Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні. :gigi:

  У 1970 ВАЗ став випускати "Жигулі". Бажаючих придбати те авто було багато. Мій батько аж на третій день довідався про запис на чергу для придбання омріяного авто отож виявився 1410 у списку. Роки йшли але черга просувалася дуже повільно – влада створила окрему чергу для ветеранів війни, праці, передовиків виробництва і т. п.
  Ажіотажний попит довів до того, що на авто ринку б/у авто продавалося по ціні нового. Була й інша схема: ветеран війни чи якийсь інший знайомий пільговик пропонував купити авто на його ім’я й перший час їздити по довіреності. Ціна за послугу складала 500 крб. (Зарплата інженера тоді була 120 – 140 руб) За цією схемою і придбав мій батько у 1977р. ВАЗ 2102.
  При продажі б/у авто держава стягувала мито – 7% від вартості. Коли продавець та покупець доходили згоди то уточнювали: "А чий магазин?" Себто хто буде оплачувати мито. Зазвичай мито ділили навпіл. Приходив оцінщик і обидві сторони старалися умовити, щоб той у документах проставив якомога меншу ціну. Ясна річ, оцінщику натякали, що й йому на булочку з маслом перепаде.
  Базар є базар. Були і комічні випадки. Продавець та покупець серед гурту зівак торгуються біля б/у авто. І вже ніби дійшли згоди аж тут один із зівак шепоче на вухо покупцю: "Хочеш зіб’ю ціну на 200 руб? Мені 100 за послугу і ти 100 зекономиш".
  Покупець схвально киває головою. Тоді той спец вклинюється в торг і знаходить явні та вигадані недоліки авто – і те там зношене, і те, і двигун, судячи по звуку, скоро склякне. Доходить до того, що під впливом антиреклами покупець відмовляється купувати той металобрухт. Тоді той спец шепоче на вухо покупцю: "Та це ж понти. Авто хороше. Купуй. Мені сотку відстібнути не забудь".
  Союз розвалився а листівка із повідомленням, що пора купувати авто так і не прийшла.
  Розвал СРСР відкрив кордони й до нас хлинув потік іноземних авто.
  Ось свіжак із купівлею авто сьогодні. Знайомий працював у Польщі й придбав там б/у авто за 5000 євро. Продавця же ж попросив проставити вартість 5000 злотих – щоб дома менше розмитнення було.  ;)
  Перед кордоном в черзі ходять авторитетні хлопці й пояснюють ситуацію: "Без геморою не обійдеться. Платіть за послуги й ми втрутимося та все порішаємо". Мусиш погоджуватися – діватися ж нікуди.
  На митниці ошелешені митники не вірять, що таке гарне авто було куплене за 5000 злотих. Настає патова ситуація. Аж тут в справу втручаються ті ріщали й таможня готова дати добро при сплаті розмитнення. А то ,- кажуть, - ви переганяєте авто в Україну а розмитнювати не хочете…  B-)
  Виставляють до оплати астрономічну суму. Що робити коли не вистачає грошей? Дзвоник родичам, щоб ті озвучену суму перерахували на банківський рахунок митниці. Чекання, нервування. Аж тут приходить гінець від рішал й заявляє, що заплачених їм грошей малувато буде. Потрібно доплатити…  8-:
  Знервований знайомий заявляє, що заплатив скільки домовилися отож ідіть, хлопці, лісом…
  Рішала кидає сердито: "Пожалкуєте!"
  Гроші надійшли, червоні номери отримані та причеплені. За кермо і по газах. А ж тут поліцейські зупиняють: "Ви чому тут на червоних номерах розсікаєте!?"
  На цей раз знайомого виручив командирський голос – він колишній військовий отож уміє ставити нахаб на місце.  ;)
  П.С. Не було правди колись і немає зараз. Мафія, корупція, здирництво процвітають. 
   
При Порохе  знакомый пригнал  авто из Европы и сам растаможил, нигде сверху ничего не платил. Это Харьков. Как сейчас не знаю.
   
Re: Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні.  :gigi:

сейчас все на лапу браткам Шефірам
   
Мама в 1971 году записалась в очередь на ВАЗ 2101

В 1987 году пришло приглашение из магазина купить....  ВАЗ 2105 за 11000 рублей.

На этот момент уже пригнал в Киев проржавевшие на даче родстаенника под Тулой ВАЗ 2101 и полностью сделал капремонт на СТО в Бердичеве за...  1800 рублей.

Через пять лет продал эти жигули за 500 баксов, которые отдал родственнику.


   
Бажаючих придбати те авто було багато.

Авжеж - комісари парторги різних щаблів , усілякі дірехтури , якісь гинирали або й полкани , хоч армійські , хоч ментівські , хоч гебістські , голови колгоспів та радгоспів з агрономами , спітнілочолі праціники тієї ж совєцької торгівлі , котрі якимось іншим "дехвіцитом" приторговували , ну і деяка кількість , невизначна ,дійсних трударів , хто на Півночі або у морі по загранках грошви вхопило .

"Прибиральниць службових приміщень" або якихось "слюсарів-сантехніків" , ув тій черзі точно не було , якшо жили "на одну зарплату" (с) .
   
Авжеж - комісари парторги різних щаблів , усілякі дірехтури , якісь гинирали або й полкани , хоч армійські , хоч ментівські , хоч гебістські , голови колгоспів та радгоспів з агрономами , спітнілочолі праціники тієї ж совєцької торгівлі , котрі якимось іншим "дехвіцитом" приторговували , ну і деяка кількість , невизначна ,дійсних трударів , хто на Півночі або у морі по загранках грошви вхопило .

"Прибиральниць службових приміщень" або якихось "слюсарів-сантехніків" , ув тій черзі точно не було , якшо жили "на одну зарплату" (с) .
мій тато був столяром у автопарку, комуніст. у 79-му зумів придбати ваз-2101,  який я у 2018-у продав за 1000$
   
мій тато був столяром у автопарку, комуніст

А дідусь - чекіст-енкаведіст ..? ))

То так - зримувалось . )

Оте - "шоб ти жил на одну зарплату" (с) - недоумки цензори навіть не вдуплились мабуть , що воно означає , якшо з кіна не вирізали .

Х хто того жигуля , або й хоч горбатого , хоч  вухатого Запорожця , могло придбати в ті часи , працюючи виключно за зарплатню та не на якихось "керівних" посадах , зрозуміло за виключенням усіляких "народних" та "заслужених" , а хто з "сіряків" , та чим , та як калимило , віднаходячи/вигадуючи та користаючи хоч якесь халявне джерело доходу - ув мороці історії поховане . ))

Щоправда і сучасність мало чим відмінна . ))
   
Не було правди колись і немає зараз. Мафія, корупція, здирництво процвітають.
Дідусь вирішив наїпати рідну Україну і жаліється на людей, які допомагали йому в цьому.
   
мій тато був столяром у автопарку, комуніст. у 79-му зумів придбати ваз-2101,  який я у 2018-у продав за 1000$
Жив у СРСР і в курсі що купити місце в черзі на Жигулі вартувало від 500 до 1000 карбованців.  Значить в батька був лівак , а це стаття.
   
Значить в батька був ліва

Столяр - халявні дощечки , брусочки на роботі . Зробив якусь швабру , якійсь домогосподірці - отримав пляшку оковитої або чемеру , сам не пробухав , а продав якомусь алконавту дешевше ніж "ринкова" ціна - отримав додатковий заробіток від халявного джерела .


вартувало

- кОштувало -

вартувАло - хтось біля комори доприкладу , що-би хтось інше не влізло до тієї комори . 
   
Ось свіжак із купівлею авто сьогодні. Знайомий працював у Польщі й придбав там б/у авто за 5000 євро. Продавця же ж попросив проставити вартість 5000 злотих – щоб дома менше розмитнення було.
На митниці ошелешені митники не вірять, що таке гарне авто було куплене за 5000 злотих. Настає патова ситуація. Аж тут в справу втручаються ті ріщали й таможня готова дати добро при сплаті розмитнення.
П.С. Не було правди колись і немає зараз. Мафія, корупція, здирництво процвітають.

АМІНЬ, блеаць..  :weep:
   
  Продавця же ж попросив проставити вартість 5000 злотих – щоб дома менше розмитнення було.  ;)
 
  П.С. Не було правди колись і немає зараз. Мафія, корупція, здирництво процвітають. 
:pooh_lol:
   
Мама в 1971 году записалась в очередь на ВАЗ 2101

В 1987 году пришло приглашение из магазина купить....  ВАЗ 2105 за 11000 рублей.

На этот момент уже пригнал в Киев проржавевшие на даче родстаенника под Тулой ВАЗ 2101 и полностью сделал капремонт на СТО в Бердичеве за...  1800 рублей.

Через пять лет продал эти жигули за 500 баксов, которые отдал родственнику.
так пятерку тоже надо было брать.
   
Або ще надійніший "заробіток" столярові - зробив балконну раму власному начальничкові , котрий отримав квартірку ув якійсь новобудові , то й копійчинку якусь заробив , як начальничок не жлоб і до сістєми кругової поруки втрапив , бо ж і сам начальничка не здасть , що-би мати і в подальшому калими і начальничок - а ні пари з вуст - де деревина поділась , окрім - "усушка . утруска" .
А як начальничок з метовськими чі якими ще погонистиму друзяка , то й той столяр . не стільки виробництвом перейматимецця , як начальничкам замовлення робитиме , користаючі і обладнання державне і сировину .

Столяр - лише приклад .

Багацько й інших корисних прохвесій , що існувало , що і зара існує , але лише тим , хто вміє та/або здатне , видобувати тую користь із прохвесії . ))
   
:pooh_lol:
Авжеж!
Антік шахраює - бо хоче зекономити копієчку, а всі інші - бо гади, скоти.
А ще Антік хотів у Президенти і дуже клянчив на це гроші, але ж усі такі скупі..
   
в класі вчився син першого секретаря обкому-в них особистої машини не було.тролейбусом їздив.  дід колгоспник-ветеран мав їх дві.зате тепер цей синок має їх сотню.
   
Re: Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні.  :gigi:

жигули, жигули, запорожцы не сложно покупать было.
Купуй українське, зміцнюй державу!
   
в класі вчився син першого секретаря обкому-в них особистої машини не було.тролейбусом їздив.  дід колгоспник-ветеран мав їх дві.зате тепер цей синок має їх сотню.

И при этом были цеховики которые на своих як 40 летали в другие города просто поужинать в рестике   :-)o
   
Re: Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні.  :gigi:

антик ты был и есть антисоциальный элемент, почему ты хочешь равного к себе отношения как к лояльному члену социума?

ты мог пойти работать на арсенал, на квазар, на маяк, на электрон, на сотню других заводов и получил бы талон на машину в профкоме. На запор и на москвичи без очереди, ждать надо было только тройку и шестерку.
Все хотели этот хром, вставочки под дерево, велюр , весь этот итальянский шик.

   
першого секретаря обкому-в них особистої машини не було

В секретарів обкомів - службові машини та службові дачі , як і бухвети зі спецпостачанням по тих обкомах-райкомах , ув усіх бех винятку були .  Волги .

То власну , хто хтіло теє й мало , а хто не хтіло , теє службову , як власну користало . ))

Тобто усі "комуняки" сплачували внески партійні , а жирували одиниці з тих "комуняк" , в залежності від щабля до котрого видерлись горолопанячи на зборах за "проііскі імпєріалізма" .

А як хто робило вигляда єднання із народом , то могло і траліком покатитсь , розважитись .
   
Re: Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні.  :gigi:

Дядько під Києвом коли столярничав, то після зміни на виробництві щей в своїй майстерні до 22:00 працював.
Ото тоді придбав Москвіч-407.
А Жигуля купив, коли вже розводив північного пушистого звірька  :)
В ті часи навіть стаття в Комсомолці була, що в Боярці з-за цього пєсца неможливо придбати свіжеморожену рибу- розгрібали на корм.
Правда, перед пєсцом ще нутрії були, з нутрій шапки...

Маю сказати, що все це була не легка праця
   
Re: Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні.  :gigi:

А, додам що син продовжив батькову справу, тіко вікна-двері вже металопластикові.
Ну й має пару легкових, бусик.
Це ті, якими сам користується.
Для виробництва має ще й вантажівку
   
Re: Придбання легкового авто при СРСРі та сьогодні.  :gigi:

так пятерку тоже надо было брать.

Ну во-первых, надо было иметь 11 000 рублей :)

А во-вторых, в то время уже Ниссан Патрол можно было купить за 12 :) правда иногда с правым рулём, но это ж не существенно...
   
Авжеж!
Антік шахраює - бо хоче зекономити копієчку, а всі інші - бо гади, скоти.
А ще Антік хотів у Президенти і дуже клянчив на це гроші, але ж усі такі скупі..
  А ось це вже наклеп - я чесною працею на хліб заробляю тому що.
  У Президенти вже не хочу - вік не той. А крім того я проаналізував яких людей наш народ керманичами обирає. Потрібно бути перефарбованим комунякою, неперевершеним брехуном й заручитися підтримкою "грошових мішків". А ще й до того потрібно євреєм бути. Бажано обрізаним.  :gigi:
  В християнській державі християни обирають Керманичем іудея, котрий жодного разу не засвітився в церкві!  8-:
  Грошей не клянчу. Тому, що знаю: з таким кислим обличчям мені ніхто грошей на передвиборчі перегони не дасть.
  Безглуздо давати тому що. В.М Чорновола не обрали отож не оберуть і мене.  :shuffle:
 
   
першого секретаря обкому
Якої області обком?
   
Ужгородської))))(с)
   
Ужгородської))))(с)
А тролейбус там звідки?
   
Мій батько став на чергу, був 72-м. Ця черга отримувала 2 автомобілі на рік. Зрозуміло, що совок помер раніше.
Батько недавно озвучив цікаве. Він приблизно працював одинаково до виходу на пенсію  коли працював в школі вчителем і майже стільки ж пропрацював на власному городі після виходу на пенсію.
Поки працював в школі не доробився практично ні до чого, а з городу розширив будинок, провів газ, воду, каналізацію. Він відвідав три рази Америку, був в турі по Європі, їздив в Єрусалим. Він себе повністю забезпечив за рахунок черешень, полуниць, квітів, зелені.
У мене зараз дохід за день такий як була у мене зарплатня за шість місяців в колгоспі. Як згадаю, то аж мороз по шкірі йде.
   
Мій батько став на чергу, був 72-м. Ця черга отримувала 2 автомобілі на рік. Зрозуміло, що совок помер раніше.
Батько недавно озвучив цікаве. Він приблизно працював одинаково до виходу на пенсію  коли працював в школі вчителем і майже стільки ж пропрацював на власному городі після виходу на пенсію.
Поки працював в школі не доробився практично ні до чого, а з городу розширив будинок, провів газ, воду, каналізацію. Він відвідав три рази Америку, був в турі по Європі, їздив в Єрусалим. Він себе повністю забезпечив за рахунок черешень, полуниць, квітів, зелені.
У мене зараз дохід за день такий як була у мене зарплатня за шість місяців в колгоспі. Як згадаю, то аж мороз по шкірі йде.

Так шо газ по 30 гривен за куб платить потянут? Вот и хорошо. Ато скыглять шо грошей нэма
   
Батьки хотіли купити жигулі, чекали своєї черги, чекали-чекали, чекали-чекали і так і не дочекалися.
Совок розвалився к іпеням. :laugh:
   
Батьки хотіли купити жигулі, чекали своєї черги, чекали-чекали, чекали-чекали і так і не дочекалися.
Совок розвалився к іпеням. :laugh:

А чего по рыночной цене не купили? Комунистами были?
   
а з городу розширив будинок, провів газ, воду, каналізацію. Він відвідав три рази Америку, був в турі по Європі, їздив в Єрусалим. Він себе повністю забезпечив за рахунок черешень, полуниць, квітів, зелені.

Ймовірне , цілком ймовірне , бо і за землю податок , як пісіанер не сплачував і мать , найбільший видаток - містове на базарьові або й взагалі - нібуя , як де на зупинці громадського транспорту  - з "простеленої газетки" .

Скільки соток того "городу" - нецікаво , бо і "крізь паркана" )) , схожі приклади побачити можливо .
   
Ймовірне , цілком ймовірне , бо і за землю податок , як пісіанер не сплачував і мать , найбільший видаток - містове на базарьові або й взагалі - нібуя , як де на зупинці громадського транспорту  - з "простеленої газетки" .

Скільки соток того "городу" - нецікаво , бо і "крізь паркана" )) , схожі приклади побачити можливо .
Взагалі то зареєстрований як підприємець, але це не так важливо і зовсім непринципово, як і те що платить невеликі податки. І продає продукцію кому може, навіть офіційно експортував. Тут інший момент, той що одна і та ж людина жила в одній хаті майже все своє життя і як тільки но змінилися координати цінностей та можливостей так відразу ефективність людини виросла в рази і це при тому, що роки сили вже були позаду. Ключовий момент - нетолерування совка в бідь якому прояві.
От майже нічого з того продуктивого о мій батько робив після розвалу совка він не міг робити в совку.
І я хоч і сам виріс в совку. пройшов там армію, вступив в Університет, але з жахом думаю, як би склалося життя якби совок ще існував.
 

Останнє редагування: 2 жовтня 2021 02:14:14 від Фарбований Лис
   
І я хоч і сам виріс в совку. пройшов там армію, вступив в Університет, але з жахом думаю, як би склалося життя якби совок ще існував.

 Тю , а навіщо саме - з жахом ..?

Гіпотетично - гучно волав ще комсомолістом за "проіскі імпєріалізма" , далі вже під час навчання у виші таким самим воланням та зойками - кандідат у члєни , а за два роки і члєн тієї КП , а вже далі - карьєра від особистих здібностей залежить , ув тому числі і від здібностей до налагоджування потрібних зв'язків у суспільстві , як такому і тиди і типи .

Тобто усе , як і ув усьому світі , НМД , ув тому совку відбувалось , за виключенням заперечення отого права на приватну власність на т.зв. засоби виробництва , бо ж міжособистісну конкуренцію , як таку , взагалі неможливо скасувати ніяк , від слова зовсім , що-би там тії ж пройдисвіти та апологети того совка не виспівували .

А шо воно деяка "шиза" , тобто розчахнутість свідомості між гаслами та дійсністю виникала , то шож -
Щоправда і сучасність мало чим відмінна .
і мо і зміницця , але швидше "мутує" у ще щось , за декілька поколінь , котре вже не дано буде побачити та відчути .

І надодачу - "совок" . "він" жи ж , теж , певною мірою "мутірував" від абсолютної звірячості "засновників" до деякого удаваного "лібералізму" отих хто вже усвідомив - "гучно волав ще комсомолістом за "проіскі імпєріалізма" , далі вже під час навчання у виші таким самим воланням та зойками - кандідат у члєни , а за два роки і члєн тієї КП , а вже далі - карьєра від особистих здібностей залежить ..." - народившись та дорослішаючи у здорових сім'ях , не обтяжених а ні спадковим алкоголізмом , а ні сімейною дісхвункцією .

Десь так .
   
Тю , а навіщо саме - з жахом ..?

Гіпотетично - гучно волав ще комсомолістом за "проіскі імпєріалізма" , далі вже під час навчання у виші таким самим воланням та зойками - кандідат у члєни , а за два роки і члєн тієї КП , а вже далі - карьєра від особистих здібностей залежить , ув тому числі і від здібностей до налагоджування потрібних зв'язків у суспільстві , як такому і тиди і типи .

Тобто усе , як і ув усьому світі , НМД , ув тому совку відбувалось , за виключенням заперечення отого права на приватну власність на т.зв. засоби виробництва , бо ж міжособистісну конкуренцію , як таку , взагалі неможливо скасувати ніяк , від слова зовсім , що-би там тії ж пройдисвіти та апологети того совка не виспівували .

А шо воно деяка "шиза" , тобто розчахнутість свідомості між гаслами та дійсністю виникала , то шож -
і мо і зміницця , але швидше "мутує" у ще щось , за декілька поколінь , котре вже не дано буде побачити та відчути .

І надодачу - "совок" . "він" жи ж , теж , певною мірою "мутірував" від абсолютної звірячості "засновників" до деякого удаваного "лібералізму" отих хто вже усвідомив - "гучно волав ще комсомолістом за "проіскі імпєріалізма" , далі вже під час навчання у виші таким самим воланням та зойками - кандідат у члєни , а за два роки і члєн тієї КП , а вже далі - карьєра від особистих здібностей залежить ..." - народившись та дорослішаючи у здорових сім'ях , не обтяжених а ні спадковим алкоголізмом , а ні сімейною дісхвункцією .

Десь так .
Не зрозумів. В партії рідних не було, як і не було комсомольських працівнкиів і, мабуть, не могло бути, бо засуджувалось.
Я не приймав активної участі в офіціозі, не був активістом, тільки вчився добре і спортом займався.
В партію не всутпив би. А атк я спробував себе реалізувати майже в десятці проектів і все абсолютно як вільний вибір.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія