Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Ще один лохотрон по газу ?

Re: Ще один лохотрон по газу ?

Счёта за газ так и нет.....
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Причем - писал письма за каждый месяц начислений с коэфициентом - за каждый месяц выслана мне  "отписка" с предложением заплатить все по выставленному счету
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Причем - писал письма за каждый месяц начислений с коэфициентом - за каждый месяц выслана мне  "отписка" с предложением заплатить все по выставленному счету

То чого ж ти ті їхні відписки не перенаправляєш в НКРЕ?
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Получил ответ на свою "Скаргу" от поставщика "ГАЗа ТОВ "КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ" Вишгородський відділ реалізації" (которую тут все предлагали, в том числе и в статье Украинской Правды:
-----------------------------------------------------
Добрий день, шановний клієнт!

У рахунках, з жовтня 2018 року, обсяг спожитого Вами природного газу вказується з приведенням до стандартних умов.
Приведення до стандартних умов обсягів спожитого газу необхідно через те, що температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який пройшов через звичайний побутовий лічильник.
Це пов’язано з фізичними властивостями газу: за нижчої температури - стискатись, а за вищої - розширюватись. Тому для коректних розрахунків обсяг газу приводять до стандартних умов.
Для приведення обсягів газу до стандартних умов використовують помісячні коефіцієнти коригування показань лічильника, розроблені і затверджені Міністерством палива та енергетики.
Приведення до стандартних умов передбачене наступними нормативними документами:
1. - Законом України «Про ринок природного газу» (п.31 розділу 1), який визначає, що природний газ є товарною продукцією, «що перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск – 760 міліметрів ртутного стовпа і температура 20 градусів за Цельсієм)»;

2. - Кодексом газорозподільних систем, який затверджено постановою НКРЕКП України від 30.09.2015 р. № 2494. Цим документом вказано, що об’єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов»;
3. - Положенням типового договору розподілу природного газу, затвердженому постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2498 визначає розрахунковою одиницею «розподіленого та спожитого природного газу один кубічний метр природного газу, приведений до стандартних умов, визначених в Кодексі газорозподільних систем»;
4. - Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, якими вказано брати за розрахункову одиницю «один кубічний метр (м куб.) природного газу, приведений до стандартних умов, визначених в Кодексі газорозподільних систем».

Ваш лічильник не обладнаний спеціальним коректором, який автоматично перераховує обсяг спожитого природного газу до стандартних умов. Тому обсяг, спожитого Вами природного газу, коригується в залежності від температури повітря та тиску за допомогою коригуючих коефіцієнтів. Тобто, об’єм газу, виміряний лічильником, множать на коефіцієнт для приведення до стандартних умов.
Коефіцієнт залежить від місця розташування лічильника у Вашій оселі, регіону Вашого проживання і календарного місяця.
Інформацію про спосіб коригування та коригуючі коефіцієнти можна переглянути на сайті 104.ua, або в наказі Мінпаливенерго № 116 та № 595.
Рекомендуємо проводити оплату за обсяги газу, приведені до стандартних умов.
З повагою
Центр з обслуговування клієнтів
-----------------------------------------------

Короче, имели они ввиду НКРЕ, как я понял


Позначене мною пунктами 3 та 4 на даний момент важко заперечити будь-якими рівноцінними нормативними актами.

В даному випадку для того, щоб прибрати із застосування при розрахунках із населенням оті срані коефіцієнти, достатньо увести в ЗАКОН України «Про ринок природного газу» примітку, що коефіцієнти приведення товару до стандартних умов, не застосовуються при розрахунках із кінцевим споживачем - населенням. ВСЕ. Якщо нормативно-правовий акт, вищий за юридичною силою, заборонятиме вчиняти певні дії, то для його виконавця-посадової особи та норма буде імперативною і ніякі підзаконні акти не в змозі будуть її порушити і не буде в такому випадку жодних маніпуляцій.

Але ж це для цього треба клерку у профільному міністерстві Мінпаливенерго скласти проект відповідного закону про внесення змін, подати його на розгляд Кабміну, Кабмін в свою чергу повинен затвердити його і подати на розгляд у профільний Комітет ВР, профільний комітет - розглянути і передати Верховній Раді на розгляд. Це ж скількох посадовців треба напрягти!! Краще ж кидатися пустопорожніми обіцянками і нічого не робити.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

То чого ж ти ті їхні відписки не перенаправляєш в НКРЕ?

Перенаправлю, але, незрозуміло, яка цьому перспектива взагалі? До чого все дійшло? Що чути?
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Ни хера себе... За январь прислали счёт с коэфф. 1,05.  Негуйово так - поднимать 5% на ровном месте.  :vinsent:
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Ось чому у цивілізованих країнах продають не умовні об'єми (залежні навіть від погоди на Марсі), а цілком конкретні гігакалорії.
Сьогодні довго намагався пояснити тестю, мало сваркою не закінчилося. Позор нашим комісіям, які не навели тут лад.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

После проверок НКРЭКУ оштрафовала уже 16 облгазов

Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) наложила штраф за доначисления объемов потребления газа в платежках еще на четырех операторов газораспределительн ых сетей из структуры олигарха Дмитрия Фирташа, сообщает УНИАН.

Максимальные штрафы по 850 000 грн должны выплатить Николаевгаз, Харьковгоргаз, Сумыгаз и Днепргаз.

Также НКРЭКУ обязала компании провести перерасчеты по тем конкретным потребителям, по которым проводилась проверка, а также сделать перерасчет дополнительных начислений за весь период, начиная с октября 2018 года, по всем потребителям, по которым осуществлялись такие доначисления, до 26 апреля 2019 года.

Регулятор направит обращение в Антимонопольный комитет для проведения расследования о злоупотреблении монопольным положением Региональной газовой компанией Фирташа.

Кроме того, Днепргаз дополнительно оштрафован на 850 000 грн из-за неустановки газовых счетчиков для 22% своих потребителей. Теперь он должен установить новые и проверить просроченные.

Ранее в Нафтогазе сообщали, что Харьковгоргаз, не дожидаясь штрафа НКРЭКУ, сделал перерасчет своим потребителям, которым были начислены лишние объемы газа.

В целом, с 22 марта после проверок НКРЭКУ оштрафовала уже 16 облгазов Фирташа. Они собираются оспорить решение Нацкомиссии в судах.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

В целом, с 22 марта после проверок НКРЭКУ оштрафовала уже 16 облгазов Фирташа.

Отримав я черговий лист від обласної філії НКРЕКП про те, що облгаззбут оштрафований і йому направлений наказ зробити перерахунок оплати без коефіцієнту. На сьогодні вже маю майже тисячу грв "заборгованості" в платіжці.
Облгаз оскаржує штраф у суді. Продовжую оплачувати по лічильнику.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Облгази проігнорували рішення НКРЕКП та продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу.

А з якої радості споживачі мають виконувати забаганки облгазів, або взагалі оплачувати щось цим хімікам?
Облгазам насрати на закони та постанови, а люди мають їх виконувати?
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

А з якої радості споживачі мають виконувати забаганки облгазів, або взагалі оплачувати щось цим хімікам?
Облгазам насрати на закони та постанови, а люди мають їх виконувати?

Монополізм.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Ці гниди тепер ще почали капати на мозок відсиланням СМСки - ваша заборгованність ... грв. Терміново оплатіть ...
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

За январь прислали счёт с коэфф. 1,05
Шара. У мене за січень 1.09.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Чому облгази продовжують видурювати кошти споживачів

"Вжарити по перше число" облгази, які по-шахрайськи розсилають українцям завищені платіжки, обіцяв Прем’єр-міністр Гройсман у Верховній Раді ще 7 грудня минулого року.

З того часу минуло більше чотирьох місяців. Не знаю, кого і як "вжарив" Володимир Борисович, але протягом всього опалювального сезону споживачі отримували від облгазів Фірташа рахунки з незаконними "коефіцієнтами приведення до стандартних умов".

Тобто облгази змушують кожну родину переплачувати за газ додатково до 10-12%!

До речі у березні і квітні населення сплачує за газ за тарифами, подекуди вищими, ніж тарифи для промисловості! І до цієї надвисокої ціни ми ще маємо приплюсовувати "коефіцієнт", який іде у кишеню олігарха?! Це по-перше.

По-друге. Цей "коефіцієнт приведення" кожен з нас вже оплатив облгазу. Коефіцієнт включено до тарифу монополіста як складова втрат газу. Тож вимога облгазів сплатити його вдруге – чисте шахрайство.

Це виглядає тим обурливіше, якщо згадати, що в Україні газові мережі в більшості є державними. Облгази лише експлуатують ці мережі. При чому десятиліттями вони ні копійки не сплачували за це державі.

Вкладати кошти в розвиток і модернізацію теж не поспішали. Зате приватні облгази сповна користуються своїм статусом монополіста, який їм забезпечують державні газопроводи.

Ви не зможете підключити собі газ без дозволу монополіста. Облік газу також за облгазом. Всі технічні питання, відключення неплатників – монополія тримає руку на пульсі всіх газових питань. І любить на цьому заробляти.

А от дотримуватися законодавства і поважати права споживачів не любить. Чому 20 облгазів, належних олігарху Дмитру Фірташу, всупереч чинним нормативним актам кілька місяців поспіль розсилають людям платіжки з завищеними обсягами газу?

Можливо, тому що українські чиновники не поспішають боротися зі зловживаннями облгазів. Або ж захищають людей так, що це більше схоже на імітацію діяльності і гру в піддавки.

Загадаймо, наприклад, програні Кабміном Гройсмана суди, які скасували реальні норми споживання газу без лічильників і повернули в рази завищені норми, які Фірташу подарував Янукович.

   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Не краща історія і з позицією чинного Кабміну щодо державних газопроводів. Кабмін ніби зобов’язав облгази сплачувати за користування газопроводами ще два роки тому. Проте більшість облгазів за державні газопроводи не платить і не збирається.

А дієвих заходів, що змусити монополістів це робити Уряд не вживає. Так само Кабмін чомусь вирішив не обтяжувати приватні облгази зобов’язаннями щодо модернізації і розвитку газорозподільної системи.

А система ця, між іншим, застрягла з технологічної точки зору у 70-х роках минулого століття і потихеньку перетворюється на аварійно-небезпечний металобрухт.

На цьому фоні цілком зрозуміло, чому погрози Володимира Борисовича "вжарити" облгази пропустили повз вуха. Якщо дивитися не на слова Прем’єра, а на його справи, напрошується простий висновок: ну, хто ж боятиметься свого фактичного союзника?

Подивімося тепер на позицію Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг – органу, який безпосередньо відповідає за дотримання облгазами законодавства і ліцензійних умов.

У грудні минулого року кожен облгаз отримав постанову НКРЕКП, що забороняла застосовувати "коефіцієнти приведення" в рахунках споживачів. Ці постанови тут же були оскаржені в суді, а незаконні нарахування продовжилися.

Навесні НКРЕКП провела перевірки облгазів-порушників і вдруге зобов’язала монополістів вести правильний облік, а попередні незаконні платіжки відкоригувати, вилучивши "коефіцієнти".

Проте нахабні облгази не злякалися і незважаючи на програні суди про зупинку дії рішення НКРЕКП, у останніх квітневих платіжках знову застосували незаконний "коефіцієнт".

Звідки таке нахабство? Чому облгази впевнені, що НКРЕКП не позбавить їх ліцензії, обмежившись символічним штрафом у кілька сотень тисяч гривень (який, до речі, все одно буде оплачено з коштів нашого тарифу за газ)?

Можливо, ми чогось не знаємо про стосунки чиновників і облгазів Фірташа?

Поки чиновники лише обіцяють "вжарити облгази по перше число" облгази роками "жарять" споживачів. І чим далі, тим з більшим нахабством.
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?
PAL

Ось що я отримав, коли натикав газовиків посиланнями на відкриті справи на облгази та про штрафи за незаконність нарахування
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Комусь перерахували без коефіцієнту?
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Комусь перерахували без коефіцієнту?

Доречі, цікаве питання!
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Комусь перерахували без коефіцієнту?
Панове?
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Щойно отримав "класичну"відповідь від ФірташГазу :

Прошу, зробити мені перерахунок за минулі періоди, виключивши з нарахувань незаконний "Коєфіцієнт приведення до нормальних умов". Ви не маєте права нараховувати цей коефіцієнт. Будь ласка, зробіть перерахунок.

Добрий день , шановний клієнт !

Приведення до стандартних умов - це облік фізичних характеристик газу, який має властивість як будь-який газ, стискатися при більш низьких температурах і підвищенні тиску і розширюватися при більш високих температурах і зниженні тиску.
Таке приведення передбачене нормативними документами, оскільки всі взаєморозрахунки, у тому числі зі споживачами, проводяться за 1 куб.метр природного газу, приведений до стандартних умов: температура (t)=20° С, тиск ( P )=760 міліметрів ртутного стовпчика (101,325 Кпа).
Коефіцієнти приведення до стандартних умов враховують середньомісячні температурні коливання і регіональні особливості місцевості (висота над рівнем моря впливає на атмосферний тиск).
Таким чином, облік газу стає більш точним.
Ваш побутовий лічильник не вимірює тиск та/або температуру газу тож, відповідно, його показання відображають об’єм спожитого газу в робочих умовах, тому для приведення до стандартних умов застосовують коефіцієнт.
Приведення газу до стандартних умов передбачено наступними нормативними документами:
- Законом України «Про ринок природного газу» (п.31 розділу 1)
- ДБН В.2.5.-20-2001 Газопостачання (п.6.105-6.107 розділу 6)
- Кодексом газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2494 (п.1 розділу IX)
- Типовим договором розподілу природного газу, затверджений постановою НКРЕКП №2498 від 30.09.2015р. (п.5.3 розділу V).

Також, хочемо Вам повідомити про можливість використання нашого нового сервісу у Viber. Ознайомитися з інструкцією по користуванню онлайн сервісом для клієнтів ви можете перейшовши за посиланням https://104.ua/ua/gas/id/7104ua-Viber-32605

З повагою
Центр обслуговування клієнтів
   
Re: Ще один лохотрон по газу ?

Нічого не змінилося. Як нарахорвували так і нараховують!
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія