Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Фзв. Реєстрація фопа

Фзв. Реєстрація фопа

Товариство підкажіть по реєстраціі фопа.
Тут потрібно для невелекого бізнесу.

По кведах оприділилися підкажіть ше в яку групу краще відкривати ну і взагалі які там є нюанси
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

якщо коротко:

Групу вибирають 2 або 3, в залежності від подальшої діяльності:

якщо передбачаєте працювати (надавати послуги) з юридичним особам, то тільки 3 група, - єдиний податок 5% від отриманих коштів, обмеження доходу 7 млн. грн на рік

інакше 2 групи достатньо, там сплата 15-20 % мін.зарплати на місяць не залежно від доходу, обмеження 5 млн

   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Ну,й про касовий апарат  не забуваємо
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

якщо коротко:

Групу вибирають 2 або 3, в залежності від подальшої діяльності:

якщо передбачаєте працювати (надавати послуги) з юридичним особам, то тільки 3 група, - єдиний податок 5% від отриманих коштів, обмеження доходу 7 млн. грн на рік

інакше 2 групи достатньо, там сплата 15-20 % мін.зарплати на місяць не залежно від доходу, обмеження 5 млн


Поняв, значить 2

Тобто якшо зараз мінімалка 6 тисяч то я просто щомісяця плачу 2 тисячі незалежно від обороту?

А як вести облік і чи складно ці всі податкові справи?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Ну,й про касовий апарат  не забуваємо

Касовий апарат то є обовязково?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Поняв, значить 2

Тобто якшо зараз мінімалка 6 тисяч то я просто щомісяця плачу 2 тисячі незалежно від обороту?

А як вести облік і чи складно ці всі податкові справи?

сплата трохи більше

ЄСВ (внесок в пенсійний фонд ) 1 раз на квартал -  3960 грн, з розрахунку  3*1320 грн на місяць

єдиний помісячно 900-1200 грн ( встановлює місцева влада, залежить від КВЕД),

Облік мінімальний - книга доходів в довільній формі

на 2021 рік касовий  вимагають при досягнені готівкового доходу 1 млн грн на протязі року, або одразу, якщо КВЕД передбачає обовязкове застосування РРО ( медичні послуги, складна побутова техніка та ін.)
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Принимай деньги на р/с И никакого кассового аппарата
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Товариство підкажіть по реєстраціі фопа.
Тут потрібно для невелекого бізнесу.

По кведах оприділилися підкажіть ше в яку групу краще відкривати ну і взагалі які там є нюанси

Ты ж писал, что пизнисмен, таргуешь с Кетаем, аграрий, производственник и медик...
а в начале своего пути на ФУПе ты был трейдером с Волл-Стрит...
А тут элементарщины оказывается не знаешь...
Кагжыжтаг? :(
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

небольшой бизнес не нуждается в оформлении
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

воно тобі не потрібно. платити податки корупціонерії казнокрадії брехляндії україна - себе не поважати
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Принимай деньги на р/с И никакого кассового аппарата

От я так і не зрозуміла: а liqpay и прочие мерчанты - это безнал или нал ?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

От я так і не зрозуміла: а liqpay и прочие мерчанты - это безнал или нал ?

тепер трактують як безнал:

Розрахунки через Приват24, Монобанк, Liqpay прирівняні до банківських операцій — НБУ


НБУ знову підтвердив, що оплата за товари (послуги) через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay шляхом переказу коштів з рахунку за розпорядженням клієнта є банківською операцією, інформує Бухгалтер.ua. Цього разу у листі від 30.12.2020 р. № 57-0009/80572 на запит Мінекономрозвитку.

Аналогічна позиція була й раніше. З позиції НБУ до безготівкових розрахунків потрапляють перекази за допомогою сервісів переказу коштів (Liqpay, Portmone, iPay тощо), банківських систем дистанційного обслуговування таких як Приват24, MONOBANK, Ощад24/7 тощо (у т.ч., з використанням платіжної картки), шляхом внесення покупцем готівки у касу банку або небанківської установи (у тому числі, шляхом використання програмно-технічного комплексу самообслуговування (ПТКС). Її можна зустріти у листі НБУ від 28.09.2020 р. № 57-0009/53844.

Зазначені вимоги законодавства НБУ просив враховувати при наданні податкових консультацій платникам податків.

Все це пов'язано із тим, що розрахунки за допомогою таких сервісів ДПС трактувала як розрахункову операцію в розумінні Закону про РРО і вимагали формувати від отримувачів переказу за товари (послуги) фіскальний чек.

29.12.2020 року прес-служба ДПС підтвердила лише той факт, якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), то такі операції здійснюють без застосування РРО надавачем послуги.

Це слідувало після того як із 10.12.2020 року завдяки Закону № 1071 РРО не потрібен при розрахунках за послуги, якщо такі розрахунки проводять виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Касовий апарат то є обовязково?
якщо оплата готівкою і третя група, то так, обов'язково
якщо друга,  то готівковий оборот до 1 ляма без РРО
хоча є виключення - складна побутова з гарантійками і ще щось там
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

тепер трактують як безнал:

Розрахунки через Приват24, Монобанк, Liqpay прирівняні до банківських операцій — НБУ
=======================

Фууууух....Дякую !  :give_rose:
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

помни самое главное ... вход - 1 гривна, выход - 1000 гривен! :( 
тьфу! открываешься за один день а вот Закрываешь - это п***а как долго и гемморойно  :(  :(  :(
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Так картина прояснилася.
То не для мене, жінка хоче погратися в рестораторку)
Вот я думаю як то зробити з мінімальними втратами для себе))

Дякую всім хто відгукнувся
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Так картина прояснилася.
То не для мене, жінка хоче погратися в рестораторку)

Дякую всім хто відгукнувся

хай реєструє краще на якогось наймита . або бере наймита вже з відкритим фопом. самому лівзти в фоп не треба. у мене є знайомий комерс у якого кілька товок - але  на ньому - жодної))))
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

помни самое главное ... вход - 1 гривна, выход - 1000 гривен! :( 
тьфу! открываешься за один день а вот Закрываешь - это п***а как долго и гемморойно  :(  :(  :(

Я 3 фопа закрила в грудні. Закрил їх в дії і здала ліквідаційні звіти. Всьо. А що ще треба ?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

хай реєструє краще на якогось наймита . або бере наймита вже з відкритим фопом. самому лівзти в фоп не треба. у мене є знайомий комерс у якого кілька товок - але  на ньому - жодної))))

У мене колись була товка то єлі закрив але то було багато років назад думав може шось змінилося

Без фопа не обійтися бо там є деякі нюанси про які я не хочу тут говорити
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

якщо оплата готівкою і третя група, то так, обов'язково
якщо друга,  то готівковий оборот до 1 ляма без РРО
хоча є виключення - складна побутова з гарантійками і ще щось там


Ага, значить другу треба

А є якісь нюанси по кількості кведів?

Можна туда всього підряд напхати чи нема сенсу?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа
PAL

Можна туда всього підряд напхати чи нема сенсу?
ну, для початку, є кведи, які не можна на другій групі, тільки третя
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Товариство підкажіть по реєстраціі фопа.
Тут потрібно для невелекого бізнесу.
Є знайомий пенсіонер?  - відкривай ФОПа на нього, щоб не башляти ЄСВ.
Робиш третю групу на 5%. Без найманих працівників.
До кведів не включаєш позиції, по яким треба РРО.
Шуруєш "бізнес".
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Ага, значить другу треба

А є якісь нюанси по кількості кведів?

Можна туда всього підряд напхати чи нема сенсу?
Повинен бути один основний КВЕД, далі пиши, скільки хочеш, але зазвичай в реєстраційну форму влазить п"ять :laugh:
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Ага, значить другу треба

А є якісь нюанси по кількості кведів?

Можна туда всього підряд напхати чи нема сенсу?

по КВЕДах є нюанси
перший в табличці на реєстрацію - основний
дали пишешь, якими теж будешь займатися
потім ті  ж КВЕДи будешь вносити в заяву на ЄП
тіх, що не буде в свідоцтві платника ЄП, не підлягатимуть спрощеному оподаткуванню
потім можна буде додати, але знову тре буде вносити в свідоцтво платника ЄП та діяти вони будуть з наступного кварталу після додавання

   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

по КВЕДах є нюанси
перший в табличці на реєстрацію - основний
дали пишешь, якими теж будешь займатися
потім ті  ж КВЕДи будешь вносити в заяву на ЄП
тіх, що не буде в свідоцтві платника ЄП, не підлягатимуть спрощеному оподаткуванню
потім можна буде додати, але знову тре буде вносити в свідоцтво платника ЄП та діяти вони будуть з наступного кварталу після додавання
КВЕДы добавляются онлайн. Зачем их добавлять в свидоцтво, а не просто указывать в декларации постфактум - ведутся споры, но пока предпочитают перебдеть.
И самое интересное в ФОПе - по хозяйственным и административным спорам ФОП отвечает своим личным имуществом. Тоесть если посетитель рэсторана подскользнулся на банановой кожуре и подал в суд на 1 млн баксов, то  ТОВка просто банкротится, а ФОП отвечает квартирами, машинами и своими трусами (хотя белье вроде оставляют..). Вроде пока прецендентов не было, но хз как оно повернется. То что налоговая навешивает 100500 грн штрафов и от них не отвертишься - это бывает. Личного банкротства и банкротства ФОП у нас нет.
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

а ФОП отвечает квартирами, машинами и своими трусами (хотя белье вроде оставляют..). Вроде пока прецендентов не было, но хз как оно повернется.
Прецедентів не було, бо поки суд остаточно присудить ФОПа відповісти майном, те майно вже 100500 разів  переписується на родичів.

Личного банкротства и банкротства ФОП у нас нет.
Банкрутство фізосіб наче вже є.
Але  :-G , у кацапів з цих питань законодавство набагато прогресивніше, аніж в нас.
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

То не для мене, жінка хоче погратися в рестораторку)
То про що бесіда? Досить чіткий і обмежений вибір кведів, друга група (зазвичай), для безналу потрібна третя.

Запускайтеся і давайте лінк/локейшн - із задоволенням приїду продегустувати ваше все.
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

По фопу понятно.

А який лайфхак є по найманих працівниках?
Бізнес у жінки буде сезонний тільки три міс літа.
. Потрібно мінімум буде ше одну людину оформити.

Я розумію шо бізнесом то важко назвати але чево хочєт жєнщіна таво хочєт бог то мушу ту забаганку робити
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Є знайомий пенсіонер?  - відкривай ФОПа на нього, щоб не башляти ЄСВ.
Робиш третю групу на 5%. Без найманих працівників.
До кведів не включаєш позиції, по яким треба РРО.
Шуруєш "бізнес".

Тут вже сказали шо на третю якщо за нал обовязково касовий апарат мені так не підходить
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

По фопу понятно.

А який лайфхак є по найманих працівниках?
Бізнес у жінки буде сезонний тільки три міс літа.
. Потрібно мінімум буде ше одну людину оформити.

Я розумію шо бізнесом то важко назвати але чево хочєт жєнщіна таво хочєт бог то мушу ту забаганку робити
Якщо офіційно оформити, то у трудовому договорі оговорити сезонність роботи. Там є розділ, де вказується тип працевлаштування. Отам і вказати. Трудовий договір строковий, з такого-то по таке.

ПС я пишу, як вимагає законодавство. А ви на місті вже вирішуєте, як ви будете вести.
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

КВЕДы добавляются онлайн. Зачем их добавлять в свидоцтво, а не просто указывать в декларации постфактум - ведутся споры, но пока предпочитают перебдеть.

Не спори, а поки що не внесли зміни у порядок отримання свідоцтва платника єп. А вносяться, бо є правило, що те, що не є основною діяльністю, оподатковується по іншим ставкам.  От як приберуть ці інші ставки, то й вносити не тре буде.
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

небольшой бизнес не нуждается в оформлении
(tu)

поки ти в тіні, ти державу не цікавиш.

 
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

По фопу понятно.

А який лайфхак є по найманих працівниках?
Бізнес у жінки буде сезонний тільки три міс літа.
. Потрібно мінімум буде ше одну людину оформити.

-укласти строковий договір, в податкову подати повідомлення про прийом працівника,
помісячно сплачувати податки з зарплати найманої особи, за 2 і 3 квартал подати звіт про нараховану з-ту і сплачені податки та внески  (звіт тепер квартальний , а літо зачіпає їх два - в 2 кв - вказати прийом і зарплату червня, в 3 кв - зарплату липня, серпеня і звільнення)
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

-укласти строковий договір, в податкову подати повідомлення про прийом працівника,
помісячно сплачувати податки з зарплати найманої особи, за 2 і 3 квартал подати звіт про нараховану з-ту і сплачені податки та внески  (звіт тепер квартальний , а літо зачіпає їх два - в 2 кв - вказати прийом і зарплату червня, в 3 кв - зарплату липня, серпеня і звільнення)

А какая процедура уведомления об увольнении?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

А какая процедура уведомления об увольнении?

спеціальної немає , тільки в додатку 5 звіту ЄСВ зазначайть дату і причину звільнення
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

-укласти строковий договір, в податкову подати повідомлення про прийом працівника,
помісячно сплачувати податки з зарплати найманої особи, за 2 і 3 квартал подати звіт про нараховану з-ту і сплачені податки та внески  (звіт тепер квартальний , а літо зачіпає їх два - в 2 кв - вказати прийом і зарплату червня, в 3 кв - зарплату липня, серпеня і звільнення)

Зрозумів

Без оформлення працівника можуть сильно вздрючити?
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Зрозумів

Без оформлення працівника можуть сильно вздрючити?

штраф за неоформленого вже був 100 тис грн, здається мали зменшити ( не впевнена)
останній рік, в карантин, рейдові групи держпраці не штрафували, а обмежувались попередженнями
   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

і  ще момент
оскільки повідомлення про прийняття працівника тре подати до початку роботи,
краще у трудовому договорі та наказі на приймання вказати дату початку роботи
щоб не було до чого пристібатися усіляким перевіряючим

пс взагалі наймані працівники це такий гемор по документам, що пісець...
табеля, правила внутрішнього розпорядку, права та обов'язки найманого працівника
одна охорона праці чого варта

   
Re: Фзв. Реєстрація фопа

Дякую, ви мені дуже допомогли!
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія