Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: генератор інверторний чи звичайний?

Re: ФЗВ: генератор інверторний чи звичайний?

]надовго його не вистачить.[/quote]
що мається на увазі? на кілька років? годин? на то, щоб супчик зварити на літрову каструлю? чи щоб яйце підсмажити?

той логік бажано пересунути від щита подалі.

Згодом, ще не визначилися де буде трьохфазний стаб 45квт такий собі холодильник за розміром.

]надовго його не вистачить.
що мається на увазі? на кілька років? годин? на то, щоб супчик зварити на літрову каструлю? чи щоб яйце підсмажити?
[/quote]ну... хіба шо мівіну. але до нього тре плитку на 500Вт...  :laugh:

Очвітленість в похмурий день може бути в 20 разів менша ніж на прямому сонці.
Номінальна потужність батарей визначається на прямому сонці перпендикулярно до променів і ще й можливо в літній день коли сонце найвище.
От і прикиньте собі скільки в реалі отримаєте з них в хмарний зимовий  день.
Щоб про щось реальне балакати треба поставити батарей хоча б як Півас, а краще в рази більше...

Тобто якщо йти по бюджетному відносно варіанті то надійніше купити допустим не один акум і одну дві панелі а краще за ті гроші другий акум закупити? В квартирі сильно не розженешся,балкон по перше не резиновий а по друге оптимальний кут панелям як на даху будинку не дуже і підбереш. Я от теж сумніваюсь як би то не були гроші на вітер...Ну візьму дві чи навіть три 100 ватні панелі,по грошах дофіга а толку може бути на зарядку телефонів а не на роботу котла.  Для одного котла без іншого використання двох акумів повинно надовго вистачити якщо економно використовувати і не тримати постійно підключеним котел.
Доречі а чому треба тільки гелевий акум? Кислотний через випари в квартирі не підійде чи інші нюанси?

Тобто якщо йти по бюджетному відносно варіанті то надійніше купити допустим не один акум і одну дві панелі а краще за ті гроші другий акум закупити? В квартирі сильно не розженешся,балкон по перше не резиновий а по друге оптимальний кут панелям як на даху будинку не дуже і підбереш. Я от теж сумніваюсь як би то не були гроші на вітер...Ну візьму дві чи навіть три 100 ватні панелі,по грошах дофіга а толку може бути на зарядку телефонів а не на роботу котла.  Для одного котла без іншого використання двох акумів повинно надовго вистачити якщо економно використовувати і не тримати постійно підключеним котел.
Доречі а чому треба тільки гелевий акум? Кислотний через випари в квартирі не підійде чи інші нюанси?
гелевий також кислотний. але він герметичний, і електроліт там не рідина, а драглі.

Я людина далека від всіляких генераторів та іншого сучасного та несучасного гаджета. В нас маленька дитина, якщо готуватися до відключень, то підкажіть, будь ласка, чи купувати оце чудо сучасного життя? Чи можна його використовувати в багатоповерхівці? Чи не варто витрачати гроші? Дякую якщо дасте поради, а не критику мого питання.
https://rozetka.com.ua/356887068/p356887068/

Якщо маленькі діти головне для вас опалення. По перше не ясно чи там нормальна для котла чи модифікована синусоїда. Це в першу чергу треба питати.Якщо модифікована котел норм не буде працювати і можна вгробити насос. По друге там акум сороківка. Якщо не буде сонця то його вистачить на приблизно дві,дві з половиною години акстивної роботи котла на опалення.  На приготування їжі є газ,а не буде газу довго то ніякиї генератор і аварійне освітлення не поможуть.

гелевий також кислотний. але він герметичний, і електроліт там не рідина, а драглі.

тобто різниця лише в токсичності по суті і опарах які шкідливі в закритому приміщенні?

тобто різниця лише в токсичності по суті і опарах які шкідливі в закритому приміщенні?
Ніт.
Але нашару знання не є цінним, підказку дам, порівняйте вагу кислотних та гелевих тієї самої ємністі, а також розрядну характеристику

Буде цікаво

PAL

просто трошки математики.
Ємність акумулятора заявлена у 40А-год
Розряджати в нуль його не можна, більше 30А-год ви знього не знімете, якщо хочете, щоб воно деякий час попрацювало
напруга 12В, тобто можна отримати 360Ват-год з цього ящику
Для електричної пічки у 1Квт - це 20 хвилин роботи. Встигнете супчик сварить?

Ну й судячи з ілюстрацій товару - це повний самопал. Але то таке, не дуже критично, надійсність залежить від рук тих, хто його ліпив7 Я подібну фігню сліпив, але на 32А-год акума.

Щодо батарей - з фото взагалі незрозуміло, які батареї використані. Бо 50 ват вони різні бувають. Бувають справжні, бувають китайські. Продавець завбачливо не виклав справжніх фоток товару.
Але навіть вважаючи, що панелі мають справжню максимальну сумарну потужність у 150Вт (це якщо влітку у Каліфорніі її розкласти, може, й вийде отримать), то взимку дай боже з их отримать 15-20 ват. Та навіть якщо 50 буде - все одно мало, у похмурий зимовий день акум зарядить на 100% не вийде.

Подібну іграшку добре мати для зарядки гаджетів. От для телефонів та ноутів її вистачить точно. Для кухні воно не годиться
Також дуже непогано б до цього блоку мати автомобільний зарядний пристрій, щоб дозаряджати від мережі, коли електрика є

Отакі є power banks

https://youtube.com/shorts/yb5ZC5cbe6Q?feature=share
Отакі є power banks
и тонны денег на них...

Щодо батарей - з фото взагалі незрозуміло, які батареї використані. Бо 50 ват вони різні бувають. Бувають справжні, бувають китайські. Продавець завбачливо не виклав справжніх фоток товару.
Але навіть вважаючи, що панелі мають справжню максимальну сумарну потужність у 150Вт (це якщо влітку у Каліфорніі її розкласти, може, й вийде отримать), то взимку дай боже з их отримать 15-20 ват. Та навіть якщо 50 буде - все одно мало, у похмурий зимовий день акум зарядить на 100% не вийде.

Подібну іграшку добре мати для зарядки гаджетів. От для телефонів та ноутів її вистачить точно. Для кухні воно не годиться
Також дуже непогано б до цього блоку мати автомобільний зарядний пристрій, щоб дозаряджати від мережі, коли електрика є

Тобто будь які варіанти панелей скажімо хоч до 500-700 ват взимку це по суті гроші на вітер? Навіть у відносно сонячний день акум не зарядять?
Якщо розбираєшся то ще питання))) Якщо через перетворювач з панелей які дають на акум вже 12 вольт для зарядки кинути дроти відразу на інвектор на 220 минуючи акум,що буде)? Теоретично той же котел можна так напряму заживити?

Чем больше думаю, тем более убеждаюсь, что наиболее рабочее, для меня решение, учитывая ограниченность в деньгах:
1.Эконом (если это так можно назвать). Генератор
2. Оптимальный. ИБП 3-4 кВт, с возможностью подключения доп.батарей + генератор...
Второе, позволит перебиться при кратковременных отключениях и иметь резервный источник, для долговременных...
Но цуко, только безперебойник с аккумами, потянет где то на полтора генератора...
Да и что брать, хз...
Предложений особенно не густо...
Наш... то же не дешево
Китай... куча одинаково выглядящих... самые дешевые
Европу... хз кто там у них этим занимается, да и самые дорогие....

Чем больше думаю, тем более убеждаюсь, что наиболее рабочее, для меня решение, учитывая ограниченность в деньгах:
2. Оптимальный. ИБП 3-4 кВт, с возможностью подключения доп.батарей + генератор...
Второе, позволит перебиться при кратковременных отключениях и иметь резервный источник, для долговременных...
Но цуко, только безперебойник с аккумами, потянет где то на полтора генератора...
Да и что брать, хз...
Предложений особенно не густо...
Наш... то же не дешево
Китай... куча одинаково выглядящих... самые дешевые
Европу... хз кто там у них этим занимается, да и самые дорогие....

Де той генератор в квартирі поставити(

PAL

Тобто будь які варіанти панелей скажімо хоч до 500-700 ват взимку це по суті гроші на вітер? Навіть у відносно сонячний день акум не зарядять?
Якщо розбираєшся то ще питання))) Якщо через перетворювач з панелей які дають на акум вже 12 вольт для зарядки кинути дроти відразу на інвектор на 220 минуючи акум,що буде)? Теоретично той же котел можна так напряму заживити?

розбираюсь так-сяк, бо влітку задумався, як зиму переживати, й дещо зацікавився питанням.
У сонячний день й 100W (справжніх, не китайських) звичайний автомобільний акум зарядять, але ж взимку сонячних днів не так й багато. Я якось дивився кіно на ютьюбі, там тестували сонячні батареї узимку у похмурий день. З трьох 250W батарей (якщо  правильно пам'ятаю) отримали 40W
Тестував батарею зі "справжніми" 60W. У хмарний день картинка доволі сумна вийшла, нажаль. Телефон зарядить без проблем, тягне, а от КЗ по прямому виходу показало десь біля 1А

"напряму" батареї кидать то така собі ідея. Вони зазвичай на виході дають 18-20В, але тільки даєш навантаження - напруга знижується. Якщо інвертор універсальний 12-24В, то без проблем на нього можна кидать (правда, він просто вирубиться, якщо батареї не потянгунт навантаження), якщо звичайний - треба дивитися характеристики, що воно допускає по вхідній напрузі. Але ж не забувай ще такий момент, що потужність сонячної батареї не константа. Сонечко світить - все гарно працює. Хмарка набігла - й потужність впала вдвічі. А тут котел захотів запуститися, й потягнув на себе. Ну й впаде у помилку, бо потужності немає. Акумулятори виконують дві важливі функції: 1. під час коливань навантаження беруть на себе їх; 2. коли навантаження невелике або відсутня - акумулюють "зайву" енергію. Тож без них некомільфо буде

PAL

тут справа навіть не у разових вкладеннях (недешево, але тіки раз жеж сплатить)
тут справа у витратних матеріалах (пальне). Ну от візьмемо "паспортні дані" гени на 3квт від хьонде, 300 грам на 1квт (це 430 мл)
ну нехай середнє навантаження протягом часу буде 1.5 квт. Працюватиме нехай 10 годин на добу. Це 6 літрів пального. З яких ти отримаєш 15квт-год
Тобто по 20 грн кіловатгодина, тільки пальне, не враховуючи амортизацію та обслуговування.
Але, як показує практика, "паспортні дані" та реальнічть - то є доволі різні речі

Як аварійне джерело на пару днів - згодиться. Як більш-меньш постійне - дорого виходить. Й замахаєшся на заправку їздити
А якщо, не приведи боже, виникне ще дефіцит бензу (як було навесні)?

тут справа навіть не у разових вкладеннях (недешево, але тіки раз жеж сплатить)
тут справа у витратних матеріалах (пальне). Ну от візьмемо "паспортні дані" гени на 3квт від хьонде, 300 грам на 1квт (це 430 мл)
ну нехай середнє навантаження протягом часу буде 1.5 квт. Працюватиме нехай 10 годин на добу. Це 6 літрів пального. З яких ти отримаєш 15квт-год
Тобто по 20 грн кіловатгодина, тільки пальне, не враховуючи амортизацію та обслуговування.
Але, як показує практика, "паспортні дані" та реальнічть - то є доволі різні речі

Як аварійне джерело на пару днів - згодиться. Як більш-меньш постійне - дорого виходить. Й замахаєшся на заправку їздити
А якщо, не приведи боже, виникне ще дефіцит бензу (як було навесні)?
Все так. Але альтернатива мені не відома.

Тому 600литрів бенза вже прикопано.

Ще в планах карбюратор газовий як не буде бенза але буде пропан чи метан в трубі.

Оскільки підключення штучно ускладнене, в критичних ситуаціях доведеться красти нарідний газ з труби, якщо він там залишиться.

Пропоную ретельно ознайомитись
перш ніж вдавати з себе такого безапеляційного розумника ;)

Ознайомився.
Кореєць каже хьонде. І кореянка.
Далі що? :drinks:
Слухати як німці чи бразильці вимовляють навіть не збираюсь.

Сонячні батереї брати краще окремо такі великі, як на СЕС.  400-600 Вт. Вийде значно дешевше на ват потужності ніж дрібні на 12 вольт. Але от в квартирі... хіба як є доступ до даху.
Я в 90-х як гасили світло то мав звичайний стартерний акумулятор з запасом по енергії в 2 рази прівняно з планованим розрядом. Стояв у мене прямо під столом письмовим і нічого. Якщо поставити на балконі то взагалі проблем не бачу. Не знаю чого їх так шарахаються. Але недовговічні вони, треба розряджати не більше ніж на половину і не допускати тривалого "кипіння". Ну або ганяти на дистильованій воді як я вище описав, але це на свій страх і ризик (щодо ресурсу акумулятора а не безпеки). Просто зараз така купа всяких добавок і технологій що все не спрогнозуєш.
В нас тут є "Робінзон Крузо", що живе автономно в полі, він теж стартерні юзає.  В нього котлів немає, наскільки розумієте, світло-зв'язок-телевізор. На сезон вистачає за його словами.

Якщо критичним є котел то я на Вашому місці взяв би малопотужний генератор маленький але бажано чотирьохтактний з нормальним ресурсом і заводив його на балконі на пару годин при потребі зарядити акумулятори. Ну і самі акумулятори з інвертором з запасом по ємності. Щоб вібрація по стінах не допікала нікому - поставити на щось м'яке. Але треба пильнувати щоб вихлоп не задувало в помешкання.

PAL

Якщо критичним є котел то я на Вашому місці взяв би малопотужний генератор маленький але бажано чотирьохтактний з нормальним ресурсом і заводив його на балконі на пару годин при потребі зарядити акумулятори. Ну і самі акумулятори з інвертором з запасом по ємності. Щоб вібрація по стінах не допікала нікому - поставити на щось м'яке. Але треба пильнувати щоб вихлоп не задувало в помешкання.

нажаль, акуми за пару годин не зарядить
наприклад, класичний 60А-год треба заряджати струмом у 6А. Хоча б 5-7 годин (краще довше)
Можна, звичайно, дать 15А, але він закипить й до нього прийде полярна лисичка за кілька таких циклів.

тому й є цікавість щодо сонячних батарей, але знову ж таки - квартира. Ну, якщо балкон на південь виходить, й не перший поверх, що уткнувся у сусідній будинок, то можна пробувать

До речі, погуглив ціни на акумулятори - ті гелеві всього в 2 рази дешевші за літійзалізофосфатні, якщо врахувати 50% допустимого розряду то на одно виходить... Бонус в гелевих хіба можливість глибшого розряду в критичних ситуаціях за рахунок зменшення ресурсу, тоді як літієві захист відключить  повністю.

Пробував ще такий пристрій
Показати зображення...
але мій насос з ним працювати не схотів - не стартує.
це для колекторних движків. на помпі- асинхронник

це для колекторних движків. на помпі- асинхронник
Ну я так і подумав, що тип двигуна не той, бо з болгаркою, наприклад, працює. Повівся на "для насосів"  :pleasantr:  Потім вивчав тему, "плавний пуск" для погружних насосів існує, але це не дешеве задоволення.

нажаль, акуми за пару годин не зарядить
наприклад, класичний 60А-год треба заряджати струмом у 6А. Хоча б 5-7 годин (краще довше)
Можна, звичайно, дать 15А, але він закипить й до нього прийде полярна лисичка за кілька таких циклів.

тому й є цікавість щодо сонячних батарей, але знову ж таки - квартира. Ну, якщо балкон на південь виходить, й не перший поверх, що уткнувся у сусідній будинок, то можна пробувать

В машині після старту двигуна амперметр показує зарядний струм до 50 ампер на 100 а*год акумулятор. І вони ходили по 10 років, принаймні в мене.
Кипіння то електроліз води при підвищеній напрузі, а вона має місце ближче до кінця заряду.

Так, "добивати" треба малими струмами і довго, але основну ємність він може набирати досить швидко. Ну, за 3-4 години. Лише щоб не грівся. Ну і ліфер ніхто не відміняв, раз тут гелеві пропонують, його можна швидко зарядити.

Потім вивчав тему, "плавний пуск" для погружних насосів існує, але це не дешеве задоволення.

А якимось баластним резистором чи дросселем обмежити пусковий струм там не можна?

Ну і компенсувати реактивну потужність конденсатором якщо цього не зробив виробник.
Відколи я перевів освітлення на подвір'ї на ємнісний баласт ("американська" система), січкарня з асинхронником нормально стартує і працює навіть при напрузі нижче 200 вольт, і лампа при старті не гасне. Якраз за рахунок компенсації реактивної потужності.  Раніше при такому нарізати січки була реальна проблема.

Ознайомився.
Кореєць каже хьонде. І кореянка.
Далі що? :drinks:
Слухати як німці чи бразильці вимовляють навіть не збираюсь.

Що далі? Надувай щеки, кореєць. :-B
Друзі поляки кажуть хюндай. ;)

Вирубується стабілізатор нижче 160. Котел на стабілізаторі власне.
Комп'ютери, освітлення та інше імпульсне навантаження нормально себе почувають.
То не стаб, а іграшка.
Нормальні тримають вниз до 90 вольтів і вони будуть не дорожчі за твій.
Звичайно потужність впаде в рази, але котел утримає.
А якщо проблема тільки в котлі, звернись до фахівців і нехай в самому котлі
трансформатор живлення замінять на імпульсний блок і буде навіть від 65 вольтів працювати.
І циркуляційні насоси теж є на 24 вольта. Після такої переробки проблеми з котлом зникають назавжди.

А якимось баластним резистором чи дросселем обмежити пусковий струм там не можна?

Ну і компенсувати реактивну потужність конденсатором якщо цього не зробив виробник.
Відколи я перевів освітлення на подвір'ї на ємнісний баласт ("американська" система), січкарня з асинхронником нормально стартує і працює навіть при напрузі нижче 200 вольт, і лампа при старті не гасне. Якраз за рахунок компенсації реактивної потужності.  Раніше при такому нарізати січки була реальна проблема.
Конденсаторний блок у насоса є, передбачено виробником. Про резистор з дроселем не знаю, я не надто компетентний в таких питаннях. Власне, проблем зі стартом насосу немає.  Просто коли я замовляв генератор, не був до кінця впевнений що він потягне старт насосу - в інтернеті писали різне, лякали, тому замовив цей плавний пуск про всяк випадок. Як виявилось, потужності генератора хватило.

В машині після старту двигуна амперметр показує зарядний струм до 50 ампер на 100 а*год акумулятор. І вони ходили по 10 років, принаймні в мене.
Кипіння то електроліз води при підвищеній напрузі, а вона має місце ближче до кінця заряду.

Так, "добивати" треба малими струмами і довго, але основну ємність він може набирати досить швидко. Ну, за 3-4 години. Лише щоб не грівся. Ну і ліфер ніхто не відміняв, раз тут гелеві пропонують, його можна швидко зарядити.

Як на мене, то нема сенсу вивалювати баблос за agm  акуми. Щоби пережити зиму, достатньо буде купити звичайну стартерну батарею, бажано такої ж ємності як у вас у авто. Тоді зможете міняти їх місцями, залишаючись з теплом і робочою машиною.
Варіант, власне щоби пережити опалювальний сезон, а не про побудову повноцінної автономної системи

:gigi:

Ale

Корочє - добрий інверторний генератор коштує вдвічі ніж звичайний - купляйте звичайний і не вийобуйтесь - потім купите стабілізатор або дбж з акумом і все буде добре - одна проблема - зараз ніхуя нема по нормальних цінах - ну це вже інша справа)

Акумулятори встигає повністю зарядити за день? Вони кислотні стартерні чи які? До якого рівня розряджаєте їх?
Да это не у меня я монтаж делал.

На балконе

Ale

Автомобільні розраховані на пусковий так а не на довге використання розрядом - не тільки гелевий - agm теж підійде - головне щоб був закритий і необслуговуємий щоб не випаровувалось нічого

На балконе
ніззя!  :punish:

Да ладно

С 8-00 до 20-00 можно

Не маю сонячних панелей. І не займався ними. Якщо купляти, то панелі високої потужності. 500-600 ват - 1кВт. А не по 100 ват.

С 8-00 до 20-00 можно
ніззя. нема буферної зони - пожежонебезпечно+ отруєння вихлопом імовірне....

N88

ніззя. нема буферної зони - пожежонебезпечно+ отруєння вихлопом імовірне....

Не можу знайти яким законом це забороняється.
Котли газові ж можна ставити, чим генератор відрізняється.

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість

Повна версія