Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Союзники сумніваються у надійності Німеччини

Позиція Німеччини, яка не наважується на застосування жорстких заходів щодо Росії, розчаровує як Україну, так і її союзників з НАТО. Це змушує союзників Берліна сумніватися у його надійності.

НВ публікує переклад матеріалу New York Times про нинішні та історичні причини нерішучості Німеччини та її наслідки.

Значення Німеччини та її нерішучість

Сполучені Штати та їхні союзники з НАТО прагнуть наростити свої сили в країнах Балтії та Східній Європі в міру поглиблення протистояння з Росією через Україну.

Данія відправляє винищувачі до Литви та фрегат у Балтійське море. Франція запропонувала ввести війська до Румунії. Іспанія відправляє фрегат у Чорне море. Президент Байден привів тисячі американських військовослужбовців у «повну готовність».

А ще є Німеччина. Останніми днями Німеччина — найбільша і найбагатша демократія Європи, стратегічно розташована на перехресті між Сходом і Заходом — вирізнялася більше тим, що вона не робитиме, аніж тим, що вона робить.

Жодна європейська країна не має більшого значення для європейської єдності та західного Альянсу. Але оскільки Німеччині складно подолати її повоєнне небажання лідирувати у питаннях безпеки в Європі та відмовитися від її інстинкту пристосовуватися, а не протистояти Росії, найголовніша країна Європи коливається у першому вирішальному випробуванні для нового уряду канцлера Олафа Шольца.

Очевидна нерішучість Німеччини щодо вжиття енергійних заходів посилила сумніви щодо її надійності як союзника, що змінило динаміку відносин зі Сполученими Штатами останніми роками. Ця нерішучість також посилила побоювання, що Москва може використати вагання Німеччини як клин, щоб розколоти об'єднану європейську відповідь на якусь російську агресію.

«Мета хуйло — розколоти європейців»

Президент Байден провів переговори через відеозв'язок з європейськими лідерами увечері у понеділок, 26 січня, заявивши, що вони пройшли «дуже, дуже, дуже» добре незадовго до того, як канцлер Олаф Шольц повторив заяву про те, що Росія заплатить «високу ціну» у разі воєнного втручання. Але союзникам Німеччини все ще доводиться гадати, яку ціну вона сама готова заплатити, щоб протистояти можливій російській агресії.

«У Європейському Союзі Німеччина має вирішальне значення задля досягнення єдності. Мета хуйло — розколоти європейців, а потім розколоти Європу та США. Якщо переважає враження, що Німеччина не повністю прихильна до рішучої відповіді НАТО, йому вдасться паралізувати Європу і розколоти альянс», — сказав Норберт Ретген, високопоставлений консервативний депутат і прихильник жорсткішої зовнішньої політики Німеччини.

Коли у вівторок, 25 січня, Росія проводила військові навчання біля кордону з Україною, Шольц зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном у Берліні, попередивши Москву, що «воєнна агресія, що ставить під сумнів територіальну цілісність України, матиме серйозні наслідки».

Але уряд Німеччини не лише виключив будь-який експорт зброї в Україну, а й затримує постачання туди дев'яти гаубиць комуністичної епохи з Естонії.

Шольц та інші високопоставлені соціал-демократи в його уряді не внесли ясності щодо того, чи стане зупиненняа спірного підводного газопроводу Північний потік-2 із Росії до Німеччини частиною арсеналу можливих санкцій проти Росії, наполягаючи на тому, що це «проєкт приватного сектора» і він має розглядатися «окремо» від України.

Тим часом, Фрідріх Мерц, призначений новим лідером опозиційної консервативної партії Ангели Меркель, застеріг від відключення російських банків від мережі платіжних транзакцій SWIFT, яка обробляє глобальні фінансові перекази, оскільки це «завдасть збитків» економічним інтересам Німеччини.
   
Реакція союзників на позицію Німеччини

Суперечлива позиція Німеччини особливо непокоїть Україну та деяких східних сусідів Німеччини. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звинуватив Берлін у ефективному «заохоченні» російської агресії. Інші були не менш уїдливі.

«Берлін робить велику стратегічну помилку і наражає на ризик на свою репутацію», — заявив громадському мовнику LRT голова комітету національної безпеки литовського парламенту Лаурінас Кащюнас.

Артіс Пабрікс, міністр оборони Латвії, сказав, що цими днями німецьке стримування полягає «у відправленні в Україну не зброї, а польового шпиталю».

Напруга в Альянсі досягла апогею минулих вихідних, коли командувач ВМС Німеччини заявив, що президент Росії Володимир хуйло заслуговує «поваги» і що Крим «ніколи» не буде повернено Україні. Віце-адмірал Кай-Ахім Шенбах пішов у відставку, але реакція була негайною та емоційною.

«Це заступницьке ставлення підсвідомо також нагадує українцям про жахіття нацистської окупації, коли до українців ставилися як до неповноцінних людей», — сказав Андрій Мельник, посол України в Німеччині.

Вашингтон щосили намагався публічно підкреслити свою довіру до Берліна, водночас у приватному порядку переконуючи Шольца зайняти жорсткішу позицію.

Президент Байден направив до Берліна кількох емісарів. Вільям Бернс, голова ЦРУ, представив канцлеру останні розвіддані по Україні. Держсекретар Ентоні Блінкен, який зупинився у Берліні перед зустріччю зі своїм російським колегою в Женеві минулого тижня, заявив у неділю, 23 січня, що у нього «немає сумнівів» у рішучості Німеччини протистояти Росії.

   
Чи стане Північний потік-2 предметом санкцій

Ще більше розбіжностей в уряді викликає Північний потік-2, газопровід, що належить Газпрому, російській державній енергетичній компанії, який, як багато хто побоюється, дасть хуйло легкий спосіб вплинути на європейських союзників Америки.

Росія є основним постачальником газу до Європи. Коли Північний потік-2 почне працювати, Газпром зможе продавати додаткові обсяги газу європейським споживачам, не сплачуючи Україні за транзит.

Підтриманий Меркель у 2015 році через рік після того, як Росія вперше вторглася в Україну, Північний потік-2 вже давно викликає роздратування як у Вашингтоні, так і в європейських столицях.

У той час як Бербок, міністерка закордонних справ Партії зелених, не соромилася висловлювати свою ворожість до проєкту, Меркель і Шольц захищали його з міркувань економічної та енергетичної безпеки і тривалий час виключали використання газопроводу як важеля у переговорах про санкції.

Лише минулого тижня, стоячи поряд із генеральним секретарем НАТО, канцлер змінив риторику, заявивши, що «все» буде на столі у разі російського вторгнення.

«хуйло дав НАТО нову причину для існування, — сказав Дірсус з Інституту політики безпеки в Кілі. — Хто знає, можливо, він зможе раз і назавжди навчити німців того, що світ змінився, і вони повинні бути готові платити за захист миру».

«Показово, що США мають публічно підтверджувати свою довіру до Німеччини. Раніше це було даністю», — сказала Яна Пульєрін з Європейської ради з міжнародних відносин, розташованої в Берліні.
   
Чинник історії

Болісні суперечки про те, на чиєму боці Німеччина, не нові. Російсько-німецькі відносини формувалися століттями торгівлі та культурного обміну, а також двома світовими війнами. Холодна війна додала ще один рівень складності: Західна Німеччина міцно увійшла до складу західного Альянсу, а Східна Німеччина жила під радянською окупацією.

«Чому ми бачимо Росію інакше, ніж американці? Історія. Німеччина та Росія пов'язані тисячу років. Найзначнішою російською царицею була Катерина Велика, німкеня, яка, до речі, зробила Крим частиною Росії», — сказав Матіас Платцек, голова Російсько-Німецького Форуму та колишній голова соціал-демократичної партії Шольца.

«Ми двічі нападали на Росію, і вдруге це була геноцидна війна, — додав він, — загинуло 27 мільйонів радянських людей, серед них 15 мільйонів росіян».

Це не означає, що Німеччина не змогла протистояти Росії останніми роками. Німеччина командує багатонаціональним бойовим підрозділом НАТО в Литві та допомагає контролювати повітряний простір Балтійського моря щодо втручання Росії. Наступного місяця планується відправити винищувачі до Румунії, щоб робити те саме там (і так, наступного місяця до Києва також відправлять польовий шпиталь).

У 2014 році, коли хуйло вторгся в Україну та анексував Крим, саме Меркель згуртувала сусідні країни на сході та заході, щоб разом підтримати жорсткі санкції проти Росії.

Але зміна керівництва Німеччини після 16 років правління Меркель призвела до створення уряду, який розділився в думках щодо того, наскільки жорсткою має бути політика щодо Росії.

Соціал-демократи Шольца традиційно виступали за політику співробітництва із росіянами. У 1970-х роках канцлер Віллі Брандт розробляв політику зближення з Москвою під час холодної війни, а останній соціал-демократичний канцлер Герхард Шредер не лише близький друг хуйло (він відсвяткував з ним своє 70-річчя), але й працює в російських енергетичних компаніях з 2005 року.

Нова міністерка закордонних справ Партії зелених Анналена Бербок відверто заявила про свою жорсткість щодо Росії. Але навіть вона не стала міняти позицію щодо відправлення німецької зброї в Україну, пославшись на «історію».

Політика експорту озброєнь багато в чому втілює сучасний німецький парадокс нації, яка знає, що вона має взяти на себе більше відповідальності у світі, але не зовсім готова діяти таким чином.

«Думка про те, що Німеччина постачає зброю, яку потім може бути використано для вбивства росіян, дуже важко сприймається багатьма німцями», — сказав Марсель Дірсус, політолог і позаштатний науковий співробітник Інституту політики безпеки Кільського університету.
   
смішно шо тільки зараз почали сумніватись
   
Re: Союзники сумніваються у надійності Німеччини

Насрать на кулеб....
   
Насрать на кулеб....

Болукан, ти є дурко.
Це не образа, а констатація факту.
   
Re: Союзники сумніваються у надійності Німеччини

Болукан, ти є дурко.
Це не образа, а констатація факту.

Кулеба працює на Росію - це констатація факту.
   
Насрать на кулеб....
:facepalm: Здесь уже без хорошего психиатра не обойтись
   
Re: Союзники сумніваються у надійності Німеччини

:facepalm: Здесь уже без хорошего психиатра не обойтись

Співчуваю.....
   
Кулеба працює на Росію - це констатація факту.

шмата, тобі вчора мало огірків в сраку напхали?
   
Мабуть, така позиція Німеччини існує вже давно, просто ми про це не знали. Інакше Північний поток ішов би через Польшу, Данію інші, а не Нісеччину. Мабуть вже давно москалі підготували її до покірного слідування у фарватері Кремля
   
Мабуть, така позиція Німеччини існує вже давно, просто ми про це не знали. Інакше Північний поток ішов би через Польшу, Данію інші, а не Нісеччину. Мабуть вже давно москалі підготували її до покірного слідування у фарватері Кремля

підвалини закладені за часів "друга-Колі"
   
Мабуть, така позиція Німеччини існує вже давно, просто ми про це не знали. Інакше Північний поток ішов би через Польшу, Данію інші, а не Нісеччину. Мабуть вже давно москалі підготували її до покірного слідування у фарватері Кремля

може навпаки, росія йде в фарватері побажань Німечини і фактично є сировинним придатком Німечинни. Вигоди Німечина отримує більше ніж росія
   
Кулеба працює на Росію - це констатація факту.

і чим же він працюе на расію, га? :D
Німеччина - головний союзнік кацапії в Європі. Це зараз визнав весь світ.
Хто підтримує зарз німеччину - той і працює на кацапів. Ти. Сволота. Працюєш на кацапів і іх пріхвостнєй.
   
шмата, тобі вчора мало огірків в сраку напхали?

я шось пропустив? 8-)
   
Re: Союзники сумніваються у надійності Німеччини

і чим же він працюе на расію, га? :D
Німеччина - головний союзнік кацапії в Європі. Це зараз визнав весь світ.
Хто підтримує зарз німеччину - той і працює на кацапів. Ти. Сволота. Працюєш на кацапів і іх пріхвостнєй.

 :laugh:   Це визнала кулеба.... 

Працує скот проти Заходу, хоче розколоти у інтересах зеленої банди і хуйло.

А от гавна вам на лопаті.... 
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія