Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

З 10 грудня вступає в дію закон, який забороняє використання одноразових пластикових пакетів.

Джерело: закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"

Деталі: На першому етапі заборона стосуватиметься розповсюдження тонких і надтонких пластикових пакетів у супермаркетах, аптеках, закладах харчування тощо.

Мова йде про пакети з товщиною стінок понад 50 мікрометрів. Саме в них покупці зазвичай складають придбані товари (витримують вагу понад 7 кг).

З початком дії обмежень поліетиленові пакети як засіб пакування товару повністю не зникнуть. У магазинах можна буде використовувати надтонкі пластикові пакети (товщина стінок до 15 мікрометрів), в які покупці зазвичай набирають овочі та фрукти.

Закон також дозволяє використовувати біорозкладні або екологічні пакети, виготовлені з картопляного або кукурудзяного крохмалю.

З 10 березня 2022 року набуде чинності заборона на використання в торгівлі тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксорозкладних (містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) та надтонких пластикових пакетів.

Придбати їх можна буде лише для особистих цілей за встановленими урядом цінами.

З березня 2022 року в торгівлі буде дозволено використовувати біорозкладні пакети.

Доступними залишаться і надтонкі пакети, але лише як виробнича упаковка і лише певного розміру (ширина до 22,5 см, глибина – до 34,5 см, довжина – до 45 см разом з ручками).

Крім того, використовувати їх можна буде лише для транспортування риби, м'яса, сипучих продуктів та льоду і лише як первинну упаковку.

З 1 січня 2023 року в Україні залишаться лише біорозкладні пакунки. Усі інші пластикові пакети будуть заборонені.

Якщо з 10 грудня 2021 року Держпродспоживслужб а зафіксує в закладах торгівлі безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, то штраф становитиме від 1,7 тис грн до 3,4 тис грн, а при повторному порушенні – до 8,5 тис грн.

Після 10 березня 2022 року розмір штрафу за платне і безоплатне розповсюдження тонких, надтонких чи оксорозкладних пластикових пакетів становитиме від 8,5 тис грн до 17 тис грн, при повторному порушенні – від 17 тис грн до 34 тис грн.

Контролювати дотримання "антипластикового" закону Держпродспоживслужб а буде шляхом планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків.

Останнє редагування: 9 грудня 2021 15:49:46 від nsvvpn
   
Re: Завтра пакети всьо?

А одноразові рукавички?
   
Re: Завтра пакети всьо?

Тобто від завтра оті по 7-10 кг., які по 2-3 грн., продавалися на касі вже поза законом?
   
Re: Завтра пакети всьо?

А одноразові рукавички?

А маски?
   
Re: Завтра пакети всьо?

А одноразові рукавички?
А оце справді хня якась. Інтєлєхєнтна тьотка в маркеті одягає рукавички, щоб покласти в кульок три картоплини.
Салфетки май з собою.
   
Re: Завтра пакети всьо?

А одноразові рукавички?
Точно! Можна буде насипати в одноразові рукавички!
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Справжній козаченко завжди спистить у магазі штук 3 отіх кулька з рулона :beach:  [ua]
   
Гримассы ЕС  :X
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Придбати їх можна буде лише для особистих цілей за встановленими урядом цінами.

Сурьозно 8-)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Якщо з 10 грудня 2021 року Держпродспоживслужб а зафіксує в закладах торгівлі безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, то штраф становитиме від 1,7 тис грн до 3,4 тис грн, а при повторному порушенні – до 8,5 тис грн. - а хіба оті пакети колись були безплатні?
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Придбати їх можна буде лише для особистих цілей за встановленими урядом цінами.

типа, в магазине люди их берут не для особистой цели - донести до дому  :S  8-:
   
Справжній козаченко завжди спистить у магазі штук 3 отіх кулька з рулона :beach:  [ua]
кульки з рулона - безкоштовні.
Тому в даному випадку техтермін "спистить" такий же тупо-недоречний, як "козаченько"
   
Приносить свои пакетики не запрещено . А в лавках все время пакетики были по 30 коп .
   
Приносить свои пакетики не запрещено . А в лавках все время пакетики были по 30 коп .
не знаю, як там у ваших "лавках" :) , але особисто я на закУпи завжди ходжу зі своїми кульочками.
Дружина приколювалася...
більше не буде :)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Кульки будуть не продавати, а здавати в аренду під залог :gigi:  [ua]

Як на базарі об'ява, Міняю рибу - на дєнгі :gigi:
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

не знаю, як там у ваших "лавках" :) , але особисто я на закУпи завжди ходжу зі своїми кульочками.
Дружина приколювалася...
більше не буде :)

От прямо з маленькими ходив з дому?
Тому що великий (загальний) я теж беру інколи з дому, якщо їх багато назбирується..
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

А чо називають пакєт? 8-)  Коли воно кульок :gigi:
   
Я в Сільпо з боксами ходжу - під рибу, морепродукти і т інше.
Зелені торбинки там у них по 3 грн під овочі-фрукти. Супер !  (tu)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Я в Сільпо з боксами ходжу - під рибу, морепродукти і т інше.
Зелені торбинки там у них по 3 грн під овочі-фрукти. Супер !  (tu)

Круто. Береш кіло моркви за 8 і зелену торбинку за 3... Економія, йопта.
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Зелені торбинки там у них по 3 грн під овочі-фрукти. Супер ! 

Продайотся сетка для грон винограда, тіпа як для цибулі-картоплі токо маленька 8-)
   
От прямо з маленькими ходив з дому?
Тому що великий (загальний) я теж беру інколи з дому, якщо їх багато назбирується..
ото прямо з сільповськими(5-7-10 кг, залежно від потреб) і виходжу.
Маєчок наразі не беру, але... як тра то тра :)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Я у магаз хожу з свома двома винослівими кульками, один в один шоб вдрух не порвалося 8-)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

ото прямо з сільповьскими(5-7-10, залежно від потреб) і виходжу.
Маєчок наразі не беру, але... як тра то тра :)

5-7-10кг. то не маленькі. Їх брати з дому не западло. Вони й не халявні.
Маленькі то ті які в рулонах висять біля овочів-фруктів. От їх носити якось влом.
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

90-е камбек:

   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Маєчок наразі не беру, але...  подозрітєльний ти тіп, шо кульки не відматуєш 8-)  :gigi:  ;)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Маєчок наразі не беру, але...  подозрітєльний ти тіп, шо кульки не відматуєш 8-)  :gigi:  ;)

Не знаю.
Я відмотую.
Просто поки що з тих хто дуже агітує проти "маленьких" я бачив тільки якихось не дуже неадекватних.
Воно бере одну морквину, один бурячок, одне яблучко і щаслива піпєц яка.
Мені наприклад так не получається. Наприклад вчора жінка сказала: купи перцю духмяного, горошком, лаврового листа і ще деяких спецій. В мене вийшло 18 пакетиків з спеціями, скинув в один маленький - зручно нести і не літають по візку...
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Повернемося у часи коли кулькі були бумажяні як для сємок токо з упаковочного картона
   
Маєчок наразі не беру, але...  подозрітєльний ти тіп, шо кульки не відматуєш 8-)  :gigi:  ;)
малося на увазі з дому не беру
От же ж ті галичани... :)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

Повернемося у часи коли кулькі були бумажяні як для сємок токо з упаковочного картона

Щоб не користуватися пластиковими пакетами, вирубаємо для паперу нафуй усі ліси... Це ж геніально.
   
 а шо робить з жирною та смердючою рибою  :gigi:
   
Щоб не користуватися пластиковими пакетами, вирубаємо для паперу нафуй усі ліси... Це ж геніально.
паперові кульочки роблять переважно з макулатури та іншого сміттячка.
   
а шо робить з жирною та смердючою рибою  :gigi:
їсти! :)
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

їсти! :)

Перед касою чи після?
   
 (tu)


   
Перед касою чи після?
звичайно що перед :)
   
Холостяк?
або людина, яка жила в совіцькі часи
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

а шо робить з жирною та смердючою рибою  :gigi:

А от для цього треба виписувати газєти! [ua]
   
Re: Завтра одноразові пластикові пакети всьо?

А от для цього треба виписувати газєти! [ua]

А вони ще існують в паперовому вигляді?
Я останнім часом і кіосків не бачу де їх продають...
   
Холостяк?

Нє, у мене жінка всі продукти купує, то її проблеми  :-)o
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія