Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

СРСР, 1970-ті

Re: СРСР, 1970-ті

обласний центр не село, тыльки харош триндіти.
1 Їздили далеко не всі!!!!!!
2. Про щось типу артеку звичайний піонеер міг тільки мріяти.
3. Максимум якась клоповня типу бараків що повезло то і річка поруч.
так що харош п***а савкадрочери
Особєно Саратський район... Ага- ага вірю...
   
Re: СРСР, 1970-ті

Що написала я -

"Дві сестри моєї бабусі жили в різних селах Димерського району. На канікулах я там бувала. Телевізорів не було в обох. Машин не було ні в кого в селах, хіба мотоцикли. В один хутір два рази на тиждень привозили хліб, за іншим треба було ходити до сусіднього села. Середина 70х. Може, десь на Полтавщині було краще, бо там і зараз виглядає краще."

Якось дивно сприймає цифрову інформацію висококваліфікована айтішниця.

А який УДК української кандидатської?  8-)

пля! я, за 2 км від Житомира село, на початку 80-х кожного 2-го вівторка ходив по гас (кєросін - хто не зна). бо, бля, 1 балон скрапленого газу на місяць. і 3.14здець. а на 4-х чоловік + собака + кури - спробуй з того балону місяць готувати. тому - на кірогазі!  :weep:
ПС батько якось для тих цілей привіз авіаційного - ледь літню кухню не спалили!  :weep:  тому й доводилося юзати "цивільний", а його до села раз на місяць привозили!

ППС ХАЧУ Ф САВЄЦКІЙ САЙУС!!!!
   
Re: СРСР, 1970-ті

Особєно Саратський район... Ага- ага вірю...
І звідти їздили автобуси до обласного центру.
   
Re: СРСР, 1970-ті

 :pooh_on_b:

   
Re: СРСР, 1970-ті

Нутакашож , "стопіісят" чі не єдина дієва метода , що-би примусити зацікавити ))) людину працювати нахаляву або задешево .

на "фронтових" 100 грамах і війну виграли... главне було - мозги залити, шоб чєл не соображав забагато...
   
Re: СРСР, 1970-ті

пля! я, за 2 км від Житомира село, на початку 80-х кожного 2-го вівторка ходив по гас (кєросін - хто не зна). бо, бля, 1 балон скрапленого газу на місяць. і 3.14здець. а на 4-х чоловік + собака + кури - спробуй з того балону місяць готувати. тому - на кірогазі!  :weep:
ПС батько якось для тих цілей привіз авіаційного - ледь літню кухню не спалили!  :weep:  тому й доводилося юзати "цивільний", а його до села раз на місяць привозили!

ППС ХАЧУ Ф САВЄЦКІЙ САЙУС!!!!
Мля! ЯК я міг забути за кірогаз!!!! Це був адський треш!!! То шо він коптив і воняв як чорт з пекла, то одне, а те, шо нада було встигнути в сільпо за кєросіном та ФІТІЛЯМИ, то друге! мені навіть через 40+ років вспомнилося амбре того кірогазу  при одному його воспомінанії...
   
Re: СРСР, 1970-ті

Мля! ЯК я міг забути за кірогаз!!!! Це був адський треш!!! То шо він коптив і воняв як чорт з пекла, то одне, а те, шо нада було встигнути в сільпо за кєросіном та ФІТІЛЯМИ, то друге! мені навіть через 40+ років вспомнилося амбре того кірогазу  при одному його воспомінанії...

 :-B
   
Re: СРСР, 1970-ті

:pooh_on_b:

https://youtu.be/oI4Zw4cmSZc
Ну й що ти хочеш довести, розмістивши це відео?

Було! Пройшлися з транспарантами. А потім метрів через сто, де не видно було з трибун, поскидали їх на грузовики, і  йшли собі пити горілку.

Щоб піддати енергії і ентузіазму репетунам з славицями на адресу партії, то їх заздалегідь впоювали горілкою.

Брежнєвський період совка бува порівняно вегетаріанським, воронки серед ночі не приїжджали.


Останнє редагування: 29 липня 2019 15:40:13 від Гервасій
   
Re: СРСР, 1970-ті

А ще ж були кєросінові лампи..... Свєт був дуже огранічєних колічествах, тому оці на грушку схожі лампові стьокла на вірьовочці у Бабусі (про запас) , оці протирання від кіптяви цих же стьокол газєтою.... Ото була жисть! Рамантіка.... БЛЯ!!!!!
   
Re: СРСР, 1970-ті

А ще ж були кєросінові лампи..... Свєт був дуже огранічєних колічествах, тому оці на грушку схожі лампові стьокла на вірьовочці у Бабусі (про запас) , оці протирання від кіптяви цих же стьокол газєтою.... Ото була жисть! Рамантіка.... БЛЯ!!!!!
Утрируєте.
   
Re: СРСР, 1970-ті

Утрируєте.
Ось тобі Хрест!
   
Re: СРСР, 1970-ті

Утрируєте.

буйтам! бувало після грози по 2 доби не було світла. тому кєросінка повинна була бути завжди заправленою!  :weep:
ПС десь ще на горищі валяється
   
Re: СРСР, 1970-ті

пля! я, за 2 км від Житомира село, на початку 80-х кожного 2-го вівторка ходив по гас (кєросін - хто не зна). бо, бля, 1 балон скрапленого газу на місяць. і 3.14здець. а на 4-х чоловік + собака + кури - спробуй з того балону місяць готувати. тому - на кірогазі!  :weep:
ПС батько якось для тих цілей привіз авіаційного - ледь літню кухню не спалили!  :weep:  тому й доводилося юзати "цивільний", а його до села раз на місяць привозили!

ППС ХАЧУ Ф САВЄЦКІЙ САЙУС!!!!
А брикету заказать из Стрижевки? :)
Варенье у нас тоже почему-то всегда на керогазе варили, даже когда с газом не было проблем.

Останнє редагування: 29 липня 2019 15:52:39 від serg60
   
Re: СРСР, 1970-ті

Ще помню, як збирали коров'ячі кізяки засошші по степу ( це була наша обязаность), як з тих кізяків місив курай, на якому потім бабуся пекла найсмачніший в Світі Хліб, а взимку ним топили хату... Ще помню, як Дєдушка мив руки від крові вечором, бо цигани намєдні вивели двох корів з села... Я не знаю, що там було, але Дєдушка був дуже грусним довго... Це степ- у нас немає лісів, дуже напряжонно з водою... Корова буле не тільки проізводітєлем врєдного\нєвредного молока, а й забезпечувала тепло й хліб... Гарадським нинішніх врємьон не понять.... Та й моїм дітям тоже...
   
Re: СРСР, 1970-ті

А брикету заказать из Стрижевки?
Варенье у нас тоже почему-то всегда на керогазе варили, даже когда с газом не было проблем.

торфобрикет - то зі складу на Смолянці. За довідкою з сільради. Як і вугілля.  :weep:
самий кошер був - привезти мокре вугілля на початку зими, коли вже мінус  :weep:
ПС той же брикет, як і вугілля - тре було "зловити". буй ти приїдеш на склад і візьмеш. спочатке тре зловити вугілля, потім авто  :weep:
   
Re: СРСР, 1970-ті

А ще ж були кєросінові лампи..... Свєт був дуже огранічєних колічествах, тому оці на грушку схожі лампові стьокла на вірьовочці у Бабусі (про запас) , оці протирання від кіптяви цих же стьокол газєтою.... Ото була жисть! Рамантіка.... БЛЯ!!!!!

О !
Ми першу зиму в новій хаті просиділи без світла,
райенерго було западло ще один стовп поставити  :(
Так що керосинові лампи виручали, були такі, що на стіну вішали,
 такі щоб по вулиці ходити, там в хлів чи комору

А щоб керосин був, то було наше завдання із братом
Ходили в центр села за 3.5 км із 20 літровою каністрою на санках

"Протирання від кіптяви цих же стьокол газєтою.... Ото була жисть! Рамантіка.... БЛЯ!!!!!"  (с) :D
Так таки так !
   
Re: СРСР, 1970-ті

Це де такі багаті села були, який регіон?
Бо навіть у моїх батьків кольоровий ТВ лише в середині 90-х з"явився.

На межі 50-60 мій прадід побудував сарайчика з 3 (трьома стінами) щоб не рахувався за споруду аби податок не платити, а в 30 він плодові дерева вирубав, бо за кожне дереве податок був. Посвідки прадіда та прабаби в мене до цих пір збереглись. Так їм паспорти й не видали, померли обоє в середині 60-их.

Мою маму в 1976 році у пологовий в район (Київська обл. приблизно 30 км від Києва) везли на підводі на конях.
У 80-их у моїх бабці з дідом був чорнобілий телевізор, на який сходились сусіди дивитись ..... Рабиню Ізауру, бо у сусідів на кілометр не було телевізорів!!! а ви розказуєте про якісь достатки...
   
Re: СРСР, 1970-ті

Батько не став Директором Пороектного інституту, бо не хотів іти до комуністів. і значків кпссних і комсяцьких було до холери і більше і різних і всяких.
   
Re: СРСР, 1970-ті

Так, ви були вже тоді ближче до Європи. Я 68 р.н. , навчався в Одесі  з хлопцями з Західної Ураїни в тому числі. Так вони вже в 83 році майстрували антенні поля з лижних палок, щоб не тільки слухати, а й БАЧИТИ по ТБ "загнивання капіталізму". Чкалово, то те, що в Новотроїцькому р-ні на кордоні Асканійських степів? То здорове та багате село навіть зараз.
так ,то то село
часто згадую його і людей там
добрі прості люди
   
Re: СРСР, 1970-ті

Що копати? я уже написала, що сестра моєї бабусі (тьотя тата) сиділа у сталінських таборах. Її забрали молодою дівчиною за нібито розкидання упівських листівок. Після смерті Сталіна її випустили, як і сотні тисяч (якщо не мільйони) таких же в"язнів.

Цей факт мав 0 значення для життя моєї бабусі, тата, моєї тьоті та їх дітей. Бо всі розуміли, що натворив Сталін.

Ще були родичі в УПА, але далекі.
вже далекі, ну ясно
   
Re: СРСР, 1970-ті

у 87-у можна було легально слухати "Черний кофє", "Арію". А от Kiss, AC/DC, Accept та прочії Slayer з Manowar ще вважалися антісовєтчіной  :weep:
якась дикість. Ми в середині 70х на дискотеках - в школі! - танцювали під що хотіли, і під ВІА не хотів ніхто
   
Re: СРСР, 1970-ті

Що написала я -

"Дві сестри моєї бабусі жили в різних селах Димерського району. На канікулах я там бувала. Телевізорів не було в обох. Машин не було ні в кого в селах, хіба мотоцикли. В один хутір два рази на тиждень привозили хліб, за іншим треба було ходити до сусіднього села. Середина 70х. Може, десь на Полтавщині було краще, бо там і зараз виглядає краще."

Якось дивно сприймає цифрову інформацію висококваліфікована айтішниця.

А який УДК української кандидатської?  8-)
То залежало від села й від людей, навіть на Полтавщині.
Були відвертно бідні села, були багаті. В діда покійного село було велике й багате, з "технікомом" і "базарьом" + там був завод пластикових виробів, який робив з целулоїду різні штуки й який закрили наприкінці 80-х, бо все обладнання там було старюче й робило тільки з целулоїдом. Дід працював на тому заводі робітником й мав паспорта ! що в селі до 1974 року було чудом.
В людей в селі були й машини й мотоцикли, а в декого й дві, бо голова вмів "хвонди вибивать", а поряд було відверто бідне село, де асфальт був хіба біля клубу.
Це була середина 70-х - 80-ті роки, дід казав "оц ми унучку як у казці живемо, а ще ж як ти родився, то був страх Божий"
Газу в селі не було, хоча поряд було 4 потужних газових скважини. Його газифікували десь в 1994 році, коли одну з тих скважин, випрацьовану, віддали на 6 сіл. Як казали - на 200 років газу стане.
   
Re: СРСР, 1970-ті

Блін, а що це знов совки повилазили ?
Мовчали , а це дивись - полізли як воші з циганчати .
   
Re: СРСР, 1970-ті
LSD

А ще ж були кєросінові лампи..... Свєт був дуже огранічєних колічествах, тому оці на грушку схожі лампові стьокла на вірьовочці у Бабусі (про запас) , оці протирання від кіптяви цих же стьокол газєтою.... Ото була жисть! Рамантіка.... БЛЯ!!!!!
(tu)
   
Re: СРСР, 1970-ті
LSD

Ще помню, як збирали коров'ячі кізяки засошші по степу ( це була наша обязаность), як з тих кізяків місив курай, на якому потім бабуся пекла найсмачніший в Світі Хліб, а взимку ним топили хату... Ще помню, як Дєдушка мив руки від крові вечором, бо цигани намєдні вивели двох корів з села... Я не знаю, що там було, але Дєдушка був дуже грусним довго... Це степ- у нас немає лісів, дуже напряжонно з водою... Корова буле не тільки проізводітєлем врєдного\нєвредного молока, а й забезпечувала тепло й хліб... Гарадським нинішніх врємьон не понять.... Та й моїм дітям тоже...
...за добрива забув.
   
Re: СРСР, 1970-ті

А який УДК української кандидатської?  8-)
хехе (tu)
   
Re: СРСР, 1970-ті

Під Польшею була 20 років, під Рос. Імперією - 200 років

Читайте історію. То будете знати, що таке третій розподіл Польщі і коли Правобережна Україна відійшла до Російської імперії.
   
Re: СРСР, 1970-ті

третій розподіл Польщі і
В 1795 році Вінницю в поляків забрали кацапи..... :(  [KA]  :-G
   
Re: СРСР, 1970-ті

Мля! ЯК я міг забути за кірогаз!!!! Це був адський треш!!! То шо він коптив і воняв як чорт з пекла, то одне, а те, шо нада було встигнути в сільпо за кєросіном та ФІТІЛЯМИ, то друге! мені навіть через 40+ років вспомнилося амбре того кірогазу  при одному його воспомінанії...

У примусі фітілів не було :gigi:
А в гасовій лампі були. І багато хат було неелекрифіковано аж до 70-х років. А ви тут про телевізори втираєте.
   
Re: СРСР, 1970-ті

У примусі фітілів не було :gigi:
А в гасовій лампі були. І багато хат було неелекрифіковано аж до 70-х років. А ви тут про телевізори втираєте.
Керогаз и вышеупомянутый примус - разные приборы. В керогазе фитиль таки есть :)
   
Re: СРСР, 1970-ті

Керогаз и вышеупомянутый примус - разные приборы. В керогазе фитиль таки есть :)

Я про керогази не писав. У баби керогазу не було. Примус був. Голки для примуса пам'ятаю.
   
Re: СРСР, 1970-ті

В керогазе фитиль таки есть

Таки да...


   
Re: СРСР, 1970-ті

На відміну від примусів, керогази дуже коптили.
   
Re: СРСР, 1970-ті

На відміну від примусів, керогази дуже коптили.

Бо примуси придумали відсталі буржуї наприкінці 19 століття, а керогаз новиє савєцкії інжєнєри в 30-ті роки 20-го століття.
   
Re: СРСР, 1970-ті

Але примус шумів, а керогаз працював тихо.
   
Re: СРСР, 1970-ті

Але примус шумів, а керогаз працював тихо.
Там треба було встановити оптимальний нахил, щоб не забагато гасу текло з колби. Бо інакше вся ця бандура могла спалахнути і вибухнути. Примус в цьому відношенні безпечніший. Треба було лише підкачувати, щоб підтримувати потрібний тиск..
   
Re: СРСР, 1970-ті

Що написала я -

"Дві сестри моєї бабусі жили в різних селах Димерського району. На канікулах я там бувала. Телевізорів не було в обох. Машин не було ні в кого в селах, хіба мотоцикли. В один хутір два рази на тиждень привозили хліб, за іншим треба було ходити до сусіднього села. Середина 70х. Може, десь на Полтавщині було краще, бо там і зараз виглядає краще."

Якось дивно сприймає цифрову інформацію висококваліфікована айтішниця.

А який УДК української кандидатської?  8-)

Якщо Ви не відрізняєте "Ви" і "ви", то Вам ніякий УДК не допоможе  :facepalm1:
   
Re: СРСР, 1970-ті

Кізяками ми точно не топили, але в різні періоди, у тому числі в місті в нашій хаті топили брикетами, вугіллям і газом у довгих синіх балонах, які розвозили машини по домівках. А потім навіть по селах провели газ і наступила цивілізація.

Гасова лампа у нас теж була і ми нею користувалися під час збоїв з електрикою, а потім просто свічками.
   
Re: СРСР, 1970-ті

якась дикість. Ми в середині 70х на дискотеках - в школі! - танцювали під що хотіли, і під ВІА не хотів ніхто

а зараз арію не можна..і баскова тоже
   
Re: СРСР, 1970-ті

Кізяками ми точно не топили, але в різні періоди, у тому числі в місті в нашій хаті топили брикетами, вугіллям і газом у довгих синіх балонах, які розвозили машини по домівках. А потім навіть по селах провели газ і наступила цивілізація.

Гасова лампа у нас теж була і ми нею користувалися під час збоїв з електрикою, а потім просто свічками.

ага...наступила..і заставила бідних пенсіонерів платити по 5000 місячно за опалення
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія