Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Станція Площа українських героїв [ua]

Станція Площа українських героїв [ua]

Пам'ятаєте, наш фупчик розробляв шрифт для нових назв Київського метро?

Богдан Гдаль
6 ч.  ·

Після безсонної ночі ) Докладний репортаж я викладу згодом. Ще сплю )

https://www.facebook.com/viterzbayraku/posts/pfbid02C45DcFLLs42x8sFYshsQjxU1sosxHj4J6Akh9sHH9B1JcRh5Cx1VyVwCgygJBuF2l




   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Крутезно
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]















   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Треба поїхати подивитись!)
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]









   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

І зверніть увагу на футболку!

наступна станція - Звіринецька!

Чекаємо з нетерпінням!

   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

 (tu)
   
літера Н не українська.

Мені зовсім не подобається..стиль
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Поки ми тут теревенимо, людина робить справу! (tu)
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Їздив, дивився.

Є ось таке відчуття від побаченого як експерта в цій області  (макетую екранні форми для розробників):
виглядає дуже оригінально, і чітко.
Ось тільки буква "У" викликає відразу, хочу схожі Щ, Ц навпаки, захопили.
А У схоже на один символ, зараз спотворений нацистами, колись був такий собі звитяжний. Але ж спотворений,  жуками тхне.
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

це закіс під стару кирилицю
церковнослов'янські тексти досі пишуться у схожому стилі
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Чотири хреста то занадто 8-)
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Круто. Мені подобається.
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

літера Н не українська.

Мені зовсім не подобається..стиль

Навпаки, дуже українська! То Ви до кацапських спрощених літер звикли. Та всі ми звикли, свого вже і не пам'ятаємо.

Ось інший український шрифт, Рутенія, який розробив на основі давніх українських шрифтів професорр Київської художньої академії Василь Чебанник.

Там теж літера Н  з такою ж перетинкою.





   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

У чувака погляд щирий :)
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

це закіс під стару кирилицю
церковнослов'янські тексти досі пишуться у схожому стилі

Це закіс під український автентичний шрифт.

Ось і тут доклалася московщина - навіть українські шрифти сприймаються, як "закіс під стару кирилицю".
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Це закіс під український автентичний шрифт.

Ось і тут доклалася московщина - навіть українські шрифти сприймаються, як "закіс під стару кирилицю".
а український автентичний шрифт - це хаба не стара кирилиця
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Старі пердуни завжди нічім не задоволені, молодий - точно наркоман, молода - вирядилася, точно кажу тобі - прастітутка :gigi:
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

літера Н не українська.

Мені зовсім не подобається..стиль
я не рублю в шрифтах, а ти що за Експерт? Мабуть непоганий шрифт, якщо ТАКОМУ не подобається.
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

а український автентичний шрифт - це хаба не стара кирилиця

Так, кирилиця,  з деякими відмінностями.

Але вийшло так, що навіть кирилиця зараз вважається саме давньоруським шрифтом.

   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

ТОП
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

то це наш вітер з байраку?
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Гарно
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Це закіс під український автентичний шрифт.

Ось і тут доклалася московщина - навіть українські шрифти сприймаються, як "закіс під стару кирилицю".
До чого тут московщина????  :facepalm1: Ви бляха кацапам ще й кирилицю віддайте  :X Ну що у вас в головах? Так скоро й національну гордість - борщ віддасте...  :(

ЗІ Шрифт прикольний але важкочитаємий...
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Для тих, хто не знає.

Богдан Гдаль - фаховий дизайнер, розробник низки українських шрифтів, а ця справа потребує досконального вивчення матеріалу.

Окрім того, він - громадський активіст.

Погодьтеся, не про кожного напишуть у Вікі так багато гарного і зробленого ним:


Проєкти

Веб


У 2002—2007 роках створив і підтримував веб-проєкт Домівка.NET, який був один із вагомих[4] на той час майданчиків для гуртування україномовної молоді. Створив веб-сторінки для таких проєктів, як фестиваль «Країна Мрій», центр народознавства «Мамаєва Слобода», музей Івана Гончара, гуртам «Оркестр Янки Козир» та «Гуляйгород», сайт Незалежній медіа-профспілці України, сайт художникам Олександрі Теліженко та Катерині Косьяненко, етнографічному проєкту «Берви», проєктові «7 чудес України».[5] Створив брендування для видавництва Аркона, фестивалю Древо роду.

2009 року разом з дружиною Катериною Качур створили проєкт Рукотвори, що присвячений українським народним промислам. Цей проєкт став онлайн-майданчиком, який дозволив шанувальникам цього мистецтва знаходити авторів робіт дистанційно, а не лише на кількох тематичних фестивалях на рік.

Громадські проєкти

Під впливом теорії розбитих вікон і під час загального піднесення перед Революцією Гідності у 2013 році захопився темою позитивного перетворення довколишнього міського простору,[2] що вилилося в кілька втілених проєктів:

2013—2014 поремонтував і змінив дизайн власного під'їзду в багатоквартирному житловому будинку на вулиці Автозаводській у Києві, що мало позитивний суспільний резонанс
Розробив і встановив таблички на вулиці Автозаводській із закликом до пішоходів дотримуватися правил дорожнього руху при користуванні світлофорним переходом.

Виконав розпис майданчиків дитячого садочка Горобинка у Києві

Розробив дизайн довгострокової кампанії «Припаркуйся правильно» щодо дотримання водіями правил паркування

Створив графічну композицію для вшанування пам'яті жертв Голодомору


2015 року добився вивільнення тротуару біля Національної опери у Києві від припаркованих автівок шляхом активного листування з міською владою

У 2019 році став ініціатором проєкту вивільнення від автомобілів пішохідної зони біля столичного метро Теремки, який переміг на Громадському бюджеті Києва.

Створював дизайн літер станції метро Почайна у Києві; варіант не було обрано.

Ініціював розробку альтернативного символу Києва.

Піднімав питання про наявність піратських шрифтів на купюрі української гривні номіналом 1000 гривень, яка видана у 2019 році. Свої аргументи підтвердив листом правовласників шрифту — компанії Adobe.
 Резонанс у ЗМІ змусив Національний банк України опублікувати відповідь, в якій стверджується, що неліцензійних шрифтів на гривні немає

Ввійшов у десяток волонтерів Facebook, які зробили найбільший внесок в переклад соцмережі українською мовою за весь період її існування (станом на 2020 рік)

У квітні 2022 року створив обкладинку для синглу гурту Океан Ельзи «Місто Марії»

Розробив дизайн напису для перейменованої київської станції метро «Площа Українських Героїв»] та «Звіринецька», дизайн було затверджено.

Розробка шрифтів

З 2012 року під впливом творчої спадщини Георгія Нарбута та Василя Кричевського, робіт інших знаних художників, а також за допомоги таких сучасних українських шрифтовиків, як Генадія Заречнюка, Андрія Шевченка та Віктора Харика, розпочав розробку власних шрифтів.

Серед створених шрифтів:

Рукотвори (сучасний модерновий шрифт з асиметричними засічками) та Рукотвори Санс як його похідна версія (шрифт мав невеличкий скандал, бо був без дозволу використаний для оформлення подій за участі Президента України[43], але згодом конфлікт було залагоджено).

Старий Харків (шрифт, створений під впливом вивіски початку 20 століття з Харкова).

Козіяр (шрифт на основі скоропису Гетьманщини 18 століття з метричних книг села Козіївка на Харківщині).
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

До чого тут московщина????  :facepalm1: Ви бляха кацапам ще й кирилицю віддайте  :X Ну що у вас в головах? Так скоро й національну гордість - борщ віддасте...  :(

ЗІ Шрифт прикольний але важкочитаємий...

Ти спочатку зрозумій, що саме я нисала, потім будеш пузиритися, москалику.
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

 [ua]
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

це декоративні шрифти, не для книжок
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

літера Н не українська.

Мені зовсім не подобається..стиль

офігений стиль, нажаль старі колоші зашорені в метрополітені не дали йому зробити Почайну, але все змінюється!  [ua]

Гдаль відповідає, що це не латинська літера. За його словами, саме в такому вигляді ця літера прийшла від греків, і саме в такому вигляді, хоч і з деякими модифікаціями, існувала століттями.
«Кирилиця, якою ми зараз користуємося, виникла лише в 1708–1710 роках після указу російського царя Петра I», – каже Гдаль і додає, що з тодішньої кирилиці викинули багато грецьких форм і створили в такий спосіб «покруч кирилиці й латинки», який назвали «гражданкою», або цивільним письмом.

Останнє редагування: 12 квітня 2024 16:24:26 від хробак
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]
Ale

Мені подобається
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

А ото на фото Гройсмєн? :umnik2:
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Їздив, дивився.

Є ось таке відчуття від побаченого як експерта в цій області  (макетую екранні форми для розробників):
виглядає дуже оригінально, і чітко.
Ось тільки буква "У" викликає відразу, хочу схожі Щ, Ц навпаки, захопили.
А У схоже на один символ, зараз спотворений нацистами, колись був такий собі звитяжний. Але ж спотворений,  жуками тхне.

Це що таке? (макетую екранні форми для розробників):

Вперше таке чую.
   
Як на мене, дуже круто.
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]
HSM

 (tu)
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Дякую за позитивні відгуки )
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Дякую за позитивні відгуки )

Це ми всі Вам дякуємо!
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

 (tu)

Мені подобається як цей ViterZbayraku здуває кацапські мітки.
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

PS До речі, вже років зо два чи три підписаний на його Твіттер. Думаю, що з його енергією дуже швидко наш Київський масив Теремки перетвориться на найкращий  :super: Успіхів!
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

Гдаль відповідає, що це не латинська літера. За його словами, саме в такому вигляді ця літера прийшла від греків, і саме в такому вигляді, хоч і з деякими модифікаціями, існувала століттями.
«Кирилиця, якою ми зараз користуємося, виникла лише в 1708–1710 роках після указу російського царя Петра I», – каже Гдаль і додає, що з тодішньої кирилиці викинули багато грецьких форм і створили в такий спосіб «покруч кирилиці й латинки», який назвали «гражданкою», або цивільним письмом.
н з прямою рискою - це саме кацапська ідея
а потім всі ново-кириличні абетки почали орієнтуватися на кацапщину
 у старій кирилиці н з прямою рискою - це и
   
Re: Станція Площа українських героїв [ua]

а сучасне Н у старій кирилиці було таке ж як в гречиці і латиниці - N
власне стара кирилиця це за великим рахунком розширена гречиця з купою нових літер
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія