Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Козацькі родоводи є, чи навозне населення навезли в Україну і їм гімн не співають?

копії сповідальної відомості села Яроші, Глобинського району, Полтавської області 1689 року.

запис № 276

РОснавозні, росфамільні - прохання, не пижтесь, ви тут емігранти. Ви тут пил під ногами.

Щось у вас з датами  не те:

На всій території Московської держави сповідний облік був введений указами 1716 та 1718 рр.
На територію Гетьманщини ця практика поширилася з 20-х років XVIII ст.
Згідно з указом Синоду, від 7 березня 1722 р., усі парафіяни (особи, що досягли семирічного віку і старші) мали сповідуватися й причащатися у свого священика.
   
То в Болукана відрижка совкового єврея - їх так обробили їхні ж соплемінники, що досі трясе від Бандери, Хмельниччини і козаків. А от тих хто гнобив і ганяв в Франції, Іспанії, Італії чи Британії і т.д. не пам'ятають, навіть німці їм не страшні. Лише українці найстрашніші різники-антисеміти - спрацювала ж таки кремлівська пропаганда, підхоплена евреями світу :(

Може ти в курсі? Козаки -  то селяни чи воїни?
   
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D1%97%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%BD%D1%8F
ти диви, таки було сто на весь Київ.
   
РОсемігрант, не гальби свою пусту макітру, америка дала Гугля безголовим перекатиполям. ТИ не знаеш, що КИївські полки козаків на москву ходили, не знаеш, що саме Київ у козаків столицею був при першому та другому Гетьманаті.
 ТИ взагалі що робиш в еміграції, якщо нерозвиваешся? Шикуеш?


 :laugh:

КИЇВСЬКИЙ ПОЛК
(1648-1782)
=======================

Київський полку складі Війська Запорозького сформувався влітку-восени 1648 р. на території Овруцького та Житомирського повітів Київського воєводства. На початок 1649 року лише одна сотня в Броварах знаходилася на Лівобережжі, решта 16 на віддалі 50-80 км. від Києва на правому березі Дніпра. Полковим центром у 1648-1708 pp. був Київ (тепер столиця України та обласний центр), а від 1708 р. і до 1782 р. містечко Козелець, тепер - районний центр Чернігівської області.

За Зборівським реєстром 16 жовтня 1649 р. Київський полк нараховував 2010 осіб особового складу, 17 сотень, з яких три Київські були іменні - Самійла Білецького, Тимофія Нагорного та Опанаса Предримирського [сотника Печерського]. Решта 14 - за назвами сотенних центрів: Київська полкова (сотник - Григорій Ліщенко); Васильківська (127 козаків, сотник Микита Бут); Овруцька (119 козаків, Юхим Натальчич); Переварська (95 козаків, Юхим); Гостомельська (77 козаків, Єрмолай Басаренко); Ворзельська (105 козаків, Іван Крузь); Броварська (53 козаки, Федір Медвідь); Макарівська (111 козаків, Григорій Петрицький); Білгородська (94 козаки, Каленик); Ясногородська (87 козаків, Трохим Ященко); Ходосівська (91 козак, Іван Барманський); Обухівська (152 козаки, Яків Красовський); Трипільська (171 козак, Андрій Ворона); Мотовилівська (212 козаків, Степан Половий). Київські сотні (полкова, Білецького, Нагорного та Предримирського) нараховували в сумі 516 козаків.
в тебе макітра не пуста, але там явно не мозок. В стародавньому Києві не було козаків, потім панаєхалі. Пора вам додому, на Хортицю.
   
"Австрійське командування створювало із запорожців легкі кавалерійські полки та ескадрони, які здійснювали проникаючі рейди до північної та північно-східної Франції. Так у лютому 1636 року двотисячний кавалерійський полк запорожців через річку Маас біля Вердена увірвався до провінції Шампань, розгромив частини французів, що розквартирувалися там і з багатою здобиччю повернувся до місця розквартирування австрійських військ — до Люксембургу."

Гордися....
+===========================================================================+
КОЖЕН європейський народ тих часів мав загони найманців. Особливо цим славилися німці,
які воювали за будь-кого хто їм платив. Про швейцарців вже не кажу - там майже всі чоловіки
проходили через загони найманців. І досі папський престол охороняють найманці із Швейцарії.
   
+===========================================================================+
КОЖЕН європейський народ тих часів мав загони найманців. Особливо цим славилися німці,
які воювали за будь-кого хто їм платив. Про швейцарців вже не кажу - там майже всі чоловіки
проходили через загони найманців. І досі папський престол охороняють найманці із Швейцарії.

Отже я був правий. Тобто, селянами вони не були.

Звичайні найманці, яких тоді дійсно було повно. "Мальчікі по визову."

Цим гордитися???
   
порты  грабили?
или дивчат из соседнего села татарам продавали?
 :laugh:
+==============================+
Кацапським бандитам глотки різали!
Через що в село кріпатство так і не
зайшло!
   
+==============================+
Кацапським бандитам глотки різали!
Через що в село кріпатство так і не
зайшло!
Ага, щас!
   
геном вільного козака.

зайву хромосому?  :weep:
десь вже чув таке
   
якщо ти живеш в Києві і ти козак - то це ти навозний. В Києві не було козаків.
+============================================+
Були. І багато! Чумаки - це торгова частина козацтва.
   
+============================================+
Були. І багато! Чумаки - це торгова частина козацтва.


На ходу видумав? Брехня це.
   
Деды козакувалы  :gigi:
+==================================================================+
Так! Козакували! І не пустили кріпатства в село! В результаті саме в нашому селі
в березні 1917-го утворили Українське Вільне Козацтво!
   
+==================================================================+
Так! Козакували! І не пустили кріпатства в село! В результаті саме в нашому селі
в березні 1917-го утворили Українське Вільне Козацтво!

І як, шось з цього вийшло?
   
 Шляхетна людина ніколи не вихвалятиме поточну владу і ніколи не сумуватиме за попередньою.
 Це у неї природне.
 Тому  до сраки "пошуки родоводів"
 "Мій дід бунчужним" - "А мій осавулом" - А мій полковником"...
 Дитсадок середня група. B-)
   
   Ну, те  що можна відслідкувати й доказати документально- це початок 1700-х, козацька старшина , дворянство, тобто шляхта. Це пожна вважати за козацький рід? Чи тіки прості козаки враховуються, а начальство- йде собі лісом? :)
+========================================================================+
Згідно польських статутів короля Сигизмунда ВСІ реєстрові  козаки вважалися шляхтою.
   
Нужно гордиться своими достижениями
Так а если их нет вообще никаких?
Вот тогда гордятся предками, мовой, цветом волос и другой, ничего не значащей хренью.

«Мій дід був козак, батько – син козака. А я – хрін собачий»
Именно. Исключительно подобные и гордятся предками.
Нормальным людям и так есть чем гордится.
   
+========================================================================+
Згідно польських статутів короля Сигизмунда ВСІ реєстрові  козаки вважалися шляхтою.

Ура!!!!  Ми шляхетні!!! Слава! Сам Сигизмунд сказав!
   
+============================================+
Були. І багато! Чумаки - це торгова частина козацтва.

"Чумакування було найбільше поширене серед козацтва та селян різних категорій; у 15-18 ст. ст. воно розвивалося у зв'язку з козацтвом, і побут чумаків та козаків був подібний. Запорозькі козаки часто супроводили валки чумаків і обороняли їх від татар, зокрема при переправах через Дніпро; чумаки часто зимували в козацьких поселеннях".
Это совершенно разные категории, тем более Киев тут вообще ни при чем.
   
Шляхетна людина ніколи не вихвалятиме поточну владу і ніколи не сумуватиме за попередньою.
 Це у неї природне.
 Тому  до сраки "пошуки родоводів"
 "Мій дід бунчужним" - "А мій осавулом" - А мій полковником"...
 Дитсадок середня група. B-)

Так!
   
Шановні фупчики, чи є серед вас хто козацького роду?
Козацькі прізвища це козацький родовід, це скільки прадіди родоводи тягнули, щоби сьогодні не було , чи як?
Є і по батьку і по матері
   
:lol:   Це повна клініка. Так селяни чи воїни?
+===========================================================================+
Ти таки точно дебіл! Селяни, які захищали свій рід та свою землю і були вправними воїнами.
Бо обов"язковим було мати родину та виростити синів на зміну. І кожна сім"я мала зброю.
У діда її забрали лише совьєти в 1929-му. Потім був голодомор. І селяни засвоїли цей урок -
після 1941-го і донині КОЖНА сім"я має зброю.
   
+===========================================================================+
Ти таки точно дебіл! Селяни, які захищали свій рід та свою землю і були вправними воїнами.
Бо обов"язковим було мати родину та виростити синів на зміну. І кожна сім"я мала зброю.
У діда її забрали лише совьєти в 1929-му. Потім був голодомор. І селяни засвоїли цей урок -
після 1941-го і донині КОЖНА сім"я має зброю.

А до чого тут козаки, які були просто найманцями??
   
Шляхетна людина ніколи не вихвалятиме поточну владу і ніколи не сумуватиме за попередньою.
 Це у неї природне.
 Тому  до сраки "пошуки родоводів"
 "Мій дід бунчужним" - "А мій осавулом" - А мій полковником"...
 Дитсадок середня група. B-)
====================

Особливо цікаво, коли гебрей розповідає,який він з діда-прадіда козак. :facepalm1:
   
Я не записую, я просто хочу знати, чи е люди, у котрих прадіди козацькі  справи робили.
 Дякую.
 Дай Бог вам здоров'я пане

Ну, мої прадіди по матері - з козаків. З Січі були переселені під Київ...може, за Катерини, а може й пізніше. Не знали панства аж до революції, якось, як баба казали, "були приписані до Києва". Чи то дід, чи то прадід бабин привіз з походу гречанку, з якою одружився, так що, є невеликий шанс, що і в мені трохи грецької крові є, але не факт, бо до того в нього інша жінка була.
Але ніяких родоводів я й не намагався відстежити, все що знаю - з слів моєї баби, Царство їй Небесне.
   
в тебе макітра не пуста, але там явно не мозок. В стародавньому Києві не було козаків, потім панаєхалі. Пора вам додому, на Хортицю.
+==========================================================================================+
Так! При заснуванні Києва там козаків ще не було. А з кінця 14-го сторіччя - поселилися. Частина сіль возила...
   
+==========================================================================================+
Так! При заснуванні Києва там козаків ще не було. А з кінця 14-го сторіччя - поселилися. Частина сіль возила...

Козаки возили сіль....     :lol:
   
Отже я був правий. Тобто, селянами вони не були.

Звичайні найманці, яких тоді дійсно було повно. "Мальчікі по визову."

Цим гордитися???
+=================================================================+
Ти настільки дебіл що читати не можеш? Козаки були гречкосіями та чумаками.
А також справними мореходами. При потребі ставали дуже вправними воїнами.
   
Ага, щас!
+================================================================================================+
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5
Село засноване приблизно у 1691 році кошовим отаманом Війська Запорозького Низового Іваном Петровичем Гусаком .

Ще до XIX століття село називалося Гусаків хутір. У ньому жили здебільше козацькі родини. Вони не відробляли у графа
Потоцького панщини в полі, а чумакували і возили своє і панське збіжжя в Одесу та Крим. Найбагатшими чумацькими
родинами вважалися Смоктії, Іванченки і Табашнюк.
Моя жінка по материнській лінії якраз з родини Іванченків.
   
На ходу видумав? Брехня це.
+================================+
Якщо ти дебіл - то це вже невиліковне!
   
+=================================================================+
Ти настільки дебіл що читати не можеш? Козаки були гречкосіями та чумаками.
А також справними мореходами. При потребі ставали дуже вправними воїнами.

Казочки і міфи народів Африки, видання третє, неперероблене.

Гордися далі, ти росіянин по своїй суті. Ті теж живуть казочками.
   
І як, шось з цього вийшло?
+=============================================================================================+
З кінця 1917-го до кінця 1921-го на Звенигородщину майже не заходили а ні німці, а ні червоні, а ні білі, а ні поляки.
А ті що заходили - залишалися задобрювати наші землі.
Іванченко Михайло Григорович - це двоюрідний дід моєї жінки
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
   
+=============================================================================================+
З кінця 1917-го до кінця 1921-го на Звенигородщину майже не заходили а ні німці, а ні червоні, а ні білі, а ні поляки.
А ті що заходили - залишалися задобрювати наші землі.
Іванченко Михайло Григорович - це двоюрідний дід моєї жінки
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Ну, 4 роки. А далі шо?
   
Ура!!!!  Ми шляхетні!!! Слава! Сам Сигизмунд сказав!
+=============================+
Таке гімно як ти в шляхту не брали.
   
====================

Особливо цікаво, коли гебрей розповідає,який він з діда-прадіда козак. :facepalm1:

  Ніхто Вам нічого не розказує.
  Я просто знаю мовлену історію.
  Бо на території мого району було п'ять січей.
  І припиняйте оту маячню про "найманців", "сіль возили".
  Козаки були, у сучасних термінах, "тербатами".
  Історично козацтво оформилося після розпаду ВКЛ.
 
  ПиСи. Християни особливо люблять розказувати, що козаки, як один у Христа вірували.
  А була одна тіко пересувна церква із християнськими артефактами.
  Решта вірувала по-другому.
  Осильте, в решті-решт хоча б записки Яворницького.
  Замість мірятися цюцюрками. B-)
   
 
   
+=============================+
Таке гімно як ти в шляхту не брали.

Та ясно, шляхта - це ти. Куди мені до шляхти....
   
"Чумакування було найбільше поширене серед козацтва та селян різних категорій; у 15-18 ст. ст. воно розвивалося у зв'язку з козацтвом, і побут чумаків та козаків був подібний. Запорозькі козаки часто супроводили валки чумаків і обороняли їх від татар, зокрема при переправах через Дніпро; чумаки часто зимували в козацьких поселеннях".
Это совершенно разные категории, тем более Киев тут вообще ни при чем.
+=============================================================================+
Це споріднені категорії, бо спочатку молодик йшов у козаки, набував вишколу і ставав чумаком.
А як трошки старів то осідав остаточно на землю та ставав гречкосієм та виховував синів щоб
ставали справними козаками. Саме тому чумакі та козаків неможливо розділити.
Саме так жили мої предки.
   
+=============================================================================+
Це споріднені категорії, бо спочатку молодик йшов у козаки, набував вишколу і ставав чумаком.
А як трошки старів то осідав остаточно на землю та ставав гречкосієм та виховував синів щоб
ставали справними козаками. Саме тому чумакі та козаків неможливо розділити.
Саме так жили мої предки.

Це було інтервью з професійним козаком-гречкосієм-чумаком-селянином-істориком-брехуном.
   
Це було інтервью з професійним козаком-гречкосієм-чумаком-селянином-істориком-брехуном.
Таки так. B-)
   
А до чого тут козаки, які були просто найманцями??
+=====================================================+
Хто хотів - той йшов у найми: світ подивитися і себе показати.

Згадаймо події 370-річної давнини. Тоді,  1645 року, Франція попросила в козаків допомогу для штурму фортеці Дюнкерк, що на той момент була захоплена іспанцями, які контролювали й суміжну територію як на суші, так і на морі.  Усе це відбувалося в часи Тридцятилітньої війни. Французи близько десяти років не могли заволодіти містом Дюнкерк. Їм не вдавалося вибити ворога, навіть за допомогою блокування Англією та Нідерландами. Французький військовий інженер Боплан  1644 року запропонував французькому послу в Речі Посполитій запросити для боротьби проти іспанських військ запорожців, які були одними з найкращих воїнів у Європі й часто брали участь у європейських війнах як найманці.

У жовтні того ж року посол двічі вів переговори з Б. Хмельницьким щодо служби запорожців у французькій армії. У березні наступного року Хмельницький та отаман І. Сірко вирушили до Фонтенбло, що біля Парижа. Вже 19 квітня Хмельницький вів переговори з французьким командуванням, під час яких було підписано угоду про службу 2 600 козаків терміном на два роки. Французи зі свого боку зобов’язувалися платити по 12 талерів кожному простому козакові й по 120 — полковникам і сотникам. Козаки мали одержати французькі галери, а французи у свою чергу погодилися не втручатися в стратегію і тактику наступальної операції.

Запорожці виступили в похід у вересні 1645 року. Морем вони з Гданська переправилися в Кале. Протягом року козаки Сірка брали участь у боях проти Іспанії у Фландрії. Проте головним їхнім завданням був штурм Дюнкерка, який на той час був практично неприступною фортецею, окопаною глибоким ровом, наповненим водою, а на високому валу було розміщено десять бастіонів. Усе узбережжя було оточене укріпленнями, а по руслах мілководних річок було викопано канали.

Принц Конде не раз заявляв, що козацька піхота — одна з найкращих у світі, й постійно ставив її за приклад своїм воякам. Принц наказав козакам захопити Дюнкерк, де розташовувався п’ятитисячний іспанський гарнізон, який прикривався з моря військовою ескадрою.
   
1800 піших козаків і 800 кінних виступили окремими загонами.

Французький фронт був за 70 миль від Дюнкерка.  Оцінивши ситуацію, Хмельницький та Сірко вдаються до хитрощів і розділяють корпус на дві частини. За їхнім планом, тисяча козаків під командуванням Сірка на французьких кораблях повинні були атакувати Дюнкерк з моря. Більша ж частина козаків із самим Хмельницьким залишалась у складі армії Конде для штурму з суші.

Козацько-французькі війська захоплювали й спалювали навколишні міста.  Наприкінці вересня австрійці, які були союзниками іспанців, спробували прорвати оточення, проте зазнали поразки.

Уночі, коли козацькі війська на чолі з Сірком наблизилися до міста, вони відразу були оточені іспанською ескадрою, яка за кількістю кораблів вдвічі перевершувала французьку флотилію. У той час, як деякі французькі офіцери в паніці пропонували здатися, козацький отаман бере командування на себе й наказує козакам готуватися до абордажного бою, а французьким артилеристам підготуватися відкрити вогонь. Крім того, Сірко наказує підняти на всіх судах білі прапори (знак капітуляції). Коли іспанські кораблі наблизились, Сірко наказав іти на абордаж. Іспанці дали залп й пошкодили декілька французьких кораблів, але рукопашний бій завершився повною перемогою українців. Під час бою козаки захопили три іспанські сторожеві бриги, на одному з яких перебував командир форту «Мадрик». Сірко запропонував полоненому адміралові вибір — або він буде лоцманом у французької флотилії й проведе її повз лоцманської вежі (на якій було розташовано десятки гармат), або помре. Адмірал одразу вибрав перший варіант. Командир назвав пароль, після чого козаки захопили форт «Мадрик» і вже з його гармат обстрілювали лоцманську вежу й інші фортеці Дюнкерка.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія