Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
21 вересня 2021 19:00:34
У ФРН на українських правах можна їздити тільки півроку.

Для отримання німецьких потрібно скласти теоретичний та практичний іспити.

Для цього потрібно зареєструватися у автошколі.

На теоретичні заняття ходити не потрібно. Теоріспит легкий (там всіх можливих питань здається кілька сотень, то можна вивчити напам'ять бо повторюються та відносно логічні).

А ось для складання практичного іспиту (їзда по місту та автобану) усі радять взяти хоча б 8 годин практики в автошколі. Краще більше. Ті хто намагається зекономити на уроках переплачують потім за додаткові іспити.

Там вчать як скласти іспит, а не як їхати. Багато формальностей, як у фігурному катанні. Типу, як повільно, але впевнено крутити головою при повороті направо; як дивитися у дзеркала аби провіряючий не зняв бали (знову ж таки легкий рух, бо очами крутити не достатньо). Кажуть, що за їзду на нейтралці знімають бали, але я здав з першого разу хоча за метрів 20-30 до перехрестя знімаю з передачі. На іспиті найголовніше впевненість у собі.
3
19 вересня 2021 01:49:52
В першу чергу  мотивація - довести самому собі, що вивчення цієї мови важливо тобі на все життя.

Іспанська мені була потрібна - опанував відносно легко. А по приколу брався за італійську - без шансів (немає та не було реальної потреби).

З іспанською до рівня B2/C1 було так:
1. Самовчитель аби розібратися із базовою граматикою
2. Регулярні вправи з самовчителя перевіряти із викладачем або носієм мови.
3. Слухати радіо тієї країни (шукати суміш новин, інформаційних передач, інтерв'ю). Намагатися розрізняти слова. Згодом намагатися повторювати речення (хоча б словосполучення). Для Іспанії - Radio Nacional (rtve.es). Телебачення та фільми в мене не пішли. ТБ, бо потрібно сидіти і дивитися, а радіо можна запустити на весь день фоном. Фільми  не пішли, бо багато зайвої візуальної інформації та пауз. У радіопередачах все стисло і, через відсутність візуальної складової, більш логічно викладено.
4. Читати вголос газети. Занотовувати нові слова та переклад. Складати речення, використовуючи нові слова. Знайти того, хто допоможе із правильною вимовою.
5. Їхати та занурюватися у мовне середовище. "Підслуховувати" повсякденну комунікацію місцевих. Не соромитися розмовляти.
6. Намагатися вести щоденник на мові, яку вивчаєш. Описувати події дня, власні враження... Допомагає розширити активний словниковий запас та пізніше побачити прогрес.
4
15 вересня 2021 03:29:17
З мого кола щоденного спілкування (десь 30-40 людей) щеплення майже у всіх за вийнятком двох осіб.

У більшості Пфайцер (у т.ч. в моєї дівчини). Модерна лише у трьох. AstraZeneca у двох плюс у одного AstraZeneca + Пфайцер. Один із Johnson&Johnson.

1) Якщо навіть припустити, що могла б існувати ймовірнсть зараження від вакцинованих, то я б вже точно щось підхопив.
З червня по середину серпня швидкий тест здавав як мінімум раз на тиждень. Потім майже кожні два дні. Завжди негативний.

Інше питанн, якщо людина у час перед другим уколом мРНК-вакцини підчепить цей вірус, то звичайно моєе заражати інших (першої дози недостатньо. Після другої вважається, що потрібно два тижні на вироблення дієвого імунітета).

2) Якщо навіть припустити, що продукування білка, який викликає мРНК вакцина, може бути перенесено повітряно-крапляним шляхом іншим, то дозу не порівняти із тим, що можна отримати від спілкування із дійсно хворим. А за законом великих чисел такі "зустрічі" трапляються

5
2 вересня 2021 01:24:44
дивлюсь Пфайцер/Біонтех з SaaS створив VaaS - Vaccine as a Service.
Скільки коштуватиме абонемент? Пенсіонерам та школярам знижки?

Модерна здається більш дієва проти Дельти, аніж Пфайцер. Питання лише часу поява штамів більш резистентних до щеплень.

Чи потрібно проходити вакцінацію? Все одно так, адже ризики та наслідки Sars-CoV-2 краще уникати.
6
30 серпня 2021 20:41:31
У Китаї за хвилину знесли 15 недобудованих багатоповерхівок. Який приріст до внутрішнього національного продукту дає будівництво житла в якому ніхто не живе, і яке зносять ще не добудувавши?7
29 серпня 2021 00:19:11
З сатиричного видання Панорама. Але не далеко від реальності.
8
29 липня 2021 10:14:55
Хіба сол це не приквел?

Одна з сюжетних ліній у серіалі "Better Call Saul" має місце у 2012 році - вже після подій у "Breaking Bad". Візуально - "чорно-білі" кадри.

Плюс невідома розв'язка навколо тих головних героїв, яких немає у Breaking Bad (Кім Векслер, Lalo, Nacho та його батько...).

Продюсери обіцяли, що останній сезон BCS змінить сприйняття подій у BrB.
9
29 липня 2021 08:28:57
https://www.tmz.com/2021/07/28/bob-odenkirk-heart-related-unconscious-medical-emergency-better-call-saul/

Боб Оденкірк був госпіталізований через "інцидент, пов'язаний з серцем" ... Неназвані джерела з близького оточення актора розповіли TMZ, але, схоже, найважче вже позаду.

Боб прийшов до тями у лікарні в Альбукерке, і кажуть, що він у стабільному стані, але коли він був доставлений до лікарні у вівторок після колапсу на знімальному майданчику, це все виглядало не дуже добре. Кажуть, що він не був у свідомості протягом перших годин перебування в лікарні.

Представник Боба розповів TMZ: "Боб та його сім'я хотіли б висловити вдячність неймовірним лікарям та медсестрами, які піклуються про нього, а також акторському складу, команді та продюсерам, які знаходилися поруч з ним".
10
29 липня 2021 01:27:06
тут ще у 46 років помер один з засновників Slipknot - ударник Joey Jordison (мав хронічну хворобу).
11
29 липня 2021 01:24:16
цікаво чому паравоза він цікавить...
бо для мене він є взірцем актора і людини, яка власним талантом та наполегливою працею торить свій шлях та надихає інших на те саме. Той тип голівудського актора, який зараз не так часто трапляється. На форумі часто згадувався цей серіал.
12
29 липня 2021 00:33:14
назовите мне хоть один народ, который был бы столь близок по менталитету, языку и традициям к украинцам ??
базові "налаштування" пересічного росіянина:

- ісключітєльнасть савейскаго/узкого чєлавєка
- перевага узкого над іншими народами
- очікування атєческай заботы від держави та начхальства та сприйняття свавілля з їх боку, як щось нормальне.

Який з цих трьох пунктів поділяє звичайний українець?
пфффф.... судячи по фупу усі три. із заміною савєйського-узкого на українського-титульного

На цьому дискусію щодо "братерства" можна вважати вичерпаною.

Дефенсивний націоналізм поневоленого народа на власній землі це не те саме, що росіянський шовінізм, яких налаштований на підкорення корінних народів та сусідів.

Так, українці близько сприймають досягнення тих, хто має українське коріння (етнічне, або за місцем народження), але мови про виключність або переваги над іншими народами нема, як це має місце у РФ, немає.

Щодо третього пункта - обидва Майдани були проти свавілля тодішньої влади. Українці більше розраховують на власні сили (достатньо порівняти кількість заробітчан у ЄС з України та з РФ наприкінці 1990их).
13
29 липня 2021 00:17:24
Актор Боб Оденкірк втратив свідомість під час з'йомок заключного сезона серіала "Better Call Saul" і був швидко направлений до лікарні.

Пройшло вже майже 15 годин і досі немає жодних деталей. Тон повідомлень відомих акторів та друзів у соціальних мережах наводить на думку, що наслідки достатньо серйозні.

Брайан Кренстон попрохав молитися за Оденкріка. Пол Аарон написав слова любові...

На мою думку (сподіваюсь, що моя інтуїція хибна) - можливо інсульт і актор у штучній комі.

https://www.instagram.com/p/CR3-S72pFCy/
14
28 липня 2021 22:54:43
назовите мне хоть один народ, который был бы столь близок по менталитету, языку и традициям к украинцам ??

базові "налаштування" пересічного росіянина:

- ісключітєльнасть савейскаго/узкого чєлавєка
- перевага узкого над іншими народами
- очікування атєческай заботы від держави та начхальства та сприйняття свавілля з їх боку, як щось нормальне.

Який з цих трьох пунктів поділяє звичайний українець?
15
28 липня 2021 00:59:17
Німецькі компанії доводили до кінця проекти за контрактами, укладеними з РФ до 2014 року. На нові проекти діє заборона у зв'язку із санкціями.
16
27 липня 2021 00:16:09
Помітив тенденцію серед знайомих у Німеччині: чим вище соціальний статус та дохід, тим ймовірніше, що людина вже повністю вакцинована від Covid-19. Й навпаки, чим нижче статус та рівень інтегрованості у німецьке суспільство, - тим менше довіри до вакцин зокрема, та медичної системи взагалі.

Умовний етнічний німець чи німкеня із вищою освітою та престижною роботою вже давно отримав/-ла другу дозу.
Мігранти зі Східної Європи, екс-СРСР, мусульманських країн -  як один кажуть - "краще зачекати".
17
26 липня 2021 22:40:21
тарифом, который установлен КГГА и начал действовать с 1 июля этого года: 35 грн за час парковки в центре, 25 грн/час — вблизи центра, а также возле рынков, метро и других общественных мест, 5 грн — в спальных районах.
А є якесь обгрунтування таких цін?
35грн це вже на рівні вулиць біля центру великих міст у Німеччині. А плата за паркування у спальних районах - взагалі не бачив. Крім того, у тій самій Німеччині є вулиці де можеш припаркуватися безкоштовно із "годинником" (зазвичай година або дві).
Для мешканців района (навіть у центрі) є можливість отримати за невелику плату річний дозвіл на паркування у мікрорайоні прописки (правда кількість обмежена).

Та навіть у Швейцарії - багато бокових вулиць, т.зв. блакитних зон, де також можеш припаркуватися на одну годину із "годинником" під лобовим склом. В обід - дві години. Для тих, хто мешкає - теж є дозвіл і без обмежень...
18
23 липня 2021 16:18:42
Є свіжі данні по кількості "проривів" серед вакцинованих по округу Лос Анджелес (10 млн населення) з 19 січня по вівторок.

З майже 4.85 млн вакцинованих позитивний тест виявив Ковід у 6520 (тобто 0,13%). З них тільки 287 потрапило до лікарні (0,0059%). 30 людей померло (0,0006%).

https://abc7.com/breakthrough-cases-la-county-covid-update-los-angeles-coronavirus-rates/10904402/

З початку пандемії в цьому окрузі зареєстровано 1,28 млн випадків та 24 609 смертей.
19
18 липня 2021 11:36:06
з сьогоднішнього дня відкрито в'їзд з України до Німеччини. Поки що всього тільки з 26 країн пускають до ФРН без обмежень

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/DE/themen/bevoelkerungsschutz/coronavirus/reisebeschraenkungen-grenzkontrollen/IV-reisebeschraenkungen-im-aussereuropaeischen-luft-und-seeverkehr-einreisen-aus-drittstaat/welche-reisebeschraenkungen-bestehen-im-aussereuropaeischen-luft-und-seeverkehr.html?fbclid=IwAR38sy0-hvSUvwoqlzfMJZyLBO46d31Te7RnEYhvVM_EMNqKijQrNIEPe4s

Unbeschränkte Einreisen nach Deutschland sind für die Gebietsansässigen folgender Staaten möglich:

Albanien
Armenien
Aserbaidschan
Australien
Bosnien- und Herzegowina
Brunei
Hongkong
Israel
Japan
Jordanien
Kanada
Katar
Kosovo
Libanon
Macau
Moldau
Montenegro
Neuseeland
Nordmazedonien
Saudi-Arabien (ab 18. Juli 2021, 0:00 Uhr)
Serbien
Singapur
Südkorea
Taiwan
Ukraine (ab 18. Juli 2021, 0:00 Uhr)
USA
20
14 липня 2021 17:56:25
а смертність від вакцин НА ПОРЯДКИ вища ніж від найгірших вакцин до того.

В Британії у травні цього року з 18 тисяч померлих від та з COVID-19 99,2% не було вакциновано.
З 853 000 госпіталізованих менше 1200 були повністю вакциновані.


Станом на 31 травня у Німеччині зроблено вже 50.5 млн щеплень (36 млн першої дози та 14.5 млн другої).

36.9 млн доз від Пфайцер
4 млн доз від Модерна
9.2 млн доз від АстраЗенека
десь півмільона від Johnson&Johnson

В середньому на 5 000 уколів одна важка реакція.
Для мРНК вакцин - 1 важка реакція на 10 000 уколів.

Померло 873 людини (0,0024% від усіх, хто мав щеплення).
Середній вік померлих складає 77 років. Медіанний - 81 рік.
У більшості причина смерті не пов'язана із щепленням.

Отже, ризик від щеплень на "ПОРЯДКИ" нижчий за ризик важкого перебігу хвороби або смерті.
21
11 липня 2021 18:50:32
Великі виробники орієнтуються на купівельну спроможність ринків. Тому більшість продуктів у Німеччині будуть з дещо дорожчих інгридієнтів, аніж у східних країнах Європи.

www.spiegel.de/spiegel/lebensmittelhersteller-sparen-in-osteuropa-an-teuren-zutaten-a-1182721-amp.html
22
10 липня 2021 19:02:44
Не можу уявити життя без рішень від Google: онлайн пошук, мапи, онлайн-маркетінг... Android!

В цей самий час дивно, чому так багато їхніх сервісів та додатків настільки посередні. З їхніми-то ресурсами. Багато речей де вони одні із перших, але на якомусь етапі зупиняються. Ніби побоюються якихось антимонопольних законів.

1) Google Sheets - запускалося, як альтернатива EXCEl. До цього часу бліда копія в якій не можливо добре працювати із великими файлами.

2) Google Hangouts - з'явилося, ще до WhatsApp чи білоруського Viber. Глючна та не зручна. Google Chat/Google Talk тихесенько зник. Хтось ще пам'ятає свою останню розмову тим сервісом?

3) Google Meet бракує гнучкості та фіч Zoom.

4) GMail на початку нульових зробив користування онлайн скринькою швидким та зручним. Чи не перший сервіс де повідомлення групувалися автоматично. На сьогодні - дизайн погіршили, завантаження сторінки довге та глючне, пошук працює так-сяк. Смартфонний додаток Inbox мав багато цікавих фіч, але просто зникнув.

5) Соціальні мережі Orkut, Buzz та потім Google+ навіть не потребують коментарів.

Можна продовжувати і далі...
23
9 липня 2021 17:03:17
Прикол приколом. Але знайома нещодавна бідкалась, що купуючи бюстгальтер довелося для більшого комфорта перейти з D на F. Казала на локдаун... а тут виявляється Пфайцер.
24
9 липня 2021 16:05:44
Топікстартер не чув про можливість писати серію твітів (ланцюг один за одним). Або викласти скрін текста. Або...

Формат твітів змушує формулювати думки стисло та ефективно.
25
7 липня 2021 23:52:19
ефективно керувати державою? Як вважаєте?
Я вважаю, що ні, якщо що.

У Леніна в оригіналі йшла мова, що навіть кухарка може навчитися управляти державою. Якщо звісно в неї є бажання та можливості вчитися.

В реалі... відсутність інституцій та прозорих правил гри робить роль виконавчої гілки влади номінальною.

Фундаментально президент змінити нічого не може. Тільки стати "сматрящім" за потоками та весільним генералом у стосунках із іншими країнамм. Депутати контролюються у більшості оліґархами, тому бажання щось змінити немає за визначенням.
Отже, усі стають заручниками політично-правової системи, яку "еволюційно" не змінити і чим далі, тим жорсткішими стають "звичаї".

У центрі політичної системи демократій Заходу знаходяться партії, через які "транслюються" бажання та очікування широких верств населення. Партії мають той самий перелік нагальних суспільних потреб на порядку денному. Відрізняються лише підходи до рішення.

В Україні - партія є засобом для відомих представників еліт отримати доступ до ресурсів країни та захисту від свавілля. Єдиним маркером виступає відношення до Заходу, та й те нав'язане штучно Москвою, бо навіть затяті ОПЗЖисти проводять більше часу десь у Баден-Бадені, аніж в округах із "виборцями".
26
4 липня 2021 19:04:16
Начальник должен выйти из инженеров.
Де NOKIA на ринку мобільних телефонів?
Або Digital Equipment Corporation на ринку комп'ютерних технологій?
27
4 липня 2021 19:03:28
Діяльність керівника не тотожна діяльності працівника.
Якщо директор може зробити роботу краще за працівника, то тут питання до набору та навчанню персонала. Керівник має розуміти роботу та бути здатним за прийнятний час опанувати її.

Середня ланка менеджменту це управління людьми. Тут менеджер піклується організаційно-технічними та "психологічними" питаннями.

У топів інші завдання. Видатні CEO так налагоджують поточну роботу команд, що можуть повністю сконцентруватися на підготовці до майбутнього: що потрібно зробити та закласти у план сьогодні, аби компанія залишилася конкурентоздатною через 3, 5, 10 років.

Приклад: Цукерберг зі своїм баченням розвитку Фейсбука. Тисячі IT-шників, які краще кодують за нього. Аналітиків, які краще аналізують данні за нього.

Контрприклад: NOKIA - де на управлінські посади просували інженерів зі стажем у компанії. Вони, напевне, круті специ того, що робила компанія у той час, але концерн не зміг швидко пристосуватися до зміни парадигми і втратив позиції коли з'явився попит на смартфони.
28
2 липня 2021 19:09:48
Alt-Nassau (heute Wynohradne/Виноградне)
Мій прадід народився та виріс у Альт-Нассау.
29
30 червня 2021 08:13:28
Б&Ї
30
27 червня 2021 13:05:11
Маски носять не для того, щоб захистити себе, а для того, щоб захистити інших.
Речь не про маски, а про нулевую эффективность вакцин.

Навіщо брехати? Нульова - доведи або видали свою тезу.

За два тижні після другої дози Пфайцер ефективність попередження госпіталізації складає 96% (данні з UK де вирує найзаразніший штамм Дельта).

https://www.gov.uk/government/news/vaccines-highly-effective-against-hospitalisation-from-delta-variant


 
31
27 червня 2021 12:55:25
Почувши "відосік, квартірка, работнічкі... " вимкнув.

Дякуючи відео зрозумів, що у німецькій мові мені подобається майже повня відсутність зменшувальних суфіксів. Так, на Haus можна сказати Häuschen. Але вже на Wohnung потрібно щкати інше слово.

Sergey, чи пробував вести відеоблог німецькою?
32
26 червня 2021 17:18:54
до Німеччини тільки якщо є щеплення однією з вакцин й пройшло два тижня після другої дози: AstraZeneca, Pfizer/Biontech, Moderna.

Johnson&Johnson - достатньо поки що однієї дози.
33
19 червня 2021 17:57:42
Сколько специализаций у врачей является напряженной умственной работой ?
Смешной чувак эта сметана

Приведу тебе пример.

Привезли в больницу мужика, скажем с подозрением на инфаркт. Он друг побледнел,перестал говорить,нитевидный пульс, возле него орет жена и дети, медсестры включают полный алярм,ты доктор в отделении.Твои действия.

Крововилив у мозок занадто легка відповідь аби бути вірною.
КТ--> якщо підтверджено крововилив, то тромболіз...

Якщо прізвище хворого Навальний, то потрібно дивитися у бік отруєння органофосфатами. Взагалі, отруєння здається достатньо вірогідним.

Загальні дії:
Аналіз крові на цукор (скоріш за все зробили ще у швидкій).
Аналіз крові на запалення (навряд чи, але про всяк випадок). Перевірка можливої внутрішньої кровотечі (КШТ).
КТ/МРТ...

34
18 червня 2021 22:22:11
Столицю Португалії ізолюють з п'ятниці до понеділка через стрімке зростання випадків. В Іспанії тенденція також йде до погіршення.

В цей час у ФРН знімають обмеження. Іноземці з-за меж ЄС, які мають щеплення Pfizer/Biontech, Moderna, AstraZeneca або Johnson&Johnson, зможуть приїхати з 25 червня. Восени вибори у Бундестаґ, то партії з правлячої коаліції намагаються нейтралізувати тези ультраправих та ліваків щодо локдаунів, корупційних схем навколо масок, тестів та фіндопомог концернам, та обмежень громадянських прав. Навіть ціною неконтрольованого поширення віруса.


35
13 червня 2021 17:02:20
На початку червня 2014 року РФ надіслала 10 танків Т-64БВ до Сходу України.
36
13 червня 2021 16:37:55
Взяти шахи. AlphaZero довела, що люди не розуміють глибину цієї гри, а якщо й розуміють, то так грати не можуть. Неочікуваність рішень у відомих ситуаціях викликає захоплення грою цієї програми.

Історично існуючи системи держуправління неоптимальні та ненабагато змінилися з того часу коли проходила "забудова" Гіз пірамідами. Тому в першу чергу ШІ здивує іншою організацією владної вертикалі та шкільного навчання.

Провідні країни зараз поступово перетворюються на корпорації. Тому спочатку завдання будуть формалізовані та вирішені на практиці у комерційних компаніях.

Вже десь за років п'ять ради директорів будуть моніторити оперативні, тактичні та стратегічні дії ШІ і лише у 20% випадків виносити інші рішення вважаючи, що мають інфу, яку не знає система.

За 15 років перші заможні, але невеликі країни перейдуть на ті самі рейки. Можливо марксистське гасло "кожний по здібностям, кожному по потребам" здійсниться. До речі, у СРСР цю тезу перебрехали у перекладі з німецької додавши зайве слово: "від кожного по здібностям" - тобто наказовість, замість добровільності розшарювання "здібностей".

За років 30 настане золотий вік суспільства із неосяжними горизонтами для самореалізації через творчість.
37
12 червня 2021 15:24:06
В оїзді є щей ремені безпеки? У старому? це фантастика синку. :facepalm1:
отакі бортики в всіх потягах. може і залишилися без, хз. але я рідко бачу, щоб хтось їх підіймав

Показати зображення...
Вперше побачив такі бортики у потязі з Братислави до Відня у 1996 році. Але й там і ліжко було ширше. В Україні не доводилося таке бачити, хоча кожного року їздив по всій Україні.
38
7 червня 2021 18:15:45
https://t.me/nabudaily/2581
Забавно другое, изначально миллионов было ШЕСТЬ, а не ПЯТЬ! Или кто-то думает, что в первый раз плохо посчитали?  ;)
Хабар - 5млн.
ще 1млн - посередницькі послуги.
39
2 червня 2021 11:30:02
Щодо магістерських програм. Кожен має вирішувати індивідуально.

З одного боку має сенс отримати досвід роботи (2-5 років) перед вступом. Тоді під час навчання краще розумієш зв'язок теорії із практикою. У більшості компаній бакалавр із досвідом цікавіший для роботодавця, аніж магістр без досвіда. Магістр все ж таки більш наукова програма.

З іншого, пізніше може вже не бути часу на серйозне навчання (сім'я, робота, втрата снаги до навчання, etc.).

На початку кар'єри більше дивляться на те, як виконуєш безпосередні обов'язки і як добре пасуєш до колектива. Все одно майже усюди learning by doing.

А ось за років десять для просування у топ менеджмент у великих корпораціях диплом магістра або PhD дає плюси. У ситуації з двома ідентичними кандидатами оберуть звичайно того із дипломом. Тому доводиться докладати більше зусиль аби мати перевагу за іншими показниками. Отримання диплому у цьому сенсі набагато легше. Але це зовсім не є запорукою успіху.
40
2 червня 2021 10:01:13
Як казав мій декан (ф-т соціології) - диплом ВНЗ є справка, що ви отримали базові знання і повинні вчитися усе життя, аби оволодіти обраною спеціальністю. Хтось сходить з дистанції одразу після завершення, а хтось просуває науку до нових висот.

Так й з програмуванням. Хтось працює маляром та робить стандартний ремонт. Одиниці - стають митцями, які проторюють шлях і розв'язують унікальні завдання. Для останнього конче потрібен фундамент, який пов'язаний із прикладною математикою.

Багато знайомих з КПІ випуска 2001-2005 років. Вибірка не репрезентативна, але якісь тенденції проглядаються. Чи прикладна математика, чи ф-т електроніки, чи ІПСА, чи фіз-мат. Ті, хто зробили кар'єру вже не пізніше 4го курса працювали розробниками, або хоча б системними адміністраторами, або на проектах кафедр. Декілька пройшли майже однаковий шлях: Luxsoft, Epam, інвестиційний банк у США.

У першу чергу якщо є мета і витривалість, то успішну кар'єру робили усі. Знання та диплом примату котуються вище, але не є гарантією успіху.Повна версія