Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Махно та його «укгаїнська агмія» :gigi:

Махно та його «укгаїнська агмія» :gigi:

Махно та його «укгаїнська агмія»

Керівникі махновського руху:

Начальник штабу — Арон Барон.
Начальник контррозвідки — Льова Задов (Лейба Зіньковський).
Голова Гуляйпольського «совєта» — Коган.
Голова воєнного «совєта», начальник відділу агітації — В. Волін (Ейхенбаум).
Командири підрозділів: Абрам Шнайдер, Даніель Зіньковський, Я. Глагзон, Х. Цінцінер, Тарановський.
Керівник похідного театру — Лейба Ліхстенлейб.

Такі от українці... як сьогодні, "за паспортом"...

...А з постаті Махна створено ледве не образ «національного рятівника», «борця за селянську волю», «захисника України від поневолювачів»... Про «батька отамана» вже співають пісень, зняли хвалебний фільм. Щороку Гуляйполе на Запоріжжі стає місцем збіговиська всілякого псевдомистецького шумовиння (нездар на кшталт Л. Подерев’янського чи «лірника Сашка» — теж, до речі, з масончиків) та різноманітної гопоти…



І цього придурка дехто вважає героєм України?

Між тим «батько» віддано виконував накази товариша Троцького з приборкання України (в тому числі забезпечення поставок українського хліба до Совєтської Росії – вдесятеро (!) більше, ніж вивезли у Німеччину «прокляті німецькі окупанти» за Скоропадського, отака була його боротьба за «селянську волю»). Можна бути впевненим: якби Махно загинув десь до кінця 1920 року, большевицька пропаганда канонізувала б його як «вірного бійця революції», «червоного партизана», як це сталося з подібними ж бандитами Щорсом, Дундичем, Котовським та ін. Факт нагородження Махна найвищою совєтською нагородою того часу – орденом «Бойового червоного прапора» – думаю, коментарів не потребує.

Найбільша «операція» Махна (у лапках, тому що всі його дії являли собою фактично розбійні нальоти) сталася в грудні 1918 року, коли він, скориставшись відсутністю твердої влади – уряд Гетьмана П. Скоропадського вже склав повноваження, а республіканський уряд ще не усталився – раптовим наскоком захопив Катеринослав (Січеслав).

Опинившись у місті, махновці вчинили банальну і природну для себе річ – масове пограбування мирних городян, вбивства по вулицях та інший кримінал. Сам «батько» не міг залишити напризволяще своїх колег: він особливо потурбувався про те, щоб всі злочинці, які перебували за ґратами міської в’язниці, були негайно звільнені, що, безперечно, дуже «стабілізувало» ситуацію.

Махно збирався вже влаштовувати «парад» своїх «революціонерів» та проголошення Катеринослава «столицею всесвітньої анархічної республіки», але наполеонівські плани було зірвано несподіваною атакою республіканських військ під командуванням полковника Романа Самокишина (галичанина, добровольця Легіону УСС, палкого патріота України, якого козаки прозвали «батьком Самокишем») та не менш завзятого отамана Горобця.

Знаючи, з ким він матиме справу, Самокиш віддав наказ атакувати місто з маршу. Сполохані махновці навіть не спробували поставити більш-менш пристойну оборону – та ця зграя кримінальників і не вміла цього робити – і кинулася врозтіч, не дивлячись на свою численну перевагу. Оскільки українці наступали із півдня, шлях утечі був один – до крутого уривчастого берега широкого тут Дніпра, який був вкритий не дуже твердою кригою. Махновці опинилися затиснутими між вояками Армії УНР і Дніпром, тому дуже швидко бій перетворився на криваве побиття бандитів, яким не лишалося нічого іншого, як бігти замерзлою рікою на лівий берег з усім награбованим майном. За свідченням самовидця того бою, російського письменника Олексія Толстого, махновці були чудовими мішенями на білому тлі Дніпра, тому «розстрілювалися, наче качки, стрільцями Самокиша». До Гуляйполя з Катеринослава повернулося заледве дві сотні бандитів. На питання, де решта його «війська», «батько» з люттю відрізав: «У Дніпрі!».

Собацюзі по заслузі.

http://archive.is/3SJ5b


Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre and contemporary history of Ukraine:  https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=835545.0


Останнє редагування: 29 січня 2019 19:36:20 від Slawv
   
Re: Махно та його «укгаїнська агмія» :gigi:

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія