Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Учимся и учим готовить вкусно

Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Я тушкую в чорному винограді з лимоном і медом
Ну і спеції та зелень приблизно  такі ж, тут кожному своє. Я без кропу, наприклад, їсти нічого не можу.
 І обов'язково мускатний горіх
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Взагалі, я частіще вже одразу ріжу сире м"ясо шматками товщиною по 1см, які обсмажую (тільки сильніше, ніж в цьому відео), ну і потім далі вже тушкую.
Тоді і більший аромат обсмаженого м"яса і не треба колупатися ото різати м"ясо коли воно готове, пальці в соусі, тоді облизуєш ті пальці, знову мити ножі виделки, дошку, додаткові тарілки...
І соусом ті порізані шматки м"яса краще просякають, і соковитіші.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Взагалі, я частіще вже одразу ріжу сире м"ясо шматками товщиною по 1см, які обсмажую (тільки сильніше, ніж в цьому відео), ну і потім далі вже тушкую.
Тоді і більший аромат обсмаженого м"яса і не треба колупатися ото різати м"ясо коли воно готове, пальці в соусі, тоді облизуєш ті пальці, знову мити ножі виделки, дошку, додаткові тарілки...
І соусом ті порізані шматки м"яса краще просякають, і соковитіші.
теж, пане, смажу на дуже розпеченій пательні, дуже швидко, шоб тількі шкірка м'яса утворилася, та шматкі моі більше за ваши, 2/2/2 см десь. Воно так виходить з соком в середині. Спробуйте разок. Але, пательня має бути дуже розпечена!
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

теж, пане, смажу на дуже розпеченій пательні, дуже швидко, шоб тількі шкірка м'яса утворилася, та шматкі моі більше за ваши, 2/2/2 см десь. Воно так виходить з соком в середині. Спробуйте разок. Але, пательня має бути дуже розпечена!
Кубиками ріжете?
Про обсмажку - так: швидко, але аби аж диміло

Для гостей нарізаю "зміями" десь 1,5 х 1,5 х вся довжина шматка м"яса; після миттєвої обсмажки згортаю в кільця-спіралі просто для декорації, в центральну дірку можна вставити копченого сала, шинки або моркву, і тушкую.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ну, пане, дивлячись для чого, той самий бефстроганоф, всеж предполагает м'ясо різане 5х1х1 см приблизно, там, ясно, ріжу як задумано. Однак, все обсмажую дуже швидко завжди.

Останнє редагування: 13 грудня 2020 19:35:53 від beggy
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Тількі бекон в мене зразу йде широкою полосою. окремо, то запечене м'ясо, та то готує дружина. А, згадав, ясно, що стейк неможна різати, готуеться на грілі одним шматком на порцію
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Тількі бекон в мене зразу йде широкою полосою. окремо, то запечене м'ясо, та то готує дружина. А, згадав, ясно, що стейк неможна різати, готуеться на грілі одним шматком на порцію
Стейк то форма та розмір шматка м'яса
Отже, його як поріжеш, то буде хоч і те саме м'ясо, але вже не називатиметься стейк :gigi:
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Взагалі, в кухні стільки забобонів та "секретів", що, якщо не зрозумієш, що вся ота "секретність" - просто розвод лохів, то так ніколи і не навчишся нормально готувати: як нема квасолі, то і загубишся зварити борщ, бо як це так борщ без квасолі чи капусти?
А отак: замість квасолі кинь гороху чи навіть рису а замість капусти кинь більше кропу чи петрушки чи солодкого перцю

"Важливість" всіх цих інгрідієнтних "фінтів" та "секретів" пізнав коли почав пекти хліб. Через рік щоденних вправ зрозумів, що всі ті рецепти -фігня на пісному маслі
Пробуй, роби, і все получится
А з часом відкривається третє око і всі дивляться на твої страви як на інопланетянські ;)
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ви квасолю згадали. От вам цікавий факт. Квасолю кольорову, не білу, бачили? Вона є отрутою. Вбити нею, мабуть, не вдасться, та просереться людина знатно. Як нагодувать людину іжою, з порошком сироі кольоровоі квасолі. Містить речовини, які прі термічной обробци стають безпечні й навіть корисні. Бережить кольорову сиру квасолю від дітей!
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Ви квасолю згадали. От вам цікавий факт. Квасолю кольорову, не білу, бачили? Вона є отрутою. Вбити нею, мабуть, не вдасться, та просереться людина знатно. Як нагодувать людину іжою, з порошком сироі кольоровоі квасолі. Містить речовини, які прі термічной обробци стають безпечні й навіть корисні. Бережить кольорову сиру квасолю від дітей!

Дякую
Мені ще в дитинстві батько казав не їсти сиру квасолю
А оце і Ви кажете. то я поліз у Вікі і ось що знайшов

https://en.wikipedia.org/wiki/Phytohaemagglutinin
Poisoning can be induced from as few as five raw beans, and symptoms occur within three hours, beginning with nausea, then vomiting, which can be severe and sustained (profuse), followed by diarrhea. Recovery occurs within four or five hours of onset, usually without the need for any medical intervention.
 (tu)
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Радий, що надав вам, пане, цікавий факт.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Хочу почати вчити свою доньку (їй 9 з половиною) готувати, аби була вільною від догм та рецептів
Аби не чіплялася мозком до уяви, що існують "секрети" та "міфи" в готуванні та не вишукувала в інтернеті "крок-за-кроком" інструкцій на типу як зварити суп, борщ, тушковане м"ясо, спекти хліб чи засолити рибу з прянощами
Аби їй було достатньо лише глянути на кінцеве блюдо та список інгрідєнтів, аби приготувати його ще смачнішим, ніж "оригінал".

Або з того, що от тупо є під рукою і більш нічого, могла придумати приготувати щось смачненьке і незвичайне і без сушіння мозку і істерик.
Так би мовити, зробити з неї веселу кмітливу куховарочку без закциклювань на "правилах"
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Хочу почати вчити свою доньку (їй 9 з половиною) готувати, аби була вільною від догм та рецептів
Аби не чіплялася мозком до уяви, що існують "секрети" та "міфи" в готуванні та не вишукувала в інтернеті "крок-за-кроком" інструкцій на типу як зварити суп, борщ, тушковане м"ясо, спекти хліб чи засолити рибу з прянощами
Аби їй було достатньо лише глянути на кінцеве блюдо та список інгрідєнтів, аби приготувати його ще смачнішим, ніж "оригінал".

Або з того, що от тупо є під рукою і більш нічого, могла придумати приготувати щось смачненьке і незвичайне і без сушіння мозку і істерик.
Так би мовити, зробити з неї веселу кмітливу куховарочку без закциклювань на "правилах"
овочі є. Дістали з морозілкі невеликий шмат м'яса - на. нехай есперіментує. В чому проблема? Можна бути поруч та підказати щось.
Мое чадо доросле, воно шляхом експеріментальноі кулінаріі далеко вперед подалося, й мені стрьомно інколи то навіть куштувати. Та, зазвичай, досить смачно. Та, бува,  смак лякае
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

овочі є. Дістали з морозілкі невеликий шмат м'яса - на. нехай есперіментує. В чому проблема? Можна бути поруч та підказати щось.
Мое чадо доросле, воно шляхом експеріментальноі кулінаріі далеко вперед подалося, й мені стрьомно інколи то навіть куштувати. Та, зазвичай, досить смачно. Та, бува,  смак лякае

Та так, згоден.
Хіба що, спочатку бодай загальні відомості як правильно вибирати проддукти в крамниці, як зберігати, грамотно обрізати, нарізати та ін.
Як і скільки продукти в середньому готувати для різних страв.
Бо теперішня молодь взагалі гадки не має навіть як кухонного ножа в руках тримати.

Ми вже робили дріжджове тісто і пекли булочки та піцу з нього.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ну, ваша ж донька не в вукууме живе. Вона весь час бачить, що ви купуете, якоі якості, на що звертаете увагу, як тогож перця в морозілку на зиму складаете. Діти, вони вчяться навіть непомітно для навчяючого, й то дуже добре.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Останне, що робила донька - фаршировані печерици. Два віда. Один з них виявився не тількі істівним, но й дуже смачним. Мені б до голови не прийшло, не печерицями фаршувать, а навпаки, самі печерици.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно



   
Re: Учимся и учим готовить вкусно



   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Ну, ваша ж донька не в вукууме живе. Вона весь час бачить, що ви купуете, якоі якості, на що звертаете увагу, як тогож перця в морозілку на зиму складаете. Діти, вони вчяться навіть непомітно для навчяючого, й то дуже добре.
Бачити і самому зробити - не одне і те саме.

А без пояснень то не обійтися і поготів.
Наприклад, покришіть цибулю в олів"є крупно і мілесенько-мілесенько - і отримаєте на смак абсолютно різні страви. Абсолютно.
Або м"ясо/шинку в те ж олів"є. Геть не та страва стає.

А от кислі огірки чи картоплю порізати крупно чи мілкіше - то різницю вловити важко.

Те саме в будь чому, що готуєш

В хлібові взагалі просто режимом випічки чи навіть розміром/формою сформованого хліба отримаєш геть несхожі на смак хлібини.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Не сперечаюся з вами, бо ви праві. Однак, це все  дитина має сама зрозуміти. Ваша допомога буде корисна, та, всеж сама. То саме відбуваеться з розумінням життя. Надати вам рецепт печериц?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно



завжди коли їду в румунію обовязково їм десь чорбу де бурте

В Румуніі вона в кожному общепіті е   а в Бессарабіі її може десь і роблять але не з давна
а Румуніі шлункі коровячі вже чіщені під неі продають
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

https://www.youtube.com/watch?v=rtE58wsCF0o&ab_channel=Ideideretete
завжди коли їду в румунію обовязково їм десь чорбу де бурте

В Румуніі вона в кожному общепіті е   а в Бессарабіі її може десь і роблять але не з давна
а Румуніі шлункі коровячі вже чіщені під неі продають
продивився. виглядає дуже смачно. Я любли іжу, якоі легко наістися. Сам, мабуть, не відтворю, та деяки думки маю після перегляду.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

https://www.youtube.com/watch?v=rtE58wsCF0o&ab_channel=Ideideretete
завжди коли їду в румунію обовязково їм десь чорбу де бурте

В Румуніі вона в кожному общепіті е   а в Бессарабіі її може десь і роблять але не з давна
а Румуніі шлункі коровячі вже чіщені під неі продають
Тут в принципі м'ясний бульон та сметана з яйцями
Щавель-картопля-кріп-пертушка та і буде зелений борщ  :D
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

хто і що буде готувати на Новий Рік  :)
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

На НР, буде сімь салатів, гріби, картопля пюре, два м'яса, смажені на грілі ковбаскі, компот, вино, коньяк для свояка. Не надто широко, та ми й люди не богаті.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А, пірог Болотова не згадав та Пражській торт.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

На НР, буде сімь салатів, гріби, картопля пюре, два м'яса, смажені на грілі ковбаскі, компот, вино, коньяк для свояка. Не надто широко, та ми й люди не богаті.
Сім салатів? Ну нічого собі, така кількість
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

На НР, буде сімь салатів, гріби, картопля пюре, два м'яса, смажені на грілі ковбаскі, компот, вино, коньяк для свояка. Не надто широко, та ми й люди не богаті.
Спробуйте ось такий ще:
помидори
сухарики томатні гострі
плавлений сир тертий
мясо тунця (консервоване)
трішки майонезу та чайну ложку французської гірчиці

Дуже смачно!
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Сиджу прямо зараз і їм, варіація на тему "що було - те і зварив" :

По склянці гречки, рису і квасолі, м"ясо (у мене курятина), сіль, томатна паста, зажарка, спеції, масло(маргарин/олія - що кому подобається). 3-3.5 склянки окропу (залежить який рис і як посмажена гречка)
Квасолю готував окремо зі зрозумілих причин.

Гречку завжди підсмажую до темнокоричньової. Кинув її в кастрюлю до рису, залив окропом, додав сіль-спеції, і поставив в пічку. Чому в пічку? - Бо на плиті лекго може пригоріти, це треба весь час стояти поруч. Можна і на паровій чи водяній бані.
Але пічка при 115-120С - сам те, що лікар прописав для варки рису чи гречки.

Коли греска-рис зварилися і упріли, вкинув до них зварену квасолю, томатну пасту, м"ясо, зажарку, все перемішав і поставив назад в пічку ще хвилин на 20 - аби м"ясом та пастою все просянкулося.

Досить смачно.

ПС. Рис та гречку давно варю разом, а це спробував ще і квасолю до них вкинути. Просто, швидко і смачно.

Останнє редагування: 27 грудня 2020 01:05:18 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Сім салатів? Ну нічого собі, така кількість
рахуйте: мімоза, грецькій, те, що в нас звуть чешськім, з свіжих овочів, буряк з волоськім горіхом, "козел", капустяник, корійська морква (теж салат), селянській австрійський, фруктовий, та то до десерту, обов'язкова шуба та " олівье", та не совковий варіант. Може щось забув, та з них сімь буде на столі.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Так, забув. Сирний, рибний (з морською капустою), картопляний гарячій з бараніною, та квашеноогірковий. А, ще "видра", та то ближче до соусів. Є, з чого вибрати сімь штук. 31-го на роботу не піду.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Друзі, жеруни смачного. рятуйте, треба буде готувати утку. Жодноі ідеі, як це робити.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Друзі, жеруни смачного. рятуйте, треба буде готувати утку. Жодноі ідеі, як це робити.

Смажену/припечену/варену
В духовці/гріль/шашлик
Нарізану/ціляком
Суху/в соусі
З гарніром/самостійне блюдо

І ще десятки варіантів вибору.

Визначишся з цими основними бажаннями - і питання самі зникнуть ))
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

В духовци. Інтернет, знайти не проблема, та я більше тутешнім довіру маю. Двох спроб не буде.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Готував декілька страв, з циеі гілкі. Жодного фуфла. Тут не брешуть.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

В духовци. Інтернет, знайти не проблема, та я більше тутешнім довіру маю. Двох спроб не буде.

Якщо пекти ціляком а качка з морозилки - головне повністю розморозити до кімнатної температури до самої її середини.
Є варіант приварити її у 80С воді десь 20 хвилин - і потім одразу з води в пічку на високій температурі. Так вона пропечеться буквально за півгодини, буде присамжена шкірочка і залишиться соковитою.
Спеції, підливка, соуси, гарніри - то вже на смак.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Дякую, пане. Це сама чіста та людська гілка на форумі, на мій погляд. Зроблю, як ви сказали. Спеціі є, іх достатньо, ті, що до куркі застосовував. Та, щось відчуваю, що не погано б було саме качку перед смаженням часником натерти. Ну от таке відчуття.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Дякую, пане. Це сама чіста та людська гілка на форумі, на мій погляд. Зроблю, як ви сказали. Спеціі є, іх достатньо, ті, що до куркі застосовував. Та, щось відчуваю, що не погано б було саме качку перед смаженням часником натерти. Ну от таке відчуття.
Що і чим натирати - це справа виключно того, хто буде їсти. Не можна вгадати чийогось смаку, це ж аксіома.
От люди якось і чомусь ніяк не зрозуміють "кому - кавун, а кому - свинячий хвіст"

От я б, наприклад, з"їв тарілочку холодної квашеної капусточки під отаку гарячу смажено-тушковану качку.
Саме холодної квашеної капусточки під гарячу качечку.
В капустку обов"язково цибульку і пахнющу соняшникову олійку.  :good:
А комусь, може, корейська морквичка пішла б краще.

Останнє редагування: 31 грудня 2020 04:27:05 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Я вже вдома. Качка вийшла середньоі якості. Готувала дружина. Тож, що було не досконало, того сказати не можу. Вони з донькою й так мордовалися з іжою добряче, схоже, пересмажила трохі. А нога індюшача на пару, так, неперевершена.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

І з Новим Роком, пані та панове.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія