Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Львівський університет припинив підготовку вчителів фізики [ua]

Фігня якась. В нас була педагогіка один курс і після того я можу бути вчителем математики. Так що ті що на фізичному можуть бути вчителями якщо захочуть. Для чого була окрема спеціальність мені дивно. То не рівень Франка.

У запровадженні цього курсу могло бути два резони
або сподівання на додаткове бюджетне фінансування, або сподівання на платних студентів
Очевидно сподівання не виправдалися.
Курс закрили.

Але ж цей форум насичений непересічними особистостями, з доброякісною освітою, тому пересічна новина була сюди притягнута і з неї зроблено непересічні узагальнення.
   
Інститут це заклад вищої освіти
ПТУ заклад середньої спеціальної освіти
А там як?
ну от якось так
   
С учителями физики были серьезные проблемы еще 20 лет назад. Сейчас их просто нет. И не будет при таком финансировании образования. Математика еще как-то держится за счет того, что это обязательный предмет по ЗНО, соответственно востребовано репетиторство и учителя могут за счет этого как-то существовать.
   
Фігня якась. В нас була педагогіка один курс і після того я можу бути вчителем математики. Так що ті що на фізичному можуть бути вчителями якщо захочуть. Для чого була окрема спеціальність мені дивно. То не рівень Франка.

Могут, конечно, но смысл? Если человек в состоянии осилить хотя бы школьную физику на нормальном уровне, то на голую ставку учителя он не пойдет работать. 
   
а тут от якийсь окупант мовний закон злісно порушує


   
Рускомірний Олдбой всюди зі своєю вавкою. Коли вже на нього накладуть санкції.
   
Могут, конечно, но смысл? Если человек в состоянии осилить хотя бы школьную физику на нормальном уровне, то на голую ставку учителя он не пойдет работать. 

Та ніхто й не працює за голу ставку. В нас з курсу пару чоловік в школі працюють ніби.
Але суть не в тому. Роздули цілу новину типу фсьо пропало з нічого. Дивно що ще аеліт не відмітився.
   
Да не нужна физика с математикой жопомоям т сборщикам клубники. Если так пойдет дальше, просто отменят эти предметы в школе. Да и зачем столько учиться? Достаточно 3 классов, чтобы фамилию свою мог написать.
   
Але суть не в тому. Роздули цілу новину типу фсьо пропало з нічого.
А що є насправді?
   
А що є насправді?

Хто вміє читати міг це прочитати.
Всі хто вчиться на фізичному факультеті можуть бути вчителями фізики. Закрили одну із спеціальностей. Що в принципі часто буває. Щось закривають щось відкривають.
   
Да не нужна физика с математикой жопомоям т сборщикам клубники. Если так пойдет дальше, просто отменят эти предметы в школе. Да и зачем столько учиться? Достаточно 3 классов, чтобы фамилию свою мог написать.

От для чого була ця новина. Щоб почути "цінну" думку кацапиків  :fuck:
   
Це форум рускомірного ватного маразматичного та шизофренічного пенсійного гівна, яке там читати, з них тільки треба знущатись.
   
Хто вміє читати міг це прочитати.
Всі хто вчиться на фізичному факультеті можуть бути вчителями фізики. Закрили одну із спеціальностей. Що в принципі часто буває. Щось закривають щось відкривають.
В принципі, я так і зрозуміла, але тут дехто...
Дякую.
   
Прийдется пояснять..
В Перелику 2007-2010 существовала специальность Физика. Как правило, она писалась так Физика* (со звёздочкой).
Тоже касалось математики, филологии, биологии и ТД. Это означало, что при выполнении педкомпонеты в размере хрен его знает сколько кредитов, типа 9-12 из около 240 можно присваивать и квалификацию учителя. Люди с дипломом без *звёздочки формально работать не могли, а если их брали, то платили меньше и заставляли переквалифицировать ся в учителя. Ну, народ шел в магистратуру и за полтора года все окей. И внимание - учитель физики был в физико-математических науках.
Но, мы не ищем лёгких путей. Сергей Миронович Квит с Инной Романовной Совсун возглавили образование. А здесь ещё такая напасть. Грант к получили, на 3 млн денюшек. И взяли они и провели через КМУ новый Перелик-2015. Где в отдельной отрасли "Освита. Педагогика", среди воспитателя дошкольного учреждения и учителя физкультуры и начальных классов, появилась специальность 014. С предметными специализациями.  То есть, ты вначале просто учитель, а потом уже - учитель математики, физики и ...
Числится учитель физики в  отрасли "Освита", а не "естественные науки". И трахает кафедру при проверке не физик, а педагог. А на 014 дают бюджет, вот универа и побежали туда...
А сейчас, универа просто немного изменят программы и будет всё хорошо. Кроме потерянных миллионов человеко-часов на всякую херню.
ЛАРТА спрашивал(а), что с Совсун. Так вот эта афера с переликом 2015 - маленькая вишенка на тортика.
Зрады в новости нет никакой. С 80-х годов на физика были недоборы.
   
Прийдется пояснять..
В Перелику 2007-2010 существовала специальность Физика. Как правило, она писалась так Физика* (со звёздочкой).
Тоже касалось математики, филологии, биологии и ТД. Это означало, что при выполнении педкомпонеты в размере хрен его знает сколько кредитов, типа 9-12 из около 240 можно присваивать и квалификацию учителя. Люди с дипломом без *звёздочки формально работать не могли, а если их брали, то платили меньше и заставляли переквалифицировать ся в учителя. Ну, народ шел в магистратуру и за полтора года все окей. И внимание - учитель физики был в физико-математических науках.
Но, мы не ищем лёгких путей. Сергей Миронович Квит с Инной Романовной Совсун возглавили образование. А здесь ещё такая напасть. Грант к получили, на 3 млн денюшек. И взяли они и провели через КМУ новый Перелик-2015. Где в отдельной отрасли "Освита. Педагогика", среди воспитателя дошкольного учреждения и учителя физкультуры и начальных классов, появилась специальность 014. С предметными специализациями.  То есть, ты вначале просто учитель, а потом уже - учитель математики, физики и ...
Числится учитель физики в  отрасли "Освита", а не "естественные науки". И трахает кафедру при проверке не физик, а педагог. А на 014 дают бюджет, вот универа и побежали туда...
А сейчас, универа просто немного изменят программы и будет всё хорошо. Кроме потерянных миллионов человеко-часов на всякую херню.
ЛАРТА спрашивал(а), что с Совсун. Так вот эта афера с переликом 2015 - маленькая вишенка на тортика.
Зрады в новости нет никакой. С 80-х годов на физика были недоборы.
Ви так все змішали до купи... і нічого не пояснили...
Квіт і Сосвун отримали грант ... від кого?... щоб з фізиків зробити ліриків, даруйте, педагогів? Іщо? Положили в кишеню гроші?

Друге, А що в тому поганого, якщо готувати вчителів будуть педагогічні інститути, вже тепер універи, а не Львівський універ, який би мав готувати науковців? Це ж різний рівень розуму мав би бути...
   
Соромлюсь спитати, а звідки візьметься фізична освіта без  освітян? Математична як правильно написали вище наступна.
Я просто пояснюю, чому нема бажаючих. А так, то це правда, і сумно. Взагалі, фізика, то така наука, яку можна просто суперцікаво дітям в школі подавати. Але це треба напрягтися і мати гарний рівень креативу. А воно часто зводиться тупо до формул, хоча, формули - це є просто відображення існуючих процесів, а не навпаки.
   
Все це трапилось за останні 2 роки? Чи до того йшло ще з 90-х ?
Так ви ж обрали Зе аби він все поміняв, як він і обіцяв, хіба нє?
   
 :facepalm: йододефицитным цпш за глаза хватит. дебилов как можно раньше надо к труду приучать, тогда от них хоть какой то прок будет  :-G
   
Ганьба нам! Бо ми цього варті!
как то это по аэлитовски
   
Хто вміє читати міг це прочитати.
Всі хто вчиться на фізичному факультеті можуть бути вчителями фізики. Закрили одну із спеціальностей. Що в принципі часто буває. Щось закривають щось відкривають.
да даже я могу физику преподавать. У меня курс был вполне себе в универе
   
Інститут це заклад вищої освіти
ПТУ заклад середньої спеціальної освіти
А там як?
Коледж - це типу технікум
   
Коледж - це типу технікум

Закон України «Про вищу освіту» визначає: Коледж — заклад вищої освіти, що провадить інноваційну освітню діяльність, пов'язану із здобуттям ступеня молодшого спеціаліста проводить прикладні наукові дослідження та/або творчу мистецьку діяльність. Коледж також має право відповідно до ліцензії (ліцензій) забезпечувати здобуття профільної середньої, професійної (професійно-технічної) та/або фахової передвищої освіти.
Статус коледжу отримує заклад освіти (структурний підрозділ закладу освіти), в якому ліцензований обсяг підготовки здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра та/або молодшого бакалавра становить не менше 30 відсотків загального ліцензованого обсягу.
   
Да не нужна физика с математикой жопомоям т сборщикам клубники. Если так пойдет дальше, просто отменят эти предметы в школе. Да и зачем столько учиться? Достаточно 3 классов, чтобы фамилию свою мог написать.

Зачем фамилию писать если скоро будут чиповать  :D
   
Ви так все змішали до купи... і нічого не пояснили...
Квіт і Сосвун отримали грант ... від кого?... щоб з фізиків зробити ліриків, даруйте, педагогів? Іщо? Положили в кишеню гроші?

Друге, А що в тому поганого, якщо готувати вчителів будуть педагогічні інститути, вже тепер універи, а не Львівський універ, який би мав готувати науковців? Це ж різний рівень розуму мав би бути...

Ваша партійна орієнтація заважає об'єктивно сприймати інформацію. Фізики - лише приклад.
Совсун взяла схему обліку фахівців і створила з них Перелік2015. За гроші гранту . Що б залишити спеціальності ЗВО вимушені вводити окремі ОП. Наприклад, органічна хімія, неорганічна хімія. Раніше ЗВО акредитували спеціальність "Хімія", а зараз вони за акредитацій кожної ОП платять НАЗЯВО по 60000 гривень. Де хіміка буде перевіряти будь який фахівець в природничих науках. Від еколога, фізика, геолога, гідролога, метеоролога, географа і так далі.
Як не дивно, а керує НАЗЯВО - Квіт, Сергій Міронович.
Голосу передавайте вітання від освітян. Сподіваюсь, що такої партійної організації ніколи не буде. А талановиті люди з Голосу знайдуть себе
   
а тут от якийсь окупант мовний закон злісно порушує
Що тобі, підкацапнику, той мовний закон поперек горла так встав, що ти його постійно згадуєш в своїх висерах?
   
Зачем фамилию писать если скоро будут чиповать  :D
Ну тогда сдачу посчитать в магазине и норму выработки знать.
   
На саму фізику теж мало поступають, немає попиту. Програмування, яке вимагає добре знати фізику та математику, дуже обмежене (особливо в Україні, де здебільшого аутсорс ентерпрайз-систем та інтерактивних розваг), тому вивчення фізиків заради роботи в IT це забивання цвяхів мікроскопом. Чи підготовка кадрів для роботи за кордоном. Яка рано чи пізно теж скінчиться, тому що без великого внутрішнього попиту підготовка фізиків буде все більше відставати від нагальних потреб.

Ну, що поробиш.
   
Ваша партійна орієнтація
От прочитала ці перші 3 слова і зразу строчу.
Прошу пана, ніколи не була, не є і НІКОЛИ не буду в ніякій партії. Не є також релігійною у звиклому сенсі.
Моя релігія називається Україна і тим ціле життя керуюся. Буду підтримувати Голос, доки ця партія плекатиме український політикум. Лише за їхніми справами їх оцінюю.

Прочитала далі і... нічогісінько не второпала. Не ваше воно - щось пояснювати. І ви освітянин?  ;o
Я дійсно хотіла зрозуміти якшошо.  8-)  Бо освіта - це ліплення моєї країни.

Останнє редагування: 22 лютого 2021 10:02:27 від ЛАРТА
   
На саму фізику теж мало поступають, немає попиту.
Та й добре розуміти фізику не кожному дано. Той, хто здатний, той собі обере інший спосіб заробляти гроші. Молоді, яку приліпили до розваг і гаджетів, фізика зовсм не потрібна.
А може усе вже винайшли і фізиків просто не треба?  ;) 
   
От прочитала ці перші 3 слова і зразу строчу.
Прошу пана, ніколи не була, не є і НІКОЛИ не буду в ніякій партії. Не є також релігійною у звиклому сенсі.
Моя релігія називається Україна і тим ціле життя керуюся. Буду підтримувати Голос, доки ця партія плекатиме український політикум. Лише за їхніми справами їх оцінюю.

Прочитала далі і... нічогісінько не второпала. Не ваше воно - щось пояснювати. І ви освітянин?  ;o
Я дійсно хотіла зрозуміти якшошо.  8-)  Бо освіта - це ліплення моєї країни.
Мені немає часу пояснювати всю глибину освітньої катастрофи, яка має підгрунтя у, мінімум, 1970-х роках.  Це окрема тема для довгої дискусії, для участі в якої треба знати відправні точки і "нульовий рівень", від якого розпочнемо говорити.
 Оцінку мені як освітянину дають мої учні, Слава Богу, а не штабні ФУПу
Просто резюме. Вчителі фізики та інших предметів не зникнуть за причини припинення набору на дурним способом введену спеціальність 014... Життя показало, що вона не потрібна і, скоріше, шкідлива. Квіту - класно. Кожна освітня програма - йому в контору 60000 гривень. Розумно вони з Інною Романівною  зробили. Забезпечили себе на роки.
Взагалі, питання з нульовою інформативністю. Це не про катастрофу у фізичній освіті. Вона наступила дуже давно.
Журналісти написали статтю або на замовлення зацікавлених осіб, або на інформаційному голоді.
   
Мені немає часу пояснювати всю глибину освітньої катастрофи, яка має підгрунтя у, мінімум, 1970-х роках.
Шкода.
Те, що там катастрофа - то це ми знаємо і мабуть на у Квіті справа і не у Совсун.
Катастрофа в тому, що в освіту давно йдуть не найкращі - я це побачила ще у тих же 70-х, коли проаналізувала, хто з моїх однокласників пішов у педагогічний.
Така об'єктивна реальність.
Я виросла у колі педагогів, знаю, яким достойним було післявоєнне покоління - в освіту йшли найкращі. Такого вже не буде ніколи і треба до цього пристосовуватися, якось вирулювати...

Останнє редагування: 22 лютого 2021 10:54:43 від ЛАРТА
   
Шкода.
Те, що там катастрофа - то це ми знаємо і мабуть на у Квіті справа і не у Совсун.
Катастрофа в тому, що в освіту давно йдуть не найкращі - я це побачила ще у тих же 70-х, коли проаналізувала, хто з моїх однокласників пішов у педагогічний.
Така об'єктивна реальність.
Я виросла у колі педагогів, знаю, яким достойним було післявоєнне покоління - в освіту йшли найкращі. Такого вже не буде ніколи і треба до цього пристосовуватися, якось вирулювати...

Я вчитель у 4 поколінні. Знаєте який критерії, не прямий, в якості показник статуса вчителя. Частка чоловіків серед вчителів і студентів педагогічних спеціальностей. Коли Черненко (ну ясно, що не він) зробив майже 140 карбованців - в педінституті майже  50% студентів були хлопці. З них кожен 5-й після армії.
Вибачте мене, шановні жінки і феміністки.
Просто треба платити і вводити жорсткішу сертифікацію вчителя
   
Ну як між інститутом і ПТУ


Для тих хто не знає, коли ти подаєш документи в Гарвардський Університет на перший курс - то це офіційно називається Harvard College, хочеш сказати що Гарвард - це таке собі ПТУ? :shuffle:
   
Для тих хто не знає, коли ти подаєш документи в Гарвардський Університет на перший курс - то це офіційно називається Harvard College, хочеш сказати що Гарвард - це таке собі ПТУ? :shuffle:
Гірше! В них жодної освітньої програми не акредитовано в НАЗЯВО
   
Я вчитель у 4 поколінні. Знаєте який критерії, не прямий, в якості показник статуса вчителя. Частка чоловіків серед вчителів і студентів педагогічних спеціальностей. Коли Черненко (ну ясно, що не він) зробив майже 140 карбованців - в педінституті майже  50% студентів були хлопці. З них кожен 5-й після армії.
Вибачте мене, шановні жінки і феміністки.
Просто треба платити і вводити жорсткішу сертифікацію вчителя

Что и делают те же немцы.
Много учителей мужчин как результат.
Даже в младшей школе есть.
В средней и старшей тем более.
   
Для тих хто не знає, коли ти подаєш документи в Гарвардський Університет на перший курс - то це офіційно називається Harvard College, хочеш сказати що Гарвард - це таке собі ПТУ? :shuffle:

все проще: у нас массово переименовали техникумы в колледжи, институты в университеты (за ПТУ не следил), а по сути ничего не изменилось (могу судить в какой-то степени за техникум, который закончил). 
   
Прийдется пояснять..
В Перелику 2007-2010 существовала специальность Физика. Как правило, она писалась так Физика* (со звёздочкой).
Тоже касалось математики, филологии, биологии и ТД. Это означало, что при выполнении педкомпонеты в размере хрен его знает сколько кредитов, типа 9-12 из около 240 можно присваивать и квалификацию учителя. Люди с дипломом без *звёздочки формально работать не могли, а если их брали, то платили меньше и заставляли переквалифицировать ся в учителя. Ну, народ шел в магистратуру и за полтора года все окей. И внимание - учитель физики был в физико-математических науках.
Но, мы не ищем лёгких путей. Сергей Миронович Квит с Инной Романовной Совсун возглавили образование. А здесь ещё такая напасть. Грант к получили, на 3 млн денюшек. И взяли они и провели через КМУ новый Перелик-2015. Где в отдельной отрасли "Освита. Педагогика", среди воспитателя дошкольного учреждения и учителя физкультуры и начальных классов, появилась специальность 014. С предметными специализациями.  То есть, ты вначале просто учитель, а потом уже - учитель математики, физики и ...
Числится учитель физики в  отрасли "Освита", а не "естественные науки". И трахает кафедру при проверке не физик, а педагог. А на 014 дают бюджет, вот универа и побежали туда...
А сейчас, универа просто немного изменят программы и будет всё хорошо. Кроме потерянных миллионов человеко-часов на всякую херню.
ЛАРТА спрашивал(а), что с Совсун. Так вот эта афера с переликом 2015 - маленькая вишенка на тортика.
Зрады в новости нет никакой. С 80-х годов на физика были недоборы.

+1
   
правильно зробили. геть цинічних бандер
   
До речі в самій развітой странє фізику як таку в середніх школах не викладають зовсім.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія