Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Відсьогодні всі російськомовні школи переходять на українську мову навчання

У 2017 році було ухвалено закон «Про освіту», який передбачав повний перехід всієї освіти в Україні на українську мову. Законом «Про повну загальну середню освіту», що додатково був ухвалений у 2020 році, було прописано детальні умови переходу шкіл на українську мову.

Згідно з законами, щодо російськомовних шкіл передбачається таке:

Учні всіх російськомовних шкіл 5-11 класу переходять на українську мову навчання всіх предметів. Вивчення російської залишається можливим в якості окремого предмету та на факультативах;
Учням початкової школи викладатимуть предмети рідною мовою. Закон передбачає, що всіх дітей, батьки котрих бажають навчання російською, об’єднають у окремі класи. Українську мову в таких класах все одно вивчатимуть, а з 5 класу такі учні також навчатимуться українською.
Крім того, закони регулюють ще дві групи учнів:

Учні, що належать до нацменшин, у яких немає власної держави, яка б оберігала та захищала їхню мову (зокрема, кримські татари), навчатимуться рідною мовою весь період навчання — з 1 по 11 клас;
Школи нацменшин, країни яких є членами ЄС (здебільшого, це стосується угорських шкіл), перейдуть на українську мову навчання за зразком російськомовних шкіл з вересня 2023 року.
Чи зможуть вчителі російськомовних шкіл почати викладати українською?
У будь-якого російськомовного громадянина України було достатньо часу, аби опанувати українську мову. Разом з тим, міністерство освіти і науки ще у 2019 році розпочало підготовку до переходу та запропонувало російськомовним вчителям спеціальні курси з підвищення кваліфікації.

Як повідомила тоді ще міністерка Ганна Новосад, станом на кінець 2019 року, половина вчителів російськомовних шкіл вже пройшла такі курси.

А що з приватними школами?
Згідно з законодавством, приватні школи можуть самостійно обирати мову навчання. Щоправда, вони все одно мають забезпечити якісне вивчення державної мови.
   
Ну, и?

Нарешті. Сподіваюсь, що років за 5 свинособачу в Києві я майже не буду чути (зараз ще чутно, але української КОЖЕН день стає більше).
   
Ну, и?

Чекаємо на завивання підкацапників ФУПу. :beach:
   
Нарешті. Сподіваюсь, що років за 5 свинособачу в Києві я майже не буду чути (зараз ще чутно, але української КОЖЕН день стає більше).

Ашибаешься...
Ты будешь слышать ее всегда... по крайней мере на протяжении твоей жизни...

Русского языка стало в Киеве больше, чем было в дофарионские времена...

Буквально несколько дней назад был в Луцке, так там сфера обслуживания легко переходит на русский, если начинаешь с ними общаться на русском... на улицах 50/50...
   
Закон передбачає, що всіх дітей, батьки котрих бажають навчання російською, об’єднають у окремі класи. Українську мову в таких класах все одно вивчатимуть, а з 5 класу такі учні також навчатимуться українською.
;o ніфіга собі!
   
Нарешті. Сподіваюсь, що років за 5 свинособачу в Києві я майже не буду чути (зараз ще чутно, але української КОЖЕН день стає більше).
Мова не може бути свинособачою. Те, що тепер 86% росіян є свинособаками, не має відношення до мови Тургєнєва і Толстого.
   
Треба знати мову країни,в якій живеш. Кацапи їдуть в Америку і вчать англійський, а в Україні їм щелепа заважає.
   
;o ніфіга собі!
Україножер зробив

От гад такий
   
;o ніфіга собі!
нахабно розділяють дітей на сорти
   
Україножер зробив

От гад такий
та бачу
"У всех входящих он строго требовал пропуск, но если ему пропуска не давали, то он пускал и так."
Суворе переведення освіти на Українську, але ті хто не хоче навчатися Українською, можуть навчатися російською.
   
Нарід ,у кого першачки, розповідайте чи є підручники українською.
На якій мові вчителька розмовляє...
   
Треба знати мову країни,в якій живеш. Кацапи їдуть в Америку і вчать англійський, а в Україні їм щелепа заважає.
в  Україні маса громадян мають російську за рідну,
так склалось в нашій історії, і ніхто не має права їх до чогось змушувати,
тим більше що це нереально та і нема в цьому ніякого сенсу,
а українську вони всі знають адже навчались в наших школах.
от я російську знаю добре але розмовляти нею постійно не зможу,
бо моя рідна українська, у них навпаки, і що в цьому за проблема? для кого?
   
та бачу
"У всех входящих он строго требовал пропуск, но если ему пропуска не давали, то он пускал и так."
Суворе переведення освіти на Українську, але ті хто не хоче навчатися Українською, можуть навчатися російською.
освіта повинна бути українською, державною мовою.
а російську викладати як предмет, як англійську.
так було у нас, і це єдино вірний варіант.
   
в  Україні маса громадян мають російську за рідну,
так склалось в нашій історії, і ніхто не має права їх до чогось змушувати,
тим більше що це нереально та і нема в цьому ніякого сенсу,
а українську вони всі знають адже навчались в наших школах.
от я російську знаю добре але розмовляти нею постійно не зможу,
бо моя рідна українська, у них навпаки, і що в цьому за проблема? для кого?
в ведку срочно требуется немного ольгерда, вроды и ГДБ.
   
Ашибаешься...
Ты будешь слышать ее всегда... по крайней мере на протяжении твоей жизни...

Русского языка стало в Киеве больше, чем было в дофарионские времена...

Буквально несколько дней назад был в Луцке, так там сфера обслуживания легко переходит на русский, если начинаешь с ними общаться на русском... на улицах 50/50...
Прикинь, не то, шо кондові кацапи,  котрі не можуть вивчити мову країни, у якій живуть))
   
в  Україні маса громадян мають російську за рідну,
так склалось в нашій історії, і ніхто не має права їх до чогось змушувати,
тим більше що це нереально та і нема в цьому ніякого сенсу,
а українську вони всі знають адже навчались в наших школах.
от я російську знаю добре але розмовляти нею постійно не зможу,
бо моя рідна українська, у них навпаки, і що в цьому за проблема? для кого?

   
в  Україні маса громадян мають російську за рідну,
так склалось в нашій історії, і ніхто не має права їх до чогось змушувати,
тим більше що це нереально та і нема в цьому ніякого сенсу,
а українську вони всі знають адже навчались в наших школах.
от я російську знаю добре але розмовляти нею постійно не зможу,
бо моя рідна українська, у них навпаки, і що в цьому за проблема? для кого?
проблема у тому, що якщо не стимулювати переходити на українську, то російська її задавить.

Вимушений протекціонізм
   
Прикинь, не то, шо кондові кацапи,  котрі не можуть вивчити мову країни, у якій живуть))

Если это камень в мой огород, то украинский я знаю лучше тебя, и лучше 90% активных борцунов за мову... но на ФУПе принципиально общаюсь и буду общаться на русском, пока не прекратится деление на сорта по мове и цвету шаровар...

Мова - это примитивный маркер для дебилов...
   
От Фаріон молодець.
Таки виконує влада її вимоги.
   
Ашибаешься...
Ты будешь слышать ее всегда... по крайней мере на протяжении твоей жизни...

Русского языка стало в Киеве больше, чем было в дофарионские времена...

Буквально несколько дней назад был в Луцке, так там сфера обслуживания легко переходит на русский, если начинаешь с ними общаться на русском... на улицах 50/50...

шо ти верзеш... :facepalm1:
   
Если это камень в мой огород, то украинский я знаю лучше тебя, и лучше 90% активных борцунов за мову... но на ФУПе принципиально общаюсь и буду общаться на русском, пока не прекратится деление на сорта по мове и цвету шаровар...

Мова - это примитивный маркер для дебилов...
Ви - дебіл?!
   
Русского языка стало в Киеве больше, чем было в дофарионские времена...
Уперше до Києва приїхав у 2007 році. Із декількох сотень людей, з якими хоча б мимохідь спілкувався, тільки двоє розмовляли українською, у натовпі на Хрещатику чи Майдані поодиноко чув українську. У 2015 році українською чи українським суржиком розмовляв приблизно кожен п'ятий.
   
Цитата: COJIOMOH
в Луцке, так там сфера обслуживания легко переходит на русский, если начинаешь с ними общаться на русском... на улицах 50/50...
Це синку хВантастика.
   
Це синку хВантастика.

Это реалии...
Чем больше вы жуете тему языка, тем больше она становится всем противной...
   
У 2017 році було ухвалено закон «Про освіту», який передбачав повний перехід всієї освіти в Україні на українську мову. Законом «Про повну загальну середню освіту», що додатково був ухвалений у 2020 році, було прописано детальні умови переходу шкіл на українську мову.

Згідно з законами, щодо російськомовних шкіл передбачається таке:

Учні всіх російськомовних шкіл 5-11 класу переходять на українську мову навчання всіх предметів. Вивчення російської залишається можливим в якості окремого предмету та на факультативах;
Учням початкової школи викладатимуть предмети рідною мовою. Закон передбачає, що всіх дітей, батьки котрих бажають навчання російською, об’єднають у окремі класи. Українську мову в таких класах все одно вивчатимуть, а з 5 класу такі учні також навчатимуться українською.
Крім того, закони регулюють ще дві групи учнів:

Учні, що належать до нацменшин, у яких немає власної держави, яка б оберігала та захищала їхню мову (зокрема, кримські татари), навчатимуться рідною мовою весь період навчання — з 1 по 11 клас;
Школи нацменшин, країни яких є членами ЄС (здебільшого, це стосується угорських шкіл), перейдуть на українську мову навчання за зразком російськомовних шкіл з вересня 2023 року.
Чи зможуть вчителі російськомовних шкіл почати викладати українською?
У будь-якого російськомовного громадянина України було достатньо часу, аби опанувати українську мову. Разом з тим, міністерство освіти і науки ще у 2019 році розпочало підготовку до переходу та запропонувало російськомовним вчителям спеціальні курси з підвищення кваліфікації.

Як повідомила тоді ще міністерка Ганна Новосад, станом на кінець 2019 року, половина вчителів російськомовних шкіл вже пройшла такі курси.

А що з приватними школами?
Згідно з законодавством, приватні школи можуть самостійно обирати мову навчання. Щоправда, вони все одно мають забезпечити якісне вивчення державної мови.
Вірно зробили.
   
в  Україні маса громадян мають російську за рідну,
так склалось в нашій історії, і ніхто не має права їх до чогось змушувати,
тим більше що це нереально та і нема в цьому ніякого сенсу,
а українську вони всі знають адже навчались в наших школах.
от я російську знаю добре але розмовляти нею постійно не зможу,
бо моя рідна українська, у них навпаки, і що в цьому за проблема? для кого?


Так не треба нікого в побуті примушувати ,а навчання, держустанови та усякі маркети і заклади харчування обов*язково українською, будь ласка.
   
Так не треба нікого в побуті примушувати ,а навчання, держустанови та усякі маркети і заклади харчування обов*язково українською, будь ласка.

Держустановы - да.

А маркеты если не будут обслуживать русскоязычных, то разорятся, и маркет через дорогу скажет им Спасибо... :lol:
   
Маркеты - это ж побут, а не держустанова... B-)
   
Мова - это примитивный маркер для дебилов...



Згоден з вами. Той, хто роками живе в Україні і не в змозі вивчити українську, мабуть таки дебіл.
   
Кацапи їдуть в Америку і вчать англійський, а в Україні їм щелепа заважає.


Не знаю шо там в Америке... где на брайтоне полицейские русским владеют... А вот в Ирландии прошу придерживаццо ентого правила... а то периодически приходят с вопросом "Do you speak our language?"... типо я знаю какой язык "их"... Некоторые поляки в возрасте очень забавно пытаюццо произносить польские слова с "английским" акцентом... оборжака...

Есть дамочка, обучающая детей украинскому в Лимерике, так она английским ваще не владеет... то есть абсолютно ноль... хотя живет здесь уже лет 10 как минимум... и шо?
   
нахабно розділяють дітей на сорти
В побуті говори якою бажаєш.Навчання тільки українською.
   
сегодня видел веселого мальчика-уебана, которому лет 8 от силы и он на гривны говорил рубли  ;o
   
Маркеты - это ж побут, а не держустанова... B-)


Малось на увазі крики російськомовних,що їх примушують вдома розмовляти українською.
   
;o ніфіга собі!

А в чому проблема???   

З моїм переконанням, 100% дітей в Україні - мають навчатись Українською Мовою (tu)

Якщо є в школі, випадково, національні класи, то 4 години на тиждень - цілком достаньо... :-B
   
Держустановы - да.

А маркеты если не будут обслуживать русскоязычных, то разорятся, и маркет через дорогу скажет им Спасибо... :lol:
Спілкування в маркеті це побут.Ділові папери тільки українською.
   
Згоден з вами. Той, хто роками живе в Україні і не в змозі вивчити українську, мабуть таки дебіл.

Не надо путать "знать" и "использовать"... Судя по тому, что твои посты читают и на них реагируют... знание языка имееццо... а вот каким из языков, которые я знаю, я буду пользоваться и когда... это только мне решать...
   
Малось на увазі крики російськомовних,що їх примушують вдома розмовляти українською.

 ;o

Кто? Теща?
   
Спілкування в маркеті це побут.Ділові папери тільки українською.

Никто не возражает.
   
А викладання російської мови (або російською мовою) - категорично заборонити під штраф у 200% річної зарплати

Це буде чесно  (tu)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія