Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

УПЦ МП на поклон к Пете :D

Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Філарет не те щоб вірність зберігав (тобто зберігав, звісно, але то був радше наслідок, ніж причина) - він просто був упевнений, що здобуде пост Московського патріарха. Він же навіть по смерті попереднього патріарха був місцеблюстителем патріаршого престолу і займався підготовкою собору РПЦ, на якому мали обрати нового патріарха. Але програв вибори Алєксію.


так, тому іще гірший за Кравчука
піймав облизня в Москві і свої амбіції компенсував Україною, типу як перший хлопець на селі
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

"Те, що нас хочуть сьогодні перетворити в політичну організацію під назвою "помісна церква" - це та приманочка, на яку церква не клює. Церква не може бути політичною організацією", - сказав Онуфрій.

сказав голова філіалу московської церкви в Україні, яка сама є по суті нічим іншим як одним з філіалiв ФСБ
 :facepalm:

   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

де бабціна позиція по ситуації?Вона за кого?
вона чого чекае?

а чаєчка на розкорячці - підтримати українську автокефалію із Москви не дозволяють, піти проти неї це втратити величезну кількість проукраїнських православних виборців....
Буде мовчати, на прямі запитання на цю тему переводитиме тему на зубожілість, а насправді тихенько буде вставляти палиці в колеса побудови Української Церкви, згідно настанов кремлівських кураторів.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

так, тому іще гірший за Кравчука
піймав облизня в Москві і свої амбіції компенсував Україною, типу як перший хлопець на селі
Але його вихованці-оточенці мені подобаються.))
А Філарету все рівно ж справи передавати в недалекому майбутньому, в силу об'єктивних причин.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Філарет для церкви як Кравчук для держави. Обоє до останнього зберігали вірність Москві і обоє побачивши невідворотність процесів очолили те, проти чого боролись.

формально нібито отци-основатєлі, насправді гаранти спадковості від совка
це варіант побудови Росії з антиросійською риторикою. На рівні держави і на рівні церкви

Ну , шановний , Ви ж розумієте , що ніхто тут в ейфорію щодо Філарета не впадає . Це явно не кардинал  Йосип Сліпий і не єпископ Григорій Хомишин , єпископ Теодор Ромжа і сотні таких як  вони  , що повторювали " Задзвони мені брязкотом кайдан, скрипом шибениць в понурі ранки, принеси мені зойки катованих, в льохах і тюрмах, і на засланні, щоб віра моя була гранітом. ... "
Нічого персонального , просто ви - православні , у вас своє " міровозрєніє " . Це ні добре ні зле , це просто так є . Звідси і всі ваші срачі і проблеми .
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

А про амбіції і гординю, то це там всюдисуща річ.

Про Варфоломія теж можна сказати,що піймав облизня із всеправославним собором - і вирішив здобути сатисфакцію Україною.

Але ж з іншого боку воно нам на користь, а які там внутрішні мотивації - десята річ, зрештою.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D


Про Варфоломія теж можна сказати,що піймав облизня із всеправославним собором - і вирішив здобути сатисфакцію Україною.



так абсолютно аналогічна ситуація
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

....нічё страшнава ...дарагія расіянє прадалживають споріднюватися у лоні фідераціїї антифа
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

...
В УПЦ МП переконані, що президентом Петру Олексійовичу більше не бути, — про це рефреном повторюють у Москві. А Москву в митрополії звикли слухати, як оракула. В Москві сказали, що наступний президент, як мінімум, "відсуне на другий план" автокефалію. А то й взагалі "згорне проект".

Владики кивнули і взяли під козирок. Їх не бентежить навіть те, що церковна ситуація змінилася докорінно, — і з цим доведеться рахуватися будь-якому наступному президентові. І що від президента — хоч би ким він був — тепер залежить не так уже й багато. Але в Москві їм цього, звісно, не скажуть. Їм там про це, може, й самим думати не хочеться.

Про те, що в Москві нинішню українську владу не вважають легітимною, відомо достатньо. А те, що в цьому Моспатріархія солідарна з Кремлем, перестало бути секретом після зустрічі патріархів на Фанарі, — патріарх Кирило казав про це патріарху Варфоломію. Але до певного часу керівництво УПЦ МП соромилося (чи боялося) демонструвати українській владі, що підтримує зазначений московський тренд. Відверті випади і вияв неповаги до президента Порошенка дозволяли собі лише найбільш маргінальні "руссміровци". Є, наприклад, інформація (її наводить Тетяна Деркач у книжці-розслідуванні "Московский патриархат в Украине — анатомия предательства" з посиланням на "одкровення" Ігоря Гіркіна), що Порошенко невдовзі після обрання у 2014-му намагався відвідати Святогірську лавру, але ченці його не впустили. З якихось причин цей факт не стали розголошувати. Отож підспудна війна УПЦ МП з авторитетом президента Порошенка розпочалася ще до того, як МП-шні владики "не встали".

Московська пропагандистська гра в "українська влада нелегітимна", як з'ясувалося згодом, пустила глибоке коріння в УПЦ МП. Оскільки антидержавні приховані настрої всі ці роки тліли, "боротьба з Томосом" — цією "президентською ініціативою" — відразу спалахнула війною, яка не припускає можливості переговорів, компромісів, пакту про ненапад і навіть елементарної ввічливості.
...
Саме такого роду комбінацію провела Київська митрополія, запросивши владик на зустріч із президентом (явка обов'язкова, як на спартакіаду), а натомість провівши Архієрейський собор за спущеним із Москви циркуляром. Але вже те, що публіка охоче й масово поїхала "на президента", щось свідчить про ситуацію в церкві. Як і те, що провести Собор за "московською" програмою вдалося тільки ось таким обманним маневром.

Складність ситуації Київської митрополії не тільки в тому, що вона затиснута між Кремлем і Банковою. Останнім часом вона дедалі більше сумнівається в лояльності своїх. Запас міцності вочевидь вичерпується: останнє рішення Москви — точніше, Радбезу РФ — про розрив відносин із Константинопольсько ю церквою не виявилося досить популярним ні серед українських парафіян, ні навіть серед єпископату. Рішення це, прямо скажемо, і в Росії виявилося не дуже популярним, — народ нарікає, а парафії і єпархії здають у канцелярію "листи на підтримку патріарха" від трудових колективів, профспілок та інших представників усього прогресивного людства пачками.

В Україні ж публіка завжди була досить норовливою і балансувала між місцевими настроями та вимогами Москви (явно віддаючи перевагу настроям місцевим, адже Москва далеко і з кожним роком — усе далі). Доки "розкольником" був патріарх Філарет — у цьому не було "нічого такого". Це було навіть по-своєму зручно, — є ким неслухняних діток лякати. Але коли "розкольником" оголосили патріарха Варфоломія і викотили список пов'язаних із цим заборон, це виявилося "трішки занадто".

Хтось узявся нарікати вголос, але більшість вдали, що не розчули: "вони там", мовляв, щось придумали, а ми тут у це не ліземо, ми все за канонами робимо. Зазвичай така тактика спрацьовувала. Та не цього разу. Надто вже високо злетіли ставки, щоб дозволити комусь не забруднити рукавички. Москва вимагала чітко й недвозначно визначити позицію церкви і повністю підтримати розрив із Константинополем. Білоруська ПЦ і Казахська, наприклад, уже давно відзвітували про виконання. І тільки Українська все не могла "виконати план".

Можливо, в Київській митрополії досить тверезо оцінювали шанси скликати Собор, який би видав "одобрямс" на сумнівну, неканонічну і, головне, дуже незручну ініціативу московського начальства. Константинопольськи й патріарх — це навіть не президент України, з яким можна гратися у "визнаю — не визнаю", й тобі за це нічого не буде. Але тут саме президент і виручив керівництво УПЦ МП, — нагодився зі своїм запрошенням. Гріх було не скористатися. Владики приїхали всі як один і під пильним поглядом керівництва звично "підмахнули". Із 83-х присутніх єпископів не підписав рішення Собору тільки митрополит Вінницький Симеон. Але йому, з очевидних причин, можна вибачити.

Підписати-то вони підписали. Проте Київ багато їх залишали з важким серцем. Повстати проти Константинополя — це серйозна канонічна провина. І, що гірше, це акт спалювання мостів. Для чого, мабуть, і було ініційоване підписання цього паперу, — щоб кожен єпископ забруднився в розколі.

Але так уже повелося в УПЦ МП — і, кажуть, у РПЦ загалом: наказів не обговорюють. І Собор (перефразовуючи відомий афоризм) — не місце для дискусії. Хоча владики запевняють, що на Соборі була "дискусія", хтось навіть щось "вигукував", не думаю, що були заперечення по суті документа. Тут основний закон — послух. Підписуй, а потім можеш дискутувати. І навіть вигукувати щось.

Утім, потім можна все — у тому числі й підпис відкликати. Завжди можна зазначити, що підпис буквально вирвали з пальців під нелюдським тиском. Чи обманом заманили — під приводом зустрічі з президентом. І це буде правда.
.....
Той, хто встиг заявити про "велику моральну перемогу" — духу над кесарем, Лаври над Банковою, "ідеального ченця" Онуфрія над "ватажком хунти" Порошенком, — боюся, трохи перебільшив. Навіть якщо це перемога, вона може виявитися пірровою. Розбрід і хитання в УПЦ МП після цієї історії лише посиляться. І якщо Вселенський патріарх ще трохи почекає, Москва сама все зробить. Свідченням розброду й хитань може слугувати сама манера "скликання Собору": обманювати своїх — це жест розпачу.

Невдоволення впертою позицією керівництва "щодо єдиної помісної" багатьох у церкві дратує. УПЦ МП досить неоднорідна всередині себе — значно більш неоднорідна, ніж будь-яка інша традиційна конфесія в Україні, — і останні події парафіянами, священиками, ченцями та навіть єпископами (переважно молодими) оцінювалися неоднозначно. У молодої генерації священнослужителів немає ностальгії за СРСР, їхні зв'язки з російським православ'ям напівпрозорі, і вони бачать, що політика тих, хто був "рукопокладений у рабстві" (ще не тільки не вимер — навіть на пенсію не пішов), м'яко кажучи, не ідеальна. Розмивання позицій почалося після того, як Вселенський патріарх зняв анафеми з "розкольників", а рішення Собору про приєднання до московського розколу може призвести і до внутрішнього розколу в українській філії.

Те, що сталося з владиками цього разу в Києві, мало посіяти в їхніх душах крайнє роздратування. З президентом не зустрілися, а рішення Собору, які довелося підписати, виявилися гіршими за попередні — сповнені гібридної брехні. Собор, наприклад, стверджує, що УПЦ МП є самостійною, наділеною всіма повноваженнями церквою. Але загальновідомо, що у світовому православ'ї немає ніякої "УПЦ МП". Для світового православ'я (і навіть для "внутрішнього вживання" в Моспатріархії) є Російська церква в Україні — структурна частина РПЦ, яка просто зобов'язана в усьому підтримувати своє московське начальство.

Або параграф про те, що "розкол не можна просто легалізувати", — хоча саме таким чином з'явилися на карті світового православ'я майже всі помісні церкви (крім стародавніх патріархатів), із РПЦ включно. Або параграф про те, що "УПЦ закликає Константинопольсько го патріарха до діалогу", — після того як Київська митрополія й особисто митрополит Онуфрій відмовилися від будь-яких контактів із Константинополем. Навіть параграф про те, що УПЦ МП підтримує територіальну цілісність України, — "не тягне" на декларацію. Як саме УПЦ МП "підтримує територіальну цілісність", співпрацюючи і з окупантами в Криму, і з сепаратистською владою в ОРДЛО?
....
В УПЦ МП "автокефалістів" небагато — це чиста правда. Але дуже багато тих, хто "вагається". Критично багато. Московський розкол, під яким поставили свої підписи українські владики, може покласти край цим ваганням. Віднедавна українським мирянам є куди йти. І це жодним чином не залежить від результатів виборів.

https://dt.ua/internal/prozasidalisya-294313_.html


Останнє редагування: 17 листопада 2018 10:45:00 від Foxic
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Для світового православ'я (і навіть для "внутрішнього вживання" в Моспатріархії) є Російська церква в Україні — структурна частина РПЦ, яка просто зобов'язана в усьому підтримувати своє московське начальство.
+
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D
MAG

А типо нариваюсь і шо ? Закричиш : у мене томос , нє імєєтє права !!!
Я тобі пояснюю в останній раз : арматура 12 - 50-70 см . Шланг водопроводний -20 см . синя ізолента . Натягаєш шланг на кінець арматури , загинаєш , перемотуєш ізолентою .
Йди тренуйся , ібо не томосом єдіним . У вас попереду важкі часи .

ПС . Забув сказати , прибор називається " католізатор " , не впевнений що вам , бздунам , він підійде .
Ой страшно. Я просто припиняю помічати "моську".
Правда лякає те, що після цього з такими "моськами" щось нехороше відбувається... :( 
На цей раз хай Верховний Шеф Вас помилує...   :shuffle:
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Ой страшно. Я просто припиняю помічати "моську".
Правда лякає те, що після цього з такими "моськами" щось нехороше відбувається... :( 
На цей раз хай Верховний Шеф Вас помилує...   :shuffle:

Ох ти  і занудний  :facepalm1:
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D


Петро Олещук
12 мин. ·
Як зробити новину на порожньому місці?
Береться Польська православна церква, яка начебто забороняє канонічне спілкування із УПЦ КП та УАПЦ.
Робиться це все із розрахунку на українських журналістів. Бо лише українські журналісти будуть публікувати БУДЬ-ЩО, не витрачаючи і 5 хвилин на перевірку інформації бодай за допомогою мережевих енциклопедій.
Бо інакше вони б дізналися, що канонічне спілкування з УПЦ КП і УАПЦ з Польській ПЦ заборонене давно.
Більше того, вони навіть за подібне спілкування відлучали від церкви. Тобто, ця "новина" - не новина. Більше того, УПЦ КП та УАПЦ доживають останні дні. Про що, знову ж таки, жодне видання, яке репостило ці "новини", не повідомило.
Але задача виконана. На порожньому місяці створюється враження про масштабний опір автокефалії у світовому православ'ї.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D
MAG


Петро Олещук
12 мин. ·
Як зробити новину на порожньому місці?
Береться Польська православна церква, яка начебто забороняє канонічне спілкування із УПЦ КП та УАПЦ.
Робиться це все із розрахунку на українських журналістів. Бо лише українські журналісти будуть публікувати БУДЬ-ЩО, не витрачаючи і 5 хвилин на перевірку інформації бодай за допомогою мережевих енциклопедій.
Бо інакше вони б дізналися, що канонічне спілкування з УПЦ КП і УАПЦ з Польській ПЦ заборонене давно.
Більше того, вони навіть за подібне спілкування відлучали від церкви. Тобто, ця "новина" - не новина. Більше того, УПЦ КП та УАПЦ доживають останні дні. Про що, знову ж таки, жодне видання, яке репостило ці "новини", не повідомило.
Але задача виконана. На порожньому місяці створюється враження про масштабний опір автокефалії у світовому православ'ї.
:D
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

якби Юля Мадуровна чітко висловила свою проукраїнську позицію по Томосу
то i МП вели б себе інакше, а так нічого дивного не відбувається фсбшнi чекають на  зозулю -президента

Останнє редагування: 18 листопада 2018 14:44:26 від bassarabia
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D


...Береться Польська православна церква,
яка начебто забороняє канонічне спілкування із УПЦ КП та УАПЦ...

...После Второй мировой войны автокефалия Польской православной церкви
была признана определением Священного синода Русской православной церкви от 22 июня 1948 года...
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

пишуть, що наступного тижня собору не буде,
перенесли на грудень  :(
домовитись не можуть...
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

якби Юля Мадуровна чітко висловила свою проукраїнську позицію по Томосу
то i МП вели б себе інакше, а так нічого дивного не відбувається фсбшнi чекають на  зозулю -президента
Так і є.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Причому тут " заслуговує " чи " не заслуговує " ? Звідки така несамовита тяга до титулів , шапок , лампасів і медалей ?
У коптів- католиків і маронитів ці патріархати були від моменту існування цих спільнот"  суі юріс " .Уяви собі , ще до встановлення патріархату Ієрусалиму і Константинополю. Це частини давніх патриархатів Александрії і Антиохії , які визнали рішення Халкидонського собору . Але меньше з тим .
Подивимось що на цей рахунок говорить кодекс канонічного права .


Кан. 151 — Верховний Архієпископ — це Митрополит визначеного або визнаного найвищою церковною владою Престолу, який стоїть на чолі якоїсь східної Церкви свого права, не наділеної патріаршим титулом.

Кан. 152 — Те, що мовиться в загальному праві про патріарші Церкви або про Патріархів, стосується верховних архієпископських Церков або верховних Архієпископів, хіба що загальне право застерігає щось інше або так випливає з природи речі.

різниця між " Патріархом УГКЦ " і " Верховним Архиєпископом УГКЦ " лише в тому , що перший обирається , інтронізується і підтверджує своє сопричасття з Апостольским Престолом . другий - обирається , підтверджує своє сопричасття з Апостольским Престолом , інтронізується.

ПС . Назвати щось " Патріархатом " , а когось " Патріархом " , це ще не значить , що так воно і є . досить вже нам ряжених .
УГКЦ отримає " Патріархат " тоді коли стане Патріаршою церквою за структурою і впливом. Для  цього ведеться структурна реорганізація , створюються місії , ведеться активна проповідницька робота .
Шановний, Ви впевнені, що цитуєте редакцію 1983р.?
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

гетьмани не домовились

   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Заява Філарета, щойно:

Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі - я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки моєї позиції.

Підставою для відповіді буде виключно розуміння блага Церкви і відповідальність перед Господом за належне виконання дорученого мені Ним служіння на Київському престолі, яке я, з милості Божої, несу вже понад 52 роки.

Дотепер, коли було потрібно для Церкви - я був твердим і непохитним, не полишаючи Предстоятельства, хоч і вимагали цього від мене у Москві, вживаючи і примус, і обіцянки. Так само заради блага Церкви я йшов і на поступки, зокрема коли бувши Предстоятелем УПЦ, я заради об‘єднання у 1992 р. поступився цією посадою.

Рік тому Московська патріархія моє бажання досягти визнання автокефалії Української Церкви і мій лист про кроки, спрямовані до цього, сприйняла як нагоду зруйнувати і поглинути Київський Патріархат. Я рішуче став на заваді цьому - і московський план провалився.

За всі ці десятиліття ні погрози сильних світу цього, ні море бруду, яким чорнили моє ім‘я, ні «заборони та анафеми» - ніщо не змусило мене відступити від виконання волі Божої та служіння Українській Церкві. Історія засвідчує вірність такого шляху і я хочу запевнити наш єпископат, духовенство і паству, що не відступлю від нього і у майбутньому.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

імно це свідчить про лінію конфлікту між Філаретом і Константинополем

Філарет сподівався, що Константинополю діватись нікуди і томос дадуть йому, навіть якщо від уапц і мп не прийдуть
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

нічого це не значить
дату 22.11 озвучувала МП
КП назвала це фейком
ми маємо вірити москальській конторі?!
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D
Did

нічого це не значить
дату 22.11 озвучувала МП
КП назвала це фейком
ми маємо вірити москальській конторі?!
Від "олд боя" годі чекати якоїсь позитивної інформації. Там де він пише, всюди бруд і злість. Може така людина, а може таке завдання для бота. Одне від одного не краще, але що вже поробиш, маємо те, що маємо. Щодо В.П. що текст томосу буде ухвалений на синоді 27-29 листопада. В грудні в Києві собор. Так що, те чого так прагне "олд бой" не станеться, якби він того не хотів.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

Цитата: Філарет
Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі - я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки моєї позиції.

Ця фраза не дає однозначної відповіді на реакцію щодо пропозиції про обрання. І лиш вузьколобий юльок може її трактувати однозначно.
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

спочатку аненцефальний порохобот має знайти однозначне або неоднозначне трактування

а уже потім міряти лоб юльків своїми ратицями  :laugh:
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

спочатку аненцефальний порохобот має знайти однозначне або неоднозначне трактування

а уже потім міряти лоб юльків своїми ратицями  :laugh:
Манілов, ти хоч день в своєму житті пропрацював?
24 години на ФУПі, ПЗДЦ, дах поїхав в старого пердуна
   
Re: УПЦ МП на поклон к Пете  :D

текст томосу буде ухвалений на синоді 27-29 листопада

от і мені цікаво з якої дірки МП виколупала інфу про Собор 22 листопада, ще до ухвалення тексту Томосу на Синоді ВП
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія