збільшиться морозостійкість цегли, якщо вода не зможе попадати до пор цегли?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

якщо вапна правильно додати - то не живуть вони в такій тирсі.
а в сипучому вони взагалі не живуть. в керамзиті тому ж , перліті, вермикуліті.

Ше таке питання. В одній кімнаті хочу зберегти деревяну підлогу. Грунт, по ньому дубові лаги і на них доска. Поміж лаги можна засипати тирсу з вапном ?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

не робіть такого.
частина внутрішнього простору пропаде, пароізоляцію треба робити дуже дуже добре, стіна буде в зоні промерзання і точка роси буде швидше всього в стіні.
Не буде там ніякої "точки роси". Це камінь, в ньому повітря немає.
Пароізоляція для каменю нах не потрібна.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

глибина фундамента?
фундамент утеплений?
підлога утеплена?

Нічого не утеплено
Фундамент не глибокий наскільки я розумію

Хата дуже стара, тоді таким не переймалися

Рівень стяжки в кімнаті сантиметрів 30 вище рівня грунту з вулиці
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ше таке питання. В одній кімнаті хочу зберегти деревяну підлогу. Грунт, по ньому дубові лаги і на них доска. Поміж лаги можна засипати тирсу з вапном ?

Ще раз: гугли "суха стяжка"
По ній зверху вже що хоч.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Не бачив, щоб в Польщі ватою стіни отеплювали.
Тільки пінопласт.

Може Гонта більше знає, він будинки будує.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Для початку баба раха хоч відкрий паспорт, плотность впливає тільки міцність, все інше однакове... Хоча відкрити паспорт і прочитати, ми шо американські лосі?  :facepalm1:

Констатую - ти дурень
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Морозостійкість цегли визначається шляхом занурення цегли в воду до максимального зволоження з наступним замороженням та відігріванням. Кількість циклів, які цегла витримає до руйнації і є показником морозостійкості.

Увага, питання:

Чи збільшиться морозостійкість цегли, якщо вода не зможе попадати до пор цегли?

це так само як сказати: чи зміниться теплопровідність цегли, якщо її покрити поліуретаном?
відповідь - ні. бо теплопровідність, так само як і морозостійкість - характеристика матеріалу.

а от комбінація матеріалів може мати інші характеристики ніж один метеріал.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Не буде там ніякої "точки роси". Це камінь, в ньому повітря немає.
Пароізоляція для каменю нах не потрібна.

ви при своєму розумі?

цегла - теж камінь
газобетон - теж камінь
вапняник - теж камінь.

камінь - це не тільки граніт. в цеглі, газобетоні, вапнянику повно повітря і може накопичуватися волога.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ше таке питання. В одній кімнаті хочу зберегти деревяну підлогу. Грунт, по ньому дубові лаги і на них доска. Поміж лаги можна засипати тирсу з вапном ?

а зачем дуб....это дорого и труднообрабатываетс я соби робив сосновые лаги обработал против гниения между лаг засыпал сухой песок под ноль и сверху доска сосновая в шпунт....13 лет уже ...полет нормальный
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ше таке питання. В одній кімнаті хочу зберегти деревяну підлогу. Грунт, по ньому дубові лаги і на них доска. Поміж лаги можна засипати тирсу з вапном ?
Ні. Вапно в житлових приміщеннях заборонено використовувати.
Потрібна гарна гідроізоляція по ланцюгу: грунт/опори лаг/ лаги/ доска.
Обов'язково зробити вентиляційни отвори в підлозі.

При бажанні грунт можно засипати керамзітом, але то нічого не дасть.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Не бачив, щоб в Польщі ватою стіни отеплювали.
Тільки пінопласт.

З часом все змінюється, якщо є бажання подивитись до чого йде технологія утеплення треба подивитись не на Польщу, а на Німеччину. Наскільки пам'ятаю декілька років тому в Німеччині навіть рух був по забороні утеплення пінопластом, але вже не пам'ятаю до чого це прийшло.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Ше таке питання. В одній кімнаті хочу зберегти деревяну підлогу. Грунт, по ньому дубові лаги і на них доска. Поміж лаги можна засипати тирсу з вапном ?

так у вас в одних кімнатах підлога по грунту, а в інших по лагах? чи я щось не зрозумів?
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

Нічого не утеплено
Фундамент не глибокий наскільки я розумію

Хата дуже стара, тоді таким не переймалися

Рівень стяжки в кімнаті сантиметрів 30 вище рівня грунту з вулиці

доведеться утеплювати фундамент і відмостку. підлогу також можна, під стяжку, але це вже буде не так критично, якщо фундамент і відмостку утеплити.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

ви при своєму розумі?

цегла - теж камінь
газобетон - теж камінь
вапняник - теж камінь.

камінь - це не тільки граніт. в цеглі, газобетоні, вапнянику повно повітря і може накопичуватися волога.
Хіба людина писала про цеглу/гаобетон?
Мова йде про камінь.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

З часом все змінюється, якщо є бажання подивитись до чого йде технологія утеплення треба подивитись не на Польщу, а на Німеччину. Наскільки пам'ятаю декілька років тому в Німеччині навіть рух був по забороні утеплення пінопластом, але вже не пам'ятаю до чого це прийшло.

вату теж забороняють. в ЄС переходять на PIR-плити. але це досить дорого.
   
Re: Фзв! Допоможіть. Утеплення будинку.

це так само як сказати: чи зміниться теплопровідність цегли, якщо її покрити поліуретаном?
відповідь - ні. бо теплопровідність, так само як і морозостійкість - характеристика матеріалу.

а от комбінація матеріалів може мати інші характеристики ніж один метеріал.
Та нехай фарбона цегла стане "комбінацією матеріалів", мені то що до цього?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія