Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Новий безкоштовний шрифт на основі скоропису 18 століття зі Слобожанщини

Цей шрифт виник завдяки Олександрові Столовому – київському архітектору, який дуже любить свою малу Батьківщину – село Козіївка на Харківщині. Олександр всіляко намагається пропагувати село, рекламує місцеву традицію гнічення слив, як архітектор зробив скульптури для Козіївки, просуває ідеї правильного ландшафтного дизайну в громадських місцях.



Шрифт створений як реконструкція ревізьких записів про населення Козіївки 1718 року. На жаль, імені писаря Олександрові знайти не вдалося, але, як шрифтовий дизайнер скажу, що рукопис доволі вдалий і гармонійний. І є яскравим прикладом українських скорописів 18 стотіття.



Завдяки Олександрові Столовому цей шрифт буде безкоштовним. Його назва походить від назви села. Він містить в собі українську кирилицю, базову латинську абетку та базові знаки пунктуації. В перспективі планую його вдосконалювати і розвивати.

Дізнатися більше і завантажити тут: https://bohdan.com.ua/tvory/koziyar-font/
   
д з я
гарнеькі   (tu)

Ви молодець



   
Чудова робота!  [ua]
   
Дуже дякую! Гарно і вишукано! (tu)
   
Класний шрифт! Я собі вже поставив
   
Вах... Жаль ми вже шеврон зробили. Так би його використали. Наш підрозділ прийняв перший бій на Слобожанщині.
   
На шеврон може бути надто дрібним. Але... знайти застосунок можна
   
-я- чудернацька -не впізнати
   
-я- чудернацька -не впізнати

Історична форма
   
д з я
гарнеькі   (tu)

Історичні форми
   
Ще одна цеглинка в доробок  (tu)
   
ой, а мені буква "з" дуже спопобалася!

классненький шрифт! [ua]
   
ой, а мені буква "з" дуже спопобалася!

классненький шрифт! [ua]

Був готовий до дискусій, шо то орківська Z )) Але шось тихо )
   
Мені сподтбались літери - "б", "д", "з", "А", ну і звісно "я"  (tu)
   
А  -у- яка гарна корючечка
   
Хороший шрифт. Особливо пішов би на дерево, на сталь, навіть на вишивку.
   
Супер, надіюсь що коли будуть його офіційно використовувати, будуть вказувати хто автор.  :shuffle: Просто це дуже гарний. (tu)
   
Був готовий до дискусій, шо то орківська Z )) Але шось тихо )
взагалі не схожа, ассоціації не виникло. На лебідя схожа.
   
Був готовий до дискусій, шо то орківська Z )) Але шось тихо )

Ні, до літери З ніяких претензій, як і до літери У.

Але...Якщо чесно, букви Д та Я, звісно, історично вірні, але для пересічного читача, не дуже знайомого зі скорписом того часу,  не досить зрозумілі, та читаються як Б та Ю. Наприклад,  "для" читається як "блю".

Звісно, якщо цей шрифт - повна реконструкція шрифта писаря Олександра з того, вісімнадцятого віку, то всі питання про ці дві літери відпадають, бо саме так їх і писали у ті часи.

Останнє редагування: 14 жовтня 2022 19:43:52 від шуша
   
А ось літери З та Р своїми вишуканими "хвостиками" створюють картину саме рукописного письма, особливо у тих словах, де їх "хвостики"переплітаються, як у слові "зразок".

Браво автору. Виглядає мереживом з літер.

Ще дуже гарно виглядає літера Б з таким же хвацьким "хвостиком"
   
Був готовий до дискусій, шо то орківська Z )) Але шось тихо )

ага, то давайте ще посперечаємось за знаки на символиці Азову.

аж ніиразу ні рашистська (не вживаю слово орки в даному контексті, нема їх за що так принижувати)
   
Звісно, якщо цей шрифт - повна реконструкція шрифта писаря Олександра з того, вісімнадцятого віку, то всі питання про ці дві літери відпадають, бо саме так їх і писали у ті часи.

Це компроміс. Бо там чудернацьких форм було значно більше.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія