Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Закарпатский язык :-)o

Re: Закарпатский язык  :-)o

а кацапської мови? повно?

не багато але вистачає ..
В моєму оточенню може 2-3 , мадярів більше це точно ...

Інколи в черзі на касі супермаркету не розумієш де живеш. Цигани на своєму триндять, касир з покупцем по мадярськи, хтось російською, хтось з диким діалектом на кшталт "кулько туй буде і нич ни ко ниє" :-)
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

єдине що можу сказати з таким різномаїттям в Закарпатті нема міжнаціональної ворожнечі і якихось конфліктів на цьому тлі ...
Всі доволі толерантні один до одного ...
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

це русинський
довго думав що це, коли дівчинка в лавці спитала тітку - вуйно, кіко?
Як вуйко - то усі знають, а як вуйна - то шоксєнсаціярусиньск ийєзик
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

єдине що можу сказати з таким різномаїттям в Закарпатті нема міжнаціональної ворожнечі і якихось конфліктів на цьому тлі ...
Всі доволі толерантні один до одного ...
це того, що придусили в зародку підкацапників і запроданців, що вже починали на гроші рашистів діяльність там. гецко, ще там прізвища були. один тут був, що про хробаки в вопаку ботив.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

єдине що можу сказати з таким різномаїттям в Закарпатті нема міжнаціональної ворожнечі і якихось конфліктів на цьому тлі ...
Всі доволі толерантні один до одного ...

Воно й не дивно. Закарпаття це така собі вавилонська башта у мініатюрі.
Якщо у сім"ї є мад"яри, шваби, місні, москалі і т.д., то тут не до розбраду.
Етнічні конфлікти виникають радше коли є бінарна схема: якийсь один етнос змішується з іншим етносом і обоє вони чітко визначені на усіх рівнях, від індивідуального менталітету до загальної культури
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

єдине що можу сказати з таким різномаїттям в Закарпатті нема міжнаціональної ворожнечі і якихось конфліктів на цьому тлі ...
Всі доволі толерантні один до одного ...
мадяри знають і російську і українську?
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

А що таке ЛАВКА? Це ваш кацапо-малороський? Бо по-українськи - лавка - це на чому сидять.

Може малося на увазі село Лавки.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

мадяри знають і російську і українську?

Дивлячись, які.
Є такі, які лем по мад"ярськи. Є такі, які і російською і українською чудово.
Але основна тенденція ще три-чотири декади тому, що мад"ярською і російсько-місцевим суржиком з акцентом, може щось і змінилося...
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

не багато але вистачає ..
В моєму оточенню може 2-3 , мадярів більше це точно ...

Інколи в черзі на касі супермаркету не розумієш де живеш. Цигани на своєму триндять, касир з покупцем по мадярськи, хтось російською, хтось з диким діалектом на кшталт "кулько туй буде і нич ни ко ниє" :-)

 :(
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Може малося на увазі село Лавки.

Крамни́ця, магази́н, діал. ла́вка — підприємство чи заклад роздрібної торгівлі.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

мадяри знають і російську і українську?

не всі, є такі села що ніхто ні в зуб ногою ані української ані російської , ні англійської, ні німецької, ні румунської, ні французьської. Тільки мадарською ... йовно подкевано і пішло поїхало ...

але таких сіл не багато і вони всі практично по кордону з мадярами
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Крамни́ця, магази́н, діал. ла́вка — підприємство чи заклад роздрібної торгівлі.

магазин "бовт" кажуть але я мало чув щоб так називали в Ужгороді
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

магазин "бовт" кажуть але я мало чув щоб так називали в Ужгороді

не чув такого
українські словники кажуть, що то означає жердина  8-)
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

не чув такого
українські словники кажуть, що то означає жердина  8-)

ні "Бовт" то крамниця по закарпатськи
"Лавка" - я хз де так говорять.

Зввідки мої батьки родом Заліщицький р-н . Тернопільська область. На магазин кажуть "Склеп"
Я в дитинстві бігав до склепу за хлібом. А гаманець - "пушка". Курточка  - "тужурка" , глечик -  "гладущик", лопата - "рескаль", відро - "путня", молоток -"клевец" , сковорідка -  "бритванка" , скляна банка - "слоїк"

а віталися всі "слава ісусу христу" - "слава на віки " відповідали  але вітання скорочувалось до "славайсу"  :laugh:
я якщо когось на городі чи полі працюючого бачили то вітались "Боже вам помагай"  :-)
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

не чув такого
українські словники кажуть, що то означає жердина
так в укранських словниках і "склеп" певно гробівець - як у москалів , а не магазин, як через Карпати від Закарпаття .
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

 лавка


це слово вживалося ще в 50-х- 60-х роках у селі Матвіївка Чигиринського району.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

ні "Бовт" то крамниця по закарпатськи
"Лавка" - я хз де так говорять.

Зввідки мої батьки родом Заліщицький р-н . Тернопільська область. На магазин кажуть "Склеп"
Я в дитинстві бігав до склепу за хлібом. А гаманець - "пушка". Курточка  - "тужурка" , глечик -  "гладущик", лопата - "рескаль", відро - "путня", молоток -"клевец" , сковорідка -  "бритванка" , скляна банка - "слоїк"

а віталися всі "слава ісусу христу" - "слава на віки " відповідали  але вітання скорочувалось до "славайсу"  :laugh:
я якщо когось на городі чи полі працюючого бачили то вітались "Боже вам помагай"  :-)

На Запоріжжі )
Мати все турбувалася, коли б його у лавку піти, набрати Галі на плаття (Панас Мирний, IV, 1955, 138)
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

лавка
це слово вживалося ще в 50-х- 60-х роках у селі Матвіївка Чигиринського району.
пам"ятаю як місцеві москалі з Миколаївської обл, куди нас студентів ганяли урожай збирати, казали - що "лавка - ета магазін, а то шта у вас лавка у нас сідєлкой називают" .
(на закарпатті , то що я чув - кажуть не "лавка" а "лавиця" - в значенні лавки, звичайно а не "магазіна") .
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

тут кажуть переважно не тітка(тета), вуйна , - то на тернопільщині так кажуть
тут кажуть "тютка"
в нас (тернопільщина) ще кажуть "цьотка"
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

По всей Украине намешано...
А в головах патриотов такого намешано...
 :facepalm:
А ты патриот чего или кого?
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Закарпатську мову я почав різко розуміти, коли приперся туди на об'єкт, а майстер сказав "принЕсу мало-мало вина" і притарабанив 4 3х літрових слоїки на двох. На другому слоїку всі непонятки щезли.
ПС. Слоїк - скляна банка з пластмасовою кришкою. Тільки 3х літрова. Меншого об'єму вже не слоїк. Корінь терміну - саме в таких банках було ефективно розслоювати свіжоздоєне коровяче молоко на сметану-масло.

Останнє редагування: 27 вересня 2021 17:58:39 від maksmm
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

було в житті у мене кілька розмов з закарпатцями -
говорять літературною українською мовою з деяким акцентом і деякими діалектними слова
:laugh:
Вашу мову прекрасно понимаю
Закарпатскую, когда они между собой говорят  - ни бельмеса
Совсем
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Там смесь венгерского, русинского и украинского...

Но, шароварным патрийотам никак не втолкуют, что Украина это не мононациональное и монокультурное государствоЮ и националистическая идея никогда не была и не станет объединяющей...

 B-)
срань ти мокшанська, це в твоїй паРаші сотня недорозвинутих племен, яких об'єднав перший ліпший кнут. А в Україні лише одна національність - українці.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Закарпатську мову я почав різко розуміти, коли приперся туди на об'єкт, а майстер сказав "принЕсу мало-мало вина" і притарабанив 4 3х літрових слоїки на двох. На другому слоїку всі непонятки щезли.
ПС. Слоїк - скляна банка з пластмасовою кришкою. Тільки 3х літрова. Меншого об'єму вже не слоїк. Корінь терміну - саме в таких банках було ефективно розслоювати свіжоздоєне коровяче молоко на сметану-масло.
принЕсу слОїк - то стандартна розмовна українська мова на заході, не лише на Закарпатті. Зрештою русини прийшли на Закарпаття з Поділля разом з князем Коріятовичем.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Поїдьте туди і скажіть це там.
ти теж гнида цим маніпулюєш.
мої діди-прадіди були русинами і розмовляли русинською, я теж русин і розмовляю русинською, але це точно та сама національність і мова, що й українці і українська мова.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Тих, хто виокремлює русинів з тотожності українцям, треба п***а залізними прутами. Через таких виблядків мільйони людей загинуло, а вони знов за своє, шлюхи кацапські.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

ЛІКБЕЗ.
Родичі по матері для дітей:
Сестра - цьоця. Її чоловік - дядько.
Брат - вуйко. Його дружина - вуйна або вуянка.

Родичі по батькові.
Брат - стрийко або стрий. Його дружина - стрийна або стриянка.
Сестра - тета. Її чоловік - дядько.

Хто десь  сказав Тьотя, то відразу чув - Мотя. (Ти тьотя Мотя).
Так само Тітка - кітка.  :)

В ще є дядина і швагер.  :shuffle:
Але це в Галичині. Я Закарпатської мови не знаю.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Господи, та нормальна там українська мова. З деякими дрібними вкрапленнями запозичених слів, типу мадярських та словацьких. Я тут постив відео із "русинським діалектом" закарпатців - так там більшість тих "русинських" слів вживаються і в нас, а це вінницька область.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Мадяри взагалі ігнорують мову, відповідають на язикє, як не звертайся.  Біля Берегова. А русинська більш українська ніж під Києвом, де найбрудніша мова, такий сурж , плакати хочеться.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

   
Re: Закарпатский язык  :-)o

   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Ух тыж еманый бабай. Диалект и уже сразу мультинациональное.

Нидерланды по размеру меньше Запорожской области- так там субтитры включают,когда по новостям интервью берут у жителей села в 40 минутах езды от Амстердама, потому что ни слова не понятно. А в часе езды вообще другой язык, конкретно другой (фризский). В Испании в стране 3 языка и дохрена диалектов. В британии 2 языка и два недоязыка (корниш и гэлик),а диалектов столько что пальцев на руках не хватит

А тут блин слегонца непонятно-все, ховайся.

 (tu)
але для того, щоб таке в голову "дійшло", треба трошки "побувати на різних місцинах" - інакше виникає "дАнецкий синдром" (коли метою всього життя було попасти на вул Артема)
ну а там, як ВЖЕ ВСІМ ВІДОМО, діяв кацапський наратив - пАчему досих пор нe разгаваривают на узскамм (як закидають ватаньі совка всім автохтонам на Захід від калуги)?!!

Останнє редагування: 28 вересня 2021 06:52:40 від _capitano_
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Мадяри взагалі ігнорують мову, відповідають на язикє, як не звертайся.  Біля Берегова. А русинська більш українська ніж під Києвом, де найбрудніша мова, такий сурж , плакати хочеться.

Мадяри взагалі не люди. В Києві свого часу розстрілювали українців а зараз тупо блокують наші ініціативи в європі і НАТО. Взагалі з кацапами за газ злигались. А пів Закарпаття сосуть їм віддано.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Карпато-Русинська мова. Підкарпатська Русь⁄Закарпаття


   
Re: Закарпатский язык  :-)o

було в житті у мене кілька розмов з закарпатцями -
говорять літературною українською мовою з деяким акцентом і деякими діалектними слова.
і, справді, трохи швидко, як на наше вухо.
Ну й нехай.
Відео вище - карикатура.

Та не літературною вони говорять. Просто мабуть з Вами намагалися щоб Ви їх краще розуміли  :) Там мова досить відрізняються, хоча я їх розумів все, але треба було дослухатися і напружуватися трохи.







Оце їх мова.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

А пів Закарпаття сосуть їм віддано.

Радше поцікавитися за чиї кошти се все мутиться в Закарпатті ?
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

Там мова досить відрізняються, хоча я їх розумів все, але треба було дослухатися і напружуватися трохи.


В Хусті говорять так, що не зрозуміті жодного слова.
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

В Хусті говорять так, що не зрозуміті жодного слова.

Я там не бував. Міжгір'я (навіть жив певний час), Воловець, Свалява, Мукачево...
   
Re: Закарпатский язык  :-)o

взагалі у нас в Україні балакають як завгодно
у Львові питаю про автівку, - де вона, - а про неї кажуть - вона згоряна
З Горяна? До чого тут це, звідкіля вона? Де автомобіль? Так згоряна ж, - відповідають
Як порозумілись, що машина згоріла - не пам'ятаю... )
   
Re: Закарпатский язык  :-)o
MAG

було десь так ?

https://youtu.be/4RkjXARZ7LY
:fool:
Дебілами аж напихано! Якби їм показувати китайською мовою, то б ще більше реготали?

Діалекти то мовне багатсво кожного народу.
А дебіли в залі гаразд не знають жодної мови, навіть російської якою думають що володіють суперово.
Краще б жували!

 :punish:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія