Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Компʼютерне. Розбивка вінчестера. Резервне копіювання даних.

Нарешті проапгрейдив вінчестер в ноуті. Було 300ГБ стало 2ТБ.
Внутрі стоїть новий, старий підключений через USB конвертер ззовні - все працює, завантажується шо звідти шо звідси.

Задача - створити повністю функціональний образ старого вінчестера у файл на новому.

Ситуація ускладнюється  тим, що на старому є декілька розділів, і його планується повністю перерозбити, але з можливістю все повернути назад.
/dev/sdb1 - /boot
/dev/sdb2 - /
/dev/sdb3 - /home
/dev/sdb4 - extended partition, у ній
/dev/sdb5 - swap

раніше  я юзав партімедж, але на нових релізах його вже нема.
З діск дестроєром я був на "ВИ", але бачу, що простішого варіанту не вимальовується.

Тому питання -  чи буде команда настільки коректною, що скопіює всі розділи включно з mbr
# dd if=/dev/sdb/ of=/home/user/olddisk.img
а при абсолютно голому вінчестері
# dd if=/home/user/olddisk.img  of=/dev/sdb
поверне все взад?

Чи потрібно все ж записати параметри розділів(початок,кінець, тип фс, етс) на папірці  :gigi:
і робити образи по окремих підрозділах(/dev/sdb1/, /dev/sdb3....)
а потім все у зворотньому порядку?

П.С. мани курив, подєлкі типу акроніса та клонезілли не пропонувати.

Останнє редагування: 3 листопада 2018 21:44:24 від pravda
   
Поверне. Нюанси можуть бути з відновленням на sdb більшого розміру.
Можете на віртуал боксі експеримент поставити, аби бути 146% певним.
До речі. А навіщо така "вишукана" схема партицій?
   
Поверне. Нюанси можуть бути з відновленням на sdb більшого розміру.
Можете на віртуал боксі експеримент поставити, аби бути 146% певним.
До речі. А навіщо така "вишукана" схема партицій?
стандартна на теперішній час(ну, майже). :)
розділ /boot тепер просто необхідний.
/ - корінь це якби само собою зрозуміло.
домашній каталог /home на окремій партиції - це вам не якась вінда з голим диском це. при апдейтах -апгрейдах системи набагато безпечніше, і просто - безпечніше :)
аналогічно своп - я ж не лох, шоб геморитись з файлом.
П.С. вінт той самий, на більший розкатувати не буду,
   
Тому питання -  чи буде команда настільки коректною, що скопіює всі розділи включно з mbr

Перед будь-якою операцією запису dd на диск перевіряйте, що і куди ви пишете за допомогою #fdisk -l.
Це - стандартна помилка. Можна наподключати диски, після перезавантаження не подивитись нову карту дисків, зробити як мавпа той dd, і тоді він дійсно перетворюється з дуже корисної програми в disk destroyer. Також для вашої операції вказуйте в команді bs=1M, копіювання буде йти швидше.

стандартна на теперішній час(ну, майже). :)
розділ /boot тепер просто необхідний.

boot необхідний, якщо використовується luks, або завантажання іде з software-raid(не ваш випадок). Здається, так як у вас розбитий диск, розбивала колись убунта за замовчуванням. Зараз нова версія вже так не розбиває, наскікі я пам’ятаю.

аналогічно своп - я ж не лох, шоб геморитись з файлом.
Окремий розділ під своп вже втратив свій сенс у сучасних системах на ssd. Своп-файл простіший і більш гнучкий спосіб.

   
dd достатньо, за умови, що розкатувати назад будеш на hdd не меньшого (а ні на байт) розміру
на більший можна (але "розтягнути" потім буде не дуже просто для початківця)
   
Перед будь-якою операцією запису dd на диск перевіряйте, що і куди ви пишете за допомогою #fdisk -l.
Це - стандартна помилка. Можна наподключати диски, після перезавантаження не подивитись нову карту дисків, зробити як мавпа той dd, і тоді він дійсно перетворюється з дуже корисної програми в disk destroyer. Також для вашої операції вказуйте в команді bs=1M, копіювання буде йти швидше.

boot необхідний, якщо використовується luks, або завантажання іде з software-raid(не ваш випадок). Здається, так як у вас розбитий диск, розбивала колись убунта за замовчуванням. Зараз нова версія вже так не розбиває, наскікі я пам’ятаю.

Окремий розділ під своп вже втратив свій сенс у сучасних системах на ssd. Своп-файл простіший і більш гнучкий спосіб.
Всьо гут, запустив. копіює. за назвами дисків дивлюсь - сто разів  перевіряю :). а розбивка не така вже ж стара, десь до 2 років. ну і в мене федорка, не бубунта. Щодо свопа - в мене відраза до файла з часів вінди. та й що не говори, цей спосіб таки повільніший, як не крути.
   
Зараз нова версія вже так не розбиває, наскікі я пам’ятаю.
зараз взагалі fdisk не в моді, бо UEFI довбана

Окремий розділ під своп вже втратив свій сенс у сучасних системах на ssd. Своп-файл простіший і більш гнучкий спосіб.

ага, а засинати/просинатися як пропонуєш? Я звик кришку у ноуті закрити, він вимкнувся, потім відкрити - він підвантажив RAM та продовжив з моменту закриття кришки

   
dd достатньо, за умови, що розкатувати назад будеш на hdd не меньшого (а ні на байт) розміру
на більший можна (але "розтягнути" потім буде не дуже просто для початківця)
диск той самий буде, впіхнуть нєвпіхуємоє таки ніззя. На більший колись пробував(коли то було... майже 10 років тому як з тим грався), там  дійсно геморой, за це я знаю :)
   
диск той самий буде, впіхнуть нєвпіхуємоє таки ніззя.
воно-то "зя", але отам вже може вийти сеанс нетрадиційного сексу, як пощастить :D
   
в чому причини. маю і лінух ( слаку) і він ( хп і 10). подібгні операції роблю без звернень до інетсуспільства. прогою акронікс тру імдж,
   
стартер гонить. поможіть зробити те то й тето але найзручніші інструменти не пропонувати. я хочу через сраку (tu)
   
в чому причини. маю і лінух ( слаку) і він ( хп і 10). подібгні операції роблю без звернень до інетсуспільства. прогою акронікс тру імдж,
ну да, церебральний  секс з акронісом, якшо це робиться  одним рядком в терміналі. :laugh:
А чому звернення - та потому шо на хвупі є достатньо юзерів, котрі в цьому нормально розбираються і це буде швидше, ніж на профільному форумі. Якість ФЗВ мене цілком задовольняє.
Це два моменти. Третій - щоб не отримати "Діск дестроєр", краще все-таки порадитись з браттями по нещастю.
   
https://uk.wikipedia.org/wiki/GParted

знаю, стоїть, юзаю. але вона цього не робить, або я з нею недостатньо розібрався.
   
ну да, церебральний  секс з акронісом, якшо це робиться  одним рядком в терміналі. :laugh:
А чому звернення - та потому шо на хвупі є достатньо юзерів, котрі в цьому нормально розбираються і це буде швидше, ніж на профільному форумі. Якість ФЗВ мене цілком задовольняє.
Це два моменти. Третій - щоб не отримати "Діск дестроєр", краще все-таки порадитись з браттями по нещастю.

який секс? там все просто. в мене на кожен ком як тільки встановив налаштував систему - роблю копію на зовнішній диск - відновити - 5 хвилин . ну і автоналаштування бекапу нових файлів .

тобі шашечки чи їхати. бери акронікс тру імдж і не ускладнюй. жодного глюку
   
стандартна на теперішній час(ну, майже). :)
розділ /boot тепер просто необхідний.
/ - корінь це якби само собою зрозуміло.
домашній каталог /home на окремій партиції - це вам не якась вінда з голим диском це. при апдейтах -апгрейдах системи набагато безпечніше, і просто - безпечніше :)
аналогічно своп - я ж не лох, шоб геморитись з файлом.
П.С. вінт той самий, на більший розкатувати не буду,
Як на мене - то купа забобонів.
Ну ок, окрема домівка, особливо якщо зашифрована, але решта .... Але якщо панові так добре, то хто я такий, аби критикувати? )
   
ага, а засинати/просинатися як пропонуєш? Я звик кришку у ноуті закрити, він вимкнувся, потім відкрити - він підвантажив RAM та продовжив з моменту закриття кришки

Так і пропоную. В чому проблема робити hibernate у файл, а не в окремому розділі? І окремий розділ, і своп-файл - все одно є файл для лінукса. Своп-розділ був придуманий дуже давно, щоб дещо пришвидшити роботу на жорстих дисках того часу. Причому, саме для швидкості цей розділ пропонувалося робити на початку диску. У сучасних сетапах на ссд в цьому немає ніякого сенсу. А от додав я ram - треба збільшувати і свап-розділ, щоб той гібернейт і далі працював, хіба не гімор, особливо, якщо він був зроблений не в кінці диску?
   
Як на мене - то купа забобонів.

Згоден.
Маю на домашному пк два розділи / і /swap вже більше 10років. І від /swap буду незабаром відмовлятись.
   
Так і пропоную. В чому проблема робити hibernate у файл, а не в окремому розділі?

бо тоді треба підмонтувати розділ, потім звідти витягти файл, потім з нього відновити ram
замість просто підвантажити дані з розділу прямо у пам'ять. Монтувати нічого не треба, воно автоматично відновить статус
нє, ти, звичайно, можеш покласти своп до рутового розділу, тоді буде майже однаково, але... Ну я б не рекомендував би  :gigi:
Й ще одна особливість. Файл можна випадково видалити - або з причини помилки людини, або з технічної причини (збій по живленню, файл пошкоджено) - й тоді "ой"
А swap-розділу пофіг, він при холодному рестарті все одно перепишеться "з нуля"

   
Згоден.
Маю на домашному пк два розділи / і /swap вже більше 10років. І від /swap буду незабаром відмовлятись.

hibernate зламається, краще облиш розділ розміром == RAM size
Якщо комп стаціонар з купою пам'яті, тоді да, можна, та й то, я б рекомендував невеличкий swap, про всяк випадок, бо зараз програми (особливо бровзери) до пам'яті жадібні
   
Як на мене - то купа забобонів.
Ну ок, окрема домівка, особливо якщо зашифрована, але решта .... Але якщо панові так добре, то хто я такий, аби критикувати? )
це вимушений крок.
дивись, на цьому ноуті федорка живе з 13 релізу. далі обновився до 14-го.
розбито  було на корінь, домашній  і своп- ніби все логічно.
потім поламали другий гном і я чекав десь до 22-го випуску, паки мате не причешуть до юзабельного вигляду. і тут - раз, а інсталятор захотів окремий бут.
що я роблю - залишаю домашній розділ, а кореневий зношу і створюю спочатку бутовий, а потім кореневий.
якщо б у мене все було на одному розділі - оце був би секс
   
якщо б у мене все було на одному розділі - оце був би секс
нє, не секс, а тіки пару-трійку зайвих втрачених годин  :laugh: - зробити бекап домашнього розділу, а потім, до першого входу у систему, відновити (у консолі)

але все одно, не хочеться втрачати час
   
нє, не секс, а тіки пару-трійку зайвих втрачених годин  :laugh: - зробити бекап домашнього розділу, а потім, до першого входу у систему, відновити (у консолі)

але все одно, не хочеться втрачати час
Ще забув, що тре було б додатковий вінт десь вициганити, а так тіки одним ДВД обійшовся!. :)
   
тоді буде майже однаково, але...

Я про це і кажу. Як на мене, окремий swap розділ - це анахронізм.

Й ще одна особливість. Файл можна випадково видалити - або з причини помилки людини

Ну здуру можна будь-що зламати :)

(збій по живленню, файл пошкоджено)

Можна подумати, це не може статись на окремому розділі. Вінда ж якось працює з цим файлом, і нічого. А гнучкість - більша. Крім випадку з додаванням ram, який я описав, можна додати ще випадок, коли свап-файл вичерпаний. Що робити, якщо у нас є тікі один розділ фіксованого розміру? А з файлом ця проблема не існує, якщо є місце на диску.

hibernate зламається, краще облиш розділ розміром == RAM size

Ох.....Ну чого це він зламається? тиць

   
це вимушений крок.
дивись, на цьому ноуті федорка живе з 13 релізу. далі обновився до 14-го.
розбито  було на корінь, домашній  і своп- ніби все логічно.
потім поламали другий гном і я чекав десь до 22-го випуску, паки мате не причешуть до юзабельного вигляду. і тут - раз, а інсталятор захотів окремий бут.
що я роблю - залишаю домашній розділ, а кореневий зношу і створюю спочатку бутовий, а потім кореневий.
якщо б у мене все було на одному розділі - оце був би секс
Постійна біда з тим legacy. ))
   
Ох.....Ну чого це він зламається? тиць
бо зовсім без свопу не працює :)
без різниці, де й як той своп організувати, але він потрібен
Можна подумати, це не може статись на окремому розділі
не може. Бо дані у тому розділі опісля перевантаження не потрібні, й навіть якщо їх пошкоджено - те абсолютно неважливо
   
Постійна біда з тим legacy. ))
вже не буде більше - RedHat RIP  :cray:
   
Я про це і кажу. Як на мене, окремий swap розділ - це анахронізм.

Ну здуру можна будь-що зламати :)

Можна подумати, це не може статись на окремому розділі. Вінда ж якось працює з цим файлом, і нічого. А гнучкість - більша. Крім випадку з додаванням ram, який я описав, можна додати ще випадок, коли свап-файл вичерпаний. Що робити, якщо у нас є тікі один розділ фіксованого розміру? А з файлом ця проблема не існує, якщо є місце на диску.

Ох.....Ну чого це він зламається? тиць
Те, шо лінукс дозволяє вільно оперувати як своп-розділом, так і своп-файлом - безперечно плюс.
Але стандартним все таки методом є розділ!
Я особисто підтикав додатково файл, коли мені не вистачало оперативи, а своп-розділ  я зробив трішечки меншим, ніж потрібно.
І тут згадаймо нещасних юзерів вінди - у них голий своп-файл, який стандартно стоїть на диску це. про сон не будемо - там ще сумніше. от він і гробить фізично вінт. якщо в тебе зазбоїв своп-розділ - можеш спокійно прикрутити файл десь інакше. а що залишається юзеру вінди? так в нього ще й власні дані можуть пошкодитись.


Останнє редагування: 31 жовтня 2018 00:45:34 від magistr
   
вже не буде більше - RedHat RIP  :cray:
абідно. Це була одна з найбільш вмєняємих комерційних компаній. :cray:
   
бо зовсім без свопу не працює

Я хіба про це кажу?

без різниці, де й як той своп організувати

Ну от і все :)

не може. Бо дані у тому розділі опісля перевантаження не потрібні, й навіть якщо їх пошкоджено - те абсолютно неважливо

Я нічого не зрозумів. Ще раз. Свап у файлі - це такий самий свап, який так само підключається в fstab, як і з swap на окремому розділі. І те і те - файл для лінуксу. Про який тоді випадок ви кажете?
   
Я нічого не зрозумів. Ще раз. Свап у файлі - це такий самий свап, який так само підключається в fstab, як і з swap на окремому розділі. І те і те - файл для лінуксу. Про який тоді випадок ви кажете?
про простий випадок
коли частково посипалася FS на розділі, де лежить той swapfile
тобто файли вони нібито є, але основна табличка з inodes дещо пошкоджена
   
Я хіба про це кажу?

Ну от і все :)

Я нічого не зрозумів. Ще раз. Свап у файлі - це такий самий свап, який так само підключається в fstab, як і з swap на окремому розділі. І те і те - файл для лінуксу. Про який тоді випадок ви кажете?
Своп-розділ не має файлової таблиці. туди не мона записати 1.txt  або 2.sh
У той же час своп файл має конкретну назву , наприклад  /home/user/myswapfile.dat
   
якщо в тебе зазбоїв своп-розділ - можеш спокійно прикрутити файл десь інакше

Якщо в мене "зазбоїв своп-розділ", то "спокійно" прикрутити своп-файл я вже аж ніяк не зможу :)
Очевидно, що вінт, на якому зазбоїв своп-розділ треба міняти, а не спокійно щось кудись прикрутити і чекати, поки зникнуть вже всі твої дані.

про простий випадок
коли частково посипалася FS на розділі, де лежить той swapfile
тобто файли вони нібито є, але основна табличка з inodes дещо пошкоджена

Я щось собі не уявляю такий збій. В тому сенсі, що якщо він трапляється, і при коректному перевантаженні при перевірці диска ви бачите на ньому помилки - це претензії до диску, його треба терміново міняти. Такий диск невідомо що буде писати і в свап-розділ.

Але стандартним все таки методом є розділ!

Цитата з arch wiki:
As an alternative to creating an entire partition, a swap file offers the ability to vary its size on-the-fly, and is more easily removed altogether. This may be especially desirable if disk space is at a premium (e.g. a modestly-sized SSD)

Можете кидатись какашками, але на мою думку, лінукс рано чи пізно відмовиться від swap-partition, бо банально воно вже не виконує свої функції (прискорена швидкість), для якої ця фіча була задумана. Добре, вінда не йде за приклад (хоча чому і ні?), подивіться на mac.
   
Цитата з arch wiki:
As an alternative to creating an entire partition, a swap file offers the ability to vary its size on-the-fly, and is more easily removed altogether.
если со второй половиной согласиться еще можно, то с первой - аж никак
ключевое слово: LVM
разделы менеджатся на ура, без каких-либо затруднений в любую сторону

собственно, спор бессмысленен, каждый выбирает по вкусу, и в этом прелесть линуксов
   
Якщо в мене "зазбоїв своп-розділ", то "спокійно" прикрутити своп-файл я вже аж ніяк не зможу :)
Очевидно, що вінт, на якому зазбоїв своп-розділ треба міняти, а не спокійно щось кудись прикрутити і чекати, поки зникнуть вже всі твої дані.

Я щось собі не уявляю такий збій. В тому сенсі, що якщо він трапляється, і при коректному перевантаженні при перевірці диска ви бачите на ньому помилки - це претензії до диску, його треба терміново міняти. Такий диск невідомо що буде писати і в свап-розділ.

Цитата з arch wiki:
As an alternative to creating an entire partition, a swap file offers the ability to vary its size on-the-fly, and is more easily removed altogether. This may be especially desirable if disk space is at a premium (e.g. a modestly-sized SSD)

Можете кидатись какашками, але на мою думку, лінукс рано чи пізно відмовиться від swap-partition, бо банально воно вже не виконує свої функції (прискорена швидкість), для якої ця фіча була задумана. Добре, вінда не йде за приклад (хоча чому і ні?), подивіться на mac.
2години 30 хвилин. копіювання 300 гектарів навіть без опції bs=1M.
Просте копіювання на кшталт cp *.* /home/user/oldcomp/ займало суттєво більше 4 годин.
Так шо своп розділ на ССД також буде працювати трішечки швидше через те, що компу доводиться виконувати банально менше операцій. :)
   
Поки що всім дякую за поради. Про наступний етап доповім згодом. :)
   
если со второй половиной согласиться еще можно, то с первой - аж никак
ключевое слово: LVM

До чого тут lvm? Arch пише про те, що лінукс може змінити розмір свап-файлу on-the-fly, як це робить win або mac. Змінити розмір swap-partition на lvm ви, звичайно, також легко зможете. Але ручками ;)

Так шо своп розділ на ССД також буде працювати трішечки швидше через те, що компу доводиться виконувати банально менше операцій.

Колись давно ця лінуксова фіча працювала і це було відчутно. А зараз це "трішечки швидше" на сучасних компах (да і на менш сучасних) ви ніколи в житті, тим більше на ссд, не відчуєте.

2години 30 хвилин. копіювання 300 гектарів навіть без опції bs=1M.
Просте копіювання на кшталт cp *.* /home/user/oldcomp/ займало суттєво більше 4 годин.

Ви плутаєте лінійне зчитування з диску з нелінійним зчитуванням - копіюванням купи відносно малих файлів через файлову систему. Зчитайте великий файл з файлової системи за допомогою того ж dd так само, як ви це робите з розділом. Результат буде однаковий.
   
PS Більше того, щоб цю різницю у швидкості між свап-розділом і свап-файлом можна було б хоча б якось виміряти, треба було той свап-розділ создавати на початку диску. Це ви також можете легко виміряти за допомогою того ж dd. А тепер зробіть fdisk -l і подивіться, де встановлювач вам вкрячив той свап-розділ. Будете неприємно здивовані, але він у кінці диску, тобто там, де лінійна швидкість найнижча. Чому так? Тому що своп-розділ на почату диску має швидкість, але абсолютно втрачає гнучкість - при збільшенні ram, якщо цю швидкість ви хочете зберегти, то автоматично маєте геморой, як я і писав вище(треба збільшити розділ на початку диску, а це не просто). А якщо свап у кінці - проблеми немає, видалив його та створив новий більшого розміру. Таким чином, перевага окремого свап-розділу у швидкості і так давно вже була принесена в жертву гнучкості. Тому я такий упевнений, що часом цього анахронізму позбудуться повністю.
   
в дебовском инсталлере (текстовая версия)

можно было полностью копировать разделы HDD в более крупные партиции
удобно и без нервотрепки

 последние версии не проверял
но ,думаю, что есть и там такое

а что происходит можно смотреть в служебном окне терминала  на  F3 ( по памяти)



   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія